Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας και παλι και απο εμενα εχω την σησκευη στα χερια μου εδω και κανα μηνα αλλα λιγα εχω καταφερει να κανω και ακομα πιο λιγα να χρησιμοποιω απο αυτη την σησκευη ασε που εχω χεστη πανω μου μην μου πεσει μην μου γρατζουνιστη και γενικος μην μου παθει τπτ γιατι ειναι και πανακριβο το μαραφετι.

 

Σκεφτομουνα να το πουλησω ποσω μπορω να το δοσω πανω κατω το εχω απο τις 23/12/09 δλδ ουτε ενα μηνα και του πηρα και μεμορι 16GB.Πολυ ωραιο κηνιτο αλλα με απιρα πραγματα επανω που αν δεν εισαι εμπηρος η επαγγελματιας ουε θα σου χριαστουνε ουτε μπορεις να τα δουλεψεις αν δεν ψαχτεις και εγω απο τι φενετε δεν εχω την ορεξη.Θελω μια τιμη αν μποριτε εγω νομιζω 700 μαζι με την μνημη καλα δεν ειναι?

 

εγω θα ελεγα να ανεβεις λιγο,700 τσαμπα ειναι...:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειμαι κ εγω ενθουσιασμενος με τη κατασευη του κινητου.. θα προτιμουσα βεβαια να εχει κατι σε μεταλλο τουλαχιστον στο πανω μερος αλα ipod πρωτης γενιας .. αλλα κ αυτο το πλαστικο που βαλανε παλι αρκετα καλο θα το ελεγα :p Μακραν ανωτερο απο τη μουφα που εβλεπα καθημερινα στο HD μου κ ασπριζε με το παραμικρο ... ελπιζω μονο να εχουμε αναβαθμιση στα 7 οταν με το καλο ανακοινωθουν γ να μην δωσουμε αλλα 700 ευρο σε αλλη συσκευη με τα ιδια χαρακτηριστικα οπως ακουγεται οτι θα εχει το htc obsession ..:)

 

παιδια ,εγω παντως προχτες το πατησα με το παπουτσι και δεν καταλαβε τιποτα....

δεν παθαινει τιποτα..πολυ στιβαρη κατασκευη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Παιδιά έχω πρόβλημα με το NDrive που έδινε δώρο με τη συσκευή το Πλαίσιο. Έχει βγει αναβάθμιση του χάρτη (12.2009) επίσημη μέσω του NDrive Agent την κατέβασα και εγκατέστησα αλλά μου ζητάει ενεργοποίηση του χάρτη.Το serial number που είχε δώρο δεν ισχύει για την επίσημη αναβάθμιση, οπότε μένει κλειδωμένος. Το έχει αντιμετωπίσει και άλλος το πρόβλημα;Μήπως είναι κόλπο της εταιρίας για να αγοράσεις το serial;

 

 

Χθές, η NDRIVE μου έστειλε email με το οποίο μου γνωστοποίησε ότι διόρθωσε το πρόβλημα με το serial number. Έτσι, ενεργοποίησα κανονικά τον αναβαθμισμένο χάρτη. Διαπίστωσα ότι είναι πολύ βελτιωμένος σε σχέση με τον παλαιό και είχαν διορθωθεί όλες οι ανακρίβειες που τουλάχιστον εγώ είχα εντοπίσει. Συστήνω σε όποιον έχει τη συσκευή της ACE Hellas που περιέχει το πρόγραμμα και δεν έχει προχωρήσει σε αναβάθμιση να το κάνει οπωσδήποτε :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ,εγω παντως προχτες το πατησα με το παπουτσι και δεν καταλαβε τιποτα....

δεν παθαινει τιποτα..πολυ στιβαρη κατασκευη!

 

τι να παθει με το παπουτσι ??:confused:

εγω το χτυπησα με σφυρι και δεν επαθε τπτ :ninja:

 

 

δεν σας καταλαβαινω ρε παιδια με αυτα τα τεστ αντοχης στο τηλ....λες και αμα παθει κατι απο αυτες τις εξυπναδες που κανετε,θα σας δωσει καινουριο η Ace:lol::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομουνα να το αγορασω αλλα με προβληματιζει πολυ η οθονη του. 65Κ χρωματα ειναι αρκετα για παρακολουθηση βιντεο? Μεχρι τωρα ειχα συνιθησει τα 16Μ. Νομιζω οτι ειναι οτι χειροτερο για ενα κινητο με τετοια οθονη να εχει τοσο λιγα χρωματα. :(

 

Τα χρωματα στην οθονη εξυπηρετουν καθαρα θεμα μαρκετινγκ. Σε τοσο μκρες οθονες το ανθρωπινο ματι δεν βλεπει καμια διαφορα αναμεσα σε 65000 και 16 Μ χρωματα.

 

Τα χρωματα που αποικονιζει το HD2 ειναι εξαιρετικα.

 

 

Αμφιαβαλω αν θα υπαρξει ποτετετοια συσκευη.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ποια εκδοση κ ποιου φιλου απο το γνωστο μαγαζακι παιρνουμε για το IGO? Εβαλα μια κ μου λεει δεν εχει χαρτες, αν ειναι οκ που βρισκω χαρτες? κ που τους ριχνω μεσα? Ευχαριστω!:)
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
γεια σας και παλι και απο εμενα εχω την σησκευη στα χερια μου εδω και κανα μηνα αλλα λιγα εχω καταφερει να κανω και ακομα πιο λιγα να χρησιμοποιω απο αυτη την σησκευη ασε που εχω χεστη πανω μου μην μου πεσει μην μου γρατζουνιστη και γενικος μην μου παθει τπτ γιατι ειναι και πανακριβο το μαραφετι.

 

Σκεφτομουνα να το πουλησω ποσω μπορω να το δοσω πανω κατω το εχω απο τις 23/12/09 δλδ ουτε ενα μηνα και του πηρα και μεμορι 16GB.Πολυ ωραιο κηνιτο αλλα με απιρα πραγματα επανω που αν δεν εισαι εμπηρος η επαγγελματιας ουε θα σου χριαστουνε ουτε μπορεις να τα δουλεψεις αν δεν ψαχτεις και εγω απο τι φενετε δεν εχω την ορεξη.Θελω μια τιμη αν μποριτε εγω νομιζω 700 μαζι με την μνημη καλα δεν ειναι?

δεν νομιζω να δωσει καποιος 700 ευρω για συσκευη απο δευτερο χερι αφου καινουργιο μπορει καποιος να το βρει κατω απο 600 ευρω
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να δωσει καποιος 700 ευρω για συσκευη απο δευτερο χερι αφου καινουργιο μπορει καποιος να το βρει κατω απο 600 ευρω

πηαγαινε στις πωλησεισ και παρε μια ιδεα.......και 600 πολλλα ειναι..θα δεισ εκει...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα επειδη ειμαι σχετικα καινουργιος στα wm μπορει καποιοσ να μου στειλει με pm που βρισκουμε ολα αυτα τα καλουδια προγραμμα,rom,παιχνιδια κτλ.ευχαριστω !!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω καινουργιος. αλλαξα απο iphone 3G σε WM. που μπορω να βρω ρομς- παιχνιδια κτλ?

ευχαριστω λοιζος

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν παρατήρησα κάτι στην περιοχή του ακουστικού βλέπω σκόνες στην αρχή της οθόνης, και έχω αρχίσει να ανησυχώ, και να με τσαντίζει που μία συσκευή 700 ευρώ να κάνει τέτοιο πρόβλημα! Έχει αντιμετωπίσει κανείς το πρόβλημα αυτό?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι και απο εμενα εχω την σησκευη στα χερια μου εδω και κανα μηνα αλλα λιγα εχω καταφερει να κανω και ακομα πιο λιγα να χρησιμοποιω απο αυτη την σησκευη ασε που εχω χεστη πανω μου μην μου πεσει μην μου γρατζουνιστη και γενικος μην μου παθει τπτ γιατι ειναι και πανακριβο το μαραφετι.

 

Σκεφτομουνα να το πουλησω ποσω μπορω να το δοσω πανω κατω το εχω απο τις 23/12/09 δλδ ουτε ενα μηνα και του πηρα και μεμορι 16GB.Πολυ ωραιο κηνιτο αλλα με απιρα πραγματα επανω που αν δεν εισαι εμπηρος η επαγγελματιας ουε θα σου χριαστουνε ουτε μπορεις να τα δουλεψεις αν δεν ψαχτεις και εγω απο τι φενετε δεν εχω την ορεξη.Θελω μια τιμη αν μποριτε εγω νομιζω 700 μαζι με την μνημη καλα δεν ειναι?

 

Λοιπόν για να μην κάνεις όνειρα απατηλά, σε ενημερώνω ότι την συσκευή την βρίσκεις στην Ελλάδα με 590 ευρώ (Αγγλική έκδοση) , με 612 ευρώ (Ελληνική έκδοση) , ενώ αν μιλήσουμε για αγορά από Αγγλία, τότε πέφτουμε σε επίπεδα κάτω των 550 ευρώ, μαζί με τα μεταφορικά. Δες και εδώ: http://www.skroutz.gr/s/94970/HTC-Touch-HD2.html?keyphrase=htc+hd2

 

Φιλικά, Θανάσης

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Είμαι σχετικά νέος στο forum, κάτοχος παλιού HTC (P3300) και μελλοντικός του HD2. Περιμένω και εγώ λόγω επιδότησης (WIND) να το πάρω. Θα ήθελα παρόλα αυτά να ρωτήσω κάτι "περίεργο". Υπάρχει περίπτωση να γίνει συγχρονισμός (contacts, outlook) του HD2 και του PC μέσω WiFi. Το ρωτάω αυτό γιατί μετά από τόσο καιρό με το παλιό P3300, βάλε-βγάλε, το USB βίσμα άρχισε να τα "παίζει" και πρέπει να κάνω "μαγικά" για να συγχρονιστεί.

 

Ευχαριστώ, εκ των προτέρων, :bow:

και όταν θα το αποκτήσω κι εγώ θα επανέλθω με περισσότερες ερωτήσεις.

__________________________________________

ΧΡΗΣΤΟΣ ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για να μην κάνεις όνειρα απατηλά, σε ενημερώνω ότι την συσκευή την βρίσκεις στην Ελλάδα με 590 ευρώ (Αγγλική έκδοση) , με 612 ευρώ (Ελληνική έκδοση) , ενώ αν μιλήσουμε για αγορά από Αγγλία, τότε πέφτουμε σε επίπεδα κάτω των 550 ευρώ, μαζί με τα μεταφορικά. Δες και εδώ: http://www.skroutz.gr/s/94970/HTC-Touch-HD2.html?keyphrase=htc+hd2

 

Φιλικά, Θανάσης

σωστο ο Θανασης..ετσι ειναι...πανω απο 480 περιπου δεν πουλιεται...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καί από εμένα.παίδια εχω πάρει τό HD2 μέ αγγλικό μενού τού πέρασα Hspl kai θέλω νά βάλω τη rom Artemis HD2 ROM Ver 2.5 δέν μέ αφήνει νά τήν περάσω εχω SPL 1.42.666 παράκαλω θέλω νά μέ κατάτοπήσετε γιατί δέν ξέρω καί καλλά αγγλίκα.Ευχαριστώ εκτώνπροτέρων
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!

χθες πηγα να τραβηξω κατι φωτογραφιες, αλλα παρατηρησα οτι το κουμπακι που ρυθμιζεις αν θες αυτοματο/κλειστο/ανοιχτο flash ηταν στην ρυθμιση χωρης flash κι ηταν απενεργοποιημενο και δεν μπορουσα να το αλλαξω..

 

δεν ξερω απο ποτε συμβαινει αυτο, αλλα σιγουρα πριν βαλω το BsBTweaks λειτουργουσε κανονικα... δεν ξερω βεβαια αν φταιει η συγκεκριμενη εφαρμογη

 

γνωριζει κανεις τι συμβαίνει?

 

επισης να πω πως με το TorchButton αναβει κανονικα, οποτε δεν εχει καποιο hardware προβλημα το flash!

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!

χθες πηγα να τραβηξω κατι φωτογραφιες, αλλα παρατηρησα οτι το κουμπακι που ρυθμιζεις αν θες αυτοματο/κλειστο/ανοιχτο flash ηταν στην ρυθμιση χωρης flash κι ηταν απενεργοποιημενο και δεν μπορουσα να το αλλαξω..

 

δεν ξερω απο ποτε συμβαινει αυτο, αλλα σιγουρα πριν βαλω το BsBTweaks λειτουργουσε κανονικα... δεν ξερω βεβαια αν φταιει η συγκεκριμενη εφαρμογη

 

γνωριζει κανεις τι συμβαίνει?

 

επισης να πω πως με το TorchButton αναβει κανονικα, οποτε δεν εχει καποιο hardware προβλημα το flash!

 

μειπως δεν ειχες πολυ μπαταρια?

αν ειναι σε χαλημη σταθμη η μπαταρια το flashaki στην φωτογραφικη δε δουλευει μαλλον για λογους εξηκονομισεις ενεργειας! :O

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

μειπως δεν ειχες πολυ μπαταρια?

αν ειναι σε χαλημη σταθμη η μπαταρια το flashaki στην φωτογραφικη δε δουλευει μαλλον για λογους εξηκονομισεις ενεργειας! :O

 

Θεος!

Οντως χθες που το δοκιμαζα ειχα κατω απο 10% μπαταρια... βεβαια το εβαλα και να φορτιζει μετα και δοκιμασα αλλα δεν δουλεψε!

 

τωρα που ξαναδοκιμασα ολα οκ!

μαλλον αυτο θα ηταν... δεν μου πηγε στο μυαλο

 

σ ευχαριστω πολυ

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ρε παιδια η οθονη γιατι εχει γραμμες στο κρυσταλο??

 

Το digitizer είναι, μην σε απασχολεί.

 

Υπάρχει περίπτωση να γίνει συγχρονισμός (contacts, outlook) του HD2 και του PC μέσω WiFi.

 

Όχι. Μπορείς όμως μέσω bluetooth.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σκεφτομουνα να το αγορασω αλλα με προβληματιζει πολυ η οθονη του. 65Κ χρωματα ειναι αρκετα για παρακολουθηση βιντεο? Μεχρι τωρα ειχα συνιθησει τα 16Μ. Νομιζω οτι ειναι οτι χειροτερο για ενα κινητο με τετοια οθονη να εχει τοσο λιγα χρωματα. :(

 

Πως είχες συνηθίσει τα 16M χρώματα αφού το μάτι δεν μπορεί να τα συλλάβει και ειδικά σε τέτοια μεγέθη οθόνης; Θα συνιστούσα να μην πέφτετε στις παγίδες του marketing με τα εκατομμύρια χρώματα που δίνουν τόσο απλόχερα οι εταιρίες. Για να δεις καλή ποιότητα εικόνας σε αυτά τα μεγέθη οθόνης, είναι εντελώς διαφορετικοί οι παράγοντες που το καθορίζουν κάτι που δεν θα αναλύσουμε εδώ μιας και είναι off-topic συζήτηση.

 

δηλαδη??:)

 

Δηλαδή αυτό το πλέγμα κάτω από την οθόνη που την κάνει αφής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...