Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το TCPMP παντως βλεπω πως και να επιλεξω τα αρχεια που θελω αυτο δεν τα παιζει..

Για παραδειγμα εβαλα ενα .mkv και καθως πηγαινει να το τρεξει μου βγαζει προβλημα player.exe και κλεινει!

Καμια λυση καποιος οσον αφορα τα αρχεια τετοιου τυπου (mkv) ?

 

Καλησπέρα σε ολους

Δυστυχώς μεγάλα αρχεία .mkv δεν μπορείς να παίξεις με κανένα πρόγραμμα. Μικρού μεγέθους mkv (πχ. βιντεοκλίπ) ο TCPMP παίζει μια χαρά.

Στις επιλογές video βάλε GDI.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Το desktop μου, με τα εικονίδια του Dinik.

 

Πολύ όμορφα φαίνονται :)

Πιο rom εχεις? (παντος οχι την Topix 1.5.3 που έχεις στην υπογραφή σου!!)

Τι γνώμη έχεις για τα WM 6.5.x ?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφα φαίνονται :)

Πιο rom εχεις? (παντος οχι την Topix 1.5.3 που έχεις στην υπογραφή σου!!)

Τι γνώμη έχεις για τα WM 6.5.x ?

 

Ναι είχα ξεχάσει να την αλλάξω. Τώρα είναι η σωστή.

Τα 6.5.χ τα είχα πολύ καιρό στο Touch Pro (είχα του NRG).

Είναι πολύ καλά όσον αφορά σε θέματα αφής και ειδικά με του Miri δεν έχω συναντήσει κάποιο πρόβλημα εκτός από το γεγονός οτι χρειάστηκε να εγκαταστήσω κάποια προγράμματα που δεν είχε (windows live για να βλέπω hotmail κτλ).

 

Απλά στου kwbr δε χρειάστηκε να επέμβω πουθενά. Και ίσως να είναι λίγο πιο γρήγορη. Ειδικά η 1.2.

Edited by anastassis

1) Note 8

2) Note III

Link to comment
Share on other sites

1) Στο πρώτο post θα βρεις το Co0kies Home Tab. Αυτό μαζί με τα πρόσθετα που δίνω εκεί θα σε βοηθήσουν να κάνεις πιο μικρό το ρολόι.

 

2) Χρειάζεσαι σύνδεση στο internet, είτε wifi, είτε gprs, είντε μέσω του υπολογιστή.

 

Κατεβασα κ εχω βαλει το Co0kies Home Tab,επειδη τα αγγλικα μου ειναι λιγοστα ως ανυπαρκτα,μπορει να με βοηθησει καποιος για να αλλαξω το ρολοι...?

 

Και τις φωτο μας ποιο προγραμμα ειναι να τις μετατρπει σε αρχειο .cab ωστε να τς βαλω ως wallpaper.......:thanks:

 

:thanks:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα κ εχω βαλει το Co0kies Home Tab,επειδη τα αγγλικα μου ειναι λιγοστα ως ανυπαρκτα,μπορει να με βοηθησει καποιος για να αλλαξω το ρολοι...?

 

Και τις φωτο μας ποιο προγραμμα ειναι να τις μετατρπει σε αρχειο .cab ωστε να τς βαλω ως wallpaper.......:thanks:

 

:thanks:

 

Εδω ειναι αυτο που θελεις αλλα αν αποφασισεις να το απεγκαταστησεις θα σου κανει μανταρα το Co0kies tabs.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=639520

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι αυτο που θελεις αλλα αν αποφασισεις να το απεγκαταστησεις θα σου κανει μανταρα το Co0kies tabs.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=639520

 

 

:thanks: ΠΟΛΥ !!!!!!

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για να γίνει αυτόματα η σύνδεση πρέπει να την κάνεις pair device

 

και πως γινεται αυτο:!::X

 

Πήγες στις ρυθμίσεις του bluetooth;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις που αυτο το τηλ θα με κανει να πηδηθω απο το παραθυρο....:p

 

Τα εικονιδια μπροστα τα εμφανιζει και οχι ολα,ποιο μεγαλα απο οτι ειναι το περιγραμμα.....τι στο καλο συναιβει?Αφηστε που δεν με αφηνεινα τα διαγραψω.....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον με αυτά που έχεις εγκαταστήσει τα έχεις μπλέξει λίγο. Άρχισε να απεγκαθιστάς και αν δεν βγάλεις άκρη... πας για hard reset. Ευελπιστώ να έχεις κρατήσει ένα καλό backup πριν τις δοκιμές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιουσα απο παλαιοτερα,μετα δοκιμασα ως βασικο το sense αλλα δε ξερω με το sheel της spb βολευολαι περισσοτερο κυριως γιατι δε χρειαζετε να ακουμπαω ΚΑΘΟΛΟΥ τα hard πληκτρα της συσκευης απο κατω μιας και ειναι λιγο καπως απ το αριστο τατς της οθονης που ουσαιστικα δε χρειαζετε καμια πιεση παρα μονο αγγιγμα,να πατας τα κανονικα πληκτρα απο κατω η για να κλεισης της συσκευη η για να πας σε λειτουργια τηλεφωνου κ.α.

 

Επισεις οι ειδοποιησεις(το πρασινο ledακι) σε νεο sms δουλευει παντα,εδω να πω οτι εχω καταργηση το λειτουργια για τα sms της htc και εχω γυρισει στο default των WM για να μπορω κυριως να δημιουργω και να δαιχειριζομαι φακελους στα sms κατι που με τη π@π@ρια της htc δε μπορεις.

 

Αλλο μεγαλο plus ειναι η full παραμετροποιηση που μπορω να κανω με πολλαπλες today screen(εχω 6 αυτη τη στιγμη) που ουσιαστικα τακτοποιω τα παντα και εχω προσβαση με ελαχιστα σε ΠΑΝΤΑ μεγαλα εικονιδια κλικ.

 

Ξεκιναω με..215ΜB Free με το Shell τη στιγμη που με το Sense εχω 200 σκαρτα

Κυριως δε παιφτει κατω απ τα..160-170ΜΒ σχεδον ποτε:)

 

Εχει και αλλα πολλα συν αλλα κυριως κραταω οτι με βολευει σα λειτουργια και με κανει(σε αντιθεση με παλαιοτερες συσκευες)να μη ψαχνω καθολου σε μαγειρες γιατι ειναι γρηγορο ΚΑΙ σταθερο με αυτο(οπως και με το sense βεβαιως)

 

Και το sense ομως το δουλευω και μου αρεσει κυριως η πιο smoothly λειτουργια του και ο καιρος

 

Παρακατω εχω screenshots απο τη today screen task,το manager(ειναι τοσο απλος και πρακτικος και αρκετα αποτελεσματικος που εχω καταργηση τον wtask και μονο επικουρικα χρησιμοποιω το resco TM εχοντας τον οριση σε κουμπι του AE Button!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιουσα απο παλαιοτερα,μετα δοκιμασα ως βασικο το sense αλλα δε ξερω με το sheel της spb βολευολαι περισσοτερο κυριως γιατι δε χρειαζετε να ακουμπαω ΚΑΘΟΛΟΥ τα hard πληκτρα της συσκευης απο κατω μιας και ειναι λιγο καπως απ το αριστο τατς της οθονης που ουσαιστικα δε χρειαζετε καμια πιεση παρα μονο αγγιγμα,να πατας τα κανονικα πληκτρα απο κατω η για να κλεισης της συσκευη η για να πας σε λειτουργια τηλεφωνου κ.α.

 

Επισεις οι ειδοποιησεις(το πρασινο ledακι) σε νεο sms δουλευει παντα,εδω να πω οτι εχω καταργηση το λειτουργια για τα sms της htc και εχω γυρισει στο default των WM για να μπορω κυριως να δημιουργω και να δαιχειριζομαι φακελους στα sms κατι που με τη π@π@ρια της htc δε μπορεις.

 

Αλλο μεγαλο plus ειναι η full παραμετροποιηση που μπορω να κανω με πολλαπλες today screen(εχω 6 αυτη τη στιγμη) που ουσιαστικα τακτοποιω τα παντα και εχω προσβαση με ελαχιστα σε ΠΑΝΤΑ μεγαλα εικονιδια κλικ.

 

Ξεκιναω με..215ΜB Free με το Shell τη στιγμη που με το Sense εχω 200 σκαρτα

Κυριως δε παιφτει κατω απ τα..160-170ΜΒ σχεδον ποτε:)

 

Εχει και αλλα πολλα συν αλλα κυριως κραταω οτι με βολευει σα λειτουργια και με κανει(σε αντιθεση με παλαιοτερες συσκευες)να μη ψαχνω καθολου σε μαγειρες γιατι ειναι γρηγορο ΚΑΙ σταθερο με αυτο(οπως και με το sense βεβαιως)

 

Και το sense ομως το δουλευω και μου αρεσει κυριως η πιο smoothly λειτουργια του και ο καιρος

 

Παρακατω εχω screenshots απο τη today screen task,το manager(ειναι τοσο απλος και πρακτικος και αρκετα αποτελεσματικος που εχω καταργηση τον wtask και μονο επικουρικα χρησιμοποιω το resco TM εχοντας τον οριση σε κουμπι του AE Button!

 

Ποια ρομ εχεις ως βαση?

Ψηνομαι και εγω να βουτηξω λιγο στο shell γιατι βαρεθηκα....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όποια rom και να έχεις, δεν αλλάζει κάτι. Νομίζω ότι ο Μάνος είναι με official.

 

Nαι Γιαννη με την 1.66 ειμαι κ δε ψηνομαι καθολου για αλλαγη!

Βεβαιως να σε ξαναευχαριστησω για την υποδειξη στο που θα βρω αυτο το ωραιο θεμα για το shell αλλα και γενικα για την ΟΛΗ προσφορα σου στο φορουμ(πραγματικα η 1η σελιδα ειναι Ο οδηγος και οχι μονο για αρχαρειους που πρωτο ασχολουντε με το..σπορ!!)Μπραβο!!:):D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Nαι Γιαννη με την 1.66 ειμαι κ δε ψηνομαι καθολου για αλλαγη!

 

Και καλά κάνεις μιας και δεν χάνεις κάτι το ουσιαστικό δοκιμάζοντας το πλήθος των unofficial. Οι πιο πολλοί αλλάζουν/αλλάζουμε rom περισσότερο για λόγους ανανέωσης παρά ουσίας. Εσύ βέβαια αυτό το έχεις πετύχει με το Spb. ;)

 

ΥΓ. Σε ευχαριστώ :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Nαι Γιαννη με την 1.66 ειμαι κ δε ψηνομαι καθολου για αλλαγη!

Βεβαιως να σε ξαναευχαριστησω για την υποδειξη στο που θα βρω αυτο το ωραιο θεμα για το shell αλλα και γενικα για την ΟΛΗ προσφορα σου στο φορουμ(πραγματικα η 1η σελιδα ειναι Ο οδηγος και οχι μονο για αρχαρειους που πρωτο ασχολουντε με το..σπορ!!)Μπραβο!!:):D

 

Μανο το HTC messages σου δουλευει σωστα, ή το εχεις απενεργοποιησει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει απενεργοποιήσει ολόκληρο Sense, θα κρατούσε το HTC Messaging; :rolleyes:

 

Σωστος!!!!:):D:lol:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει απο neTimes.com μια θηκη σιλικονης και ακουστικα απο τις 9 μαρτη και ακομα να ερθουν! να ανησυχω?σε ποσες μερες ερχονται περιπου?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει απο neTimes.com μια θηκη σιλικονης και ακουστικα απο τις 9 μαρτη και ακομα να ερθουν! να ανησυχω?σε ποσες μερες ερχονται περιπου?

 

Κανονικα σε μια εβδομαδα-10 ημερες με τα ΕΛΤΑ. Οποτε δεν εισαι και πολυ μακρια απο αυτο. Μπορεις ομως να του στειλεις e-mail για να τον ρψτησεις τι γινεται. Θα σου απαντησει οπωσδηποτε. Αλλα πιστεω οτι μεχρι Τριτη-Τεταρη θα ερθουν, μην ανησυχεις, εχουμε αγορασει πολλοι εδω μεσα ουκ ολιγα και δεν ειχαμε σχεδον ποτε προβλημα. :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

εχω αγορασει απο neTimes.com μια θηκη σιλικονης και ακουστικα απο τις 9 μαρτη και ακομα να ερθουν! να ανησυχω?σε ποσες μερες ερχονται περιπου?

 

Εναι σοβαρο καταστημα μην φοβασαι:)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει απενεργοποιήσει ολόκληρο Sense, θα κρατούσε το HTC Messaging; :rolleyes:

 

Σωστος!!!!:):D:lol:

 

Εχω την εντυπωση οτι το να απενεργοποιησεις το Sense ΔΕΝ απενεργοποιει το HTC messages. Αυτο για να γινει εχει αλλη διαδικασια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,εχθες μου εκλεψαν ενα Samsung H1 που ειχα και σκεφτομαι να αγορασω το HTC HD2 Εσεις που το ξερετε καλυτερα αξιζει η οχι???????
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...