Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παντα τις 99 σου εδειχνε, δε το προσεξες εσυ και νομίζεις ότι τώρα έγινε

 

Δεν μου έδειχνε τις 99. Το έχω παρατηρήσει. Το λέω αυτό γιατί πρόσφατα σε ένα ταξίδι που πήγα έβγαλα γύρω στις 150-180 και όπως τις έβλεπα πήγαινα μέχρι και τις φωτογραφίες που είχε το κινητό από τον κατασκευαστή.

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
rom 1.48.482.4

radio 2.05.51.05_2

 

Θα μπορούσες να βάλεις την τελευταία επίσημη 1.66. Θα την βρεις στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου έδειχνε τις 99. Το έχω παρατηρήσει. Το λέω αυτό γιατί πρόσφατα σε ένα ταξίδι που πήγα έβγαλα γύρω στις 150-180 και όπως τις έβλεπα πήγαινα μέχρι και τις φωτογραφίες που είχε το κινητό από τον κατασκευαστή.

 

περίεργο, σε ότι rom εχω περάσει μονο τις 99 δείχνει, νομίζω και η μανίσια το ίδιο. ίσως κάνω λάθος εγω.. αλλα σε μενα μονο 99 δείχνει παντα. και το HD1 παλι μονο 99 εδειχνε

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
περίεργο, σε ότι rom εχω περάσει μονο τις 99 δείχνει, νομίζω και η μανίσια το ίδιο. ίσως κάνω λάθος εγω.. αλλα σε μενα μονο 99 δείχνει παντα. και το HD1 παλι μονο 99 εδειχνε

 

Έτσι είναι. Στο Photos & Videos tab του manila δείχνει τις τελευταίες 99 ανεξαρτήτως του πόσες περιέχει ο εκάστοτε φάκελος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεία σας παιδιά. σε λίγες μέρες θα παραλάβω το hd2 από εξωτερικό. θα μπορέσω να περάσω τα πάντα ελληνικά, σωστά? επίσης είναι δυνατό να τ ξεκλειδώσω στην περίπτωση που είναι κλειδωμένο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεία σας παιδιά. σε λίγες μέρες θα παραλάβω το hd2 από εξωτερικό. θα μπορέσω να περάσω τα πάντα ελληνικά, σωστά? επίσης είναι δυνατό να τ ξεκλειδώσω στην περίπτωση που είναι κλειδωμένο?

 

Απλά με όλα αυτά θα είναι η συσκευή σου εκτός εγγύησης (μέχρι να την ξανακλειδώσεις τουλάχιστον).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ φίλε! ίσως, όταν με το καλό το πάρω τις επόμενες μέρες, χρειαστώ βοήθεια γτ είμαι καινούργιος.:)

 

γιατί δε περίμενες λίγο καιρό για το HD3..

 

όπως και να χει η συσκευή είναι εκπληκτική. καλοδούλευτη, όρεξη να έχεις να αλλάζεις rom. Υπάρχουν site με αναλυτικές οδηγίες για αλλαγή rom, δε θα δυσκολευτείς καθόλου.

 

Γνώμη μου: καλά θα ήταν να δουλέψεις λίγο καιρό με την official rom πριν βάλεις κάποια άλλη για να δεις περισσότερο τι σου προσφέρει η συσκευή μανήσια και μετά τι θέλεις να περιέχει η coocking που θα βάλεις.

 

Όπως σου είπαν, αν το χακάρεις χάνεις την εγγύηση αλλά ίσως να μη σε ενδιαφέρει και τόσο αυτό. Από την άλλη υπάρχει τρόπος, αν πάθεις κάτι, να το δόσεις με εγγύηση, ανάλογα με το τι θα πάθει. Αν δεν είναι μεγάλη ζημιά και μπορείς να περάσεις την official rom, την περνάς, το στέλνεις για εγγύηση και ξαναπερνάς την coocking σου :)

 

Μεγιές..

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση......το εορτολογιο που επαιζε με second today στο HD παιζει εδω στο 2?

Το αλλο του Παπαδημητριου παιζει.

 

Ειπα να μην βαλω Second Today στο HD2, οπως ειχα στο Diamond. Αλλά ειναι δυο πραγματα που μου λειπουν:

 

1. Εορτολογιο που να λεει τις γιορτες των επαφων σου μονο. Τι να κανω να μου δειχνει πχ του αγ. Τρυφωνα αν δεν εχω τετοια επαφη - αυτο το κανει και το επιτραπεζιο ημερολογιο που δεν το κοιταμε.

 

2. Μετρητες χρονου κλησεων / SMS. Χρησιμο και πληρες το Kounadisk Power Meters, αλλά πρεπει να θυμαμαι να το τρεχω για να μου δειξει το χρονο των κλησεων. Και παλι δειχνει μονο τις εξερχομενες κλησεις / SMS και δεν εχει αναφορα για τα εισερχομενα.

 

Καμια ιδεα;

Edited by igavio
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1. Εορτολογιο που να λεει τις γιορτες των επαφων σου μονο (τι να κανω να μου δειχνει πχ του αγ. Τρυφωνα αν δεν εχω τετοια επαφη). Αυτο το κανει και το επιτραπεζιο ημερολογιο που δεν το κοιταμε.

 

Στο πρώτο post θα δεις οδηγίες για το πως θα μπουν όλες οι γιορτές του eortologiou στο Calendar του manila και έτσι θα τα βλέπεις κανονικά όλα στην αρχική οθόνη.

 

2. Μετρητες χρονου κλησεων / SMS. Χρησιμο και πληρες το Kounadisk Power Meters, αλλά πρεπει να θυμαμαι να το τρεχω για να μου δειξει το χρονο των κλησεων.

 

Δυστυχώς όποια εφαρμογή και να χρησιμοποιήσεις θα πρέπει να θυμάσαι να την τρέχεις μιας και δεν υπάρχει η δυνατότητα για χρήση εφαρμογής με δικό της today plugin από τη στιγμή που χρησιμοποιείς το manila (HTC Sense).

 

γιατί δε περίμενες λίγο καιρό για το HD3..

 

Πόσο καιρό; Δεν υπάρχουν επικυρωμένες αναφορές για τέτοια συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γιατί δε περίμενες λίγο καιρό για το HD3..

 

όπως και να χει η συσκευή είναι εκπληκτική. καλοδούλευτη, όρεξη να έχεις να αλλάζεις rom. Υπάρχουν site με αναλυτικές οδηγίες για αλλαγή rom, δε θα δυσκολευτείς καθόλου.

 

Γνώμη μου: καλά θα ήταν να δουλέψεις λίγο καιρό με την official rom πριν βάλεις κάποια άλλη για να δεις περισσότερο τι σου προσφέρει η συσκευή μανήσια και μετά τι θέλεις να περιέχει η coocking που θα βάλεις.

 

Όπως σου είπαν, αν το χακάρεις χάνεις την εγγύηση αλλά ίσως να μη σε ενδιαφέρει και τόσο αυτό. Από την άλλη υπάρχει τρόπος, αν πάθεις κάτι, να το δόσεις με εγγύηση, ανάλογα με το τι θα πάθει. Αν δεν είναι μεγάλη ζημιά και μπορείς να περάσεις την official rom, την περνάς, το στέλνεις για εγγύηση και ξαναπερνάς την coocking σου :)

 

Μεγιές..

 

Μη νομίζεις, όταν βγεί θα το πάρω. απλά τώρα τελευταία μπήκα στο τρυπάκι των gadgetάκιδων...

 

Όσο αναφορά την εγγύηση δε με πολυνοιάζει!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες μέρες έχω και εγώ το hd2 και έχω πάθει πλάκα.To καλύτερο wm device που κυκλοφορεί. :cool:

 

από που κ πόσο αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια....

Μια ερωτηση...πως θα κανω εγκατασταση (απο που? γιατι δεν εβγαλα ακρη εγω) τον adobe flash player ετσι ωστε να μπορω να μπαινω στο ytube και να τρεχω καποια video αλλα και να μου τρεχουν καποιες ιστιοσελιδες που χρησιμοποιω?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μα έχω τo Cookies Home Tab 1.8.5 και΄πρέπει να βάλω στην επιλογή ταπετσαρίας το HDWALL όπως λένε οι οδηγίες στο xda!

 

για να μην παραμορφώνει και να γεμίζει όλη η οθόνη οι ρυθμίσεις που έχω κάνει, τουλάχιστον εγώ, είναι οι προαναφερόμενη και η ταπετσαρία που έχω επιλέξει στο καθορισμό ταπετσαρίας είναι Wide portrait:960x800, όπου έχω τοποθετήσει ταπετσαρία wide διάστασης. Για να σου δουλέψει σωστά με τη ρύθμιση HDWALL, πρέπει η ταπετσαρία που θα επιλέξεις να έχει τις ακριβείς διαστάσεις 960Χ800.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

αν η συσκευή δεν πιάνει 3g δίκτυα τι μειονεκτήματα υπάρχουν? τι "χάνω" δηλαδή? αν μπορεί κ ΞΕΡΕΙ σίγουρα καποιος ας μ πει γιατί το βιάζομαι λίγο.

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παιδια....

Μια ερωτηση...πως θα κανω εγκατασταση (απο που? γιατι δεν εβγαλα ακρη εγω) τον adobe flash player ετσι ωστε να μπορω να μπαινω στο ytube και να τρεχω καποια video αλλα και να μου τρεχουν καποιες ιστιοσελιδες που χρησιμοποιω?

Ευχαριστω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3123348#post3123348

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια! μια ερωτηση: ενας φιλος μου και νεος ευτυχης κατοχος, περασε ρομ χωρις το htc messages. αυτο υπαρχει σε καποιο cab η πρεπει εκ νεου να περασει αλλη ρομ; εγω καπου ειχα βρει το htc messaging client υπο μορφη cab. ειναι το ιδιο πραγμα αν του πω να βαλει αυτο; :O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Για hd2 της Tmobile από Αγγλία, πια ΡΟΜ πρέπει να βαλω ώστε αν το δώσω για service να με καλύπτει η εγγύηση;

 

Δυστοιχώς όταν το πήρα δεν συγκράτησα ούτε πια ρομ ούτε τι ραδιο είχε.... Πέρασα κατευθείαν την ελληνική official..

Link to comment
Share on other sites

Για hd2 της Tmobile από Αγγλία, πια ΡΟΜ πρέπει να βαλω ώστε αν το δώσω για service να με καλύπτει η εγγύηση;

 

Δυστοιχώς όταν το πήρα δεν συγκράτησα ούτε πια ρομ ούτε τι ραδιο είχε.... Πέρασα κατευθείαν την ελληνική official..

 

Πήρα πριν λιγο τηλεφωνο στο service της ACE και μου είπαν οτι χωρίς απόδειξη αγοράς (που δεν έχω..) δεν αναλαμβάνουν τη συσκευή.. :cry:

Αυτή την πολιτική έχουν εδώ και 1 μήνα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους :)

 

δοκιμαζω εναν νεο browser,που φαινεται πολυ καλος.απο αυτον ποσταρω τωρα.

 

μολις εχω περισσοτερα νεα,τα ξαναλεμε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους :)

 

δοκιμαζω εναν νεο browser,που φαινεται πολυ καλος.απο αυτον ποσταρω τωρα.

 

μολις εχω περισσοτερα νεα,τα ξαναλεμε :)

ποιον Δημητρη....για πες να δοκιμασουμε κατι νεο γιατι απο ρομ κουραστηκα..

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...