Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε 'μενα παντως η επιλογη εισαγωγη/εξαγωγη υπαρχει, αλλα δεν με αφηνει να την επιλεξω..... δεν ξερω το λογο....:(

 

Τι εκδοση OUTLOOK έχεις?

 

Δες εδώ, νομίζω είναι η λύση

http://office.microsoft.com/el-gr/outlook/HP052426661032.aspx

 

Γιατί δεν είναι διαθέσιμος ο οδηγός Εισαγωγής/εξαγωγής;

 

Εάν ο οδηγός Εισαγωγής/εξαγωγής δεν είναι διαθέσιμος, επιβεβαιώστε ότι η γλώσσα ή η χώρα/περιοχή που έχει επιλεγεί στο παράθυρο διαλόγου Τοπικές ρυθμίσεις και επιλογές γλώσσας (Microsoft Windows XP) ή Τοπικές επιλογές (Microsoft Windows 2000) στον Πίνακα Ελέγχου ταιριάζει με τη γλώσσα του περιβάλλοντος εργασίας χρήστη (UI) του Outlook. Ανατρέξτε στη Βοήθεια των Windows για περισσότερες πληροφορίες.

 

Ενημέρωσε μας το αποτέλεσμα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έχετε μπερδέψει τα μπούτια σας:p

Τα 576 mb αφορούν τη RAM, όχι τη ρόμ.

Τα προγράμματα αποθηκεύονται στη rom , όχι στη ράμ.

Δεν υπάρχει τρόπος να επεκτείνεις τη ρομ.

Για την ελεύθερη ραμ, εξαρτάται από την έκδοση ρομ που χρησιμοποιείς.:)

 

Μου φαινεται το εξαντλησαμε!!!!Οποτε πορισμα....Οτι και να γινει ελευθερη ROM, ξεκιναει απο 178ΜΒ???Περισσοτερο δεν μπορει να γινει σωστα???

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται το εξαντλησαμε!!!!Οποτε πορισμα....Οτι και να γινει ελευθερη ROM, ξεκιναει απο 178ΜΒ???Περισσοτερο δεν μπορει να γινει σωστα???

 

Τον μεγαλύτερο αριθμό θα τον δείς μετά από hard reset.

Δεν γίνεται να αυξηθεί περισσότερο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

@tesalat

 

Κωστα φιλε μου μονο θεμα παλαιοτητας δεν τιθεται:)

 

ειναι πιο πολυ μαλλον θεμα συνηθειας (η ηλικια που ελεγες:D) αλλα και ψυχολογιας.

 

ειμαι ξανα στην topix και ολα φαινονται αψογα:)

 

 

μου αρεσαν πολλα πραγματα στου μιρι την ρομ απο τα 6.5.χ κι βουτηξα :p μερικα απο αυτα(πχ οπερα)

 

παντα ολο και κατι βρισκω σε καθε ρομ που δοκιμαζω, που το κραταω,για να το χρησιμοποιησω σε αυτην που δουλευω σαν βαση.

 

ετσι οι ρομ που δουλευω συνηθως,οπως στηνω το τηλ μου,καταληγουν να ειναι οντως frankenstein :lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται το εξαντλησαμε!!!!Οποτε πορισμα....Οτι και να γινει ελευθερη ROM, ξεκιναει απο 178ΜΒ???Περισσοτερο δεν μπορει να γινει σωστα???

 

Με την 1.66.482.1 ELL που εχεις οχι.

Με cooked rom ναι.

Εινα και αυτο ενα από τα πλεονεκτήματα των cooked rom.

πχ .

με Miri v10 μετα απο hard reset έχεις 210mb ελεύθερα

με την τελευταία Duttys μετα απο hard reset εχεις 215mb ελεύθερα

με την Topix αν θυμαμαι καλα περίπου 210 mb ελεύθερα

Η διάφορα είναι περίπου 20 με 30 mb που όμως είναι πολύ χρήσιμα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαω για την RAM...αλλα για την ROM (internal memory = αποθηκευτικος χωρος συσκευης)

Μετα απο μερικα αναγκαστηκα cab για το ρολοι και τα αλλα συναφη και κατι BSB Tweaks και τα αλλα γνωστα που πρεπει να βρισκονται εκει....Συν μερικα αναγκαστηκα shortcut και αρχεια συστηματος που δημιουργει καθε εγκατασταση κι ας την κανεις στην Storage Card εχω φτασει να εχω 55ΜΒ ΜΟΝΟ ελευθερα!!!!Και εχω βαλει τα αναγκαια και ημουν πιο υποψιασμενος μετα το hard-reset που ηξερα τι παιζει με τα ΜΒ της συσκευης!Γι'αυτο ελεγα αν υπαρχει τροπος να την κανουμε 574ΜΒ ωστε να εχει ο Λεοντας περισσοτερο χωρο για "ανασες"!!!

 

Λοιπόν το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ....κατόπιν αρκετών συμβουλών από τα παιδιά εδώ έχω 87-92mb ελεύθερης μνήμης.

Πρέπει ότι wallpapers, ήχους κλήσεις κλπ. υπάρχουν να τα μεταφέρεις στην εξωτερική μνήμη έτσι θα απελευθερώσεις και άλλο.

Και ανά τακτά διαστήματα να τσεκάρεις με έναν explorer: application data - HTC - HTC album - cache και διαγράφεις ότι έχει μέσα.

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Έχετε μπερδέψει τα μπούτια σας:p

Τα 576 mb αφορούν τη RAM, όχι τη ρόμ.

Τα προγράμματα αποθηκεύονται στη rom , όχι στη ράμ.

Δεν υπάρχει τρόπος να επεκτείνεις τη ρομ.

Για την ελεύθερη ραμ, εξαρτάται από την έκδοση ρομ που χρησιμοποιείς.:)

Γιαννη (ddr2), τα προγραμματα δεν αποθηκευονται στην rom. αποθηκευονται στην κυρια μνημη της συσκευης η οποια δεν ειναι η rom.

rom σημαινει Read Only Memory και εγγραφεται μονο απο τον κατασκευαστη και φυσικα με hspl οταν θελουμε να βαλουμε δικη μας cooked rom.

οταν κανουμε εγκατασταση ενα προγραμμα στην συσκευη και οχι στην storage card, αυτο δεν αποθηκευεται στη rom.

 

 

επισης να προτεινω εναν καλο task manager για οποιον δεν του αρεσει ο μαμα που εχει το hd2 και δεν του αρεσει και ο wtask.

ονομαζεται ArkSwitch v1.1.0 και ειναι δωρεαν. μπορεις να κανεις εναλαγη μεταξυ των προγραμματων και μπορεις επισης να ρυθμισεις σε ποιο σημειο της πανω μπαρας θελεις να πατας και να εμφανιζεται ο task manager.

το δοκιμασα και ειναι ελαφρυ, ευκολο και αρκετα ευχρηστο. για οποιον ενδιαφερεται θα το βρει εδω :

http://www.freewareppc.com/utilities/arkswitch.shtml

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

τα μενου Γιαννη τα εχω συνηθισει,δεν με πειραζει αυτο,μου την δινει να μην δουλευουν ολα σωστα.

 

παντως,μεχρι στιγμης

1.η κακη μαγνητοφωνηση κλησης

2.η αργοπορια να διαβασει καποιο backup

3.η καθυστερηση του music tab,και το κακο animation του

4.το αργο refresh μεσα στους φακελους

ειναι καποια πραγματα που με χαλασανε..

 

αντιθετα

1.τα ωραια γραφικα

2.το "κατω ολα" περιβαλον

3.το πολυ finger friendly menu

4.και η ταχυτητα του rotation

μου αρεσαν πολυ.

 

 

Δημήτρη καλησπέρα

 

1.η κακη μαγνητοφωνηση κλησης

 

Το ιδιο εχω και εγω και ψαχνω λυση

 

2.η αργοπορια να διαβασει καποιο backup

 

Με Sbpbackup οταν κανεις restore αργει να ξεκινήσει (λιγο λιγοτερο απο λεπτο)

αν εννοείς αυτο το κανει και σε μενα αλλα δεν το θεωρώ προβλημα

 

3.η καθυστερηση του music tab,και το κακο animation του

 

Δουλευει καλα και εχει καλο animation σε μένα

 

4.το αργο refresh μεσα στους φακελους

ειναι καποια πραγματα που με χαλασανε..

 

δεν ειδα καποιο προβλημα.

 

 

Τι να σου πω Δημητρη μου. Ειναι αναλογγα και αν ταιριαζουν αυτα που βαζει καθενας αλλα και αυτα που ζητα.

Για παραδειγμα εχω φοβερα καθαρη ηχογραφιση με σκετο το vito.

 

Κωστα καλησπερα και σε σενα :)

 

Με το Audio Notes Touch δεν έχω καλή μαγνητοφώνηση κλίσης.

Εσύ πια εκδοση έβαλες και τι ρυθμίσεις?

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη δεν το παλεψα πολυ για την μαγνητοφωνηση,να πω την αληθεια...

το music tab ισως να μην ειναι της ρομ αλλα καποιου δικου μου patch για το sence,αλλα γενικα η ρομ δεν μου εδινε καλη αισθηση...

για το refresh που αναφερω μεσα στους φακελους,κοιτα το screen shot μου.

οταν φτιαχνω το start menu μου και δημιουργω-ονομαζω τους φακελους,να να μπουν σε αλφαβητικη σειρα,πρεπει να βγω κι να ξαν΄μπω σε αυτον τον φακελο κλπ.δεν ξερω αν σας το λεω καλα για να το καταλαβετε.

 

η αληθεια ειναι οτι μολις ξαναβαλα την topix,ενοιωσα ενα αισθημα ανακουφισης...και αυτο μου τα λεει ολα εμενα:D

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη δεν το παλεψα πολυ για την μαγνητοφωνηση,να πω την αληθεια...

το music tab ισως να μην ειναι της ρομ αλλα καποιου δικου μου patch για το sence,αλλα γενικα η ρομ δεν μου εδινε καλη αισθηση...

για το refresh που αναφερω μεσα στους φακελους,κοιτα το screen shot μου.

οταν φτιαχνω το start menu μου και δημιουργω-ονομαζω τους φακελους,να να μπουν σε αλφαβητικη σειρα,πρεπει να βγω κι να ξαν΄μπω σε αυτον τον φακελο κλπ.δεν ξερω αν σας το λεω καλα για να το καταλαβετε.

 

η αληθεια ειναι οτι μολις ξαναβαλα την topix,ενοιωσα ενα αισθημα ανακουφισης...και αυτο μου τα λεει ολα εμενα:D

 

κατι ασχετο,αν μπορεις να με βοηθησεις,τα κουμπια και ολο το σκηνικο πως φτιαχνετε...?Υπαρχει καπου εδω να διαβασω,να ψαχτω...ευχαριστω...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

κατι ασχετο,αν μπορεις να με βοηθησεις,τα κουμπια και ολο το σκηνικο πως φτιαχνετε...?Υπαρχει καπου εδω να διαβασω,να ψαχτω...ευχαριστω...

 

 

 

αν προσεξεις στο 1ο screen shot, φαινεται τι χρησιμοποιω.

hdwall + cookie home tab+ JWMD icon changer

 

ριξε ενα διαβασμα στους xda,φτιαχνεις δικα σου cabs με HDwallpapers .

 

θελει δουλεια και πειραματισμο πολυ!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αν προσεξεις στο 1ο screen shot, φαινεται τι χρησιμοποιω.

hdwall + cookie home tab+ JWMD icon changer

 

ριξε ενα διαβασμα στους xda,φτιαχνεις δικα σου cabs με HDwallpapers .

 

θελει δουλεια και πειραματισμο πολυ!

 

Που τους βρισκεις?Θα ριξω διαβασμα...!!!!!:D

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Που τους βρισκεις?Θα ριξω διαβασμα...!!!!!:D

 

 

αυτο δεν το εχω ξανακουσει :lol: :lol:

 

τα περισσοτερα λινκς του 1ου ποστ,παραπεμπουν στους xda ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν το εχω ξανακουσει :lol: :lol:

 

τα περισσοτερα λινκς του 1ου ποστ,παραπεμπουν στους xda ;)

 

Αν με πεις μπουμπουνα θα εχεις :( δικιο δεν καταλαβα....αν μπορει και εχεις διαθεση κ χρονο να μου πεις λιγα λογια,ειτε εδω ειτε με πμ...

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

το πρωτο ποστ ειναι εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257071
http://www.slang.gr/media/img/200804/e3c7f6fd7cd882190bfed167b9b5a61e_thumb.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω δεν το ειχα δει...;) δηλ αν καταλαβα καλα ειναι αρχεια .cab,ετσι...και να φτιαχνεις οπως θες...η λαθος ?:cry:
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Αν με πεις μπουμπουνα θα εχεις :( δικιο δεν καταλαβα....αν μπορει και εχεις διαθεση κ χρονο να μου πεις λιγα λογια,ειτε εδω ειτε με πμ...

 

πρεπει να ασχοληθεις και να αφιερωσεις χρονο για διαβασμα.μην περιμενεις φροντιστηριο απο κανεναν;)

αν χρειαστεις κατι εδω υπαρχουν πολλα παιδια που θα σε βοηθησουν,αλλα οχι με "ιδιαιτερα" :)

 

Αν σου πω δεν το ειχα δει...;) δηλ αν καταλαβα καλα ειναι αρχεια .cab,ετσι...και να φτιαχνεις οπως θες...η λαθος ?:cry:

 

Διαβασε !

υπαρχουν παρα πολλοι οδηγοι στα ελληνικα στο 1ο ποστ αλλα κι οτι αλλο χρειαστεις,θα σε παραπεμπει σε αναλογο λινκ στους xda..

ηδη εχεις χασει πολυ χρονο :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Τι εκδοση OUTLOOK έχεις?

 

Δες εδώ, νομίζω είναι η λύση

http://office.microsoft.com/el-gr/outlook/HP052426661032.aspx

 

Γιατί δεν είναι διαθέσιμος ο οδηγός Εισαγωγής/εξαγωγής;

 

Εάν ο οδηγός Εισαγωγής/εξαγωγής δεν είναι διαθέσιμος, επιβεβαιώστε ότι η γλώσσα ή η χώρα/περιοχή που έχει επιλεγεί στο παράθυρο διαλόγου Τοπικές ρυθμίσεις και επιλογές γλώσσας (Microsoft Windows XP) ή Τοπικές επιλογές (Microsoft Windows 2000) στον Πίνακα Ελέγχου ταιριάζει με τη γλώσσα του περιβάλλοντος εργασίας χρήστη (UI) του Outlook. Ανατρέξτε στη Βοήθεια των Windows για περισσότερες πληροφορίες.

 

Ενημέρωσε μας το αποτέλεσμα.

 

Φιλε μου σ ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.:) εφαρμοσα αυτα που λεει ο οδηγος αλλα δεν ειδα αποτελεσμα....

 

Υ.Γ: εχω LastXP αγγλικα και outlook 2007 ελληνικο.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ασχοληθεις και να αφιερωσεις χρονο για διαβασμα.μην περιμενεις φροντιστηριο απο κανεναν;)

αν χρειαστεις κατι εδω υπαρχουν πολλα παιδια που θα σε βοηθησουν,αλλα οχι με "ιδιαιτερα" :)

 

 

 

Διαβασε !

υπαρχουν παρα πολλοι οδηγοι στα ελληνικα στο 1ο ποστ αλλα κι οτι αλλο χρειαστεις,θα σε παραπεμπει σε αναλογο λινκ στους xda..

ηδη εχεις χασει πολυ χρονο :p

 

 

Οχι δεν θελω φροντιστιριο,σπρωξιμο στα δυσκολα που σιγουρα θα εχω βοηθεια,τωρα ειναι στα ελληνικ,διοτι ανοιγω τις σελιδες και με παραπεπτη σε ξενο thread...:worry:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να περιμενε κανεις οτι θα ευλογησω τα γενια της htc....

Το τηλ το κραταω μονο κ μονο γιατι ειναι τουμπανο απο harware...

Ολα τα υπολοιπα ειναι μλκιες.

Εν αναμονη λοιπον hspl κ καποιας αλλης ρομ.

Δεν θα κατσω να σκασω με την μλκια που πηγα κ πηρα. Στο συρταρι κ σβηστο!!

Θελουν ΠOΛΛA KAPBEΛIA AKOMH NA ΠΛHΣIAΣOYN οχι να φτασουν TO MHΛO οι assholes της htc!

 

Τελος οποια αναφορα απο εμενα για το τηλ!οσοι θελουν να το παρουν να ειναι σιγουροι πρωτα οτι εχουν γερο στομαχι κ μετα να προβουν σε οποια αγορα αυτης της συσκευης Παραγωγης τρελας....

Κατα τα αλλα

ποιοτητα κατασκευης πολυ καλη

οθοναρα

hardware απο αλλο πλανητη

καμερα μακραν οτι πιο γρηγορο κ καλυτερο εχω δει σε τετοιες συσκευες

σημα δικτυου πολυ καλο

gps γρηγορο κ σταθερο,μου θυμισε καιζερ

μανιλα τουρμπο κυριολεκτικα!!

Αισθηση οθονης κορυφαια αλλα πισω απο του μηλου

διαυγεια/χρωματα οθονης παρα πολυ καθαρα κ ζωντανα

 

το ιδανικο gatzet να σε φερει στα προθυρα του εγκεφαλικου με τις απαραδεκτες ελλειψεις του αλλα κ με την ελλειπεστατη σχεδιαση του λογισμικου του

 

Βαγγελη δεν ειμαι υπερβολικος αν αναλογιστεις για τι συσκευη μιλαμε κ τι προσμονουσαμε απο αυτη...

Και λιγα λεω...

Οτιδηποτε ειναι λιγοτερο απο το μηλο θα το λεω οσο κ να ποναει...

Ειπα οτι αυτη την φορα που εχω το μηλο παραλληλα θα ειναι πιο αυστηρη η κριτικη μου...

Αν εχεις ποσταρει απο iphone τοτε δεχομαι οτι κατι κανω στραβα εγω...

Αν οχι δεν ξερεις τι μετρο εχω για την συγκριση μου...

 

Θοδωρη σιγουρα μπορουν να φτιαχτουν πολλα,αλλα ρε φιλε δεν θα κατσω να ςτραβωθω για μια ρομ που δεν προκειται να μεινει σε συσκευη μου....

 

Απλα το παραταω εν αναμονη ξεκλειδωματος κ αμεσα φλασαρισματος...

 

Δλδ;;;

Τι ειχα παντελακη μου τι ειχα παντελη μου....

 

Φιλε μου πολυ σωστη η τοποθετηση σου .

Οσοι εχουν δουλψει καλα τις συσκευς της htc ξερουν τι μπορει να περιμενω εγω αλλα και καθε απαιτητικος χρηστης απο μια τετοια συσκευη..

Καταφεραν να κανουν μια πολυ δυνατη multimedia συσκευη μην δινοντας βαση στη βελτιωση του κατα τα αλλα προβληματικου λειτουργικου της ms...

Εγω προσωπικα περιμενα να

ανοιγω πχ τα μειλ μου να παταω τα λινκς να μου ανοιγει ο οπερα κ να γρφω/επεξεργαζομαι/ποσταρω αμεσα κ γρηγορα...οπως δλδ κανω με το μηλο....

Περιμενα να το browsing να ειναι πολυ καλυτερο απο το hd μου( και σε καποια πισω πλευρα του μυαλου μου ακομη και εφαμιλλο του μηλοφωνου) και οχι χειροτερο οπως τωρα....

Περιμενα να μπορω να πατησω σε καθε πλευρα η γωνια της οθονης και να χτυπηθει αυτο που ηθελα κ σημαδεψα και οχι οτι του ηρθε του τηλ ...

 

Γιατι αν δεν μπορεις να σημαδψεις σε μια οθονη αφης φιλε μου,τοτε γιατι να ειναι αφης;;;

Δεν ειναι ετοιμη η συσκευη να αποχωριστει το stylous..... Και απο εκει ξεκι ανε τα περισσοτερα στραβα...

 

ετσι απλα μια μικρη υπενθυμιση του ποσο πολυ μπορει να αλλαξει μια συσκευη με μια καλη ρομ,για οσους δεν ξερουν τι σημαινει wm device..

 

οταν ειχα πρωτοπαρει το λεο απο expancys (την 1η φορα) ...

 

προς ολους τους νεους κατοχους της συσκευης,ασχοληθειτε με την συσκευη,διαβαστε και ναι,πειραματιστειτε!

η βοηθεια που ερχεται απο τους xda ειναι τεραστια,κατι που απο μονη της ξεπερναει καθε market device support!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη δεν το παλεψα πολυ για την μαγνητοφωνηση,να πω την αληθεια...

το music tab ισως να μην ειναι της ρομ αλλα καποιου δικου μου patch για το sence,αλλα γενικα η ρομ δεν μου εδινε καλη αισθηση...

για το refresh που αναφερω μεσα στους φακελους,κοιτα το screen shot μου.

οταν φτιαχνω το start menu μου και δημιουργω-ονομαζω τους φακελους,να να μπουν σε αλφαβητικη σειρα,πρεπει να βγω κι να ξαν΄μπω σε αυτον τον φακελο κλπ.δεν ξερω αν σας το λεω καλα για να το καταλαβετε.

 

η αληθεια ειναι οτι μολις ξαναβαλα την topix,ενοιωσα ενα αισθημα ανακουφισης...και αυτο μου τα λεει ολα εμενα:D

 

Αμαν!! την εκανες «κολο» , μαλλον κολους καλυτερα:lol: αλλα ομολογουμενως ωραιους.;)

 

Τι να πω ρε παιδια, κατ αρχας εγω εχω μεινει στην 9.0

Δευτερον δεν εχω περασμενα καθολου tweaks και πατεντες απο το XDA.

Μοναδικο extreem το Co0kies το οποιο το εχω χιλιοδοκιμασει με ολες τις ρομ.

Προγραμματα τα γνωστα της resco & spb συν μερικα απο xda τα οποια περασα απο ελεγχο τοσο οσο ειχα την topix αλλα και τωρα αφου μετα απο 2 μερες δοκιμαστικων εκανα χθες βραδυ το τελικο στησιμο.

 

Γενικα δεν φορτωνω την συσκευη μου με beta γιατι εχω custom rom να μου κατσει και καμια στραβη απο κανα θεμα η tweak, την ωρα που εχω κατι σημαντικο θα γινω ρεζιλι.

 

Η ηχογραφιση με τα cab ακια που εχει δωσει ο Ζαχαρακης ειναι καλυτερη αλλα δεν ξερω αν θα κρατησω το vito και τα σχετικα γιατι με οσες ρομ το χρησιμοποιω παρατηρω μια καθυστεριση στο κλησιμο καθε συνομιλιας.

 

Το μοναδικο προβλημα που αντιμετοπιζω ειναι καποιες φορες με τις notifications και καποια στιγμη ενω με το ξεκλειδωμα εμπαινε στην home page, η συσκευη παρεμενε σαν κλειδωμενη με το «Χ» στον WkTask να παραμενει.

Αφαιρεσα τον WkTask και δοκιμαζω με τον X2 Taskmanager for WM 6.5.3

Αν συνεχιστει και μ αυτον σημαινει οτι υπαρχει προβλημα στην ρομ, οποτε παμε για δοκιμη αλλης μεχρι να βρουμε κατι σταθερο στα 6.5.3

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου πειτε στις επαφες πως μπορψ να το κανω να εμφανιζει πρωτα το ονομα και μετα το επωνυμο!!!Τις περασα απο ενα SonyEricsson στο Outlook και απο εκει στο Λεοντα...αλλα τις βγαζει αναποδα.....Δηλαδη αν εγραφα ΕΛΕΝΗ Κ. στο Sony, τωρα στο Λεοντα το γραφει Κ. ΕΛΕΝΗ...στο outlook εχουν αντιγραφει κανονικα!!!Καμια ιδεα??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...