Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους.Ψαχνω αλλα ματαια.Προσπαθω να απενεργοποιησω το δικτυο 3G να το κανω 2G αλλα δεν βρικου που και πως.

Επισης ειναι ευκολο να μου στειλετε τα αρχεια για τις εφαρμογες Destinator,Igo.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Ψαχνω αλλα ματαια.Προσπαθω να απενεργοποιησω το δικτυο 3G να το κανω 2G αλλα δεν βρικου που και πως.

Επισης ειναι ευκολο να μου στειλετε τα αρχεια για τις εφαρμογες Destinator,Igo.

Ευχαριστω.

 

settings-> wireless controls-> phone-> band-> επιλεγεις GSM

 

Τα αρχεια δε μπορουμε να στα στειλουμε ειναι εναντια στους κανονισμους του φορουμ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προτεινω ανεπιφυλακτα καρτα και καταστημα:

http://photoagora.gr/sandisk-microsd-hc-ultra-16-gb.html

Καταστημα για τους υπολοιπους, εσυ εξει στη ξενιτια δε ξερω απο που να τη παρεις αλλα η καρτα ειναι αψογη!

 

εγώ πάλι χτες πήρα αυτή

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-16GB-Micro-SD-MicroSD-Memory-Card_W0QQitemZ180467111450QQcmdZViewItemQQptZUK_VideoGames_VideoGameAccessories_VideoGameAccessories_JN?hash=item2a04ad961a

 

ότι έχω πάρει πάντως μέχρι στιγμής από τα κινεζάκια έχει βγει καλο και έχει φτάσει :)

καλημέρα

 

zaharakis τέλειο txt του igo;) .ευχάριστω φιλε:D

Edited by _KOSTASKELLAS_
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα στην παρέα σας. Μια ερώτηση μόνο.

Κανένα νέο για το πότε η συσκευή θα είναι διαθέσιμη απο το δίκτιο της Cosmote έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα σε ολους.Ψαχνω αλλα ματαια.Προσπαθω να απενεργοποιησω το δικτυο 3G να το κανω 2G αλλα δεν βρικου που και πως.

Επισης ειναι ευκολο να μου στειλετε τα αρχεια για τις εφαρμογες Destinator,Igo.

Ευχαριστω.

 

απο το COMM MANAGER

 

...αφού πρώτα εγκατασταθεί αυτό:

 

HTC_HD2_CommManager_3G.cab

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, σε σας και στα Leo σας!

Προτεινω ανεπιφυλακτα καρτα και καταστημα:

http://photoagora.gr/sandisk-microsd-hc-ultra-16-gb.html

Καταστημα για τους υπολοιπους, εσυ εξει στη ξενιτια δε ξερω απο που να τη παρεις αλλα η καρτα ειναι αψογη!

Πολύ καλή τιμή!!! Πού την ξετρούπωσες; Εγώ πήρα την ίδια πριν μια βδομάδα από e-Shop 79 ευρώπουλα... Θα έπρεπε να συμβουλευτώ τον Skroutz αλλά το ξέχασα.

 

Η κάρτα είναι άψογη. Στην αρχή μόνο περίμενα κάπου 20 λεπτά να διαβάσει το Leo τα tags απ' τα τραγούδια (κάπου 2000 τραγούδια, λογικό είναι νομίζω), αλλά μετά όλα είναι sweet! Συνίσταται ανεπιφύλακτα.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι χτες πήρα αυτή

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-16GB-Micro-SD-MicroSD-Memory-Card_W0QQitemZ180467111450QQcmdZViewItemQQptZUK_VideoGames_VideoGameAccessories_VideoGameAccessories_JN?hash=item2a04ad961a

 

ότι έχω πάρει πάντως μέχρι στιγμής από τα κινεζάκια έχει βγει καλο και έχει φτάσει :)

καλημέρα

 

zaharakis τέλειο txt του igo;) .ευχάριστω φιλε:D

 

Κωστα η δικια σου ειναι 2class ενω του Βαγγελη 4 γι αυτο και η μεγαλη διαφορα στην τιμη

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααααααα,:):)

 

Τι παίζει αυτη την εποχη με τις cd cards?

Πριν 8 μηνες που αφησα τα WWM υπήρχαν μονο 8αρες 6class.

Τι μου προτεινετε και πόσο κοστίζουν; Υπάρχουν 16 αρες ;

 

Καλησπέρα παίδες, σε σας και στα Leo σας!

 

Πολύ καλή τιμή!!! Πού την ξετρούπωσες; Εγώ πήρα την ίδια πριν μια βδομάδα από e-Shop 79 ευρώπουλα... Θα έπρεπε να συμβουλευτώ τον Skroutz αλλά το ξέχασα.

 

Η κάρτα είναι άψογη. Στην αρχή μόνο περίμενα κάπου 20 λεπτά να διαβάσει το Leo τα tags απ' τα τραγούδια (κάπου 2000 τραγούδια, λογικό είναι νομίζω), αλλά μετά όλα είναι sweet! Συνίσταται ανεπιφύλακτα.

 

απο εκει που λεει ο Βαγγελης εχω παρει και την δικη μου,scandisk 16gb class 4,το ειχα προτεινει και παλιοτερα εδω μεσα;)

 

ειναι πολτ καλη η καρτα κ σε πολυ καλη τιμη!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Κωστα η δικια σου ειναι 2class ενω του Βαγγελη 4 γι αυτο και η μεγαλη διαφορα στην τιμη

 

ναι το ξέρω :)

αλλα πάλι είναι πολλά τα λεφτά άρη... ή μάλλον Te_salat:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα στην παρέα σας. Μια ερώτηση μόνο.

Κανένα νέο για το πότε η συσκευή θα είναι διαθέσιμη απο το δίκτιο της Cosmote έχουμε?

Για οποιον ενδιαφερεται μπορει να τηλεφωνησει για να ενημερωθει αμεσα για το ποτε θα γινει διαθεσιμο το hd2 απο cosmote στο τηλεφωνο 210-2505800 (ωρες 09:00 - 17:00).

ειναι το τμημα της cosmote που ενημερωνει για τις συσκευες. εγω που ρωτησα χθες μου ειπαν οτι την περιμενουν την αλλη εβδομαδα και οτι εχει αργησει η htc να τα στειλει.

καλα κρασια :(:(:(:(

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

απο εκει που λεει ο Βαγγελης εχω παρει και την δικη μου,scandisk 16gb class 4,το ειχα προτεινει και παλιοτερα εδω μεσα;)

 

ειναι πολτ καλη η καρτα κ σε πολυ καλη τιμη!

 

Και εμενα ποιος μου το προτεινε το μαγαζι νομιζετε??:lol:

 

Εχουμε καμια ενημερωση για καινουρια Topix Δημητρη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Υπάρχει μήπως κάποιος τρόπος να μεγαλώσουμε το call log?

Ίσως κάποιο registry hack για να μην σβήνονται οι κλήσεις σε βάθος χρόνου?

 

Στο Treo 600 που έτρεχε Palm OS, ήταν δυνατό να κρατήσεις κλήσεις τουλάχιστον ένα έτος πριν...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

HD2 T-Mobile

Rom: Elegancia V2-final-CHT 2.0

Radio: 2.15.50.14

Δεν θα είχα καταφέρει τίποτα, χωρίς την βοήθεια του forum...Thanks to all:)

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ποιος μου το προτεινε το μαγαζι νομιζετε??:lol:

 

Εχουμε καμια ενημερωση για καινουρια Topix Δημητρη?

 

 

οχι ακομη Βαγγελη,δυστυχως...ειπε απο βδομαδα και αυτην την βδομαδα διανυουμε...

 

δεν βιαζομαι φιλε μου,μια χαρα ειναι κ η 1.2 :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Tο τηλεφωνο υποστηριζει καρτες μνημης High Capacity, ετσι? :confused:

 

Eχω βρει αυτη εδω, 16GB, class4...Και σε καλη τιμη για αυτα τα χαρακτηριστικα. Το μονο που με φρεναρει να την αγορασω ειναι οτι ειναι Apacer...

Δεν εχω ξαναπαρει καρτα αυτης της εταιρειας και δεν ξερω αν θα ειναι καλη... Καμια γνωμη?

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.556033&u=APACER-MICRO-SDHC-CLASS-4-16GB

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοματο κλειδωμα της οθονης που βγαζει το μηνυμα ολισθηση και λουκετο για να ξεκλειδωσει.....ειναι εφικτο αυτο να απενεργοποιηθει να μην κλειδωνει η οθονη???
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση σε όσους χρησιμοποιούν mobile internet (GPRS/3G/HSDPA). Συμβαίνει το εξής: Συνδέομαι κανονικά, σερφάρω, κάνει update ο καιρός κτλ. Αν μετά (χωρίς να αποσυνδεθώ) αφήσω το τηλ να περάσει σε stand-by και μετά από κάποια ώρα (ας πούμε 1 ώρα) το ξυπνήσω και πάω να σερφάρω μου βγάζει ότι υπάρχει σφάλμα στη σύνδεση, παρόλο που φαίνεται να είναι συνδεμένο στο εικονίδιο πάνω δεξιά. Όταν συμβεί αυτό πρέπει να αποσυνδεθώ και να ξανασυνδεθώ για να έχω πάλι internet.

 

Σας το κάνει και εσάς αυτό; Μήπως φταίει που έχω καρτοκινητή Vodafone CU (με το πακέτο Surf & Email 30); Υποπτεύομαι πως αν δεν υπάρχει ροή δεδομένων για κάποια ώρα απενεργοποιήται αυτόματα η σύνδεση κι ας φαίνεται connected στο εικονίδιο. Σας συμβαίνει κι εσάς αυτό; Προσοχή, δεν μιλάω για Wi-Fi αλλά για mobile internet (από τον πάροχο).

 

Είναι λίγο άσχετο με το Leo αλλά θέλω τη γνώμη σας μιας που έχουμε την ίδια συσκευή και τα παιδιά εδώ είναι γνώστες.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση σε όσους χρησιμοποιούν mobile internet (GPRS/3G/HSDPA). Συμβαίνει το εξής: Συνδέομαι κανονικά, σερφάρω, κάνει update ο καιρός κτλ. Αν μετά (χωρίς να αποσυνδεθώ) αφήσω το τηλ να περάσει σε stand-by και μετά από κάποια ώρα (ας πούμε 1 ώρα) το ξυπνήσω και πάω να σερφάρω μου βγάζει ότι υπάρχει σφάλμα στη σύνδεση, παρόλο που φαίνεται να είναι συνδεμένο στο εικονίδιο πάνω δεξιά. Όταν συμβεί αυτό πρέπει να αποσυνδεθώ και να ξανασυνδεθώ για να έχω πάλι internet.

 

Σας το κάνει και εσάς αυτό; Μήπως φταίει που έχω καρτοκινητή Vodafone CU (με το πακέτο Surf & Email 30); Υποπτεύομαι πως αν δεν υπάρχει ροή δεδομένων για κάποια ώρα απενεργοποιήται αυτόματα η σύνδεση κι ας φαίνεται connected στο εικονίδιο. Σας συμβαίνει κι εσάς αυτό;

 

Είναι λίγο άσχετο με το Leo αλλά θέλω τη γνώμη σας μιας που έχουμε την ίδια συσκευή και τα παιδιά εδώ είναι γνώστες.

Κι σε εμενα συμβαινει αυτο... Δεν ξερω τι φταιει... :(

Vodafone CU κι εγω, αν λεει κατι...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το αυτοματο κλειδωμα της οθονης που βγαζει το μηνυμα ολισθηση και λουκετο για να ξεκλειδωσει.....ειναι εφικτο αυτο να απενεργοποιηθει να μην κλειδωνει η οθονη???

 

Touch X autolock disable.cab

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοματο κλειδωμα της οθονης που βγαζει το μηνυμα ολισθηση και λουκετο για να ξεκλειδωσει.....ειναι εφικτο αυτο να απενεργοποιηθει να μην κλειδωνει η οθονη???

 

Θα σου συνιστουσα να εγκαταστησεις το BsB Tweaks που εχει κα ιαυτο που θες αλα και αλλα tweaks μαζεμενα σε ενα πολυ ομορφο interface.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=589305

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να είμαι ειλικρινής δεν μου αρέσουν αυτά τα μεσάζοντα προγράμματα ανεξαρτήτως του πόσο βολικά μπορεί να είναι. Προσωπικά μόνο με τη registry ασχολούμαι κάτι που φυσικά δεν είναι και ότι καλύτερο για έναν μέσο χρήστη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...