Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπρεπε να τα είχες κάνει backup με το PPC pim backup.

 

Χρησιμοποιω το gmail exange και καθε φορα που περναω αλλη ρομ πρεπει να ξανακατεβασει ολα τα mail σε ολους τους φακελους που συχρονιζω, πραγμα που χρειαζεται αρκετη ωρα.

 

Με επαναφορα απο backup μετα απο λιγη ωρα λαμβανω μηνυμα οτι παρατητηθηκαν αλλαγες και πρεπει να συχρονισθουν απο την αρχη. Οποτε δεν γινεται τιποτα για exange mail.

 

@@@@Περασα το καινουργιο built του οπερα απο το mini HD.

Δειχνει ελαχιστα πιο γρηγορο θα δω στην πορεια ποσο στρωτα δουλευει.

 

 

@@@@@ με την 1.5.1 συνεχιζω να μην ακουω η μαλλον να ακουω πολυ χαμηλα τον συνομιλιτη και χωρις να καταλαβαινω τι λεει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κρυπτογραφεί, με κάποιο τρόπο, ένα αρχείο word ή excel για να μην είναι αναγνώσιμο από οποιονδήποτε ?

__________________________________________

ΧΡΗΣΤΟΣ ;)

Link to comment
Share on other sites

Όταν πηγαίνω Ρυθμίσεις->Καρτα SD, Μνήμη Τηλεφώνου μου βγάζει μετά την επικεφαλιδα σ'αυτό που ανοίγει, στα ΡΩΣΙΚΑ!!!Γιατί γινεται αυτο?Συμβαινει και σε κανεναν αλλο??Εχω την ελληνικη ROM 1.66 και το κινητό ήταν απο αρχη στα ελληνικα...Το μονο που εκανα ηταν να κανω αναβαθμιση στην 1,66

Συμβαίνει και σε μένα (ελληνική ROM 1.66 ομοίως). Μάλλον ξέχασαν να μεταφράσουν τη συγκεκριμένη επικεφαλίδα (από τα ρωσικά όμως; ) )

 

Συμβαίνει και σε μένα (ελληνική ROM 1.66 ομοίως). Μάλλον ξέχασαν να μεταφράσουν τη συγκεκριμένη επικεφαλίδα (από τα ρωσικά όμως; )

 

Συμβαινει και σε αλλους???Αλλες απόψεις???

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει και σε αλλους???Αλλες απόψεις???

 

απο οσο ξερω ειναι θεμα της ελληνικης ρομ. απλα δεν το εχουν μεταφρασει και διορθωση στην καινουργια ρομ. και γω οταν ειχα την 1.48 το ιδιο ειχε και ενας φιλος με 1.66 το ιδιο εχει.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Εχω μερικά προβήματα!!!Σας παρακαλω βοηθήστε με!!!

 

1. μόλις πατήσω έναρξη μου εφανίζονται απο 2φορές τα προγράμμα HTC Twitter, HTC Calendar, HTC People, HTC Music, HTC Footprints, 1φορά με τα κανονικά τους εικονίδια και άλλη μία χωρίς τα κανονικα εικονίδια,αλλα με εκείνο το εικονίδιο του προγράμματος... τι μπορώ να κάνω για να μην γίνεται αυτό???Πήγα πάντως στα προγράμματα στο Start Menu είδα ότι έχει διπλοκαταχωρήσεις της μορφής (HTC Calendar.ink και HTC_Calendar.ink το ίδιο ισχύει και για τα άλλα 4 παραπάνω) σβήνω τα HTC Calendar.ink, αλλά μετά από επανεκκίνηση ξαναβγενουν...

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει,σας παρακαλώ πολύ,όποιος μπορεί ας μου αφιερώσει 5λεπτά,θα του χρωστάω μεγάλη χάρη!!!

 

2. Ενω κατέβασα το ASyncKiller, το activesync συνεχίζει να εμφανίζεται στο WSTask κατα διαστήματα,μπορούμε να κάνουμε κατι??

 

1.κοιτα εδω (μηνυμα 1389)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3001822#post3001822

και εδω (μηνυμα 4061)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3043088#post3043088

για registry editor κατεβασε αυτον

http://freewareppc.com/utilities/phmregistryeditor.shtml

 

1.Ακριβώς αυτο κάνω και το μονο που κανει ειναι να βαζει στις διπλοκαταχωρησεις εικονιδια, που πριν δεν ειχαν...δεν τα καταργει!!!Το εχω κανει 5φορες οπως τα λεει!Καμια βοηθεια ρε παιδια!!!

 

2. Heeeeeeeeeeeeelp!!!

Link to comment
Share on other sites

1.Ακριβώς αυτο κάνω και το μονο που κανει ειναι να βαζει στις διπλοκαταχωρησεις εικονιδια, που πριν δεν ειχαν...δεν τα καταργει!!!Το εχω κανει 5φορες οπως τα λεει!Καμια βοηθεια ρε παιδια!!!

 

2. Heeeeeeeeeeeeelp!!!

 

 

http://www.ad-grafiska.se/HD2/LEO%20TWEAKS/Touch%20X%20Permanently%20Delete%20Reappearing%20HTC%20Icons.cab

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=584415

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει και σε αλλους???Αλλες απόψεις???

και σε μενα.με ρομ ελληνικη 1.66

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

 

@@@@@ με την 1.5.1 συνεχιζω να μην ακουω η μαλλον να ακουω πολυ χαμηλα τον συνομιλιτη και χωρις να καταλαβαινω τι λεει.

 

Απο την δευτερα το πρωι που εβαλα την Topix 1.5.2 δεν εχω κανενα προβλημα.

Ακουγεται ο συνομιλιτης πολυ καλα και καθαρα.

 

Και η ηχογραφηση κλησεων με VITO_Audio_Notes ειναι εξισου πολυ καλη.

 

Με αλλη Rom ειχες το ιδιο προβλημα?

Αν κανεις hard reset, παλι δεν μπορεις να ακουσεις καλα τον συνομιλιτη?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

ολα τα cabs στην μνημη τηλ εκτος του audio notes,που θα το βαλετε στην καρτα μνηνης.

 

με την kwbr 1.5.2 και το ραδιο 2.08.50.08.2 η μαγνητοφωνηση ειναι τελεια! δοκιμαστε το και εσεις,εγω δεν μπορω να κανω κατι αλλο.

 

φιλε zaharakis με την παραπανω ρομ το ραδιο κ το audio notes με τις δικες σου ρυθμισεις απο παλιο σου ποστ μεσα στη καρτα,ηχογραφει πολυ σιγα τη φωνη του αλλου.υπερβολικα θα ελεγα.δεν εχω κανενα λογο να μην σε πιστεψω κ γιαυτο απο χθες σπαω το κεφαλι μου γιατι..:(:wacko::(

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ πολύ!!!Τώρα το μόνο που μένει είναι το ASync που βγαίνει κατα περιόδους στο WSTask...Πέρασα το ASyncKiller αλλα τίποτα!!Άπλα μείωσε την συχνότητα νομίζω...Καμιά ιδέα???

Link to comment
Share on other sites

Απο την δευτερα το πρωι που εβαλα την Topix 1.5.2 δεν εχω κανενα προβλημα.

Ακουγεται ο συνομιλιτης πολυ καλα και καθαρα.

 

Και η ηχογραφηση κλησεων με VITO_Audio_Notes ειναι εξισου πολυ καλη.

 

Με αλλη Rom ειχες το ιδιο προβλημα?

Αν κανεις hard reset, παλι δεν μπορεις να ακουσεις καλα τον συνομιλιτη?

 

το θεμα ειναι οτι βαριεμαι να παω στην 1.5.2 γιατι θελει στησιμο απο την αρχη:O μιας και ειναι ιδια με την 1.5.1

Δεν ξερω τι ειναι αυτο που στην 2 κανει την ηχογραφιση καλυτερη.

Δεν πειραζει δεν με καιει τοσο το θεμα αυτο. Αν χρειαστει να ηχογραφισω καποιον το βαζω σε ανοικτη ακροαση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!Τώρα το μόνο που μένει είναι το ASync που βγαίνει κατα περιόδους στο WSTask...Πέρασα το ASyncKiller αλλα τίποτα!!Άπλα μείωσε την συχνότητα νομίζω...Καμιά ιδέα???

 

 

Εκανες soft reset,μετα την εγκατασταση?

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Κι ενα τελευταιο πριν φυγω απο το γραφειο.

Ο νεος opera δειχνει αρκετα καλος.

Πλεον μπορω να πω οτι σερφαρω το ιδιο γρηγορα και ανετα όσο και στο iphone 3Gs.

Και οποιος εχει αντιρηση μπορει να δοκιμασει διπλα στο Ζαχαρακη γιατι εγω ειμαι μακρια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία γιατι το ρολόϊ μου αλλάζει ζώνη ώρας οταν παω να κάνω ανανέωση καιρού??? Και μετά τρέχω και το αλλάζω πάλι και επίσης μπαίνω και google maps και με βγάζει Buenos Aires, και κάνω και εκεί ανανέωση να με βρει που είμαι και μετα βγαίνω εξω και κάνω τότε ανανέωση και στο καιρό και τα βγάζει ολα σωστά! Τι παίζει?? Βοήθεια...
"objects in mirror are losing" gatos-cupra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία γιατι το ρολόϊ μου αλλάζει ζώνη ώρας οταν παω να κάνω ανανέωση καιρού??? Και μετά τρέχω και το αλλάζω πάλι και επίσης μπαίνω και google maps και με βγάζει Buenos Aires, και κάνω και εκεί ανανέωση να με βρει που είμαι και μετα βγαίνω εξω και κάνω τότε ανανέωση και στο καιρό και τα βγάζει ολα σωστά! Τι παίζει?? Βοήθεια...

 

ποια rom εχεις??

Link to comment
Share on other sites

Kώστα για ποια έκδοση μιλάς;

 

Εδω απο το HD Mini

 

Extract στο /windows

 

Πρεπει να εχει παλαιοτερη εκδοση εγκατεστημενη ωστε να την διαγράψει

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ποια rom εχεις??

 

1.66 ελληνικη. Και τωρα παλι που εκανα ανενεωση στο google map τπτ, ανοιξα κιολας και την χρηση gps, επρεπε πρωτα να παω να αλλαξω τη ζωνη ωρας που πηγαινει συνεχεια στο +1 γαλλια.

"objects in mirror are losing" gatos-cupra
Link to comment
Share on other sites

1.66 ελληνικη. Και τωρα παλι που εκανα ανενεωση στο google map τπτ, ανοιξα κιολας και την χρηση gps, επρεπε πρωτα να παω να αλλαξω τη ζωνη ωρας που πηγαινει συνεχεια στο +1 γαλλια.

 

ειχα το ιδιο προβλημα με τις 1.4χχχ. δεν μου ξανατυχε με καμια απο τοτε κ ουτε μπορω να φανταστω κατι τωρα.σορρυ.:(

Link to comment
Share on other sites

ειχα το ιδιο προβλημα με τις 1.4χχχ. δεν μου ξανατυχε με καμια απο τοτε κ ουτε μπορω να φανταστω κατι τωρα.σορρυ.:(

 

το τηλεφωνο το εχω 3 μερες, και του εκανα αναβαθμιση αμεσως μολις το πηρα, μηπως να του κανω ενα hard reset να στρωσει, ?

"objects in mirror are losing" gatos-cupra
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο το εχω 3 μερες, και του εκανα αναβαθμιση αμεσως μολις το πηρα, μηπως να του κανω ενα hard reset να στρωσει, ?

 

αν δεν εχεις προβλημα με το να ξαναστησεις απο την αρχη βουρ.κατι μπορει να γινει.κ πες μας.

Link to comment
Share on other sites

 

Περασα το αρχειο cab αλλα παλι τιποτα....τα διπλα εικονιδια υπαρχουν ακομα!!!Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!!Τώρα το μόνο που μένει είναι το ASync που βγαίνει κατα περιόδους στο WSTask...Πέρασα το ASyncKiller αλλα τίποτα!!Άπλα μείωσε την συχνότητα νομίζω...Καμιά ιδέα???

 

Για το activesync το μονο που μου ερχεται τωρα ειναι:

Με το sktools ψαξε βρες το notifications queue,και επελεξε το repllog.exe που λεει AppRunAfterTimeChange,και απενεργοποιησετο.

 

Αν δεις και σου ξαναεμφανιζεται το activesync,κανε και αυτο:

 

Ανοιξε το ActiveSync στο HD2 (δεν εισαι συνδεδεμενος στο PC) και απο το μενου επιλεξε Add Server Source. Αφου απενεργοποιησεις την αυτοματη ρυθμιση πατα Next και σε κάθε πεδιο που βλεπεις συμπληρωσε fake. Δεν πρεπει να ειναι επιλεγμενη καποια ενεργεια συγρονισμου. Αφου τελειωσεις πατα Finish. Πηγαινε Menu / Shedule κι επιλεξε και στα δυο πεδια ο συγρονισμος να γινεται χειροκινητα.

 

Οσο για τα διπλα εικονιδια κανε εγκατασταση αυτο

Edited by jonk

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Για το activesync το μονο που μου ερχεται τωρα ειναι:

Με το sktools ψαξε βρες το notifications queue,και επελεξε το repllog.exe που λεει AppRunAfterTimeChange,και απενεργοποιησετο.

........................

 

Αυτό το tweak είναι για να μην αλλάζει η ώρα απο το Destinator.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...