Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι γράφει ακριβώς εκεί δηλαδή;

 

Δεν εμφανίζεται καμία συνδεδεμένη συσκευή

 

Επανεγκατέστησα το device center στο pc και όλα οκ. Ευχαριστώ πάντως για την ανταπόκριση

Edited by fofi188
λύθηκε το πρόβλημα
Πάντα φιλικά, Φωτεινή
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η νέα ελληνική ROM προσφέρει κάτι ούσιαστικό ή τζαμπα το χρόνο μας θα χάσουμε. Μπορούμε κάπου να δούμε τι επιπλέον προσθέτει/βελτιώνει? Ευχαριστώ για κάθε απάντηση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πιστεύετε πως το HD2 θα πέσει καθόλου σε τιμή? Και αν ναι, κατα πότε ? Μπας και το πάρουμε κ εμείς ?.. :lol:

 

Ψάξε στο ebay.com για "HTC TOUCH HD2 HD 2 II - aka LEO - T8585 - UNLOCKED" και θα βρεις με 669.00 δολλάρια (seller:networkinrus).

Εγώ αγόρασα από αυτόν, έχει 100% feedback, απίστευτα γρήγορο shipping, αλλά πες του να στο στείλει με USPS ώστε να σου έρθει μέσω ταχυδρομείου για να μην σε "σκίσει" το τελωνείο....

Φοράει την Ασιατική-Aγγλική version, αλλά έβαλα την Ελληνική χωρίς πρόβλημα....και όλα καλά...

;)

HD2 T-Mobile

Rom: Elegancia V2-final-CHT 2.0

Radio: 2.15.50.14

Δεν θα είχα καταφέρει τίποτα, χωρίς την βοήθεια του forum...Thanks to all:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθώ να γυρίσω σε spl, κάνω όλα τα βηματα απο τον οδηγο του ζαχαράκη βάζω το leoimg.nbh στην κάρτα αποθηκευσης μπαίνω στο bootloader αλλά δεν ξεκινάει η εγκατάσταση και μένει στο bootloader.Τι βλακεία μπορεί να κάνω μια βοήθεια όλα στραβά πάνε
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά η νέα ελληνική ROM προσφέρει κάτι ούσιαστικό ή τζαμπα το χρόνο μας θα χάσουμε. Μπορούμε κάπου να δούμε τι επιπλέον προσθέτει/βελτιώνει? Ευχαριστώ για κάθε απάντηση

 

H 1.66 είτε ως ελληνική, είτε ως αγγλική, αξίζει να την βάλεις. Είναι βελτιωμένη στα σημεία.

 

Ψάξε στο ebay.com για "HTC TOUCH HD2 HD 2 II - aka LEO - T8585 - UNLOCKED" και θα βρεις με 669.00 δολλάρια (seller:networkinrus).

Εγώ αγόρασα από αυτόν, έχει 100% feedback, απίστευτα γρήγορο shipping, αλλά πες του να στο στείλει με USPS ώστε να σου έρθει μέσω ταχυδρομείου για να μην σε "σκίσει" το τελωνείο....

Φοράει την Ασιατική-Aγγλική version, αλλά έβαλα την Ελληνική χωρίς πρόβλημα....και όλα καλά...

;)

 

Να έχεις υπόψιν ότι η ελληνική αντιπροσωπεία δεν καλύπτει τη συσκευή σου μιας και πρόκειται για συσκευή εκτός ευρωπαϊκής ένωσης.

 

Ρε παιδιά προσπαθώ να γυρίσω σε spl, κάνω όλα τα βηματα απο τον οδηγο του ζαχαράκη βάζω το leoimg.nbh στην κάρτα αποθηκευσης μπαίνω στο bootloader αλλά δεν ξεκινάει η εγκατάσταση και μένει στο bootloader.Τι βλακεία μπορεί να κάνω μια βοήθεια όλα στραβά πάνε

 

Είσαι σίγουρος ότι έκανες ακριβώς όλα τα βήματα;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έκανες ακριβώς όλα τα βήματα;

 

Ετσι θέλω να πιστεύω

 

Και fat32 format στην κάρτα έκανα τι αλλο μπορεί να φταίει και δεν ξεκιναει την εγκατασταση του leoimg

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκανα χειροκίνητα τις αλλαγές με το registry program των sk tools, μετά export reg file και μετά convert reg file to cab:cool: και πλέον έχω ένα cab αρχείο που αλλάζει το όνομα σε storage card.Aυτό το ήθελα για ένα φίλο που δεν είναι εξοικιωμένος με προγράμματα styl sktools και registry

To igo8 είναι το γνωστό igo8.3.4 με τα data.zip από gpspocketpc

To πρόβλημα είναι ότι αν σβήσεις το sys.txt το πρόγραμμα τρέχει σε 240*400 και όχι σε 480*800 με αποτέλεσμα το πιξέλιασμα.

Το dest 7 το ξέρω ότι τρέχει άψογα αλλά προτιμώ το 8 που έχει tts.Βέβαια δεν έχω ειδοποιήσεις καμερών,αλλά γιαυτή τη δουλειά χρησιμοποιώ παράλληλα το poi warner.

 

Αυτο το cab αρχείο που μπορ.ω να το βρψ κι εγω?Θα σου ειμαι ευγνομων!

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.de/files/49104178/20100204.cab.html

Μετά την εγκατάσταση θα κάνει μόνο του soft reset.

Προσοχή όμως αν έχεις ήδη εγκαταστήσει κάποια cab προγράμματα στην κάρτα μνήμης,αυτά πλέον δε θα τρέχουν.Και αν θέλεις κάποια στιγμή να επανέλθεις στο παλιό όνομα το απεγκαθιστάς από την κατάργηση προγραμμάτων και κάνεις reset

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει player για αρχεία .mov (quicktime)?

O core player δεν τα ανοίγει.

 

Δεν υπάρχει. Θα χρειαστείς κάποιον converter στο PC σου να τα μετατρέπει σε συμβατό format.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε στο ebay.com για "HTC TOUCH HD2 HD 2 II - aka LEO - T8585 - UNLOCKED" και θα βρεις με 669.00 δολλάρια (seller:networkinrus).

Εγώ αγόρασα από αυτόν, έχει 100% feedback, απίστευτα γρήγορο shipping, αλλά πες του να στο στείλει με USPS ώστε να σου έρθει μέσω ταχυδρομείου για να μην σε "σκίσει" το τελωνείο....

Φοράει την Ασιατική-Aγγλική version, αλλά έβαλα την Ελληνική χωρίς πρόβλημα....και όλα καλά...

;)

 

Με όλο το σεβασμό με 669$=488 Ευρώ(+μεταφορικά?) βρίσκεις πάμπολλα μηχανάκια από Ebay Αγγλίας+Γερμανίας με αποδείξεις αγοράς Ιανουαρίου, μέσα στο κουτί τους και χωρίς τον κίνδυνο να σε κάνουν τσακωτό στο τελωνείο και την απώλεια της εγγύησης όπως επισήμανε ο φίλος athanaso77:)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθώ να γυρίσω σε spl, κάνω όλα τα βηματα απο τον οδηγο του ζαχαράκη βάζω το leoimg.nbh στην κάρτα αποθηκευσης μπαίνω στο bootloader αλλά δεν ξεκινάει η εγκατάσταση και μένει στο bootloader.Τι βλακεία μπορεί να κάνω μια βοήθεια όλα στραβά πάνε

 

 

 

Φωτη,η δεν εχεις επιλεξει να εμφανιζονται οι καταληξεις των αρχειων σου στον υπολογιστη σου,η ειναι θεμα καρτας(λιγο ακραιο και δυσκολο ομως αυτο...)

 

αν κανεις ολα τα βηματα σωστα,θα εχεις και σιγουρο αποτελεσμα;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

επειδη παω λονδινο παιδια αξεσουαρ και τετοια για το κινητο που μπορω να βρω?
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

εγω ομως μιλαω και γia gadget και τετοια!

 

ebay δε το χω ψαξει η αληθεια ειναι.. με τελωνεια και τετοια..

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για αγορές με μικρό κόστος (όπως αυτά που αναφέρεσαι) δεν έχεις φόβο για τελωνείο από όπου και να έρθουν. Έχω αγοράσει διάφορα αξεσουάρ από Hong Kong πολλάκις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φωτη,η ειναι θεμα καρτας(λιγο ακραιο και δυσκολο ομως αυτο...)[/b]

 

αν κανεις ολα τα βηματα σωστα,θα εχεις και σιγουρο αποτελεσμα;)

 

Δημήτρη καθόλου ακραίο δεν είναι, δεν μπορούσα να φλασάρω με μια 8ρα κάρτα Transend που είχα αγοράσει πριν 1.5 χρόνο περίπου, αντιθέτως δούλεψε με την κάρτα της συσκευασίας και με μια καινουρια 8ρα που πήρα πάλι Transend

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη καθόλου ακραίο δεν είναι, δεν μπορούσα να φλασάρω με μια 8ρα κάρτα Transend που είχα αγοράσει πριν 1.5 χρόνο περίπου, αντιθέτως δούλεψε με την κάρτα της συσκευασίας και με μια καινουρια 8ρα που πήρα πάλι Transend

 

Λες? και εγω 8 α΄ρα transcend έχω.

Οντως η κάρτα ήταν τώρα φλασάρει.!!!!!

Edited by FOTANAG
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Άγόρασα ένα hd2 από αγγλία αλλά είναι κλειδωμένο. Ξέρει κάποιος κανένα μαγαζί για να το ξεκλειδώσω? γιατί μέχρι στιγμής 2 άτομα από το ebay που ζήτησα κωδικό μου είπαν οτι το ιμει μου δεν υπάρχει στην database. (αυτό σημαίνει οτι δεν υπάρχει ακόμα ή οτι δεν θα υπάρξει???)

ευχαριστώ.

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. Άγόρασα ένα hd2 από αγγλία αλλά είναι κλειδωμένο. Ξέρει κάποιος κανένα μαγαζί για να το ξεκλειδώσω? γιατί μέχρι στιγμής 2 άτομα από το ebay που ζήτησα κωδικό μου είπαν οτι το ιμει μου δεν υπάρχει στην database. (αυτό σημαίνει οτι δεν υπάρχει ακόμα ή οτι δεν θα υπάρξει???)

ευχαριστώ.

 

 

Για ρωτα στο http://www.9volto.gr

 

Εχω ακουσει καλα λογια.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Να ρωτήσω εάν ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω rotation ενα φύλλο εργασίας του Excel ?

Βρήκα κάτι αλλά μου αλλάζει μόνο το εισαγωγικό μενού του Excel (εκεί που διαλέγεις ποιο αρχείο θέλεις να ανοίξεις) αλλά όταν το έχω ανοικτό το αρχείο για επεξεργασία δεν μου το γυρνάει σε Landscape ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ HTC HD2 ΜΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ ΠΟΛΛΥ ΣΥΧΝΑ, ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Να ρωτήσω εάν ξέρει κανείς πως μπορώ να κάνω rotation ενα φύλλο εργασίας του Excel ?

Βρήκα κάτι αλλά μου αλλάζει μόνο το εισαγωγικό μενού του Excel (εκεί που διαλέγεις ποιο αρχείο θέλεις να ανοίξεις) αλλά όταν το έχω ανοικτό το αρχείο για επεξεργασία δεν μου το γυρνάει σε Landscape ...

 

Εγω σε excel και οχι μονο το κανω επιλεκτικα περιστροφη μεσω του AE Button και με εχει βολεψει πολυ!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ HTC HD2 ΜΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ ΠΟΛΛΥ ΣΥΧΝΑ, ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΕΙΜΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΤΟ ΣΠΑΣΩ

 

Καταρχην μη γραφεις κεφαλαια ειναι σαν φωναζεις :)

 

Κατα δευτερον πες μας ποτε σου κολαει, τι εχεις εγκαταστησει, και ποια ρομ εχεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καποιο προγραμμα (converter) για να περναμε ταινιες μεσα στον λεοντα?Εβαλα το MP4forHD αλλα μου τις βγαζει πολυ μεγαλες 700-900 ΜΒ

Format Factory...

Απιστευτο προγραμμα, μετατρεπει τα παντα σε οτιδηποτε, με παρα πολλες επιλογες!!!;)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...