Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η γερμανική T-Mobile είναι διαφορετική από την Αμερικάνικη.

 

α δε γνωριζα την υπαρξη της γερμανικης T-Mobile. Επομενως σε περιπτωση βλαβης (:X) υποθετω πρεπει να βαλω τη γερμανικη official.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επομενως σε περιπτωση βλαβης (:X) υποθετω πρεπει να βαλω τη γερμανικη official.

 

Την Γερμανική της T-Mobile όμως. Πρόσεξε το αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ίδια στοιχεία συσκευής που αναφέρετε παραπάνω και με την επίσημη ρομ, αρνήθηκαν να μου δεχτούν το κινητό στο επίσημο service της Θεσσαλονίκης! Με το που είδαν οτι το κουτί δεν είχε αυτοκόλητο της ACE και ελέγχοντας μόνο το IMEI δεν το δέχονταν με τίποτα! Μάλιστα είπαν ότι μόνο Γερμανία μπορεί να επισκευαστεί!!!

Επειδή το έστειλα με φίλο (αφού μένω Γιάννενα) δεν ήμουν εκεί να κάνω φασαρία. Επιπλέον δεδομένου ότι το κατάστημα αγοράς ανέλαβε εκείνο να κανονίσει την επισκευή του με την αντιπροσωπεία στην Αθήνα, δεν έκανα τίποτα ακόμα... Σκοπεύω όμως να στείλω μια έντονη διαμαρτυρία στην HTC αλλά και σε οποιαδήποτε αρμόδια επιτροπή για άρνηση service...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σκοπεύω όμως να στείλω μια έντονη διαμαρτυρία στην HTC αλλά και σε οποιαδήποτε αρμόδια επιτροπή για άρνηση service...

 

Και πολύ καλά θα κάνεις. Τις ευρωπαϊκές συσκευές είναι υποχρεωμένοι να τις αναλαμβάνουν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την Γερμανική της T-Mobile όμως. Πρόσεξε το αυτό.

 

:blink: να γιατι δε βρισκαμε κι εσυ κι εγω, μεσω του site την rom οταν το ψαχναμε. Και τωρα? Που ειναι αυτη? Στο site της HTC η αλλου να ψαξω?:worry:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

:blink: να γιατι δε βρισκαμε κι εσυ κι εγω, μεσω του site την rom οταν το ψαχναμε. Και τωρα? Που ειναι αυτη? Στο site της HTC η αλλου να ψαξω?:worry:

 

Για δοκίμασε αυτό... Εμένα αυτό μόνο έκανε...

http://www.htc.com/de/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=937

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτό... Εμένα αυτό μόνο έκανε...

http://www.htc.com/de/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=2&dl_id=937

 

οχι δεν εχω προβλημα τωρα χαρη ωστε να την περασω, ρωτησα μην ψαχνομαι σε περιπτωση που γινει κατι. Αποθηκευω τπ link που μου εδωσες. Σ ευχαριστω πολυ! Και καλο ξεμπερδεμα εσυ

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οχι δεν εχω προβλημα τωρα χαρη ωστε να την περασω, ρωτησα μην ψαχνομαι σε περιπτωση που γινει κατι. Αποθηκευω τπ link που μου εδωσες. Σ ευχαριστω πολυ! Και καλο ξεμπερδεμα εσυ

 

Σε αυτό το link δίνοντας το serial της συσκευής σου, σου βγάζει link για download;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

το ερώτημα μου σίγουρα εχει απαντηθεί αρκετες φορές

αλλά οσο και αν εψαξα δεν βρηκα την απάντηση!!!!!:dash::dash:

προσπαθώ να συγχρονίσω την συσκευή με το gmail(επαφές-ραντεβού-τηλέφωνα-smsκτλ)αλλά δεν καταφέρνω τίποτα,

κάποιος παρακαλώ να μου πεί έναν οδηγό για το θέμα μου

ευχαριστώ.

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλημέρα

το ερώτημα μου σίγουρα εχει απαντηθεί αρκετες φορές

αλλά οσο και αν εψαξα δεν βρηκα την απάντηση!!!!!:dash::dash:

προσπαθώ να συγχρονίσω την συσκευή με το gmail(επαφές-ραντεβού-τηλέφωνα-smsκτλ)αλλά δεν καταφέρνω τίποτα,

κάποιος παρακαλώ να μου πεί έναν οδηγό για το θέμα μου

ευχαριστώ.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3093035#post3093035

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το link δίνοντας το serial της συσκευής σου, σου βγάζει link για download;

 

ελεος οχι! τωρα μολις το διαπιστωσα.. θεωρησα πριν οτι εφοσον την κατεβασε ο φιλος που λεει οτι ιδια περιπτωση ειναι και το δικο του, θα μου εκανε... αλλα οχι!:mad:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ελεος οχι! τωρα μολις το διαπιστωσα.. θεωρησα πριν οτι εφοσον την κατεβασε ο φιλος που λεει οτι ιδια περιπτωση ειναι και το δικο του, θα μου εκανε... αλλα οχι!:mad:

 

Για Γερμανία έχει αυτό που σου έστειλα και άλλα 2 νομίζω. Αν επιλέξεις χώρα Γερμανία θα έχει 2ή3 επιλογές για ρομ. Όμως, από ότι είχα διαβασει και σε άλλα φορουμ οι περισσότερες "γερμανικές" συσκευές στην ελληνική αγορά ήταν αυτό που σου έστειλα... Επίσης πρόσεχε γιατί εγώ την πάταγα και αντί για το S/N έβαζα το ΙΜΕΙ και δεν μου έβγαζε το download link!!!

Link to comment
Share on other sites

Για Γερμανία έχει αυτό που σου έστειλα και άλλα 2 νομίζω. Αν επιλέξεις χώρα Γερμανία θα έχει 2ή3 επιλογές για ρομ. Όμως, από ότι είχα διαβασει και σε άλλα φορουμ οι περισσότερες "γερμανικές" συσκευές στην ελληνική αγορά ήταν αυτό που σου έστειλα... Επίσης πρόσεχε γιατί εγώ την πάταγα και αντί για το S/N έβαζα το ΙΜΕΙ και δεν μου έβγαζε το download link!!!

 

μ εχει πονοκεφαλιασει αυτο το τηλεφωνο..:wacko: ελπιζω μονο να μη χρειαστω service.. εψαξα ολες τις επιλογες για Γερμανια και καμια δεν εκατσε.. και φυσικα δεν μπερδεψα s/n και imei αλλα ουτε πληκτρολογησα λαθος. ελεος απλα:dash: ειμαι η μοναδικη μαλλον που εχω τηλεφωνο απο το Ταμτουμ...

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Νέο Security Update for HTC HD2 Peep για την official 3.14.482.2

 

http://www.htc.com/gr/SupportDownload.aspx?p_id=297&cat=0&dl_id=1085

 

Αυτο το update πρεπει να το εγκαταστησουμε?

Προσφερει κατι παραπανω?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το update πρεπει να το εγκαταστησουμε?

Προσφερει κατι παραπανω?:worry:

 

Το HD2 χρησιμοποιεί το HTC Peep για πρόσβαση στο Twitter. Αν το χρησιμοποιείς, εννοείται οτι προσφερει αφου ειναι security update (ενημερωμένη έκδοση ασφαλείας).

Edited by bbsnick
Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ καθόλου το Twitter, οποτε μπορώ να το αποφύγω?

Προσφερει κατι για το Facebook ή για το internet γενικότερα?ρωτάω γιατι φαντάζομαι οτι θα πιάνει κ χώρο στην μνήμη του τηλεφώνου η οποια γενικότερα ειναι περιορισμένη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, χθες κατά τύχη πρόσεξα πως έχει σπάσει το τζάμι (φακός) της κάμερας του Leo μου. Πήρα τηλέφωνο σήμερα την ACE HELLAS και έπειτα από απίστευτη αναμονή και ένα (ακόμη αναπάντητο) μήνυμα στο τηλεφωνητή του service, μου είπαν πως πρέπει να αλλαχτεί ΟΛΟ το πίσω πάνω μέρος του Leo μου και θα κοστίσει 74€.

 

Υπάρχει κάποια άλλη αξιόπιστη λύση η να προχωρήσω στη λύση της ACE?

 

Ευχαριστώ.

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποια άλλη αξιόπιστη λύση η να προχωρήσω στη λύση της ACE?

 

Κάτι πέρα από την ACE, μπορεί να είναι περισσότερο οικονομικό αλλά όχι το ίδιο αξιόπιστο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ καθόλου το Twitter, οποτε μπορώ να το αποφύγω?

Προσφερει κατι για το Facebook ή για το internet γενικότερα?ρωτάω γιατι φαντάζομαι οτι θα πιάνει κ χώρο στην μνήμη του τηλεφώνου η οποια γενικότερα ειναι περιορισμένη!

 

Αν δε το χρησιμοποιεις, μπορεις να το αποφυγεις αφου δεν εισαι εκτεθιμενος στο προβλημα ασφαλειας που προφανως προεκυψε απο τη χρηση του HTC Peep.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους :mobile:

Σήμερα παρέλαβα το δικό μου HD και ήδη γράφει τις πρώτες ώρες φόρτισης.

Η αγορά έγινε από το Αγγλικό Εbay αλλά χάρη σε δικό μου σφάλμα δεν κατάλαβα πως είναι κλειδωμένο...!

Έχει κανείς κωδικούς ξεκλειδώματος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους :mobile:

Σήμερα παρέλαβα το δικό μου HD και ήδη γράφει τις πρώτες ώρες φόρτισης.

Η αγορά έγινε από το Αγγλικό Εbay αλλά χάρη σε δικό μου σφάλμα δεν κατάλαβα πως είναι κλειδωμένο...!

Έχει κανείς κωδικούς ξεκλειδώματος;

 

Μπορείς να βρεις πάλι μεσω eBay. Θα χρειαστείς ομως και τον κωδικό ΙΜΕΙ. Μπορείς να τον βρεις κάτω από την μπαταρία

Φιλικά : Κωστής
Link to comment
Share on other sites

Thanks φίλε για την γρήγορη απάντηση!

Το ξέρω για το ebay αλλά αν εκεί έχουν τους κωδικούς τότε σίγουρα τους έχουν και στο myphone!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, χρησιμοποιω ακομα την 1.66 official ell. Τώρα που έχει βγει φιξ για τα μηνυματα, αξίζει πιστεύετε η αναβαθμιση στην 3.14? Ποιες είναι οι εντυπώσεις από όσους χρησιμοποιούν την 3.14?

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το ξέρω για το ebay αλλά αν εκεί έχουν τους κωδικούς τότε σίγουρα τους έχουν και στο myphone!

 

Αν είναι sim locked θα χρειαστεί να πληρώσεις για να το ξεκλειδώσεις. Δεν έχουμε εδώ τέτοιους κωδικούς μιας και είναι συγκεκριμένοι ανά ΙΜΕΙ.

 

(Κάποιος mod να συνενώσει τα μηνύματα μου λόγω βιασύνης)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...