Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μετα απο ενα μεσημερι κ απογευμα στο pc δοκιμαζοντας το cpu του hd2,βρηκα οτι το cpu μετα απο ανοιγμα ταυτοχρονα του electropia του xtrakt κ αλλων μικροεφαρμογων(ναι κολαγε ενταξη games με γραφικα ps1 σε κινητο ταυτοχρονα open)το cpu ειχε φτασει τα 1197 mhz ενω με το ιδιο προγραμμα σε διαφορες φασεις του κινητου χωρις να τρεχει αυτα τα παραπανω εφτανε η μετρηση σε 439 mhz,650κατι.830 κτλπ.οποτε σιγουρα δεν σταματαει στα 700κατι που διαβασα σε ξενο site κ που μου ειπε ενας γνωστος που ανεφερα σε ποιο πανω post το πρωι.(η δοκιμη εγινε με official rom απο το site htc).

 

Εξαιιρετικη συμπεριφορα θα ελεγα. Φαντασου να δουλευε στο φουλ σθνεχεια πως θα επινε τη μπαταρια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μονο θα την επινε!!!!θα ελιωνε απο το καψιμο η συσκευη..παντως δεν περιμενα να φτασει τα 1197 mhz αυτο εκανε overclocking αυτοματα σαν τους intel i5!!!!!!!για να αντιμετωπισει τον ογκο δεδομενων.ασχετα αν κολαγε αρκετα.αν περιμενες 10 δευτ.εμφανιζε αυτο που ηθελες.
Link to comment
Share on other sites

 

2. Μέσα στις επόμενες μέρες θα παραλάβω το HD2. Έψαξα το forum για μια σαφή απάντηση σε σχέση με την πρώτη φόρτιση αλλά και τους αμέσως επόμενους κύκλους φόρτισης αλλά δεν βρήκα κάτι. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι γραμμένο και απλά εγώ δεν το βρήκα ή δεν υπάρχει.

 

 

To forum ή το thread? Γιατι μονο στο πρωτο μερος του hd2 που σταματησε με την ελευση αυτου του τοπικ μονο επιστημονικη αναλυση δεν ειχε γινει για αυτο το θεμα. :O

 

Τεσπα για το θεμα του να παρεις τα δεδομενα σου αφου λες οτι εχει σπασει η οθονη σου μονο αυτο σε τι σε εμποδιζει να κανεις ενα syncronization με το pc σου μεσω activesync ή wmc;

Για την μπαταρια για να μην εχει ενοχες οτι δεν το κανες, γιατι και εγω πιστευω οτι δεν χρειαζονται ιδιαιτερες φορτισεις λογω του οτι ερχονται δοκιμασμενες και με τις απαραιτητες προφορτισεις απο τα εργοστασια, καντου μια καλη πρωτη φορτιση κανα 8ωρο.. :p

Για το θεμα των ρομ οχι δεν αλλαζει τπτ αν ακολουθησεις πιστα τις οδηγιες.. Piece of cake..

Link to comment
Share on other sites

μονο θα την επινε!!!!θα ελιωνε απο το καψιμο η συσκευη..παντως δεν περιμενα να φτασει τα 1197 mhz αυτο εκανε overclocking αυτοματα σαν τους intel i5!!!!!!!για να αντιμετωπισει τον ογκο δεδομενων.ασχετα αν κολαγε αρκετα.αν περιμενες 10 δευτ.εμφανιζε αυτο που ηθελες.

 

Πως τα κατάφερες και μέτρησες την ταχύτητα του επεξεργαστή; :confused:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Οι τύποι στην HTC τα έχουν παίξει τελείως και ενώ αρχικά διατείνονταν ότι θα έχουν λύσει το πρόβλημα αναφορικά με την περιστασιακά, μη έγκαιρη αποστολή SMS μέχρι το τέλος του μήνα, τώρα δηλώνουν ότι δεν έχουν καταλάβει ακόμα τον λόγο που συμβαίνει αυτό:mad:. Έχουν διαδώσει μάλιστα σε διάφορα Forum ένα .cab το οποίο μπορούμε (αν θέλουμε να βοηθήσουμε) να το εγκαταστήσουμε και έτσι να καταγράφεται τι συμβαίνει στο κινητό μας όταν συμβαίνει αυτή η δυσλειτουργία και στη συνέχεια να την αποστέλλουμε σε τεχνικό της HTC. Εδώ και εδώ όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να διαβάσει περισσότερα και να το κάνει. Εγώ δεν το δοκίμασα και μάλλον δεν θα το κάνω.
クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

με το tcpmp pocket player εχει κ επιλογη για να δεις απο το συστημα οπως rom χρονισμο επεξεργαστη κτλπ πριν λιγο το ξαναεκανα με περισοτερες εφαρμογες κ παιχνιδια κ εφτασε μεχρι 1280mhz κουφαθηκα!!! Edited by dime
Link to comment
Share on other sites

απο σημερα το μεσημερι που το πηρα στο χερι μου, εχω παθει την πλακα μου με αυτην την εργαλειαρα!

αχχχχχχ

 

μια απορια εχω για σημερα, τις υπολοιπες μαζεμενες αυριο :)

 

στο touch μου παλιοτερα χρησιμοποιουσα ενα προγραμμα μεσω και του pc που λεγοτανε SOTI η καπως ετσι με το οποιο επαιρνα screenshot της οθονης του κινητου η τραβαγα video οτι εκανα στο κιν.

υπαρχει κατι αντιστοιχο που να δουλευει στο λεο???

thanks!

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

απο σημερα το μεσημερι που το πηρα στο χερι μου, εχω παθει την πλακα μου με αυτην την εργαλειαρα!

αχχχχχχ

 

μια απορια εχω για σημερα, τις υπολοιπες μαζεμενες αυριο :)

 

στο touch μου παλιοτερα χρησιμοποιουσα ενα προγραμμα μεσω και του pc που λεγοτανε SOTI η καπως ετσι με το οποιο επαιρνα screenshot της οθονης του κινητου η τραβαγα video οτι εκανα στο κιν.

υπαρχει κατι αντιστοιχο που να δουλευει στο λεο???

thanks!

 

και στο leo δουλεύει το SOTI

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]15324[/ATTACH] ΤΑ στοιχεια λογισμικου μου...

 

Επειδη μεχρι το τελευταιο τηλεφωνο μου(τοHD) δεν ειχα τετοια προβληματα (gold card κτλ) και επειδη το εχω παρει ηδη στημενο αν μπορει καποιος να μου ξεκαθαρισει 2-3 πραγματακια μην κανω καμια βλακεια

 

1.Λεω να αναβαθμησω την την rom βαλω την Greek 1.48.482.4 αλλα και το radio ...ετσι οπως το εχει στησει ο αλλος χρειαζεται να κανω ολα αυτα με τις gold card (το τηλ ειναι αγγλικό)???η επειδη προφανως τα εχει κανει αυτος ειναι οκ

 

2.Η καινουργια ROM υποθετω οτι θα εχει ενσωματομενα τα hot fixes ετσι δεν ειναι

 

3.Στο φλασαρισμα θα εγκατασταθει και RADIO?

 

4.ποσο περιπου αποθηκευτικός μενει μονο με την rom mesa ??ρωταω γιατι τωρα χωρις να εχει και πολλα προγραμματα μεσα και καθαρισμενα temp κτλ εχιε μονο 10ΜΒ αποθ ελευθερη , να υποθεσω οτι ο τυπος τα εχωσε ολα στο τηλεφωνο η οτι μενει λιγο χωρος απο την ROM

 

ευχαριστω

 

 

 

1. Δεν εχω φλασαρει ποτε μεχρι τωρα αλλα νομιζω πως αφου το κινητο σου ειναι συνδεδεμςνο με μαμα αγγλικη rom θα χρειαζεται τη διαδικασια με τη gold card καθε φορα που βαζεις οποιαδηποτε ελληνικη(επισημη)

2. οχι, τα βαζεις ξεχωριστα

3. στο φλασαρισμα τις τελευταιας rom οχι. radio αλλαζει με το τελευταιο patch.

4. δε ξερω γυμνο αλλα με 10 εχεις πολυ λιγα, ψαξτο με εναν file explorer.

 

ευχαριστω απλα νομιζα οτι αυτο ουσιαστικα γινεται στην καρτα ως hardware ,

 

Καποιος που εχει φλασαρει ετσι να μου πει αν οντως ειναι ετσι:worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καποιος που εχει φλασαρει ετσι να μου πει αν οντως ειναι ετσι:worry:

 

Μπορείς να φλασάρεις είτε με τη μέθοδο της goldcard, είτε με SSPL, είτε με HSPL. Διαλέγεις και παίρνεις.

 

στο touch μου παλιοτερα χρησιμοποιουσα ενα προγραμμα μεσω και του pc που λεγοτανε SOTI η καπως ετσι με το οποιο επαιρνα screenshot της οθονης του κινητου η τραβαγα video οτι εκανα στο κιν.

υπαρχει κατι αντιστοιχο που να δουλευει στο λεο???

thanks!

 

Προτείνω το free... http://www.mymobiler.com/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

thanks παιδες

λεω να δοκιμασω μια του Γιαννη μιας κι ειναι φρι....

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα.. Γιώργος!

http://www.tubeleecher.com/

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως τα κατάφερες και μέτρησες την ταχύτητα του επεξεργαστή; :confused:

 

Την ίδια απορία έχω και εγώ, ειδικά στον βαθμό και την λεπτομέρεια που αναφέρει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως το μέτρησε, αλλά κι εγώ έτσι έχω ακούσει, ότι δηλαδή η συχνότητα μεταβάλεται ανάλογα με τη χρήση για εξοικονόμηση ενέργειας. Δεν θα μπορούσε να έχει τέτοια διαφορά από το omnia 2 σε εφαρομογές όπως ο playstation emulator αν δεν έφτανε τα 1000
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

στο συνολο αποθικευτικου χωρου μου στο μενου μνημη λεει οτι.εχει συνολο προσοχη ΣΥΝΟΛΟ 179.23 δεν θα επρεπε αυτο το νουμερο να εινα μεγαλυτερο για την ακριβεια 512mb γιατι μου φαινεται οτι απο εκει πηγαζει το προβλημα μνημης που εχω...:wacko:σε εσς ποσα mb λεει εκει?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια εχει βαλει καπιος για αρχικη οθονη καποιο αλλο screen π.χ. αναλογικο ρολοι +ψηφιακο ή κατι αλλο αξιοπιστο?Α....και κατι αλλο μπορει στην αρχικη οθονη να κανει animation ο καιρος ,οπως για παραδειγμα οταν πηγαινεις και βλεπεις το καιρο?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

στο συνολο αποθικευτικου χωρου μου στο μενου μνημη λεει οτι.εχει συνολο προσοχη ΣΥΝΟΛΟ 179.23 δεν θα επρεπε αυτο το νουμερο να εινα μεγαλυτερο για την ακριβεια 512mb γιατι μου φαινεται οτι απο εκει πηγαζει το προβλημα μνημης που εχω...:wacko:σε εσς ποσα mb λεει εκει?

 

179,11 ....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας καμια προταση για alarm γιατι αυτο που εχει ειναι.....αστα να πανε.....και να ειναι free γιατι οτι εχω βρει μεχρι τωρα ειναι trial.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια εχει βαλει καπιος για αρχικη οθονη καποιο αλλο screen π.χ. αναλογικο ρολοι +ψηφιακο ή κατι αλλο αξιοπιστο?Α....και κατι αλλο μπορει στην αρχικη οθονη να κανει animation ο καιρος ,οπως για παραδειγμα οταν πηγαινεις και βλεπεις το καιρο?

Ευχαριστω.

 

ευχαριστω αλλα δεν ειναι περιεργο αφαιρει δηλαδη λειτουργικο ΓΙατκ στα 6.1 δεν ηταν ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Για μενα η καλυτερη και ευκολοτερη ενδειξη μπαταριας ειναι το Bati 2.4. Ειναι απλα μια γραμμη στο επανω μερος της οθονης. Δοκιμαστε το.

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-batti-v2-1.html

Αρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μενα και Χρόνια Πολλά!

 

Είμαι κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού εδώ και 15 μέρες και μπορώ να πω ότι είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος. Το προηγούμενό μου ήταν το diamond οπότε έχω μια σχετική εξοικίωση...

 

με κάποιες παρεμβάσεις που έχω κάνει που βρήκα εδώ μέσα πιστεύω ότι το έχω φέρει στα μέτρα μου, αν και αν έχεις χρόνο και όρεξη, μπορεέις να κάνεις πολύ περισσότερα...

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι για τις εφαρμογές πλοήγησης..Sorry αν είμαι off topic αλλά δεν ήξερα που αλλού να ρωτήσω.

 

Το τηλ ήρθε έχωντας μέσα την εφαρμογή Ndrive, την CoPilot(trial) και εγώ έβαλα το destinator το οποίο με ένα skin που βρήκα κάπου, έστρωσε καθώς στην αρχή ήταν λίγο...απροσάρμοστο...

 

Τώρα:

 

Που βρίσκω πρόσφατους χάρτες για το destinator?

Οι χάρτες που χρησιμοποιεί το Ndrive λένε navteq maps. Που βρίσκω χάρτες για εξωτερικό?Ένας φίλος έχει το becker traffic assist. Ταιριάζουν οι χάρτες από αυτό στο Ndrive?

 

Και τέλος, ποια θεωρείται την καλύτερη εφαρμογή για το τηλ μας, που να υπαρχουν και διαθέσιμοι χάρτες????

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν είμαι off-topic!

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας καμια προταση για alarm γιατι αυτο που εχει ειναι.....αστα να πανε.....και να ειναι free γιατι οτι εχω βρει μεχρι τωρα ειναι trial.

 

Κοιταξε τις προηγουμενες 2 σελιδες.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

PTravel Alarm προσπαθω να το κανω εγκατασταση αλλα δε με αφηνει .μηπως εχει καποιος το ακριβες link για να το κατεβασω.
Link to comment
Share on other sites

PTravel Alarm προσπαθω να το κανω εγκατασταση αλλα δε με αφηνει .μηπως εχει καποιος το ακριβες link για να το κατεβασω.

ποτε δεν ρωταμε ακριβεσ λινκ.....

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος τρόπος - πρόγραμμα που να μετράει τη διάρκεια των κλήσεων και τα μυνήματα που στέλνω; Έχω το KDPowerMeters αλλά δεν μετράει τα μυνήματα.

μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα για αυτό;

 

εγκατέστησα την έκδοση 9.70 #35443 του opera και τώρα δεν μπορώ να κάνω ζουμ χρησιμοποιώντας 2 δάχτυλα όπως στις φωτογραφίες.έχω ενεργοποιήσει να φαίνεται η zoom bar.λέτε να φταίει αυτό ή πρέπει να κάνω κάποια άλλη ρύθμιση;

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

PTravel Alarm προσπαθω να το κανω εγκατασταση αλλα δε με αφηνει .μηπως εχει καποιος το ακριβες link για να το κατεβασω.

 

Και εμενα δεν με αφηνε να το εγκαταστησω αλλα καπου βρηκα το version 2.8.1 (wm6) και δουλεψε. Sorry δεν θυμαμαι link.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...