Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Μηπως εννοεις 2.10.50.08.2??? Κι αν οχι,καποιο link γιατι δεν το βρηκα στην πρωτη σελιδα για το συγκεκριμενο radio....

 

Leo_RADIO_2.10.50.28_2.rar

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To Destinator v7.0.0.588.11 δουλεύει μια χαρά σε αυτές τις συσκευές. Αν και δεν ξέρω εάν το χρησιμοποιεί κανείς πια όταν υπάρχουν iGO8.3.4, Automapa 6.5, Sygic Mobile Maps, Navigon κτλ.

 

Αυτή ακριβώς την έκδοση έχω περάσει και 'γω! Θα δοκιμάσω μάλλον το iGO μήπως και λειτουργεί καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου μενού γιατί δεν έχει τέτοια επιλογή;; :cry:

 

Την έχει και το δικό σου! Απλά ενεργοποίησε πρώτα το Bluetooth και μετά πήγαινε στο συγκεκριμένο tab!

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις το My Location στο google maps και στο Weather tab χρειάζεται να έχεις ενεργοποιημένο το 3g ή αρκεί σύνδεση με wifi;

Είχα την εντύπωση μέχρι σήμερα ότι τα δούλευα μόνον με wifi. Σήμερα μετά από καιρό φλασάρισα Roms με manila και βλέπω ότι για εντοπισμό και στο google και στο My Location χρειάζεται 3g, ειδάλλως μου βγάζει ότι "η τρέχουσα τοποθεσία σας είναι προσωρινά μη διαθέσιμη" .

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου μενού γιατί δεν έχει τέτοια επιλογή;; :cry:

 

Ρυθμίσεις/ Μενού/ Περισσότερα/ Bluetooth/ Εικονίδιο Ρυθμίσεων/ Ανιχνεύσιμη

ή οι αντίστοιχες εντολές του Αγγλικού μενού.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για να έχεις το My Location στο google maps και στο Weather tab χρειάζεται να έχεις ενεργοποιημένο το 3g ή αρκεί σύνδεση με wifi;

 

Και με τα δύο δουλεύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις το My Location στο google maps και στο Weather tab χρειάζεται να έχεις ενεργοποιημένο το 3g ή αρκεί σύνδεση με wifi;

Είχα την εντύπωση μέχρι σήμερα ότι τα δούλευα μόνον με wifi. Σήμερα μετά από καιρό φλασάρισα Roms με manila και βλέπω ότι για εντοπισμό και στο google και στο My Location χρειάζεται 3g, ειδάλλως μου βγάζει ότι "η τρέχουσα τοποθεσία σας είναι προσωρινά μη διαθέσιμη" .

Δουλεύει και με wifi.Η rom που έβαλες κατά την πρώτη εκκίνηση της συσκευής,σου ζητά να ρυθμίσεις το wifi όπως κάνει και η official;

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα και πάλι το Destinator 7 και αν και λειτουργεί μια χαρά συνεχίζει να αργεί αρκετά να βρει σήμα. Πέρασα παράλληλα και μια διαφορετική έκδοση και συγκεκριμένα την MLS Destinator η οποία βρήκε σήμα μέσα σε λιγα δευτερόλεπτα! Οπότε αρχίζω να πιστεύω ότι μαλλον είναι θέμα της συγκεκριμένης έκδοσης που έχω. Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου πει ποια συγκεκριμένη έκδοση έχει περάσει και του λειτουργεί κανονικά;

 

και σε μενα μια χαρα δουλευει το destinator (με μια μικρη καθυστερηση στη θεση του ) και σε χρονο 10 " μου βρισκει σημα ,ενημερωση δορυφορων μεσω Quickgps κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Στο destinator 7 αν πατήσετε πάνω στο χάρτη,εμφανίζεται το αναδυόμενο μενού;Σε μένα δεν "ακούει" η οθόνη.Ενώ με το 9 δουλεύει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Στο destinator 7 αν πατήσετε πάνω στο χάρτη,εμφανίζεται το αναδυόμενο μενού;Σε μένα δεν "ακούει" η οθόνη.Ενώ με το 9 δουλεύει κανονικά.

 

με το destinator 7 μου δουλευει κανονικα

μεταβαση εκει

αποθηκευση

ξεκινηστε εδω

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει και με wifi.Η rom που έβαλες κατά την πρώτη εκκίνηση της συσκευής,σου ζητά να ρυθμίσεις το wifi όπως κάνει και η official;

Εχω την εντύπωση ότι χρειάζεται και το 3g ενεργοποιημένο. Εχω βάλει την Elegancia των Miri και Steeve και όταν απενεργοποιώ το 3g και συνδεδεμένος σε WIFI δεν έχω εντόπιση και ενημέρωση του καιρού. Αντίθετα ενεργοποιημένα και τα δύο όλα δουλεύουν κανονικά. Με το spb wireless monitor δεν φαίνεται χρέωση παρά μόνον data από το wifi.

Link to comment
Share on other sites

έχω περάσει την άρτεμις v14

το radio 2.10.58_2 κάνει

για αυτή την ρομ?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντύπωση ότι χρειάζεται και το 3g ενεργοποιημένο. Εχω βάλει την Elegancia των Miri και Steeve και όταν απενεργοποιώ το 3g και συνδεδεμένος σε WIFI δεν έχω εντόπιση και ενημέρωση του καιρού. Αντίθετα ενεργοποιημένα και τα δύο όλα δουλεύουν κανονικά. Με το spb wireless monitor δεν φαίνεται χρέωση παρά μόνον data από το wifi.

εγω με την ιδια ρομ δεν εχω προβλημα και με wifi και με gprs και με 3g ,απλα θελει μερικες φορες δευτερη και τριτη προσπαθεια (update) για να το παρει

(το ιδιο με ολες τις ρομ που εχω φλασαρει)

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις πηρα το κινητο(επιτελους) απο expansys στην αγγλικη ρομ ομως .επειδη ειμαι πσιλοασχετος μπορειτε να μου πειτε τι να κανω για να αλλαξω την γλωσσα και τι να περασω οπως radio για να ειναι οκ το κινητο???να την αλλαξω την ρομ η ειναι καλη και να την αφησω????
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα μια χαρα δουλευει το destinator (με μια μικρη καθυστερηση στη θεση του ) και σε χρονο 10 " μου βρισκει σημα ,ενημερωση δορυφορων μεσω Quickgps κανεις?

 

Όχι, το ενημερωση δορυφορων μεσω Quickgps δεν κάνω. Αυτό επιταχύνει την διαδικασία;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το ενημερωση δορυφορων μεσω Quickgps δεν κάνω. Αυτό επιταχύνει την διαδικασία;

την επιταχυνει φυσικα αλλα νομιζω οτι στο hd2 λοκαρει ουτως η αλλως πολυ γρηγορα δορυφορους.

παντως βοηθαει. να το κανεις ενημερωση.

υποψιν οτι οταν κανεις συγχρονισμο με τον υπολογιστη μεσω activesync, το quickgps κανει αυτοματα ενημερωση απο μονο του :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια βοηθεια θελω.

το κινητο μενει στο λογοτυπο της htc οταν παω να το αναψω και κολαει εκει!!

το κινητο ειναι απο xpansys και εχει επανω ελληνικη rom.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια βοηθεια θελω.

το κινητο μενει στο λογοτυπο της htc οταν παω να το αναψω και κολαει εκει!!

το κινητο ειναι απο xpansys και εχει επανω ελληνικη rom.

 

Βγαλε την Μπαταρια για να κλιση βαλε την παλι

πατα το κατω πληκτρο της φωνης κρατα το και πατα και το power

θα μπει σε bootloader 3xromo συνδεσαι το usb και περνα την στοκ ρομ που ηρθε με το κινητο σου η αν εχεις HSPL οποιαδηποτε αλλη official rom..

 

 

AthineOS v4.3 base on 2.13 23569

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Σας παρουσιάζω την νέα σειρά Omega:

 

Omega v1.0 WWE WM6.5.x (Αγγλική)

Έκδοση Λειτουργικού 5.2.23569 (23569.5.5.0) -το 23569 είναι το πιο τελευταίο built-

Βάση Rom 2.13.531.1

Manila 2.5.2012

Ram 576 MB

210MB Ελεύθερο χώρο αποθήκευσης

 

Περισσότερες πληροφορίες:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3178650#post3178650

 

 

http://rapidshare.com/files/387515891/animation.gif

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια μολις πηρα το κινητο(επιτελους) απο expansys στην αγγλικη ρομ ομως .επειδη ειμαι πσιλοασχετος μπορειτε να μου πειτε τι να κανω για να αλλαξω την γλωσσα και τι να περασω οπως radio για να ειναι οκ το κινητο???να την αλλαξω την ρομ η ειναι καλη και να την αφησω????

 

Στο πρώτο post υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες για το πως θα κάνεις αυτό που θες.

 

έχω περάσει την άρτεμις v14

το radio 2.10.58_2 κάνει

για αυτή την ρομ?

 

Κάνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορείς να το αλλάξεις. Όλα ταιριάζουν αλλά εάν δεν έχεις πρόβλημα θα συνιστούσα να μην μπεις στη διαδικασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος ποτε να περιμενουμε την καινουρια ΕΛΛΗΝΙΚΗ official ROM δηλαδη τον αντικαταστατη της 1,66???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ακόμα δεν ξέρουμε τίποτα. Μην περιμένεις στο άμεσο μέλλον πάντως αφού ακόμα δεν έχει υπάρχει ούτε WWE ευρωπαϊκή που συνήθως προηγείται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα θα ειναι οκ το κινητο???μηπως να βαλω την ελληνικη ρομ απο την htc???εσεις τι προτινεται???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...