Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου τωρα το προσεξα,κοιταζοντας μεσα στα add ons που ειχα δωσει την 1η φορα(καπου εδω μεσα εχω δωσει και 2ο πακετο αλλα χαθηκε μεσα στα ποστς..) ..δεν τον εχω μεσα..:confused:

κατεβασε το rar που επισυναπτω και αποσυμπιεσε το αρχειο που ειναι μεσα.ειναι stand alone εφαρμογη (exe) δεν χρειαζεται καν εγκατασταση!οπου και να το εχεις θα τρεχει και θα δουλευει κανονικα!

αν θελεις να εμφανιζεται μεσα στα προγραμματα σου για πιο γρηγορη προσβαση σε αυτο,απλα κανε αντιγραφη/επικοληση του exe μεσα στο windows/start menu/programs :)

 

Χωρις να θελω να αδικησω κανεναν εδω μεσα πρεπει να πω οτι εχω στησει το μηχανημα συμφωνα με τις οδηγιες σου και παρολο που εχω πολλες εφαρμογες και 4 προγραματα πλοηγησης! το ¨εργαλειο¨ απλα πεταει με μαμα rom 1.66!

Link to comment
Share on other sites

Για να βοηθησουμε τους νεους χρηστες WM θα προσπαθησω να φτιαξω μερικους οδηγους για αρχαρειους με ολα τα βασικα που πρεπει να γνωριζουν.

 

Θα πρεπει βεβαια να βαλετε κι εσεις ενα χερακι, δεν ειναι ευκολο να τα γραψω με καθε λεπτομερια.

Δεν προκειται για οδηγο βημα βημα. Απλα σας γραφω γενικα πως θα κινηθειτε. Θα πειραματιστειτε και μονοι σας για να βρειτε το καθε τι.

Μονο ετσι θα μαθετε.

Αν τα βρειτε ολα ετοιμα την επομενη φορα που θα χρεισθειτε να κανετε το ιδιο δεν θα θυμαστε τιποτα.

Αν ομως ψαχτειτε, ολα αυτα θα τυπωθουν στην μνημη σας για παντα:)

 

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΕΠΑΦΩΝ

 

Συνηθως οσοι χρησιμοποιουσατε πριν ΝΟΚΙΑ η οποιοδηποτε αλλο κινητο περναγατε τις επαφες σε καρτα sim και οταν γεμιζε συνεχιζατε στην μνημη του κινητου.

 

Αν οι επαφες σας βρισκονται μονο στην καρτα SIM δεν υπάρχει κανενα προβλημα.

Θα τις δεις το HD2 και θα περαστουν.

ΟΜΩΣ ειναι καιρος να μαθετε να δουλευετε σωστα και να εχετε τις επαφες σας περασμενες και στο PC σας στον Outlook 2007 για να μην τις χανετε και να μπορειτε στο εξης να τις περασετε σε οποιαδηποτε αλλη συσκευη.

 

Αφου λοιπον τις μεταφερετε απο την καρτα στην μνημη της συσκευης σας, απο τις ρυθμισεις επιλεγετε να μην φαινονται οι επαφες που ειναι καταχωρημενες στην καρτα sim. (Αν δεν ξερετε πως διαβαστε στο manual. Στην πρωτη σελιδα του φορουμ μπορειτε να το κατεβασετε και στα ελληνικα.)

 

Αφου γινει αυτο, συνδεεστε με το PC σας μεσο activ sync και συχρονιζετε τις επαφες ωστε να μεταφερθουν και στον Outlook.

Αν εχετε ορεξη για πιο σωστη δουλεια και θελετε να οργανωσετε καλυτερα τις επαφες σας μια για παντα, οπως ειναι περασμενες στον Outlook, διορθωστε τες μια μια προσθετοντας νεα στοιχεια οπως e-mail, γραφονας σωστα τα ονοματα που τα εχετε περασει ελειπη λογο βιασυνης κλπ.

Αφου τις διορθωσετε, διαγραψτε στο τηλεφωνο τις παλιες και συχρονιστε για να περαστουν οι σωστα διορθωμενες ωστε να εχετε και στην συσκευη σας τις ιδιες.

 

Πριν κανετε οτιδηποτε φροντιστε να παρετε ενα backup οπως θα περιγραψω παρακατω γιατι παντα υπαρχει κινδυνος να παει κατα στραβα και να χαστετε τις επαφες σας.

 

 

Παμε τωρα σ᾽αυτους που εχουν επαφες και στην μνημη της συσκευης αλλα και στη καρτα sim.

Εδω τα πραγματα θελουν λιγο παραπανω δουλεια.

Θα πρεπει οπωσδηποτε να συνδεσετε το παλιο σας κινητο π.χ. αν ηταν ΝΟΚΙΑ, με το PC μεσο PcSweet και να μεταφερετε ολες τις επαφες σας στον outlook απο το pcsweet.

Γινεται πολυ ευκολα. Ολα τα κινητα τα τελευταια χρονια εχουν την δυνατοτητα συχρονισμου με τον outlook.

 

Αφου μεταφερθουν στον Outlook, διορθωνετε οσες χρειαζονται και μετα συχρονιζετε με το HD2 και εχετε πλεον και σ αυτο τις επαφες σας.

 

Στον Outlook αν ψαξετε στα menu του υπαρχει τροπος να κανετε εξαγωγη ενος αρχειου που θα περιεχει backup των επαφων σας.

Σας συμβουλευω να το κανετε και να κρατεισετε καπου αυτο το αρχειακι για παν ενδεχομενο.

 

Αφου εχετε τελειωσει με ολα αυτα θα παρετε κι ενα backup στο τηλεφωνο σας.

 

Το SPB backup διαθετει εκτος απο το γενικο backup και επιμερους οπως:

Backup επαφων, emails, sms, tasks.

Οποτε εχοντας παρει ενα γενικο backup, κανοντας restore εχετε την δυνατοτητα να επιλεξετε custome restore και να επαναφερετε μονο τις επαφες σας η οτι αλλο θελετε.

Λειτουργει πολυ καλα και το εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες.

 

Υπαρχει και το Pim backup μονο για επαφες και sms mail.

Εχω να το χρησιμοποιησω απο τον καιρο του Diamond οποτε δεν ξερω κατα ποσο εχει προσαρμοστει στα νεα δεδομενα χρησης χωρις stylus.

 

Αφου εχετε κανει επιτυχως ολα τα παραπανω και εχετε (ΕΞΑΚΡΙΒΟΜΕΝΑ) πλεον backup του Outlook αλλα και της συσκευης, διαγραφετε τις επαφες απο την καρτα sim.

Στα windows mobiles αλλα και γενικα σε ολες τις συχρονες συσκευες δεν νοειται αποθηκευση στην καρτα sim.

 

Στο εξης θα φροντισετε να παιρνετε γενικο Backup της συσκευης αν γινεται και καθε μερα. Θα ρυθμισετε να αποθηκευεται στην SD card σ ενα φακελο που θα φτιαξετε και θα τον ονομασετε Backup_Files.

Μην τυχον τα αποθηκευετε στην μνημη της συσκευης γιατι αν συμβει κατι τα εχετε χασει στα σιγουρα.

 

περασα τις επαφες απο το νοκια στο outlook μετα συχρονισα το hd2 μεσω active sync αλλα οι επαφες δεν περασαν στο hd2 κανω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, υπαρχει σε cab καποιο ποιο νεο build απο του OPERA7 35964?

 

και πιο καινούριο ακομα

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3380383&postcount=2

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Αν μπορείτε να μου δόσετε μια πληροφορία: περιμένω να μου έρθει ένα HD2 από επιδότηση, σκέφτομαι όμως να το πουλήσω. Πως θα μπορούσε να γίνει αυτό μέσω internet; Έχει κανείς κάποια σχετική εμπειρία; Επίσης έχετε κάποια εικόνα για το πόσο πουλιέται;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

Αν μπορείτε να μου δόσετε μια πληροφορία: περιμένω να μου έρθει ένα HD2 από επιδότηση, σκέφτομαι όμως να το πουλήσω. Πως θα μπορούσε να γίνει αυτό μέσω internet; Έχει κανείς κάποια σχετική εμπειρία; Επίσης έχετε κάποια εικόνα για το πόσο πουλιέται;

Ευχαριστώ

 

Όλα γίνονται φίλε μου!

 

Ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=39

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πρόσβαση στο Buy&Sell έχουν μέλη με τουλάχιστον 150 post στο forum. Θα χρειαστεί να ανατρέξεις σε ξεχωριστό site για να πουλήσεις την συσκευή σου.

 

και πιο καινούριο ακομα

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3380383&postcount=2

 

Αυτή η έκδοση όμως έχει ένα θεματάκι... δεν φαίνονται τα thumbnails των site στο manila.

 

γιαννη αυτο ειναι για σενα.. αν χρησιμοποιεις tmous radio

RADIO 2.10.50.26 From LEO TMOUS ROM 2.13.531.1

 

για τους υπολοιπους

 

Radio 2.10.50.28 HTC From LEO ROM 1.78(Rapidshare)

 

To .28 είναι καλύτερο για όλους. Εξάλλου και αυτό υποστηρίζει την extended ram.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ένα μεγάλο μπράβο και απο μένα για την πολύ καλή δουλειά (το χρώμα τα σπάει)!!!

 

Είναι η δεύτερη μέρα ακόμα, αλλά το έχω κάψει απο χθες και εκτός απο μια επανεκίνηση που έκανε την ώρα που σκάλιζα το cookiesΗΤ, όλα μου φαίνονται να κυλάνε ρολόι. :D

 

Ξεκίνησα με Task29 μαζί με radio 2.10.50.19_2 (που θα το αλλάξω με το 2.10.50.28) σήμερα και μετά έβαλα την V4.2_21903.

 

Αν συνεχίσει χωρίς προβλήματα είμαι σίγουρος οτι θα γίνω fun του ελληνάρα φίλου μας και θα στείλω ότι μπορώ για τον κόπο του!!:D

 

Καλή συνέχεια!!

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

μηπως γνωριζετε πως συγχρονιζουμε τις επαφες του leo με το outlook σε windows 7?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Ένα μεγάλο μπράβο και απο μένα για την πολύ καλή δουλειά (το χρώμα τα σπάει)!!!

 

Είναι η δεύτερη μέρα ακόμα, αλλά το έχω κάψει απο χθες και εκτός απο μια επανεκίνηση που έκανε την ώρα που σκάλιζα το cookiesΗΤ, όλα μου φαίνονται να κυλάνε ρολόι. :D

 

Ξεκίνησα με Task29 μαζί με radio 2.10.50.19_2 (που θα το αλλάξω με το 2.10.50.28) σήμερα και μετά έβαλα την V4.2_21903.

 

Αν συνεχίσει χωρίς προβλήματα είμαι σίγουρος οτι θα γίνω fun του ελληνάρα φίλου μας και θα στείλω ότι μπορώ για τον κόπο του!!:D

 

Καλή συνέχεια!!

χεχεχε πρεπει να μιλας για την ρομ μου... λαθος thread ομως

ευχαριστω....

 

------------------------

οποιος θελει μπορει να δοκιμασει και να μου πει αν ειναι ολα ρολοι στο cab που εφτιαξα

κανει disable το htc messaging και το γυρναει στο default windows messaging και ταυτοχρονα κανει εγκατασταση το Acrsoft mms 5.0,43 για να εχετε και MMS στο default windows Messaging..... το οποιο δεν κολαει ποτε οσα και μηνυματα να εχεις και μπορεις ακομα και σε αγγλικη ρομ με το ελληνικο official πληκτρολογιο που εχω ποσταρει να γραφεις 160 γραμματα στα sms με τίμημα την εμφάνιση ομως...

 

 

B16B Disable HTC + Messaging Arcsoft 5.0.43

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

μηπως γνωριζετε πως συγχρονιζουμε τις επαφες του leo με το outlook σε windows 7?

Δες στον υπολογιστη σου αν βλεπει τη συσκευη απο το Sync Center, ειναι πολυ συμαντικο!:)
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα!

μηπως γνωριζετε πως συγχρονιζουμε τις επαφες του leo με το outlook σε windows 7?

 

Εάν έχεις το windows mobile device center και το outlook της σουίτας microsoft office δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι το ιδιαίτερο. Στις επιλογές συγχρονισμού επιλέγεις και τις επαφές, calendar κτλ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

χεχεχε πρεπει να μιλας για την ρομ μου... λαθος thread ομως

ευχαριστω....

 

------------------------

οποιος θελει μπορει να δοκιμασει και να μου πει αν ειναι ολα ρολοι στο cab που εφτιαξα

κανει disable το htc messaging και το γυρναει στο default windows messaging και ταυτοχρονα κανει εγκατασταση το Acrsoft mms 5.0,43 για να εχετε και MMS στο default windows Messaging..... το οποιο δεν κολαει ποτε οσα και μηνυματα να εχεις και μπορεις ακομα και σε αγγλικη ρομ με το ελληνικο official πληκτρολογιο που εχω ποσταρει να γραφεις 160 γραμματα στα sms με τίμημα την εμφάνιση ομως...

 

 

B16B Disable HTC + Messaging Arcsoft 5.0.43

 

 

ουπςςς....:X:X Λάθος! Ας μεταφερθεί και συγνώμη..

 

Υπάρχει εκτός απο αγορές μέσω internet, πιστωτικές κτλ, κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα συγκεκριμένα Θεσσαλονίκη να βρούμε καμια θήκη της προκοπής??

Πλαίσιο, Media markt, κτλ δεν έχουν τίποτα...:cry:

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει εκτός απο αγορές μέσω internet, πιστωτικές κτλ, κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα συγκεκριμένα Θεσσαλονίκη να βρούμε καμια θήκη της προκοπής??

Πλαίσιο, Media markt, κτλ δεν έχουν τίποτα...:cry:

 

To ebay αποτελεί μονόδρομο για αυτές τις αγορές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To ebay αποτελεί μονόδρομο για αυτές τις αγορές.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

 

Μια ερωτησούλα ακόμα..

Φόρτωσα την πολύ καλή ρομ του b16b με την παρακάτω σειρά και θα θελα να ξέρω αν έχω κάτι λάθος...

 

Task29 με radio 2.10.50.19.2...

Μετά τη rom

και σήμερα άλλξα σε radio 2.10.50.28.

Είχα ήδη HSPL 2.08.

 

Είναι όλα οκ ή έχω κάτι λάθος σε θέμα συμβατότητας???

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Δες στον υπολογιστη σου αν βλεπει τη συσκευη απο το Sync Center, ειναι πολυ συμαντικο!:)

επειδη εχω λιγες μερες με τα windows 7,που μπορω να βρω το sync center?

 

Εάν έχεις το windows mobile device center και το outlook της σουίτας microsoft office δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι το ιδιαίτερο. Στις επιλογές συγχρονισμού επιλέγεις και τις επαφές, calendar κτλ.

εχω ανοιχτο το outlook,και μολις συνδεσω τη συσκευη με το usb ανοιγει το windows mobile device center,αλλα μου βγαζει error.εχω βαλει τις επαφες στις επιλογες συγχρονισμου,μου δειχνει οτι βλεπει τη συσκευη στο my computer,και την καρτα και την κυρια μνημη,αλλα δεν συγχρονιζει με το windows mobile device center και μου γραφει error.στις επιλογες συγχρονισμου της συσκευης ειναι στην πρωτη επιλογη active sync.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

 

Μια ερωτησούλα ακόμα..

Φόρτωσα την πολύ καλή ρομ του b16b με την παρακάτω σειρά και θα θελα να ξέρω αν έχω κάτι λάθος...

 

Task29 με radio 2.10.50.19.2...

Μετά τη rom

και σήμερα άλλξα σε radio 2.10.50.28.

Είχα ήδη HSPL 2.08.

 

Είναι όλα οκ ή έχω κάτι λάθος σε θέμα συμβατότητας???

 

Ειναι ολα ενταξει:p

Γιατι ρωτας εχεις τιποτα ΄παρενεργειες΄ στο τηλεφωνο?

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΩΛΙΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ HTC HD 2 ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
Link to comment
Share on other sites

.

παιδιά δεν ξέρω αν πρέπει να το ρωτήσω εδώ ή κάπου αλλού αλλά

θέλω να μου πείτε κάποιο καλό ενσύρματο handsfree γιατί αυτό

που δίνει η htc έχει τεράστια ακουστικά και δεν χωράνε στα αυτιά μου.

 

κάποια της nokia που έχω απο άλλο τηλέφωνο παίζουν με παράσιτα.

ευχαριστώ

.

 

κανείς;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

.

''... Να είσαι καλός με τους ανθρώπους ανεβαίνοντας γιατί θα τους χρειαστείς κατεβαίνοντας ...''
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΩΛΙΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ HTC HD 2 ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Γεια σου φίλε και καλός ήρθες στο forum . Βασικά το πρώτο πράγμα που έμαθα εδώ είναι ότι δεν γράφουμε με κεφαλαία γιατί είναι σα να φωνάζουμε . Λοιπών μπορείς να βάλεις Ελληνική rom η να Ελληνοποιήσεις το τηλέφωνο σου . Ότι χρειάζεσαι από οδηγίες και προγραμματάκια είναι στο πρωτο post (σελ.1 ). Για ότι χρειαστείς ρώτα . Καλό διάβασμα .

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΜΑΙ ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΩΛΙΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ HTC HD 2 ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΕΣΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

Δες στην πρωτη σελιδα αυτου του thread, εχει πολυ χρησιμες και βασικες πληροφοριες...

Μην γραφεις με ΚΕΦΑΛΑΙΑ γιατι ειναι σαν να φωναζεις :p

 

εντιτ Με προλαβες !

Edited by malias4

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Γνωρίζει μήπως κανείς όταν δέχομαι μια εισερχόμενη κλήση πως μπορώ να σταματήσω τον ήχο και την δόνηση χωρίς να απαντήσω ή να απορρίψω την κλήση; Αν πατήσω την επιλογή "Σίγαση" τότε σταματάει μονο η δόνηση ενώ ο ήχος συνεχίζει να παίζει κανονικά. Περίμενα ότι αν θα πατούσα τα πλήκτρα στο πλάι θα σταματούσε, αλλά δυστυχώς αυτα δεν κάνουν τίποτα. Καμια ιδεα;

 

Επίσης έχω την απορία όταν ανοίγεται το Destinator πόση ώρα κάνει να βρει σήμα; Γιατί στην περίπτωση μου περιμένω 7-8 λεπτά! Είναι φυσιολογικό;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Γνωρίζει μήπως κανείς όταν δέχομαι μια εισερχόμενη κλήση πως μπορώ να σταματήσω τον ήχο και την δόνηση χωρίς να απαντήσω ή να απορρίψω την κλήση; Αν πατήσω την επιλογή "Σίγαση" τότε σταματάει μονο η δόνηση ενώ ο ήχος συνεχίζει να παίζει κανονικά. Περίμενα ότι αν θα πατούσα τα πλήκτρα στο πλάι θα σταματούσε, αλλά δυστυχώς αυτα δεν κάνουν τίποτα. Καμια ιδεα;

 

Επίσης έχω την απορία όταν ανοίγεται το Destinator πόση ώρα κάνει να βρει σήμα; Γιατί στην περίπτωση μου περιμένω 7-8 λεπτά! Είναι φυσιολογικό;;

Καλησπερα,

για το destinator φυσικα και δεν ειναι φυσιολογικο. πρεπει να κλειδωνει σημα το πολυ σε 20 δευτερολεπτα (περιπου).

πηγαινε στο destinator μεσα στις ρυθμισεις, εκει που λεει σημα gps και πατα να κανει αυτοματη αναζητηση. βγες απο το προγραμμα και ξαναμπες και δες ποση ωρα θα κανει. καλο ειναι την πρωτη φορα να κανεις την δοκιμη σε ανοιχτο χωρο. μην εισαι μεσα σε σπιτι η σε καποιο οικημα τελος παντων.

 

για το πρωτο που ρωτησες, κανονικα οταν χτυπησει το κινητο, μολις το σηκωσεις (εννοω να το σηκωσεις π.χ απο το τραπζει που το εχεις αφησει) θα πρεπει να αρχισει να σιγανευει ο ηχος και να μπει σε αθορυβο. αυτο γινεται αν εχεις ενεργοποιησει στις ρυθμισεις --> ηχος και οθονη --> σιγανο κουδ. κατα το σηκωμα.

Επισης αυτο που ρωτησες οταν χτυπαει και πατας το "σιγαση", κανονικα πρεπει να σταματαει και ο ηχος και η δονηση. δεν ειναι φυσιολογικο αυτο που σου κανει.

μηπως εχεις επιλεξει στις ρυθμισεις της εισερχομενης κλησης "πρωτα δονηση και μετα κουδουνισμα" ?

μηπως εχεις βαλει καποιο προγραμμα και εχει πειραχθει κατι στην εισερχομενη κληση ?

 

για δοκιμασε αυτα που σου προτεινα και πες μας :) μην αγχωνεσαι. θα την βρουμε την λυση. ειμαστε καλο team εδω ολη η παρεα. :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τιs συμβουλεs θα τιs ακολουθησω αλλα θελω πριν το κανω να μαθω αν παιζει ρολο οτι το κινητο ειναι τηs t mobile αλλα μου το ξεκλεδωσε και τωρα τηλεφωνω κανονικα θα εχω καποιο προβλημα γενικα με το κινητο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

για το destinator φυσικα και δεν ειναι φυσιολογικο. πρεπει να κλειδωνει σημα το πολυ σε 20 δευτερολεπτα (περιπου).

πηγαινε στο destinator μεσα στις ρυθμισεις, εκει που λεει σημα gps και πατα να κανει αυτοματη αναζητηση. βγες απο το προγραμμα και ξαναμπες και δες ποση ωρα θα κανει. καλο ειναι την πρωτη φορα να κανεις την δοκιμη σε ανοιχτο χωρο. μην εισαι μεσα σε σπιτι η σε καποιο οικημα τελος παντων.

 

Καταρχήν thanks για το ενδιαφέρον!! :)

 

Μπήκα στις ρυθμίσεις του destinator "Σήμα GPS"->"Ρύθμιση"->"Αναζήτηση GPS". Έκανε αναζήτηση και εμφάνισε το μήνυμα ότι βρέθηκε σήμα, αλλα συνδέθηκε μετά απο ώρα, όπως και πριν δηλαδή. Το ίδιο έκανε και την δεύτερη φορά που άνοιξα το πρόγραμμα.

 

για το πρωτο που ρωτησες, κανονικα οταν χτυπησει το κινητο, μολις το σηκωσεις (εννοω να το σηκωσεις π.χ απο το τραπζει που το εχεις αφησει) θα πρεπει να αρχισει να σιγανευει ο ηχος και να μπει σε αθορυβο. αυτο γινεται αν εχεις ενεργοποιησει στις ρυθμισεις --> ηχος και οθονη --> σιγανο κουδ. κατα το σηκωμα.

Επισης αυτο που ρωτησες οταν χτυπαει και πατας το "σιγαση", κανονικα πρεπει να σταματαει και ο ηχος και η δονηση. δεν ειναι φυσιολογικο αυτο που σου κανει.

μηπως εχεις επιλεξει στις ρυθμισεις της εισερχομενης κλησης "πρωτα δονηση και μετα κουδουνισμα" ?

μηπως εχεις βαλει καποιο προγραμμα και εχει πειραχθει κατι στην εισερχομενη κληση ?

 

για δοκιμασε αυτα που σου προτεινα και πες μας :) μην αγχωνεσαι. θα την βρουμε την λυση. ειμαστε καλο team εδω ολη η παρεα. :)

 

Μάλλον θα εννοείς την επιλογή "Σίγαση ήχου κλήσης όταν σηκώνεται την συσκευή", σωστά; Αυτό το έχω επιλεγμένο!

Έχω εγκαταστήσει πολλά προγράμματα τα περισσότερα εκτων οποίων έχουν να κάνουν με ρυθμίσεις και κάποια δεν γνωρίζω τι ακριβώς κάνουν(τα βρήκα σε μια λίστα στους xda συγκεντρωμένα). Οπότε καθόλου απίθανο να οφείλετε σε κάποιο απο αυτά. Υπάρχει άραγε κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή που να τα ρυθμίζει αυτά; Πως θα το επαναφέρω στην κανονική του λειτουργία;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...