Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την ειχα ηδη την 3,14...απλα το εκανα για να καθαρισω την μνημη με το task29......και καπου διαβασα εδω μεσα οτι για να τρεξεις το task29 πρεπει να εχεις HSPL.....μεσα απο το pc την περασα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν είσαι με official rom δεν υπάρχει κανένας λόγος για task29. Αυτό είναι απαραίτητο για αυτούς που εναλλάσσουν πολλές cooked roms από διαφορετικούς μάγειρες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα αλλάζουν λίγο.

Προέκυψε ταξίδι με τη δουλειά πρίν απο αυτό της Ιταλίας και θα χρειαστώ το τηλέφωνο γρηγορότερα απο ότι υπολόγιζα.Αν έχει δει κάποιος ,κάπου HD2 σε πολύ καλή κατάσταση ,έστω και T-MOBILE σε συμφέρουσα τιμή θα τον παρακαλούσα να με ενημερώσει με ένα π.μ.

συγνώμη για το άκυρο ποστ αλλά πλέον χρειάζομαι μια συσκευή άμεσα

 

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=38980

 

δικο μου ειναι!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=38980

 

δικο μου ειναι!

 

 

Ευχαριστώ.Τώρα πάω για ένα t-mobile.Αν δεν πάει κάτι καλά θα σε ενημερώρω για να το δω,μιας και είμαι δίπλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
http://www.bytheway.gr/showthread.php?t=38980

 

δικο μου ειναι!

 

Ενδείκνυται τέτοιες συζητήσεις να γίνονται μέσω pm μιας και δεν μας επιτρέπεται η δημοσίευση οποιουδήποτε είδους αγγελίας εκτός του buy&sell.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενδείκνυται τέτοιες συζητήσεις να γίνονται μέσω pm μιας και δεν μας επιτρέπεται η δημοσίευση οποιουδήποτε είδους αγγελίας εκτός του buy&sell.

 

sorry δεν το ηξερα επειδη ειδα ανεβασατε απο το insomnia...

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
sorry δεν το ηξερα επειδη ειδα ανεβασατε απο το insomnia...

 

Έχεις δίκιο, ούτε και αυτό είναι σωστό. :O

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη! Εχω ρωτησει το ιδιο πραγμα και στο παρελθον, αλλα επανερχομαι μηπως βρεθηκε λυση! Εχω σεταρει στο default προγραμμα των mails, το λογαριασμο μου στο hotmail. Ολα αψογα, αλλα ΔΕΝ μπορω να γραψω με ελληνικους χαρακτηρες! Ενω φαινομενικα πληκτρολογω μια χαρα, ο παραληπτης λαμβανει μονο ??????? Καμια ιδεα? Γιατι ειναι προβλημα το να γραφω με greeklish σε σοβαρα mails (πχ σε καθηγητες μου), αλλα και αντιαισθητικο συναμα!

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα και Χριστος Ανεστη! Εχω ρωτησει το ιδιο πραγμα και στο παρελθον, αλλα επανερχομαι μηπως βρεθηκε λυση! Εχω σεταρει στο default προγραμμα των mails, το λογαριασμο μου στο hotmail. Ολα αψογα, αλλα ΔΕΝ μπορω να γραψω με ελληνικους χαρακτηρες! Ενω φαινομενικα πληκτρολογω μια χαρα, ο παραληπτης λαμβανει μονο ??????? Καμια ιδεα? Γιατι ειναι προβλημα το να γραφω με greeklish σε σοβαρα mails (πχ σε καθηγητες μου), αλλα και αντιαισθητικο συναμα!

Ειρήνη δοκίμασε να κάνεις τα παρακάτω:

 

Κάπου μέσα στα email settings υπάρχει η επιλογή να δηλώσεις κάποιο signature που να μπαίνει αυτόματα στο κάθε email που στέλνεις (νομίζω το default είναι κάτι σαν "Sent from my HTC HD2"). Λοιπόν, πήγαινε εκεί και άλλαξε το signature βάζοντας οποιοδήποτε ελληνικό κείμενο (π.χ. "Φιλικά, Ειρήνη"). Μην ξεχάσεις να κάνεις tick στα "Use signature with this account" και "Use when replying and forwarding". Με αυτόν τον τρόπο ο email client καταλαβαίνει ότι πρόκειται να γράψεις ελληνικά και επιλέγει το σωστό encoding. Έτσι θα μπορείς να γράφεις κανονικά αγγλικά και ελληνικά χωρίς πρόβλημα.

 

Χρόνια Πολλά σε όλους!

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν επιασε το κολπο με την υπογραφη! Καταλαβα που ειναι η πηγη του προβληματος. Ο λογαριασμος προστεθηκε στο τηλεφωνο μεσω του προγραμματος windows live messenger που εχω κατεβασει. Τον εσβησα κ τον σεταρα ξανα χειροκινητα ανεξαρτητως προγραμματος windows live. Ωραια γραφει μια χαρα ελληνικα, αλλα που ειναι τα mails που εχω στο database μου? Δειχνει τα 2 τελευταια μονο, ενω μου χρειαζονται σχεδον ολα να τα βλεπω. Ενω κανω συγχρονισμο, κατεβαζει headers των mails, τα δειχνει ολα, κ μολις τελειωσει ο συγχρονισμος εξαφανιζονται κ μενουν τα 2 πιο προσφατα. Πως διορθωνεται αυτο βρε παιδια?

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν επιασε το κολπο με την υπογραφη! Καταλαβα που ειναι η πηγη του προβληματος. Ο λογαριασμος προστεθηκε στο τηλεφωνο μεσω του προγραμματος windows live messenger που εχω κατεβασει. Τον εσβησα κ τον σεταρα ξανα χειροκινητα ανεξαρτητως προγραμματος windows live. Ωραια γραφει μια χαρα ελληνικα, αλλα που ειναι τα mails που εχω στο database μου? Δειχνει τα 2 τελευταια μονο, ενω μου χρειαζονται σχεδον ολα να τα βλεπω. Ενω κανω συγχρονισμο, κατεβαζει headers των mails, τα δειχνει ολα, κ μολις τελειωσει ο συγχρονισμος εξαφανιζονται κ μενουν τα 2 πιο προσφατα. Πως διορθωνεται αυτο βρε παιδια?

Μάλιστα... Βασικά το πρόβλημα που είχα εγώ ήταν ότι επειδή έχω δηλωμένο το όνομά μου στα ελληνικά, για κάποιο παράξενο λόγο έβγαζε "??????" στον αποστολέα... Όταν έκανα αυτό που σου είπα με την υπογραφή διορθώθηκε και βγάζει "Κώστας" στον αποστολέα όπως πρέπει. Φαντάστηκα ότι το ίδιο θα ίσχυε με το email body αλλά απ' ό,τι λες είναι αλλού το πρόβλημα. Παραξενιές της Micro$oft... :angry:

 

Για αυτό που λες με το συγχρονισμό, μήπως να δοκίμαζες IMAP αντί για POP3 (δεν ξέρω αν υποστηρίζει IMAP το Hotmail). Έτσι όλα τα μηνύματα θα είναι στον server της Micro$oft και εσύ απλά θα τα διαχειρίζεσαι remotely (και λογικά θα τα βλέπεις όλα, καθώς και τους φακέλους που έχεις δημιουργήσει, κτλ.).

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Το σεταρω καπως διαφορετικα αυτο Κωστα? Ξερεις που μπορω να ψαξω γι αυτο? Γιατι δε βρηκα κατι! Αν και νομιζω οτι δε θα πιασει :(

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Το σεταρω καπως διαφορετικα αυτο Κωστα? Ξερεις που μπορω να ψαξω γι αυτο? Γιατι δε βρηκα κατι! Αν και νομιζω οτι δε θα πιασει :(

Απ' ό,τι θυμάμαι επιλέγεις δημιουργία νέου λογαριασμού, μετά εκεί που βάζεις το email address δεν βάζεις xyz@hotmail.com αλλά κάτι άλλο (π.χ. xyz@hot-mail.com). Αυτό το κάνουμε για να μην ξεκινήσει η εφαρμογή Windows Live και τα κάνει μπάχαλο (φαντάζομαι το ξέρεις ήδη το κόλπο). Μετά, εκεί που δίνεις τους mail servers επιλέγεις IMAP αντί για POP3 που είναι το default. Από εκεί και πέρα ακολουθείς τα βήματα και λογικά θα είσαι ΟΚ. Στο τέλος μπαίνεις ξανά στο account και βάζεις το σωστό email (xyz@hotmail.com).

 

Ελπίζω να μην παρέλειψα κάτι. Εγώ δεν χρησιμοποιώ IMAP αλλά γενικά είναι βολικό (αν και λίγο πιο πολύπλοκο). Το καλό είναι ότι δεν κατεβαίνουν όλα στο κινητό, παρά μόνο αυτά που θες. Κάθε αλλαγή που θα κάνεις σε μηνύματα (move σε άλλο folder, delete, κτλ.) θα την βλέπεις κι απ' το σπίτι και από παντού στον κόσμο γιατί θα είναι στους servers της Micro$oft και όχι τοπικά στη συσκευή σου.

 

Ελπίζω να παίξει... :)

 

Edit: Ψάχνω να βρω τον IMAP mail server του Hotmail να στον δώσω αλλά δεν τα έχω καταφέρει ακόμα... Μήπως το Hotmail δεν υποστηρίζει IMAP και σε ταλαιπωρώ άδικα; Πάντως τα παραπάνω ισχύουν γενικά για κάθε IMAP mail server. Το θέμα είναι ότι δεν ξέρω αν το Hotmail το υποστηρίζει... :(

Edited by DrMobile
Προσθήκη κειμένου.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Χμ Κωστα ευχαριστω για ολα, αλλα δε το βλεπω να σεταρεται! Θα δω τι θα κανω.. :(

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά και Χριστός ανέστη

ερωτ. Α)γνωρίζει κάποιος να μου πει πως θα ενισχύσω την λήψη του wi-fi μέσα από το αυτοκίνητο?με κάποια κεραία ή κάτι τέτοιο? ή πως θα ενισχύσω την λήψη μέσα στο σπίτι διότι στο υπνοδωμάτιο έχω πολύ χαμηλό σήμα?

ερωτ. Β) (ισως oftopic) για το skype μπορώ να αγοράσω συσκευή τηλεφώνου και να την συνδέσω στο ρούτερ? ή στο pc? και αν την συνδέσω στο pc τότε αχρηστεύω το μικρόφωνο και τα ηχεία?

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά και Χριστός ανέστη

ερωτ. Α)γνωρίζει κάποιος να μου πει πως θα ενισχύσω την λήψη του wi-fi μέσα από το αυτοκίνητο?με κάποια κεραία ή κάτι τέτοιο? ή πως θα ενισχύσω την λήψη μέσα στο σπίτι διότι στο υπνοδωμάτιο έχω πολύ χαμηλό σήμα?

ερωτ. Β) (ισως oftopic) για το skype μπορώ να αγοράσω συσκευή τηλεφώνου και να την συνδέσω στο ρούτερ? ή στο pc? και αν την συνδέσω στο pc τότε αχρηστεύω το μικρόφωνο και τα ηχεία?

 

Στο αυτοκινητο εν κινησει ενοεις wifi? Απο που σε ολη την διαδρομη? Ή σε ενα συγκεκριμενο σημειο?

Στο σπιτι μπορεις με κεραια με ενισχυμενα db, αλλιως με access points.

Skype βεβαιως μπορεις να παρεις usb ασυρματο τηλεφωνο και να μιλας απο ολο το σπιτι.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γνωρίζει κανείς τις προϋποθέσεις και ρυθμίσεις για να δουλέψει το TMC σε Primo 1.2 για HTC HD2 και GNS TrafficBoxPlus-FM9BT-C ?

Thank you in advance.

 

Για το HD2... δύσκολο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν κανω copy-paste πχ μια λεξη πως γινεται να "δω" πισω απο τον αντιχειρα μου απο ποιο γραμμα θα αρχισω?με την γραφιδα ηταν πιο ευκολο παλια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,στο hd2 μου πάνω πάνω μου εμφανίζει τον αριθμό 1(δίπλα από την ένδειξη μπαταρίας και wifi)........τι ακριβώς σημαίνει και πώς το βγάζω?Επίσης που πηγαίνω να επιλέξω μόνο gsm δίκτυο ώστε να μην συνδέεται με 3G και χρεώνομαι?Συγγνώμη για τις χαζές ερωτήσεις αλλά το έχω λίγες μέρες μόνο το κινητό και το χρησιμοποιούσα μόνο με android και δεν έχω ιδέα από wm:cry:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά,στο hd2 μου πάνω πάνω μου εμφανίζει τον αριθμό 1(δίπλα από την ένδειξη μπαταρίας και wifi)........τι ακριβώς σημαίνει και πώς το βγάζω?Επίσης που πηγαίνω να επιλέξω μόνο gsm δίκτυο ώστε να μην συνδέεται με 3G και χρεώνομαι?Συγγνώμη για τις χαζές ερωτήσεις αλλά το έχω λίγες μέρες μόνο το κινητό και το χρησιμοποιούσα μόνο με android και δεν έχω ιδέα από wm:cry:

 

Είναι θέμα Cosmote που είμαι σίγουρος ότι έχεις. Μη σε απασχολεί, απλά η ένδειξη διαφοροποιείται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν κανω copy-paste πχ μια λεξη πως γινεται να "δω" πισω απο τον αντιχειρα μου απο ποιο γραμμα θα αρχισω?με την γραφιδα ηταν πιο ευκολο παλια
αυτο ειναι κατι που με εχει απασχολησει και εμενα,αλλα δεν βρηκα λυση.

ειναι το μοναδικο προβλημα που με κανει να νοσταλγω την γραφιδα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,στο hd2 μου πάνω πάνω μου εμφανίζει τον αριθμό 1(δίπλα από την ένδειξη μπαταρίας και wifi)........τι ακριβώς σημαίνει και πώς το βγάζω?Επίσης που πηγαίνω να επιλέξω μόνο gsm δίκτυο ώστε να μην συνδέεται με 3G και χρεώνομαι?Συγγνώμη για τις χαζές ερωτήσεις αλλά το έχω λίγες μέρες μόνο το κινητό και το χρησιμοποιούσα μόνο με android και δεν έχω ιδέα από wm:cry:

 

Ο αριθμος αυτος, δεν υποδηλει προβλημα, αλλα δε γινεται να εξαφανιστει κιολας. Η μονη λυση ειναι καποιες rom με παλιο build στις οποιες δεν ςμφανιζεται. Αλλα το θεωρω πταισμα για να υποβληθει καποιος σε αλλαγη rom. Οσο για την αλλαγη σε gsm, θα πας στα settings/wireless controls/change to gsm mode. Εαν η rom σου ειναι ελληνικη, φανταζομαι καπως ετσι θα τα λεει! :)

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμος αυτος, δεν υποδηλει προβλημα, αλλα δε γινεται να εξαφανιστει κιολας. Η μονη λυση ειναι καποιες rom με παλιο build στις οποιες δεν ςμφανιζεται. Αλλα το θεωρω πταισμα για να υποβληθει καποιος σε αλλαγη rom. Οσο για την αλλαγη σε gsm, θα πας στα settings/wireless controls/change to gsm mode. Εαν η rom σου ειναι ελληνικη, φανταζομαι καπως ετσι θα τα λεει! :)

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

 

Εεεεμμμμ μισό γιατί τα μπλέξαμε λίγο.....Ο αριθμός 1 είναι ο αριθμός γραμμής που η Cosmote από όσο έχω ακούσει και εγώ εμφανίζει και το ένα υποδηλώνει ότι είναι η πρώτη γραμμή με την σκέψη ότι μπορεί κάποιος να έχει και δεύτερη στο τηλέφωνο και να τις εναλλάξει. Πράγματι δεν εξαφανίζεται γιατί έρχεται από το δίκτυο η πληροφορία που εμφανίζεται σε πολλά τηλέφωνα διάφορων λειτουργικών.

 

Τώρα...σχετικά με το gsm ή 3G είναι άσχετα με τις χρεώσεις. Είτε με το πρώτο το οποίο είναι πρώτης γενιάς αργό δίκτυο είτε με το δεύτερο το οποίο είναι σαφώς γρηγορότερο, οι χρεώσεις αν γίνει σύνδεση για μεταφόρτωση (ή ανταλλαγή αν θες) δεδομένων θα υπάρξουν. Ανάλογα με το πώς χρεώνεσαι (ογκοχρέωση ή χρονοχρέωση) θα έχεις χρεώσεις. Λύση είναι μόνο να απαγορέψεις με κάποιο τρόπο την χρήση του τηλεφωνικού δικτύου σε GPRS ανταλλαγή δεδομένων. Το πώς θα το κάνεις αυτό.....σε Android δεν έχω ιδέα.....σε windows mobile, ένα πρόγραμμα που χρησιμοποιούμε χρόνια τώρα είναι το NoData ή αλλιώς βρίσκεις ποιο πρόγραμμα κάνει τη σύνδεση και του λες αυτού να μην κάνει σύνδεση ποτέ.

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...