Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

μια ερώτηση. Εχω εγκαταστήσει το igo8. Το software λειτουργεί άψογα αλλα δεν βλέπει το εσωτερικό gps. "Δεν μπορει να βρεθεί ο δέκτης GPS". Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Πάλι λίγη βοήθεια. Εβαλα sortcuts στην home screen με κάποια σειρά που μου φαινόταν σωστή στην αρχή. Μιλάω για τα 3 sortcuts (που μπορείς να ξεδιπλώσεις σε 9). Τώρα θέλω να αλλάξω την σειρά τους, αλλά δεν βρίσκω πουθενά τρόπο. Βοήθεια?

 

οπως εισαι στην today screen μενου->αφαιρεση γρηγορων συνδεσεων

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να το κάνω hard reset

κάνω όλα οσα μου είπατε και λέει ο

οδηγός αλλά δεν γίνετε τίποτα

μου έβγαλε μία οθόνη το 1/4 είναι

κόκκινο με κάτι γράματα το αλλο

κομμάτι είναι πράσινο το άλλο μπλε

και το τελευταιο κομμάτι της οθόνης

είναι άσπρο και γράφει serial . δεν ξέρω τι θα κάνω

 

βγαλε τη μπαταρια και ξαναβαλτη μετα(μην ανοιξεις το κινητο)

με πατημενα τα δυο κουμπια της εντασης πατας και κρατας πατημενο το κουμπι που κλεινουμε το τηλεφωνο (τα δυο κουμπια δεν τα αφηνεις μεχρι να σου βγαλει μηνυμα)

μετα ακολουθεις τις οδηγιες που εμφανιζονται στην οθονη

κοιτα και εδω

http://www.hardreset.eu/htc_hd2_leo_hard_reset_soft_reset_en.html

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΗ Η ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΕΟΡΤΟΛΟΓΙΟΥ ΣΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΓΙΑΝΝΗΣ

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμενα είναι οκ

 

Μονο που δεν βλεπει srt υπότιτλους που από ότι θυμάμαι στο προηγούμενο κινητό μου δε ειχα προβλημα .

Χρειάζεται κάποια επιπλεον ρύθμιση για να φανούν υπότιτλοι;;

 

TCPMP Finger friendly

για τους υποτιτλους αλλαξε τη ρυθμιση

DirectDraw σε GDI

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΗ Η ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΕΟΡΤΟΛΟΓΙΟΥ ΣΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΓΙΑΝΝΗΣ

 

αν μπορεί κάποιος να το ανεβάσει κάπου εκτός rapid γιατί μου έχει σπάσει να μη πω τι:protest::chair:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

μια ερώτηση. Εχω εγκαταστήσει το igo8. Το software λειτουργεί άψογα αλλα δεν βλέπει το εσωτερικό gps. "Δεν μπορει να βρεθεί ο δέκτης GPS". Καμία ιδέα;

 

Καλημέρα,

έχεις δοκιμάσει Ρυθμίσεις/GPS/Ξεκλικάρισμα ''GPS Ενεργοποιημ./ Αυτόματος εντοπισμός ?

ή

Ρυθμίσεις/GPS/Θύρα 4 ?

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεί κάποιος να το ανεβάσει κάπου εκτός rapid γιατί μου έχει σπάσει να μη πω τι:protest::chair:

 

στο ανεβασα εδω

http://www.megafileupload.com/en/file/199618/eortologio-zip.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Μετρητη δεδομενων δεν εχει το HD2? Δε το βρισκω πουθενα. Και ολο βλεπω οτι συνδεεται στο gprs και γραφη κληση απο λεπτα μεχρι ωρες. Γιατι το κανει αυτο ? εχω βαλει βεβαια το cab για την γρηγορη εναλλαγη 3g, οπως επισης εχω βγαλει να μην ενημερωνει αυτοματα μετοχες καιρο και email.
"objects in mirror are losing" gatos-cupra
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Μετρητη δεδομενων δεν εχει το HD2? Δε το βρισκω πουθενα. Και ολο βλεπω οτι συνδεεται στο gprs και γραφη κληση απο λεπτα μεχρι ωρες. Γιατι το κανει αυτο ? εχω βαλει βεβαια το cab για την γρηγορη εναλλαγη 3g, οπως επισης εχω βγαλει να μην ενημερωνει αυτοματα μετοχες καιρο και email.

 

Καλημερα

 

Δεν εχει.Βαλε αυτο.

SPB Wireless monitor

 

Επισης αν εχεις καποιο προγραμμα data plan,οσο και να μενει ανοιχτο δεν σε χρεωνει αν δεν κατεβαζει δεδομενα.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Το e-reader παρουσιάζει παρένθετα προβλήματα. Γιαυτό είναι απενεργοποιημένο by default. Δεν συνιστώ τη χρήση του.

Να συμπληρώσω ότι στην official 1.66 ROM δεν υπάρχει καν μέσα το e-reader. Ακόμα κι αν δημιουργήσεις στη registry το κλειδί που δίνει ο Κώστας δεν εμφανίζεται. Μάλλον υπάρχει σε νεότερες εκδόσεις του Manila σαν beta.

 

Off-topic: Χτες μου πέθανε η SanDisc 16 GB Class 4 microSD. Αιφνίδιος θάνατος. Σταμάτησε ξαφνικά να φαίνεται από το Leo αλλά και από τον reader που ήρθε με την κάρτα... Επεστράφη ήδη και τη Δευτέρα θα έχω καινούρια. Απλά αναρωτιέμαι μήπως φταίει το Leo... Έχει τύχει σε κανέναν να του κάψει το Leo την microSD; :confused:

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

TCPMP Finger friendly

για τους υποτιτλους αλλαξε τη ρυθμιση

DirectDraw σε GDI

Δεν επιασε..

Μηπως θελει αλλου τυπου αρχεια υποτιτλων ;

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω την νέα επίσημη rom αλλα μετα απο δυο μέρες δεν νομίζω οτι εχω δει σημαντικές διάφορες απο αυτη που προϋπήρχε...

Τελικα τι αλλαγές εκαναν σε αυτη την νεα rom ..

Γιατι δεν γράφουν καπου τις διορθώσεις η τις προσθέσεις που έχουν κανει;;

Link to comment
Share on other sites

παιδια στα μηνυματα οταν κανετε δημιουργια νεου και πατε να βρειτε επαφη -σε οσες εχετε περασει στο ιδιο ονομα κινητο και σταθερο- σας βγαζει διπλη επαφη με δυνατοτητα επιλογης κινητου και σταθερου?
Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.

πηρα το κινητο απο ενα φιλο

που του εχει αλαξει room

και κατι τρεχει με το bluetooth

πηγα να στειλω απο αλλο κινητο και δεν το βλεπει καθολου.

τι κανω τωρα ;

η room του κινητου ειναι η artemis 4

 

ειχα κ εγω την αρτμις 4.. εχεισ το bluetooth discaverable ? ειναι απενεργοποιημενο απο defaut .. start settings conections bluewtooth make discaverable.. εμενα μου δουλευε κανονικα παντως!

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρώσω ότι στην official 1.66 ROM δεν υπάρχει καν μέσα το e-reader. Ακόμα κι αν δημιουργήσεις στη registry το κλειδί που δίνει ο Κώστας δεν εμφανίζεται. Μάλλον υπάρχει σε νεότερες εκδόσεις του Manila σαν beta.

 

Off-topic: Χτες μου πέθανε η SanDisc 16 GB Class 4 microSD. Αιφνίδιος θάνατος. Σταμάτησε ξαφνικά να φαίνεται από το Leo αλλά και από τον reader που ήρθε με την κάρτα... Επεστράφη ήδη και τη Δευτέρα θα έχω καινούρια. Απλά αναρωτιέμαι μήπως φταίει το Leo... Έχει τύχει σε κανέναν να του κάψει το Leo την microSD; :confused:

 

Συμβαινουν αυτα.

Γι αυτο ενα τακτικο backup μας σωζει απο μεγαλες ταλαιπωριες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν επιασε..

Μηπως θελει αλλου τυπου αρχεια υποτιτλων ;

 

Βγαλε το TCPMP Finger friendly γιατι ειναι παλια εκδοση και βαλε το TCPMP-0.72R

 

Στο ανεβασα μαζι με το subtitle plugin και τις οδηγιες (το προγραμμα δινεται δωρεαν)

 

http://rapidshare.com/files/356575619/TCPMP-0.72R_with_subtitles.rar.html

 

Θα εχεις subtitles με srt (και στα ελληνικα). Σε εμενα παιζει τελεια.

Μην ξεχασεις να αλλαξεις τη ρυθμιση DirectDraw σε GDI

 

Αν εχεις προβλημα πες μου

Γιαννης

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

εχω την 1.2 τοπιχ κ οταν βγαινω απο το μενου στο today screen to wallpaper αργει 3 με 4 δευτερολεπτα κ εμφανιζεται σιγα σιγα αυτο δεν μου το κανει οταν κανω hard reset μονο οταν το ξαναφτιαχνω απο την αρχη.ολο το τηλεφωνο λειτουργει υπεργρηγορα παρολα αυτα.τι παιζει εδω??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Ξέρει κανείς γιατί αργεί να φορτώσει το HTC ημερολόγιο ; Κάνει σαν να κολλάει το τηλέφωνο . Όταν το βγάζω από το Manila δεν ανοίγει καθόλου σαν συντόμευση . Ευχαριστώ
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

εχω την 1.2 τοπιχ κ οταν βγαινω απο το μενου στο today screen to wallpaper αργει 3 με 4 δευτερολεπτα κ εμφανιζεται σιγα σιγα αυτο δεν μου το κανει οταν κανω hard reset μονο οταν το ξαναφτιαχνω απο την αρχη.ολο το τηλεφωνο λειτουργει υπεργρηγορα παρολα αυτα.τι παιζει εδω??

 

Προφανώς κάποιο πρόγραμμα ή ρύθμιση που έχεις κάνει σου δημιουργεί το πρόβλημα!

 

Δοκίμασε την επόμενη φορά που θα κάνεις hard reset να περνάς ένα ένα τα προγράμματα και τις ρυθμίσεις ώστε να το εντοπίσεις! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι....

Ξαφνικά μέσα στη μουσική μου εμφανίστηκαν και οι ήχοι κλήσεις που έχω, οι οποίοι είναι σε ξεχωριστό φάκελο...

Πως μπορώ να τους κάνω να μην εμφανίζονται στη μουσική βιβλιοθήκη;;;;;;:rolleyes::rolleyes:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Βγαλε το TCPMP Finger friendly γιατι ειναι παλια εκδοση και βαλε το TCPMP-0.72R

 

Στο ανεβασα μαζι με το subtitle plugin και τις οδηγιες (το προγραμμα δινεται δωρεαν)

 

http://rapidshare.com/files/356575619/TCPMP-0.72R_with_subtitles.rar.html

 

Θα εχεις subtitles με srt (και στα ελληνικα). Σε εμενα παιζει τελεια.

Μην ξεχασεις να αλλαξεις τη ρυθμιση DirectDraw σε GDI

 

Αν εχεις προβλημα πες μου

Γιαννης

Μηπως να το ανέβαζες καπου αλλου εκτος rapidshare…

Εχει γινει πολύ δυσκοίλιο στο κατέβασμα το συγκεκριμένο site

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να συμπληρώσω ότι στην official 1.66 ROM δεν υπάρχει καν μέσα το e-reader. Ακόμα κι αν δημιουργήσεις στη registry το κλειδί που δίνει ο Κώστας δεν εμφανίζεται. Μάλλον υπάρχει σε νεότερες εκδόσεις του Manila σαν beta.

 

H 1.66 φοράει manila v1920. To e-reader όπως και το doc viewer υπάρχει από την έκδοση 2012 και μετά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...