Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια rom χρησιμοποιείς;

 

Ελληνική 1.48

 

Οπωσδήποτε αναβάθμιση σε 1.66 ή 3.14 ... τα προβλήματα αυτά δεν υπάρχουν

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Οπωσδήποτε αναβάθμιση σε 1.66 ή 3.14 ... τα προβλήματα αυτά δεν υπάρχουν

 

Λογω εργασίας να ξαναστήνω κινητό μου είναι αρκετά δύσκολο να πάρει

 

Το θέμα είναι πως και με αυτή τη rom εδώ και 9 μήνες όλα δούλευαν ρολόι

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ελληνική 1.48

 

Καλά το φαντάστηκα. Αξίζει να ασχοληθείς να αναβαθμίσεις τη συσκευή σου μιας και η rom που φοράς μειονεκτεί αισθητά τόσο σε ταχύτητα όσο και σε σταθερότητα από τις επόμενες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά το φαντάστηκα. Αξίζει να ασχοληθείς να αναβαθμίσεις τη συσκευή σου μιας και η rom που φοράς μειονεκτεί αισθητά τόσο σε ταχύτητα όσο και σε σταθερότητα από τις επόμενες.

 

FORMAT "C", άντε πάλι από την αρχή να στήσεις το λέοντα :(

 

Να, σται καλά ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το ξυπνητηρι εχει συζητηθει αρκετα και αρκετες φορες και σ'αυτο το thread αλλα και σε αλλα windows mobile Κυριως.

Εχει εμφανισει προβληματα του τυπου να χτυπαει μια ωρα πριν η μια ωρα μετα το μαμα ξυπνητηρι.

πολλοι καταφευγουν σε λυσεις οπως g-alarm και spb time.

το spb time για μενα ειναι πολυ βαρυ και περιεχει πολλα πραγματακια, ομως τα πιο πολλα ειναι περιττα και οπως ειπα η εφαρμογη ειναι βαρυα αρκετα.

το g-alarm επισης δεν ειναι δωρεαν, ειναι πολυ καλο ομως και αξιζει.

 

για μενα οπως και για πολλα παιδια, διαχρονικη αξια ειναι το Ptravel alarm. εδω και πολλα χρονια εχω το συγκεκριμενο σε ολες τις windows mobile συσκευες μου και παντα δουλευε ρολοι !!!!

ειναι πολυ πιο ελαφρυ και απο τα δυο προηγουμενα και για μενα πολυ πιο απλο. και ειναι μονο ξυπνητηρι. ουτε χρονομετρα ουτε καλουδια ουτε τιποτα. γι' αυτο ειναι και πιο ελαφρυ :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
FORMAT "C", άντε πάλι από την αρχή να στήσεις το λέοντα :(

 

Αξίζει. Από εκεί και πέρα η επιλογή είναι δική σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το ξυπνητηρι εχει συζητηθει αρκετα και αρκετες φορες και σ'αυτο το thread αλλα και σε αλλα windows mobile Κυριως.

Εχει εμφανισει προβληματα του τυπου να χτυπαει μια ωρα πριν η μια ωρα μετα το μαμα ξυπνητηρι.

πολλοι καταφευγουν σε λυσεις οπως g-alarm και spb time.

το spb time για μενα ειναι πολυ βαρυ και περιεχει πολλα πραγματακια, ομως τα πιο πολλα ειναι περιττα και οπως ειπα η εφαρμογη ειναι βαρυα αρκετα.

το g-alarm επισης δεν ειναι δωρεαν, ειναι πολυ καλο ομως και αξιζει.

 

για μενα οπως και για πολλα παιδια, διαχρονικη αξια ειναι το Ptravel alarm. εδω και πολλα χρονια εχω το συγκεκριμενο σε ολες τις windows mobile συσκευες μου και παντα δουλευε ρολοι !!!!

ειναι πολυ πιο ελαφρυ και απο τα δυο προηγουμενα και για μενα πολυ πιο απλο. και ειναι μονο ξυπνητηρι. ουτε χρονομετρα ουτε καλουδια ουτε τιποτα. γι' αυτο ειναι και πιο ελαφρυ :).

 

Συμφωνώ απόλυτα για το Ptravel Alarm, είναι ότι πιο αξιόπιστο και ελαφρύ έχω δοκιμάσει για ξυπνητήρι στα WM, αν και με τις τελευταίες rom του Dutty (για αυτές είμαι σίγουρος) δεν εμφανίζονται τα γνωστά προβλήματα που είχαμε παλαιότερα :)

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλό χρυσό το pTravelAlarm αλλά λίγο ετεροχρονισμένο σε σχέση με την εικόνα των σύγχρονων συσκευών. Βέβαια δεν μπορώ να παραβλέψω ότι όντως αποτελεί μια αξιόπιστη (εδώ και πολλά χρόνια) λύση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος dialer πιο finger friendly που να κανει για τη συσκευη μας?

δεν με ενδιαφερει να ειναι ελληνικος,αλλα να χωρανε καλυτερα τα δαχτυλα μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τοτε, θα βαλω κι εγω εξτρα ξυπνητηρι στη συσκευη γιατι αγνοουσα οτι ειναι προβληματικο το υπαρχον! θα κοιταξω το πιο ελαφρυ μεταξυ οσων αναφερατε

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Τ

για μενα οπως και για πολλα παιδια, διαχρονικη αξια ειναι το Ptravel alarm. εδω και πολλα χρονια εχω το συγκεκριμενο σε ολες τις windows mobile συσκευες μου και παντα δουλευε ρολοι !!!!

ειναι πολυ πιο ελαφρυ και απο τα δυο προηγουμενα και για μενα πολυ πιο απλο. και ειναι μονο ξυπνητηρι. ουτε χρονομετρα ουτε καλουδια ουτε τιποτα. γι' αυτο ειναι και πιο ελαφρυ :).

+1 και απο μενα

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν δοκιμάζετε και το klaxon? Και δωρεάν ξυπνητήρι είναι και είναι συμβατό με το sense.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τοτε, θα βαλω κι εγω εξτρα ξυπνητηρι στη συσκευη γιατι αγνοουσα οτι ειναι προβληματικο το υπαρχον! θα κοιταξω το πιο ελαφρυ μεταξυ οσων αναφερατε

 

Στο παρελθόν ήταν προβληματικό. Αν εσύ δεν έχεις πρόβλημα και ούτε ιδιαίτερες απαιτήσεις, δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω μια ερωτηση και ξερω οτι δεν ειναι εδω το καταλληλο θεμα αλλα εχει την πιο πολυ κινηση.

Χρησιμοποιω το PIM BACKUP για τις επαφες κτλ.

Αλλα στις επαφες που εχω βαλει λινκ απο το facebook για τις φωτογραφιες κτλ δεν κανει backup το λινκ. Ξερει κανεις γιατι? ή υπαρχει λυση?

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλλα στις επαφες που εχω βαλει λινκ απο το facebook για τις φωτογραφιες κτλ δεν κανει backup το λινκ. Ξερει κανεις γιατι? ή υπαρχει λυση?

 

Δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο. Όταν σταμάτησε να αναπτύσσεται το pim backup, άρχισε να αναπτύσσεται το facebook.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απορια (δεν ξερω που αλλου να το ρωτησω αυτο): για να πουληθει ενα HD2 πρεπει να επαναφερθει στην official rom! σωστα; γυρω στα ποσα λεφτα θα ειναι μια λογικη τιμη για μια συσκευη 4 μηνων καθ' ολα αψεγαδιαστη;

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Αναζητώ ένα προγραμματάκι που να μπορεί να συνεργάζεται με το GPS και να μου μετράει διανυόμενες αποστάσεις, χρόνο, ταχύτητα σε κάθε στιγμή, μέση ωριαία ταχύτητα κτλ, για να το χρησιμοποιώ με το ποδήλατο ή όταν τρέχω. Έχω δει ένα αντίστοιχο σε Nokia Symbian phone και θα ξενέρωνα πολύ αν δεν υπήρχε για το δικό μας.

Θα ήμουν διατεθειμένος και να πληρώσω ένα λογικό ποσό για να το αποκτήσω, ακόμα και αν δεν είναι free. Υπάρχει κάτι λοιπόν;

Sing as you raise your bow,

Shoot straighter than before...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Αναζητώ ένα προγραμματάκι που να μπορεί να συνεργάζεται με το GPS και να μου μετράει διανυόμενες αποστάσεις, χρόνο, ταχύτητα σε κάθε στιγμή, μέση ωριαία ταχύτητα κτλ, για να το χρησιμοποιώ με το ποδήλατο ή όταν τρέχω. Έχω δει ένα αντίστοιχο σε Nokia Symbian phone και θα ξενέρωνα πολύ αν δεν υπήρχε για το δικό μας.

Θα ήμουν διατεθειμένος και να πληρώσω ένα λογικό ποσό για να το αποκτήσω, ακόμα και αν δεν είναι free. Υπάρχει κάτι λοιπόν;

 

Νομίζω ότι το runsat (http://www.navmi.com) θα καλύψει αυτά που ζητάς.

Edited by sb68s

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μια αναβάθμιση στην νέα ROM v3.14.482.2 έχει περισσότερες θετικές ή αρνητικές επιπτώσεις;

Και εάν τελικά αν το κινητό δουλεύει κανονικά με την υπάρχουσα αξίζει να κάνουμε αναβάθμιση;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Αναζητώ ένα προγραμματάκι που να μπορεί να συνεργάζεται με το GPS και να μου μετράει διανυόμενες αποστάσεις, χρόνο, ταχύτητα σε κάθε στιγμή, μέση ωριαία ταχύτητα κτλ, για να το χρησιμοποιώ με το ποδήλατο ή όταν τρέχω. Έχω δει ένα αντίστοιχο σε Nokia Symbian phone και θα ξενέρωνα πολύ αν δεν υπήρχε για το δικό μας.

Θα ήμουν διατεθειμένος και να πληρώσω ένα λογικό ποσό για να το αποκτήσω, ακόμα και αν δεν είναι free. Υπάρχει κάτι λοιπόν;

 

http://aeguerre.free.fr/Public/PocketPC/NoniGPSPlot/EN/index.php

 

το noni gps ploter είχα χρησιμοποιήσει ,αλλά υπάρχουν πολλά Ploter που κάνουν την ίδια δουλειά ...

 

sportypal , gps sport tracker etc...

 

εδώ θα βρεις και αυτό και άλλα πολλά :

 

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-tag-gps.html

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μια αναβάθμιση στην νέα ROM v3.14.482.2 έχει περισσότερες θετικές ή αρνητικές επιπτώσεις;

Και εάν τελικά αν το κινητό δουλεύει κανονικά με την υπάρχουσα αξίζει να κάνουμε αναβάθμιση;

 

Κάθε αναβάθμιση σκοπό έχει να βελτιώσει τη λειτουργία της συσκευής, ενσωματώνει ότι αναβάθμιση έχει κυκλφορήσει μέχρι τότε, η συγκεκριμένη έχει και το καινούργιο radio που κατά πολλούς είναι το καλύτερο.

Αν είσαι ευχαριστημένος με τη λειτουργία του κινητού σου πάρε ένα backup, δοκίμασε την καινούργια, αποφάσισε αν σου κάνει και αν όχι ξαναγυρνάς στην παλιά σου!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απορια (δεν ξερω που αλλου να το ρωτησω αυτο): για να πουληθει ενα HD2 πρεπει να επαναφερθει στην official rom! σωστα; γυρω στα ποσα λεφτα θα ειναι μια λογικη τιμη για μια συσκευη 4 μηνων καθ' ολα αψεγαδιαστη;

 

Ρίξε μια ματιά να δεις πόσο πωλούνται στο Buy&Sell.

 

Το να επαναφερθεί στην official rom είναι υποκειμενικό. Όπως και να γίνει οφείλει να ενημερωθεί ο νέος κάτοχος σε περίπτωση που είναι ξεκλειδωμένο και με unofficial rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Αναζητώ ένα προγραμματάκι που να μπορεί να συνεργάζεται με το GPS και να μου μετράει διανυόμενες αποστάσεις, χρόνο, ταχύτητα σε κάθε στιγμή, μέση ωριαία ταχύτητα κτλ, για να το χρησιμοποιώ με το ποδήλατο ή όταν τρέχω. Έχω δει ένα αντίστοιχο σε Nokia Symbian phone και θα ξενέρωνα πολύ αν δεν υπήρχε για το δικό μας.

Θα ήμουν διατεθειμένος και να πληρώσω ένα λογικό ποσό για να το αποκτήσω, ακόμα και αν δεν είναι free. Υπάρχει κάτι λοιπόν;

 

GPS SPORT TRACKER από το my market και ειναι και free!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μια αναβάθμιση στην νέα ROM v3.14.482.2 έχει περισσότερες θετικές ή αρνητικές επιπτώσεις;

Και εάν τελικά αν το κινητό δουλεύει κανονικά με την υπάρχουσα αξίζει να κάνουμε αναβάθμιση;

 

Εγω τη δοκιμασα 3η φορα αλλα τελικα μολις ξαναπερναω και θα ξαναστεισω απ την αρχη την 1.66(να περασει και η ωρα:))μιαε κ η htc μας κανει τις λαδιες της!

Οποιος δε πολυ τον ενδιαφερει το excel η γενικα το γραψιμο με Τ9 καλη δειχνει η νεα ΡΟΜ αλλα εγω που ΔΕ χρεισιμοποιω το λεο για κανονικο τηλεφωνο και το χω κυριως για τα αρχεια μου και το excel εχω προβλημα με τη ΜΗ παραμετροποιηση της εμφανισης των μπαρων του excel συν καποια δυστακτικοτητα στο πολυ γρηγορο γραψιμο σε σχεση με πριν συν το οχι καλο δουλεμα του Τ9 και των sms,οποτε παω στη σιγουρη και δοκιμασμενη λυση της παλιας τουλαχιστον μεχρι να διορθωθουν(?) τα μικρο bugs της νεας..αυτα..

Παντως να πω εδω οτι το λεο για μενα ειναι συσκευη "λιμανι" και εχω αραξει στα αυγα μου μιας και με καλυπτει σχεδον τελεια σε αυτα που της ζηταω(ειπαμε ΔΕ το δουλευω σα τηλεφωνο)και με βλεπω να το κραταω οσο αντεξει!!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά να δεις πόσο πωλούνται στο Buy&Sell.

 

Το να επαναφερθεί στην official rom είναι υποκειμενικό. Όπως και να γίνει οφείλει να ενημερωθεί ο νέος κάτοχος σε περίπτωση που είναι ξεκλειδωμένο και με unofficial rom.

 

σε ευχαριστω γιαννη! δε γνωριζα οτι πρεπει να ψαξω εκει... :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...