Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό που έχω στο πρώτο post δεν σου έχει δουλέψει;

 

Δεν το έχω δοκιμάσει καθόλου γιατί χρησιμοποιούσα αυτό που δίνω παραπάνω,(πριν ανεβάσεις αυτό που υπάρχει στο πρώτο post και δεν είχα πρόβλημα.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν να κανουν δικους τους φακελους στα sms με τη μαμισια ΡΟΜ γινετε τελικα απενεργοποιωντας το htc sms και με τη βοηθεια του jeyo mobile!:)

 

Τουλαχιστον κατι ειναι και αυτο μεχρι να βρεθει καποιος εξπερ απ το XDA να ασχοληθει ωστε να μπορει να το κανει η συσκευη αυτονομα μιας και η HTC...

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

@sb68s ααα δεν έχεις βάλεις τα cab του πρώτου ποστ?Εγώ τι να κάνω τώρα, να τα κάνω απεγκατάσταση και να βάλω μόνο το δικό σου?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

@sb68s ααα δεν έχεις βάλεις τα cab του πρώτου ποστ?Εγώ τι να κάνω τώρα, να τα κάνω απεγκατάσταση και να βάλω μόνο το δικό σου?

 

Το cab που σου έδωσα δουλεύει σίγουρα με το bluetooth που σου είπα τόσο στην αγγλική rom και όσο και στου topix (1.1.2.). Εσύ αποφασίζεις τι θα κάνεις, εάν το περάσεις νομίζω ότι είναι καλύτερο να κάνεις απεγκατάσταση και τα δύο, soft reset και μετά εγκατάσταση αυτό που σου έδωσα!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν να κανουν δικους τους φακελους στα sms με τη μαμισια ΡΟΜ γινετε τελικα απενεργοποιωντας το htc sms και με τη βοηθεια του jeyo mobile!:)

 

Τουλαχιστον κατι ειναι και αυτο μεχρι να βρεθει καποιος εξπερ απ το XDA να ασχοληθει ωστε να μπορει να το κανει η συσκευη αυτονομα μιας και η HTC...

 

Μάνο καλημέρα,

Μήπως μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός για την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσουμε για να έχουμε δικούς μας φακέλους στα sms;

Σε ευχαριστώ πολύ

Φιλικά

Γιάννης

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα! Μπορει να με βοηθησει καποιος με ενα προβλημα που εχω?Στο marketplace βλεπω μονο 20 application μπορει να μου πει καποιος για ποιο λογο γινεται αυτο>??

Ευχαριστω εκ'τον προτερο

PIN:20DDA587

BB STORM

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα! Μπορει να με βοηθησει καποιος με ενα προβλημα που εχω?Στο marketplace βλεπω μονο 20 application μπορει να μου πει καποιος για ποιο λογο γινεται αυτο>??

Ευχαριστω εκ'τον προτερο

 

Δεν είναι πρόβλημα, αυτό είναι το ελληνικό marketplace. Ψαξε για ένα πρόγραμμα MarketPlaceRegionSwitch στο xda για να έχεις τη δυνατότητα να δεις άλλων χωρών το marketplace (όπως UK, US)

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,αν μπορει καποιος να βοηθησει.Εκανα εγκατασταση το JWMD Icon Changer V1.9 και καποια εικονιδια,μετα το απεγκατεστησα και τωρα μου δειχνει στο start τα περισσοτερα χωρις εικονιδια,τι μπορει να εχει γινει και πως διορθωνεται?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Sb68s είσαι θεός!!

Λοιπόν έκανα απεγκατάσταση τα παλιά cab του πρώτου πόστ για τη φωνητική κλήση και έβαλα αυτό που μου έδωσες.Τωρα πλέον μπορώ να κάνω πλέον φωνητική κλήση απο το itech clip IIs μου που το θεωρώ πολυ βασικό στην οδήγηση.Αν θέλει κάποιος υπέυθυνος ας το βάλει μαζί με τα άλλα στο πρώτο ποστ γιατί τα άλλα cabακια δε κάνουν τη λειτουργία αυτή.Υπόψιν ότι έχω τη τελευταία ελληνική ρομ..

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο για το itech naro που έχεις (αυτό που συνδέει 3 συσκευές δεν είναι?).Είσαι ικανοποιημένος, συνεργάζεται καλά με το Λέο?Το καλώδιο που φεύγει απο το πιαστράκι δείχνει εντάξει?Γιατί πολλά εκεί υστερούνε, κόβεται το καλώδιο.Η να πάρω το vibrate που δείχνει να έχει πιο πολύ αυτονομία?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Sb68s είσαι θεός!!

Λοιπόν έκανα απεγκατάσταση τα παλιά cab του πρώτου πόστ για τη φωνητική κλήση και έβαλα αυτό που μου έδωσες.Τωρα πλέον μπορώ να κάνω πλέον φωνητική κλήση απο το itech clip IIs μου που το θεωρώ πολυ βασικό στην οδήγηση.Αν θέλει κάποιος υπέυθυνος ας το βάλει μαζί με τα άλλα στο πρώτο ποστ γιατί τα άλλα cabακια δε κάνουν τη λειτουργία αυτή.Υπόψιν ότι έχω τη τελευταία ελληνική ρομ..

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο για το itech naro που έχεις (αυτό που συνδέει 3 συσκευές δεν είναι?).Είσαι ικανοποιημένος, συνεργάζεται καλά με το Λέο?Το καλώδιο που φεύγει απο το πιαστράκι δείχνει εντάξει?Γιατί πολλά εκεί υστερούνε, κόβεται το καλώδιο.Η να πάρω το vibrate που δείχνει να έχει πιο πολύ αυτονομία?

 

Ναι αυτό είναι που συνδέεται με τρεις συσκευές (θεωρητικά, γιατί δεν το έχω δοκιμάσει στην πράξη).

Η συνεργασία με το Leo είναι πολύ καλή, το μόνο πρόβλημα που υπάρχει είναι ότι δε δουλεύει η αυξομείωση της έντασης στο bluetooth όπως γινότανε με το απλό μοντέλο που είχα στο HD.

Αυτού του είδους τα bluetooth εκεί υστερούνε, αυτό που έχω τώρα είναι το τρίτο από το Πάσχα που το πρωτοαγόρασα, αλλά έχει "ισόβια εγγύηση" και ο Γερμανός στο αντικαθιστά όταν παρουσιαστεί τέτοιου είδους πρόβλημα.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μάνο καλημέρα,

Μήπως μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός για την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσουμε για να έχουμε δικούς μας φακέλους στα sms;

Σε ευχαριστώ πολύ

Φιλικά

Γιάννης

 

Γιαννη απλα συνδεοντας το HD2 με το Jeyo mobile εχοντας απενεργοποιηση τα threded sms μπορεις να κανεις νεους φακελους!

 

Αλλα εγω τωρα κανω κατι δοκιμες και καταφερα επιτελους να κανω νεους φακελους και μεσα απ τη συσκευη!

 

Η δυνατοτητα υπαρχει αλλα η htc εκρινε σκοπιμο να μας τη στερηση και να μας παιδευει!

Δυστυχως ομως πρεπει να μη δουλευεις το Sense για να το πετυχης.

Βεβαια εγω απλα απενεργοποιω το sense κανω οτι φακελους θελω και μετα ξανα on!Το ψαχνω λιγο ακομα ομως!!

Μπορειτε να δειτε στις φωτο παρακατω...

Α,και ετσι δουλευει ΤΕΛΕΙΑ και το PIM Backup!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση που μπορει να ειναι χαζη, βαζοντας το HSPL και βαζοντας και μια ρομ οποιαδηποτε μπορω μετα να ξαναβαλω την τελευταια ελληνικη ή θα πρεπει να βλαλω το HSPL;
~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Με το HSPL μπορεις να βαλεις οποια ΡΟΜ θες αλλα αυτοματος εισαι ΕΚΤΟς εγγυησης!

Βεβαια αυτο ειναι αναστρεψιμο οποτε δεν υπαρχει προβλημα!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Με το HSPL μπορεις να βαλεις οποια ΡΟΜ θες αλλα αυτοματος εισαι ΕΚΤΟς εγγυησης!

Βεβαια αυτο ειναι αναστρεψιμο οποτε δεν υπαρχει προβλημα!:)

 

μηπως θα μπορουσες να μου πεις πως το βγαζω το HSPL, το κινητο ειχε μεσα απο την αρχη την ελληνικη ρομ. αν βαλω το HSPL πως θα το βγαλω για να εχω ξανα εγγυηση;

 

edit: βασικα διαβασα αυτα NOTE: The only way to remove the HSPL is to flash an original SPL from SD card.

- Take any "RUU_signed.nbh" from a ship ROM and copy it to SD card.

- Rename it to "leoimg.nbh"

- Reset the device while pressing the volume down button.

 

αλλα το "RUU_signed.nbh" της ελληνικης ρομ που θα το βρω ; το μονο που βρισκω ειναι το .exe

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

μη μου πεις οτι δεν ειδες οτι βγηκε χθες το hspl; :lol:

μ' αυτο λοιπον εβαλα μονο το ραδιο και περιμενω!

 

 

Γιωργο φυσικα και το ειχα βαλει,πριν ομως το δωσει επισημα ο bepe...αλλα δεν μπορουσα να πω τπτ...

 

μην ξεχνατε οτι καποια πραγματα δοκιμαζονται απο καποιους πριν τα εχετε στα χερια σας..

 

στην συγκεκριμενη περιπτωση ενας απο αυτους τυγχανει να ειμαι κ εγω...

 

2 μελη της ομαδας εκαψαν τις συσκευες τους απο κατι τετοιες δοκιμες....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φίλο Δημήτρη ,να είσαι καλά για τη μασημένη τροφή πού μας δύνης .

Όσο για το άλλο forum (Virginia) ,τελικά η ηλικία παίζει μεγάλο ρόλο .

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

μηπως θα μπορουσες να μου πεις πως το βγαζω το HSPL, το κινητο ειχε μεσα απο την αρχη την ελληνικη ρομ. αν βαλω το HSPL πως θα το βγαλω για να εχω ξανα εγγυηση;

 

edit: βασικα διαβασα αυτα NOTE: The only way to remove the HSPL is to flash an original SPL from SD card.

- Take any "RUU_signed.nbh" from a ship ROM and copy it to SD card.

- Rename it to "leoimg.nbh"

- Reset the device while pressing the volume down button.

 

αλλα το "RUU_signed.nbh" της ελληνικης ρομ που θα το βρω ; το μονο που βρισκω ειναι το .exe

 

Δεξί κλικ στο .exe, επιλέγεις από το menu του winrar: άνοιγμα με ή αποσυμπίεση. Μπορείς και με το 7zip (επιλογή: αποσυμπίεση) το οποίο είναι free εάν δεν έχεις το winrar.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη (Athanasso)και σε ολους τους Γιαννηδες-Ιωαννες του φορουμ,

 

XPONIA ΠOΛΛA :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

μια απορια.

Εχω κανει εγκατασταση το Skyfire πληκτρολογιο. Οταν γραφω sms και προσπαθησω να γραψω τα αρχικα μιας επαφης (στο προς ) ή περιλλαμβαναν τα γραμματα αυτα δεν εμφανιζει τιποτα, σε αντιθεση με το default keyboard του κινητου μου εβγαζε οσα ονοματα ή επαφες που αρχιζαν απο το α,β κτλ...

Το ιδιο προβλημα ειχα με το Swype.....

 

Πως το λυνουμε αυτο; Υπαρχει ρυθμιση για αυτο;

 

Δοκίμασε το εξής....άρχισε να γράφεις το όνομα που θέλεις με 2-3 γράμματα π.χ. Κωσ... και μετά πάτα ένα backspace..... είναι πολύ πιθανόν έτσι να στα εμφανίσει.... εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα με το FingerKeyboard και έτσι που σου λέω δουλεύει....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το κινητο να κανω μια κλιση , κοιταω λογικο ειναι , σβηστη η οθονη.Παταω το κατω δεξι κουμπι να ανοιξει για να ξεκελειδωσω αλλα τιποτα. Καλω απο σταθερο το κινητο μου εδειχνε οτι καλουσε κανονικα αλλα το κινητο νεκρο.

 

Χρειαστηκε να βγαλω την μπαταρια και να την ξαναβαλω για να λειτουργησει...

 

Δεν μου αρεσουν αυτα...Εχω αδικο ?:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδες υπαρχει καποιο τασκ μανατζερ που να δουλευει με spb mobile shell?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το κινητο να κανω μια κλιση , κοιταω λογικο ειναι , σβηστη η οθονη.Παταω το κατω δεξι κουμπι να ανοιξει για να ξεκελειδωσω αλλα τιποτα. Καλω απο σταθερο το κινητο μου εδειχνε οτι καλουσε κανονικα αλλα το κινητο νεκρο.

 

Χρειαστηκε να βγαλω την μπαταρια και να την ξαναβαλω για να λειτουργησει...

 

Δεν μου αρεσουν αυτα...Εχω αδικο ?:(:(

 

Αυτό μου το έκανε και στο Omnia... στο HD2 όχι ακόμη...

ή είναι θέμα windows ή κάποιο πρόγραμμα...

 

Υ.Γ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές...

Χρόνια Πολλά σε αυτούς που γιορτάζουν, και ειδικά στον Athanasso

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός αλλά επανέρχομαι στο τεράστιο πρόβλημα που έχει να κάνει με την μη έγκαιρη, κατά καιρούς, αποστολή των SMS. Χθές είχα πάλι τα ίδια. Έστειλα 2 μηνύματα τα οποία δεν αποστέλλονταν και παρέμεναν για τουλάχιστον μία ώρα στα εξερχόμενα. Τι και αν έκανα απλό soft rest, τι και αν δοκίμασα να κάνω soft reset και να βγάλω για λίγο και τη κάρτα sim.Τίποτα :mad:. Τελικά εστάλησαν όλα ταυτόχρονα χωρίς να καταλάβω ακριβώς τι βοήθησε σε αυτό. Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει σε αρκετά Leo όλης της Ευρώπης, ανεξαρτήτως δηλαδή ποιά ROM έχει ο καθένας, ποιόν πάροχο έχει, αν έχει βάλει το hotfix για τα sms κλπ. όπως προκύπτει διαβάζοντας το σχετικό thread στο xda-developers. Κυκλοφορεί οτι θα βγεί νέο hotfix σύντομα. Ας ελπίσουμε διότι πλέον το πράγμα για μένα έχει γίνει ανυπόφορο και μου έχει χαλάσει την κατά τα άλλα εξαιρετική άποψη για τη συσκευή.:(

 

 

και γω το ιδιο προβλιμα εχς,του τι βαραει ορισμενεσ φορεσ και δε στελνει...καποιεσ φορεσ ανοιγω κλεινω τη συσκευη και το στελνει αλλεσ παλι στελνω ενα μνμ για να δς υπολοιπο ομιλιασ και τα στελνει ολα μαζι....ΤΕΣΠΑ πιστευω να το διωρθωσουν,ΣΥΝΤΟΜΑ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μιας και το κινητο δεν εχει εσωτερικη μνημη και η καρτουλα που δινουν ειναι μονο 2αρα, μια 16αρα microsdhc class 2 θα ειναι καλη για το κινητο? Δεν θελω να εχει κολληματα κτλ. Τωρα αν ειναι πιο αργη ΜΟΝΟ σε θεμα αντιγραφης οταν το συνδεω με τον υπολογιστη δεν με ενδιαφερει, απλα θελω να μπορει να αξιοποιει την ταχυτητα του κινητου, δηλαδη μην παρω καμμια αργη και δεν τραβαει full video ή αργει κατα πολυ να σωσει τις φωτογραφιες. Βασικα θελω να περασω χαρτες και βιντεακια μεσα για αυτο θελω 16αρα.

 

Και αν μπορειτε να προτεινετε καμμια σε καλη τιμη, αν και σκεφτομαι να παραγγειλω απο Αγγλια μαζι με PDAir θηκη και προστασια οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...