Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον βασικα

και αν δεις 2-3 σελιδες ειχα αναφερει το προβλημα αλλα δεν ειχε ενδιαφερ8ει καποιος.

Μαλλον περασε στο ντουκου μεσα σε ΤΟΣΑ registry hacks και προβληματα για το destinator :happy:

 

τι ακριβως προβλημα εχεις με το destinator φιλε μου ?:blink:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

για σασ παιδια! μια καλη καρτα μνημησ για το κινητο γρηγορη και χωρισ προβληματα μπορειται να μου πειτε?καλεσ γιορτεσ σε ολουσ!
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ.Ανοιγει το προγραμμα αλλα δεν βρισκει σημα gps....Θελει... πειραγμα ????

Μεσα απο το Destinator στισ ρυθμισεις για GPS, αλλαξε το Comm port στο 4.

Αλλοι θα ξερουν καλυτερα αλλα τουλαχιστον σε μενα ετσι δουλεψε αμεσως.

Αρης
Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως προβλημα εχεις με το destinator φιλε μου ?:blink:

 

Εμενα μου λεει σε περιβαλλον χαρτη δεν βρεθηκε σημα gps και οταν βαζω αναζητηση λεει δεν βρεθηκε κεραια gps.:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο το Destinator στισ ρυθμισεις για GPS, αλλαξε το Comm port στο 4.

Αλλοι θα ξερουν καλυτερα αλλα τουλαχιστον σε μενα ετσι δουλεψε αμεσως.

 

Εμενα μου λεει σε περιβαλλον χαρτη δεν βρεθηκε σημα gps και οταν βαζω αναζητηση λεει δεν βρεθηκε κεραια gps.:(

 

η απαντηση σου δωθηκε μολις πιο πανω ;)

 

com 4

ταχυτητα δεδομενων 115.200

 

Πρέπει να κάνεις μία συντόμευση του Destinator.exe στον φάκελο

windows / start menu / programs αν θέλεις να το βλέπεις στα προγράμματα.

 

Γιαννη δεν απαντησες στο πμ :O

τι εγινε?

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο το Destinator στισ ρυθμισεις για GPS, αλλαξε το Comm port στο 4.

Αλλοι θα ξερουν καλυτερα αλλα τουλαχιστον σε μενα ετσι δουλεψε αμεσως.

 

η απαντηση σου δωθηκε μολις πιο πανω ;)

 

com 4

ταχυτητα δεδομενων 115.200

 

 

 

Γιαννη δεν απαντησες στο πμ :O

τι εγινε?

 

 

Μια χαρα ετσι !!! Σας ευχαριστω.Το εβαλα για...εγκυκλοπαιδικους λογους μιας και εχω navibox στο civic με 5 προγραμματα πλοηγησης.

 

Mηπως παιζει και ginius driver ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

τωρα αλλαζω προφιλ με το εικονιδιο του spb

και απο το πλαι τα hard keys αλλαζουν την ενταση του κανονικου προφιλ και ειμαι ηρεμος.

Οπότε χρησιμοποιείς διαφορετικά προφίλ? ή απλά χαμηλώνεις την ένταση από το volume? Στο configuration που είσαι πάντως (spb moblie shell 3.x) ένα πολύ καλό πρόσθετο το phone suite το οποίο σε αφήνει να φτιάξεις άπειρα profiles και ακόμα να ενεργοποιούνται ανάλογα την ώρα. Γενικα τα μαμήσια wm και ακολούθως το manilla δεν έχουν προφιλ. Μόνο αυτό το άχρηστο το automatic που κοιτάει τα ραντεβού σου και το κάνει αθόρυβο όταν είσαι busy.

 

 

Αν και παλι εχω παρατηρησει οτι τωρα δε στελνει ηχητικη ειδοποιηση για την αναφορα του σμς οπως εστελνε ο μανιλα.

Όταν λαμβάνεις sms σου έχει ηχητική ειδοποίηση ?

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για σασ παιδια! μια καλη καρτα μνημησ για το κινητο γρηγορη και χωρισ προβληματα μπορειται να μου πειτε?καλεσ γιορτεσ σε ολουσ!

 

Αγόρασε μια sandisk 8GB microSDHC class6.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου τηλεφωνο η μπαταρια εχει στρωσει πολυ και κρατα 3.5 μερες γεματες

ενω σε ενα αλλο ενος φιλου με το ζορι κρατα 1 μερα μετην ιδια χρηση.επικονωνησε με την acehellas και του ειπαν οτι το μνον που μπορουν να κανουν ειναι να μετρησουν την μπαταρια του.(το εχει ακριβως 12 μερες)

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στο δικο μου τηλεφωνο η μπαταρια εχει στρωσει πολυ και κρατα 3.5 μερες γεματες

 

3,5 μέρες με τι χρήση;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου τηλεφωνο η μπαταρια εχει στρωσει πολυ και κρατα 3.5 μερες γεματες

 

3.5 μερες? αν μενει ακινητο και αχρησιμοποιητο 1 μετρο μακρυα απο κεραια κινητης τηλεφςωνιας ισως.....:X

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε στο sys.txt

 

[device]

type="ALIAS_TOUCH HD"

sdcard_dsk_num=7

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ σε ολη την παρεα. Δυστηχως μεχρι σημερα δεν το ειχα χρειασθη το igo και γιαυτο ΔΕΝ το ειχα καταλαβη εχω και εγω το ιδιο προβλημμα δεν μαφηνη να γραψω σε κανενα πεδιο διαβαζωντας μου βγαζη ενα Α και εχη και εναν ηχο περιεργο και σπαστικο βρηκα αυτο το ποστ μονο που δεν ξερω πως να προσθεσω απο που και φυσικα που το sys.txt μια βοηθεια λιγο αναλυτικη εαν γινεται γιατι βρισκω ενα sys.txt μεσα στο φακελο igo μετα ομως δεν ξερω τι να κανω ??

Στο HD1 που ειχα μου τα ειχανε κανη και δεν ασχοληθηκα καθολου οποτε δεν κατεχω πραμα :O Αν ειναι ευκολο στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ η βοηθεια σας γιατι Αγγλικα δεν ξερω

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

3,5 μέρες με τι χρήση;

 

sms-wifi-και αρκετες κλησεις

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

μονο που δεν ξερω πως να προσθεσω απο που και φυσικα που το sys.txt μια βοηθεια λιγο αναλυτικη εαν γινεται γιατι βρισκω ενα sys.txt μεσα στο φακελο igo μετα ομως δεν ξερω τι να κανω ??

 

θα συνδέσεις το κινητό με τον υπολογιστη

θα αντιγράψεις στον υπολογιστη το sys.txt

θα το ανοίξεις, στον υπολογιστή με διπλό κλικ

θα αντιγράψεις μέσα αυτες τις γραμμές πάνω πάνω στο αρχείο

[device]

type="ALIAS_TOUCH HD"

sdcard_dsk_num=7

θα το αποθυκεύσεις

και θα το αντιγράψεις πίσω στο κινητό στο ίδιο δημείο απ' όπου το πήρες (πχ.storage card\igo8) Θα πρέπει να σου βγάλει μύνημα ότι υπάρχει ήδη, πάτα ναι αντικατάσταση

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου τηλεφωνο η μπαταρια εχει στρωσει πολυ και κρατα 3.5 μερες γεματες

ενω σε ενα αλλο ενος φιλου με το ζορι κρατα 1 μερα μετην ιδια χρηση.επικονωνησε με την acehellas και του ειπαν οτι το μνον που μπορουν να κανουν ειναι να μετρησουν την μπαταρια του.(το εχει ακριβως 12 μερες)

 

ελατε ρε παιδια...ειπαμε να λεμε καμια μλκια να περναει η ωρα,αλλα μην το παρακανουμε :lol::lol:

 

3,5 μερες....εσενα και ειναι καλο αλλα του φιλου σου που κραταει 1 μερα εχει προβλημα :wacko::wacko:

 

εμενα δεν μου βγαζει μερα κανενα τηλ απο αυτα....μονο το hero ειχε τρομερη μπαταρια που δεν ειχε καμια σχεση με οτι αλλο κινητο τετοιας κατηγοριας εχω χρησιμοποιησει....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειτα απο ψαξιμο βρηκα τον Task Manager. Ολα ειναι ΟΚ.

Θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει ανταπτορας απο mini USB (του touch pro) σε micro USB του HD2. Δεν καταλαβαινω γιατι αλλαξαν το USB. ΜΕχρι τωρα μπορουσα να χρησιμοποιω και τους 2 φοτριστες του Touch Pro, P3300 οπως και τον φορτιστη αυτοκινητου της HTC αλλα τωρα στο HD2 δεν κανει ειδικα ο φορτιστης. Υπαρχει καποια ιδεα?

 

Εδωσα 35 Ευρω για τον φορτιστη μαζι με την βαση που ομως δεν κανει για το HD2 λογω μεγεθους αλλα θα περιμενα ο φορτιστης να κανει.

 

Αυτό εδώ πρέπει να σου κάνει http://shop.ebay.ie/i.html?LH_PrefLoc=2&LH_BIN=1&_nkw=mini%20usb%20to%20micro&_fln=1&_sc=1&_sop=2&_sticky=1&_trksid=p3286.c0.m283

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ firiel το εκανα και ολα οκ 2 ακομα ερωτησης που ξεχασα πριν να κανω 1)στο HD1 που εχω στον τηλ καταλογο εχω σε καποιες επαφες κατι σημειωσεις πχ αριθμος ταυτοτητας στο HD2 μετα απο συγχρονισμο επαφων μεσο οutlook βγενουνε κινεζικα και δεν μπορω να καταλαβω τιποτα γινεται κατι και για αυτο ??2) παρομοιο προβλημα εχω και με τα email στο yahoo

εχη 2 επιλογες πανω πανω με αυτα τα γραμματα AoaooaeiYia μπωρη να αλαξη κατι ?????

ΚΑΙ παλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει ανταπτορας απο mini USB (του touch pro) σε micro USB του HD2. Δεν καταλαβαινω γιατι αλλαξαν το USB. ΜΕχρι τωρα μπορουσα να χρησιμοποιω και τους 2 φοτριστες του Touch Pro, P3300 οπως και τον φορτιστη αυτοκινητου της HTC αλλα τωρα στο HD2 δεν κανει ειδικα ο φορτιστης. Υπαρχει καποια ιδεα?

 

Εδωσα 35 Ευρω για τον φορτιστη μαζι με την βαση που ομως δεν κανει για το HD2 λογω μεγεθους αλλα θα περιμενα ο φορτιστης να κανει.

 

Ολα τα κινητα πλεον θα εχουν micro USB. Οι πιο φτηνες συσκευες μαλιστα δεν θα εχουν καν στο κουτι φορτιστη...

Link to comment
Share on other sites

για σενα μλκιες για μενα πραγματικοτητα απο εκει και περα την αποψη μας καταθετουμε οποιος δεν συμφωνει δεν σημαινει οτι λεμε μλκιες

 

Το 3.5 μερες, δλδ 84 ωρες κι εμενα μου φαινεται επιστημονικη φαντασια για το κινητο αυτο, ποσο μαλλον οταν μου μιλας και για wifi χρηση. Απλα μη δινουμε λανθασμενες προσδοκιες σε οποιον σκεφτεται να παρει το κινητο...

Link to comment
Share on other sites

για σενα μλκιες για μενα πραγματικοτητα απο εκει και περα την αποψη μας καταθετουμε οποιος δεν συμφωνει δεν σημαινει οτι λεμε μλκιες

 

ειναι παραπληροφορηση και πας να το κανεις προσωπικο θεμα...

ενω δεν εθιξα τετοιο θεμα,ασχετα αν εσυ το σπρωχνεις προς τα εκει....

 

δεν ειναι δυνατον με κανονικη χρηση για ενα τετοιο κινητο να βγαζεις 3.5 μερες!!

ειναι σεναρια επιστημονικης φαντασιας η απλα ψεματα...

εκτος αν μας λες την μιση αληθεια.....

δλδ

-δεν το δουλευεις συνεχεια,αλλα εχεις αλλο κινητο παραλληλα

-δεν το αφηνεις ανοιχτο συνεχεια,δλδ το κλεινεις το βραδυ

και γενικα

-δεν ανοιγεις συχνα το κινητο..δλδ το εχεις με σβηστη οθονη και το κοιτας :cool:

η απλα το εχεις παρει για μοστρα και δεν το χρησιμοποιεις ....

 

αν ισχυει καποιο απο αυτα που σου λεω οφειλεις να το ξεκαθαρισεις και εγω να σου ζητησω συγγνωμη!

 

αν οχι.... λες μλκιες σε απλα ελληνικα:!:

 

 

 

Το 3.5 μερες, δλδ 84 ωρες κι εμενα μου φαινεται επιστημονικη φαντασια για το κινητο αυτο, ποσο μαλλον οταν μου μιλας και για wifi χρηση. Απλα μη δινουμε λανθασμενες προσδοκιες σε οποιον σκεφτεται να παρει το κινητο...

 

ξερεις ποσα τετοια εχουμε ακουσει φιλε μου εδω μεσα???:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά σε όλους

 

3.5 μερες???????

 

τι του δινεις να πίνει και δεν μας το λές???????????

 

Με πόσα ΜΒ ελεύθερα σας ξεκινάει? εμένα μετα και το τελευταίο hotfix στα 181 από ~200 πριν

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλά σε όλους

 

Με πόσα ΜΒ ελεύθερα σας ξεκινάει? εμένα μετα και το τελευταίο hotfix στα 181 από ~200 πριν

 

χρονια πολλα :)

 

με το tf3d ενεργοποιημενο πανω κατω τα ιδια και εμενα,αλλα χωρις αυτο με 220 περιπου.

με το spb mobile shell ενεργοποιημενο και χωρις φυσικα το tf3d περιπου στα 200 και μετα απο ολοημερη χρηση χωρις sr δεν πεφτει κατω απο 170 :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Με 202 ξεκιναει με το sense και με..224ΜΒ με το Shell 3.5!!:D

 

Οσο για αυτονομια εμενα με σχεδον συνεχες σκαλισμα δε βγαζει μερα ενω σα χρηση κινητου(λεμε τωρα:p) μπορει να παει και..2(ετσι πιστευω οχι οτι μου εχει παει ποτε)!!:lol::lol:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα :)

 

με το tf3d ενεργοποιημενο πανω κατω τα ιδια και εμενα,αλλα χωρις αυτο με 220 περιπου.

με το spb mobile shell ενεργοποιημενο και χωρις φυσικα το tf3d περιπου στα 200 και μετα απο ολοημερη χρηση χωρις sr δεν πεφτει κατω απο 170 :)

 

Να ρωτησω κατι? Πως βλεπουμε με ποσα ΜΒ ελευθερα ξεκιναει?

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι? Πως βλεπουμε με ποσα ΜΒ ελευθερα ξεκιναει?

 

Αν δεν έχεις εξωτερικό πρόγραμμα, πήγαινε απλά ρυθμίσεις/κάρτα sd/

 

Nα πω και γω τις εντυπώσεις μου:

GPS: απίστευτο

Απόκριση οθόνης: πολύ καλή

Ποιότητα οθόνης: πολύ καλή, έχω δει και καλύτερες

Φωτογραφική: μέτρια (ειδικά τη νύχτα...κόκκινη είναι η νύχτα στα βουνά)

Sense: πολύ λειτουργικό ότι καλύτερο έχω δει μέχρι τώρα

HTC menu: άριστα δομημένο

Κατασκευή: απίστευτη (μόνη αντίρρηση το εξόγκωμα το φακού που κυριολεκτικά΄γδέρνει επιφάνειες), αυτή η οθόνη δείχνει πως δεν πρόκειτε να γρατσουνιστεί ποτέ

Στο χέρι: όχι ιδιαίτερα προβλήματα, απλά αυτό το "χ" είναι χλμ πάνω...

Ηχείο: καλό έχω ακούσει και καλύτερα

Multitasking: απόλαυση, τι να τους κάνεις τους appl kill task managers

Ταχύτητα: πλάκα μου κάνεις, μου ανοίγει το excel τέρας σε χρόνο dt

 

Θα ήθελα:

πλήκτρο κάμερας

Ηχογράφηση συνομιλίας & με τη χρήση btw (με το audio notes δεν...)

Video out

Finger user friendly windows

Μεγαλύτερη μπαταρία

Ελληνικά στα notes των επαφών μου

4 κιλά πατάτες

Ειρήνη σε όλο το κόσμο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...