Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μηπως εχεις εγκαταστησει το wtask?

 

 

 

εναρξη/ρυθμισεις/συστημα/αφαιρεση(απεγκατασταση) εφαρμογων

δεν μπορω να βρω ..εναρξη/ρυθμισεις/συστημα/αφαιρεση(απεγκατασταση) εφαρμογων δεν υπαρχει φακελος με ρυθμισεις αλλα ..ρυθμισεις ημ/νιας - e - mail -κωδικου κλπ... εχω κολλησει.

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορεις να μου πεις το ρολοι το διπλο πως το εχεις βαλει;

 

το διπλό ρολογάκι το κατεβάζουμε από εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=607991 (3ο cab)

και απλά πατώντας δεξιά από τον παροχο υπηρεσιών αλλάζουμε σε αναλογικό ψηφιακό η και τα 2 μαζί

 

Ευχαριστω.Κατεβασα το .rar αλλα πως τα περναμε στο κινητο ? Ειναι γεματο αρχεια .png

 

όπως είπε και ο athanaso κανεις εγκατάσταση το JWMD Icon Changer V1.9 από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=567080 και μετά αλλάζεις τα εικονίδια :)

 

 

ωραιο today

ολα transparent !

 

(εμενα δεν γινεται ολο οτι και αν εχω κατεβασει απο τα γνωστα patches)

 

εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=584415

είναι όλες οι διαφάνειες.εμενα αλλαξαν κανονικα

 

θα σε μαλωσω!!:happy: περιμενεις να ακουσεις μπραβο για αυτο Κωστη ?:lol:

 

μπράβο οχι αλλα έλα χρονια πολλά για χτες θα το άκουγα ευχαρίστως:p

απλή αναφορά έκανα για κάτι όμορφο και διαφορετικό από τα τετραγωνάκια

 

γιατι δεν κραταγες και το iphone αφου θελεις να μοιαζει με iphone? :D

 

γιατί το iphone είναι για εξειδικευμένους-δυνατούς χρηστες όχι για μένα:p ασε που τώρα τελευταία δεν έχω καταλάβει πιο τελικά θέλει να μοιάσει σε πιο:p:p

 

 

θα μου θυμίσει κάποιος πως περνάμε εορτολόγιο μέσα στο ημερολόγιο???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

μπράβο οχι αλλα έλα χρονια πολλά για χτες θα το άκουγα ευχαρίστως:p

απλή αναφορά έκανα για κάτι όμορφο και διαφορετικό από τα τετραγωνάκια

 

γιατί το iphone είναι για εξειδικευμένους-δυνατούς χρηστες όχι για μένα:p ασε που τώρα τελευταία δεν έχω καταλάβει πιο τελικά θέλει να μοιάσει σε πιο

 

χιλια συγγνωμη φιλε μου δεν το ειδα :blink:

με τοσα ποστς που γινονται εδω μεσα (2πλα-3πλα) που να προλαβεις να τα διαβασεις ολα :wacko:

 

ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΚΩΣΤΑΚΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

ΜΕΓΑΛΟΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΠΟΛΛΑ :lol::lol:

 

ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙΣ φιλαρακι!!:D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη μπορεις να τσεκαρεις αν η topix σε σενα στελνει dtmf τονους κατα τη διαρκεια των κλησεων;
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν μπορω να βρω ..εναρξη/ρυθμισεις/συστημα/αφαιρεση(απεγκατασταση) εφαρμογων δεν υπαρχει φακελος με ρυθμισεις αλλα ..ρυθμισεις ημ/νιας - e - mail -κωδικου κλπ... εχω κολλησει.

 

Τι θέλεις να κάνεις ακριβώς;

 

συγνωμη κιολας αλλα τι κανει η εφαρμογη Showcase. ?

 

Είναι ένας εναλλακτικός Task Manager.

 

μερικα screenies μου..δεν θα μπω σε αλλες λεπτομερειες μιας και δεν χρειαζεται,

 

Καθόλου κομψή η εμφάνιση του wktask όταν υπάρχει ανοιχτή εφαρμογή στο background. Γιατί δεν αλλάζεις το theme των windows με ένα glossy για να μην φαίνεται έτσι;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

 

Καθόλου κομψή η εμφάνιση του wktask όταν υπάρχει ανοιχτή εφαρμογή στο background. Γιατί δεν αλλάζεις το theme των windows με ένα glossy για να μην φαίνεται έτσι;

 

γιατι δεν μου καθεται καλα με τις αλλες εφαρμογες customizing που εχω βαλει Γιαννη για το μανιλα και την taskbar ;)

δεν με χαλαει να σου πω την αληθεια και πολυ,ασε που αν εχεις πανω απο 2 εφαρμογες ανοιχτες,φαινεται και πιο καλα(ειναι και η ηλικια βλεπεις :lol:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλεις να κάνεις ακριβώς;

 

 

 

Είναι ένας εναλλακτικός Task Manager.

 

 

 

Καθόλου κομψή η εμφάνιση του wktask όταν υπάρχει ανοιχτή εφαρμογή στο background. Γιατί δεν αλλάζεις το theme των windows με ένα glossy για να μην φαίνεται έτσι;

για να μπορεσω να απεγκαταστησω αυτο το toolbar το εγχρωμο που εχω προβλημα ..V6 Test 1 Brians Taskbar- gfreek edition και μετα να ξαναπροσπαθησω να βαλω καποιο αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη μπορεις να τσεκαρεις αν η topix σε σενα στελνει dtmf τονους κατα τη διαρκεια των κλησεων;

 

ολα παιζουν κανονικα Γιωργο :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη δοκιμασε να σβησεις τη cashe απ το αλμπουμ της htc οπως επισεις κανε το ιδιο και αν σερφαρης με το Οπερα.

Επισεις υπαρχει cabακι αν θυμαμαι καλα στη 1η σελιδα για να αποθηκευης τη cashe στη καρτα μνημης!

 

Ευχαριστω φιλε μου.Απο internet μαλλον δεν εχει τιποτα γιατι δεν σερφαρω.Θα κοιταξω για το αλμπουμ.

 

το διπλό ρολογάκι το κατεβάζουμε από εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=607991 (3ο cab)

και απλά πατώντας δεξιά από τον παροχο υπηρεσιών αλλάζουμε σε αναλογικό ψηφιακό η και τα 2 μαζί

 

 

 

όπως είπε και ο athanaso κανεις εγκατάσταση το JWMD Icon Changer V1.9 από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=567080 και μετά αλλάζεις τα εικονίδια :)

 

Ευχαριστω.

 

 

 

 

εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=584415

είναι όλες οι διαφάνειες.εμενα αλλαξαν κανονικα

 

 

 

μπράβο οχι αλλα έλα χρονια πολλά για χτες θα το άκουγα ευχαρίστως:p

απλή αναφορά έκανα για κάτι όμορφο και διαφορετικό από τα τετραγωνάκια

 

 

 

γιατί το iphone είναι για εξειδικευμένους-δυνατούς χρηστες όχι για μένα:p ασε που τώρα τελευταία δεν έχω καταλάβει πιο τελικά θέλει να μοιάσει σε πιο:p:p

 

 

θα μου θυμίσει κάποιος πως περνάμε εορτολόγιο μέσα στο ημερολόγιο???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

kαλησπερα σε ολους! εχω ενα προβλημα με το HD2 διοτι δεν εχω τη δυνατοτητα να δω ταινιες avi οπως με το HD. Εκανα εγκατασταση το core player και παρολο που τρεχει κανονικα, οταν παιζει η ταινια εχω μονο ηχο χωρις εικονα. η εικονα φαινεται "μωβ" και ακουγεται μονο ο ηχος. χρειαζεται μηπως καμια ρυθμιση? παρολο τις προσσπαθειες μου δεν καταφερα κατι..... γνωριζει κανεις τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειγουσα βοηθεια...

 

Μετα απο μια επενεκκινηση το κινητο ανοιξει αλλα οχι σαν τηλεφωνο και λεει οτι δεν μπορει να ανοιξει το αρχειο :MSFEXPLORE

 

Δεν ανταποκρινεται σε κανενα πατημα.....

 

 

Υπαρχει ελπιδα ??????

 

Edit

 

Ειδα οτι δεν υπηρχε ελπιδα και προσπαθησα να κανω hard reset...Εβγαλε 4 χρωματιστες λωριδες αλλα σταματησε εκει !!!

 

Απαγοητευτηκα....Ευτυχως συνδεσα το κινητο με usb και εκανα υποτιθεμενη αναβαθμιση rom αν και περασα την υπαρχουσα.Ευτυχως πετυχε. Περσα το spirite backup και με επιτυχια επανεφερα το κινητο οπως ηταν πριν 2 μερες απο backup που ειχα στην καρτα μνημης. !!!!

 

 

Ουφφφφφ...Πηγε η ψυχη μου στην κουλουρη!!!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Αντί να κάνεις hard reset μπήκες στον bootloader.

 

Μην αγχώνεσαι γενικώς. Η συσκευή δεν καταστρέφεται τόσο εύκολα. Ας είναι καλά ο ξεχωριστός bootloader.

 

kαλησπερα σε ολους! εχω ενα προβλημα με το HD2 διοτι δεν εχω τη δυνατοτητα να δω ταινιες avi οπως με το HD. Εκανα εγκατασταση το core player και παρολο που τρεχει κανονικα, οταν παιζει η ταινια εχω μονο ηχο χωρις εικονα. η εικονα φαινεται "μωβ" και ακουγεται μονο ο ηχος. χρειαζεται μηπως καμια ρυθμιση? παρολο τις προσσπαθειες μου δεν καταφερα κατι..... γνωριζει κανεις τιποτα?

 

Μπες στις ρυθμίσεις του Core Player. Παίξε λίγο με αυτές και θα τρέξει κανονικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αντί να κάνεις hard reset μπήκες στον bootloader.

 

Μην αγχώνεσαι γενικώς. Η συσκευή δεν καταστρέφεται τόσο εύκολα. Ας είναι καλά ο ξεχωριστός bootloader.

 

 

 

Πατησα ταυτοχρονα τα δυο πληκτρα της ενατασης και το power. Αυτα δεν επρεπε ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω στο xda για rom του Laurentius αλλα δεν μου την βγάζει, καποιο link παρακαλώ?:)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πατησα ταυτοχρονα τα δυο πληκτρα της ενατασης και το power. Αυτα δεν επρεπε ?

 

Οχι, οπως ειπωθηκε μπηκες στο bootloader. Για hard reset επρεπε να πατησεις το κουμπακι στο πισω μερος διπλα στη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πατησα ταυτοχρονα τα δυο πληκτρα της ενατασης και το power. Αυτα δεν επρεπε ?

 

Τα δύο πλήκτρα της έντασης και το reset. Θα έβλεπες αυτή την εικόνα...

 

http://www.hardreset.eu/images/htc_hd2_leo_hard_reset1.jpg

 

Και μετά με το Vol Up θα γινόταν το hard reset.

 

Ψαχνω στο xda για rom του Laurentius αλλα δεν μου την βγάζει, καποιο link παρακαλώ?:)

 

Δεν είναι ακόμα διαθέσιμη για το ευρύ κοινό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Μπες στις ρυθμίσεις του Core Player. Παίξε λίγο με αυτές και θα τρέξει κανονικά.

 

Μπα δεν γινεται τιποτα.....:( υπαρχει κανενας αλλος player που να ειναι αντιστοιχος με τον core? ή να μπορει να παιξει ταινιες?

Link to comment
Share on other sites

Τα δύο πλήκτρα της έντασης και το reset.

 

Ποιο reset λετε ρε παιδια?

 

 

To perform a HTC HD2 Leo hard reset with buttons

 

 

 

 

1. With the phone turned off, press and hold the VOLUME UP and VOLUME DOWN buttons, then press the END/POWER button shortly and release it. You will then see this message on the screen.

 

http://hardreset.eu/images/htc_hd2_leo_hard_reset1.jpg

 

 

2. Release the VOLUME UP and VOLUME DOWN buttons.

3. Press the VOLUME UP button to perform the hard reset, or press any other button to cancel the reset.

 

 

Καλα το εκανες Γιαννη,απλα μπορει να μην τα πατησες και τα 2 Volup+Voldown και να σου επιασε μονο το ενα και ετσι σε εβαλε στον bootloader.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ποιο reset λετε ρε παιδια?

 

 

To perform a HTC HD2 Leo hard reset with buttons

 

 

 

 

1. With the phone turned off, press and hold the VOLUME UP and VOLUME DOWN buttons, then press the END/POWER button shortly and release it. You will then see this message on the screen.

 

http://hardreset.eu/images/htc_hd2_leo_hard_reset1.jpg

 

 

2. Release the VOLUME UP and VOLUME DOWN buttons.

3. Press the VOLUME UP button to perform the hard reset, or press any other button to cancel the reset.

 

 

Καλα το εκανες Γιαννη,απλα μπορει να μην τα πατησες και τα 2 Volup+Voldown και να σου επιασε μονο το ενα και ετσι σε εβαλε στον bootloader.

 

Πιθανον να μην πατησα στιγμιαια το power button....

 

Αλλο προβλημα που συναντησα ηταν οτι για να σβησει το κινητο επρεπε να βγαλω την μπαταρια αλλα οταν την ξαναβαζα αυτο αναβε μονο του....Με προσπαθεια 2-3 φορες καταφερα να το...προλαβω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φωνητική κλήση με ασύρματο ακουστικό.

Νομίζω ότι είναι ΠΑΡΑ πολύ σημαντικό θέμα, δεδομένου του ότι το τηλέφωνο είναι εκτός από απίστευτο gadgetάκι, ΚΑΙ εργαλείο. ;)

Το να οδηγεί κανείς και να θέλει να κάνει κλήση και δεί φωνητική, χωρίς να αποσπαστεί η προσοχή του από την οδήγηση είναι ΔΕΔΟΜΕΝΟ...:O

Υπάρχει λοιπόν τρόπος ; και με τι συσκευούλα;

Χίλια συγνώμη εαν έχει απαντηθεί πάντως ειλικρινά έχω τρελαθεί να ψάχνω αλλά ΚΑΙ να προσπαθώ χωρίς αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ εκ βαθέων οποιον απαντήσει :)

Να είστε όλοι καλά και Καλή Χρονιά σε Όλους !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Φωνητική κλήση με ασύρματο ακουστικό.

Νομίζω ότι είναι ΠΑΡΑ πολύ σημαντικό θέμα, δεδομένου του ότι το τηλέφωνο είναι εκτός από απίστευτο gadgetάκι, ΚΑΙ εργαλείο. ;)

Το να οδηγεί κανείς και να θέλει να κάνει κλήση και δεί φωνητική, χωρίς να αποσπαστεί η προσοχή του από την οδήγηση είναι ΔΕΔΟΜΕΝΟ...:O

Υπάρχει λοιπόν τρόπος ; και με τι συσκευούλα;

Χίλια συγνώμη εαν έχει απαντηθεί πάντως ειλικρινά έχω τρελαθεί να ψάχνω αλλά ΚΑΙ να προσπαθώ χωρίς αποτέλεσμα.

Ευχαριστώ εκ βαθέων οποιον απαντήσει :)

Να είστε όλοι καλά και Καλή Χρονιά σε Όλους !!! :)

 

Οποιοδήποτε bluetooth της itech που υποστηρίζει φωνητική κλήση κάνει για τη δουλειά που θέλεις, αφού προηγουμένως εγκαταστήσεις το σχετικό cab που υπάρχει στο πρώτο post.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

kαλησπερα σε ολους! εχω ενα προβλημα με το HD2 διοτι δεν εχω τη δυνατοτητα να δω ταινιες avi οπως με το HD. Εκανα εγκατασταση το core player και παρολο που τρεχει κανονικα, οταν παιζει η ταινια εχω μονο ηχο χωρις εικονα. η εικονα φαινεται "μωβ" και ακουγεται μονο ο ηχος. χρειαζεται μηπως καμια ρυθμιση? παρολο τις προσσπαθειες μου δεν καταφερα κατι..... γνωριζει κανεις τιποτα?

 

Τελικα εχεις δικιο athanaso77! απλα αλλαζεις τη ρυθμιση video output σε GDI!! ολα καλα!! :D

Link to comment
Share on other sites

Προκειμένου να δω κάποια βίντεο από facebook μου ζητάει εγκατάσταση adobe flash player, το αρχείο όμως δεν γίνεται εγκατάσταση.

Εχω έκδοση rom 1.48.482.2 νομίζω ότι δεν είναι η τελευταία, από που μπορώ να κατεβάσω την τελευταία.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

Προκειμένου να δω κάποια βίντεο από facebook μου ζητάει εγκατάσταση adobe flash player, το αρχείο όμως δεν γίνεται εγκατάσταση.

Εχω έκδοση rom 1.48.482.2 νομίζω ότι δεν είναι η τελευταία, από που μπορώ να κατεβάσω την τελευταία.

 

εδω υπαρχει η τελευταια ελληνικη 1.48.482.4

http://www.4shared.com/file/186491184/93e0f9f8/RUU_Leo_HTC_ELL_1484824_Radio_.html

 

και εδω το επισημο support

http://www.htc.com/europe/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=804

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προκειμένου να δω κάποια βίντεο από facebook μου ζητάει εγκατάσταση adobe flash player, το αρχείο όμως δεν γίνεται εγκατάσταση.

 

Ποιο αρχείο πας να εγκαταστήσεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...