Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαγράφεις και από το κινητό (activesync) και από τον υπολογιστή τη συνεργασία (σύνδεση) που είχες δημιουργήσει, restart και στα δύο και στη συνέχεια δημιουργείς μια καινούρια συνεργασία και είσαι έτοιμος!

 

 

Ευχαριστω.Τα καταφερα....Πιο πολλα για τιο κινητο αυριο βραδυ γιατι θα λειπω ολη μερα αυριο.

 

Σας ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα απέκτησα και εγω το πολυπόθητο HD2!!!

Και ηθελα λίγο την βοηθεια σας...Καταρχην εχω Wind και πακέτο Web and Mail...συνδεομαι σε Wind GPRs ενω με το HD σε Wind Internet...

APN όμως εχει:gint.b-online.gr και username wap λέτε να χρεωθω???

 

Οταν ανοιξα για πρωτη φορά την συσκευη με ρώτησε αν θέλω να κάνω τις ρυθμισεις μεσω wifi...κατι το οποίο το επελεξα και εκανα της ρυθμισεις με το wifi του σπιτιου αλλα παράλληλα ηταν συνδεδεμένο με το GPRS... Προσπαθησα επειτα να απενεργοποιησω το wifi και το GPRS...αλλα μάταια! Το μεν wifi δεν μου εδινε την δυνατοτητα να το κλεισω ηταν γκρι(ανενεργες οι επιλογες)στα ασύρματα χειριστηρια και το GPRS οταν πατουσα πανω στο σημα δεν μου έλεγε αποσυνδεση όπως με το HD! πως απενεργοποιουνται??? :(

 

Ο αντίχειρας μου πιάστηκε ο κακομηρος...Και η αίσθηση του πληκτρολογίου με ξίνισε λίγο...λόγο βέβαια οτι η οθόνη είναι capacitive. Αυτα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Εχω εγκαταστηση το Igo 8 & Destinator 7.Το Destinator δουλευει αψογα ενω to igo8 στην αρχη δουλευε τελεια ,αλλα τωρα χωρις να τρεχει αλλη εφαρμογη κολαει,οχι τελειως αλλα περνει τις εντολες που πληκτρολογω με καθυστερηση επισης ενω του εχω δωσει θυρα για το gps αυτο τι χανει στην επομενο ανοιγμα.Ξερει καποιος κατι?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια στο επισιμο site στο support...εμεις που το αγορασαμε απο αγγλια ειμαστε στην κατηγορια EUROPE 2 για τα downloads?

 

Βασικα ποιες χωρες ειναι το EUROPE 1 και EUROPE 2

 

Δεν υπάρχει καμία διαφορά. Από όπου και να το κατεβάσεις είναι το ίδιο. Απλά αυτά που αναφέρεις είναι διαφορετικοί servers με το ίδιο πράγμα.

 

Γιαυτους που εχουν Windows 7 64 bit...μπορειτε κανονικα να δειτε την storage card στην λειτουργια "Disk Drive"? Εγω δεν μπορω...!!! Απο την αλλη μπορω στα 32bit κανονικα...ξερει κανεις τι παιζει?

 

Όπως σου απάντησαν και οι άλλοι... δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τα 64-bit Windows 7.

 

Καλησπέρα.Εχω εγκαταστηση το Igo 8 & Destinator 7.Το Destinator δουλευει αψογα ενω to igo8 στην αρχη δουλευε τελεια ,αλλα τωρα χωρις να τρεχει αλλη εφαρμογη κολαει,οχι τελειως αλλα περνει τις εντολες που πληκτρολογω με καθυστερηση επισης ενω του εχω δωσει θυρα για το gps αυτο τι χανει στην επομενο ανοιγμα.Ξερει καποιος κατι?Ευχαριστω.

 

Ποια έκδοση του iGO χρησιμοποιείς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για το GPRS μην ξεχάσεις να βάλεις το NoData.

 

Αλλιως δεν απενεργοποιείται? Εχω πακέτο για Internet αλλα δεν θέλω να είναι και συνέχεια ανοιχτό....Για το wifi? Ειναι λογικό να είναι ανενεργη η επιλογη on-off???

A και κατι ακομα πρωτα περναω την 1.48.482.4 κα ιεπειτα βάζω τα update για SMS,Digital Picture Enhancement,SD Card Storage Capacity???

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει καμία διαφορά. Από όπου και να το κατεβάσεις είναι το ίδιο. Απλά αυτά που αναφέρεις είναι διαφορετικοί servers με το ίδιο πράγμα.

 

 

 

Όπως σου απάντησαν και οι άλλοι... δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τα 64-bit Windows 7.

 

 

 

Ποια έκδοση του iGO χρησιμοποιείς;

 

Το igo8.3.4.

Link to comment
Share on other sites

πηρα και γω χτες το λεο .....ειχα το HD 1 και μπορω να πω οτι απο πλευρας performance ειναι η μερα με την νυχτα ...αλλα η φιλοσοφια ειναι η ιδια ....για την ωρα ειμαι ενθουσιασμενος αν εξαιρεσουμε οτι περιμενα να διορθωναν λιγο την καμερα ..

 

ερωτηση ....μπορει καποιος να βαλει στο stocks να παρακολουθει μετοχες του δικου μας χρηματιστηριου ???? ..επισης ειδα οτι λειπει πλεον το κουμπι για βιντεοκληση ...οχι οτι εκανα και ποτε αλλα λεμε τωρα

Link to comment
Share on other sites

πηρα και γω χτες το λεο .....ειχα το HD 1 και μπορω να πω οτι απο πλευρας performance ειναι η μερα με την νυχτα ...αλλα η φιλοσοφια ειναι η ιδια ....για την ωρα ειμαι ενθουσιασμενος αν εξαιρεσουμε οτι περιμενα να διορθωναν λιγο την καμερα ..

 

ερωτηση ....μπορει καποιος να βαλει στο stocks να παρακολουθει μετοχες του δικου μας χρηματιστηριου ???? ..επισης ειδα οτι λειπει πλεον το κουμπι για βιντεοκληση ...οχι οτι εκανα και ποτε αλλα λεμε τωρα

 

Απο όσο ξέρω όχι...

Βιντεοκληση δεν μπορεις να κανεις διοτι έχει μονο την πίσω κάμερα...

Link to comment
Share on other sites

Βιντεοκληση δεν μπορεις να κανεις διοτι έχει μονο την πίσω κάμερα...

 

ειναι θεμα xda να μπορουμε να κανουμε βιντεοκληση. και αλλα κινητα εχουν μονο πισω καμερα αλλα δεν τα εμποδιζει να κανουν βιντεοκληση(βλεπε sonyericsson w595). εσυ θα βλεπεις τον συνομιλητη σου και αυτος το περιβαλοντα χωρο ή εσυ την πισω πλευρα του HD2 και ο συνομιλητη σου εσενα ή σε εναν καθρεπτη ο ενας τον αλλον.:lol:

ειναι μια λυση και αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και καλώς σας βρήκα.

Είμαι κάτοχος από χθες της συσκευής από ΠΛΑΙΣΙΟ, η οποία εμφανίζει ως ROM το 1.48.71294 και RADIO 2.05.51_2.

Από το επίσημο site της HTC αναφ'ερει ως πιο πρόσφατη Ελληνική την 1.48.482.4.

Τελικά πρέπει να αναβαθμίσω ή όχι?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

οχι, εχεις την τελευταια...

 

με το weather update στο mylocation μεσω wifi, εχει και κανεις αλλος προβλημα???

 

σε μενα κολλαει.... θελει 3g (το εχω off) για να παρει data??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ειναι θεμα xda να μπορουμε να κανουμε βιντεοκληση. και αλλα κινητα εχουν μονο πισω καμερα αλλα δεν τα εμποδιζει να κανουν βιντεοκληση(βλεπε sonyericsson w595). εσυ θα βλεπεις τον συνομιλητη σου και αυτος το περιβαλοντα χωρο ή εσυ την πισω πλευρα του HD2 και ο συνομιλητη σου εσενα ή σε εναν καθρεπτη ο ενας τον αλλον.:lol:

ειναι μια λυση και αυτο.

 

Όχι και η ενδεδειγμένη όμως.

 

A και κατι ακομα πρωτα περναω την 1.48.482.4 κα ιεπειτα βάζω τα update για SMS,Digital Picture Enhancement,SD Card Storage Capacity???

 

Ναι. Έτσι ακριβώς.

 

Σχετικά με το wifi, είναι παράξενο αυτό που λες. Κάνε το update και μετά δεν θα έχεις πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αλλιως δεν απενεργοποιείται? Εχω πακέτο για Internet αλλα δεν θέλω να είναι και συνέχεια ανοιχτό....Για το wifi? Ειναι λογικό να είναι ανενεργη η επιλογη on-off???

A και κατι ακομα πρωτα περναω την 1.48.482.4 κα ιεπειτα βάζω τα update για SMS,Digital Picture Enhancement,SD Card Storage Capacity???

 

Παιδιά πολύ σημαντικό αυτό που λέει ο φίλος. Δηλαδή αν δεν βάλω το nodata, δεν μπορώ να απενεργοποιήσω ούτε το wifi; ; Άρα όταν ζητάει να κάνουμε τις ρυθμίσεις στην αρχή, πρέπει να πούμε όχι για να μην ανοίξε τι wifi; Ο φίλος λέει ότι οι επιλογές είναι γκρί και δεν μπορεί να επέμβει. Τελικά τι γίνεται παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ σημαντικό αυτό που λέει ο φίλος. Δηλαδή αν δεν βάλω το nodata, δεν μπορώ να απενεργοποιήσω ούτε το wifi; ; Άρα όταν ζητάει να κάνουμε τις ρυθμίσεις στην αρχή, πρέπει να πούμε όχι για να μην ανοίξε τι wifi; Ο φίλος λέει ότι οι επιλογές είναι γκρί και δεν μπορεί να επέμβει. Τελικά τι γίνεται παιδιά;

 

Οχι το WiFi μπορείς να το απενεργοποιήσεις κατα βούληση.Απλώς όταν το έχεις συνδεδεμένο στο PC η επιλογη για το Wi Fi γίνεται όντως γκρι και δεν μπορείς να επέμβεις.Αποσυνέδεσε το και δεν θα έχεις πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Όχι και η ενδεδειγμένη όμως.

 

 

 

Ναι. Έτσι ακριβώς.

 

Σχετικά με το wifi, είναι παράξενο αυτό που λες. Κάνε το update και μετά δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Ο φίλος λέει ότι οι επιλογές είναι γκρί και δεν μπορεί να επέμβει. Τελικά τι γίνεται παιδιά;

 

Ξύπνησα κατά τις 4 το πρωί για να το βγάλω απο τον φορτιστή και να το χαζέψω λιγο(εχω καεί!!!)...και με το που ανοίγω την οθόνη...βλέπω το Facebook...Το οποιο εχω καταλήξει οτι ηταν η πηγη του κακού...τι θέλω να πώ παροτι στις Ρυθμισεις->Υπηρεσιες Δεδομενων είχα επιλέξει να μην ανανεώνεται τίποτα εκτος απο τον καιρο κάθε 24 ώρες...το Facebook είχε μεινει ανοιχτό...και δεν μου επέτρεπε να ανοίξω-κλείσω το wifi...Οπότε προσοχή στο τι τρέχει στο Background...

 

Θα προσπαθήσω να βρώ ποιος task manager μου αρέσει/βολεύει καλυτερα και θα τον προτείνω...

Link to comment
Share on other sites

Μου εκαναν αμμεση αντικατασταση μετα απο ελεγχο 30 λεπτων.

 

Πάντως και΄γω μέχρι τώρα δεν έχω καταφέρει να κάνω Hard Reset με τα κουμπιά.

クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

Ξύπνησα κατά τις 4 το πρωί για να το βγάλω απο τον φορτιστή και να το χαζέψω λιγο(εχω καεί!!!)...και με το που ανοίγω την οθόνη...βλέπω το Facebook...Το οποιο εχω καταλήξει οτι ηταν η πηγη του κακού...τι θέλω να πώ παροτι στις Ρυθμισεις->Υπηρεσιες Δεδομενων είχα επιλέξει να μην ανανεώνεται τίποτα εκτος απο τον καιρο κάθε 24 ώρες...το Facebook είχε μεινει ανοιχτό...και δεν μου επέτρεπε να ανοίξω-κλείσω το wifi...Οπότε προσοχή στο τι τρέχει στο Background...

 

Θα προσπαθήσω να βρώ ποιος task manager μου αρέσει/βολεύει καλυτερα και θα τον προτείνω...

 

Άρα δηλαδή αν τρέχει στο backround κάποιο πρόγραμμα που θέλει internet, δεν μπορείς να επέμβεις στο wifi.

Link to comment
Share on other sites

Άρα δηλαδή αν τρέχει στο backround κάποιο πρόγραμμα που θέλει internet, δεν μπορείς να επέμβεις στο wifi.

 

Υποθέτω πως ναι...η μπορει να είναι και αυτο που είπε οαραπάνω ο rev9...επειδη το φόρτιζα απο το pc...μηπως γιαυτο δεν με αφηνε να πειράξω το wifi....πάντως Μια προσωρινη λύση για εμένα είναι να κανω shortcut to task manager των windows...εκλεισα οτι εφαρμογη μπορεις να φανταστεις!!!!

 

Από:rob_van_triet(xda-developers)

 

- Go the file explorer

- Open "My Device/Windows"

- Find Task manager (Taskmgr) and press long on this file so the file menu opens and select copy.

- Go to "My Device/Windows/Startmenu/Programs.

- Go to menu and paste shortcut.

- Now you can also add the shortcut to your today screen.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως ναι...η μπορει να είναι και αυτο που είπε οαραπάνω ο rev9...επειδη το φόρτιζα απο το pc...μηπως γιαυτο δεν με αφηνε να πειράξω το wifi....πάντως Μια προσωρινη λύση για εμένα είναι να κανω shortcut to task manager των windows...εκλεισα οτι εφαρμογη μπορεις να φανταστεις!!!!

 

Από:rob_van_triet(xda-developers)

 

- Go the file explorer

- Open "My Device/Windows"

- Find Task manager (Taskmgr) and press long on this file so the file menu opens and select copy.

- Go to "My Device/Windows/Startmenu/Programs.

- Go to menu and paste shortcut.

- Now you can also add the shortcut to your today screen.

 

Όντως αυτό μπορεί να είναι μια λύση. Πάντως θέλει πολύ προσοχή τι τρέχει στο παρασκήνιο. Και ένα πρόγραμμα όπως το nodata είναι σίγουρα χρήσιμο.

Link to comment
Share on other sites

χρησιμοποιηστε αυτο για να βλεπετε τι τρεχει στο παρασκηνιο ;)

 

αποσυμπιεστε το και βαλτε το μεσα στο

windows/start_menu/programs ως εχει..ειναι αυτονομο exe αρχειακι και δεν κανει εγκατασταση σε κατι ουτε τρεχει στο παρασκηνιο:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε ξεφύγει λίγο, ηρεμία. Πράγματι δεν μπορεις να διαχειριστείς το wifi όσο είναι συνδεμένο σε Η/Υ, αλλά όταν δεν είναι συνδεμένο, μπορείς να το κλείνεις και να το ανοίγεις όποτε θέλεις.

 

Κάποια θεματάκια για όσους δεν γνωρίζουν και καλό είναι να ξέρουν είναι το εξης.

Το wifi κλείνει από default όταν η συσκευή πέφτει σε standby, το οποίο σημαίνει ότι άμα κάποιο πρόγραμμα εκείνη τη στιγμή ζητήσει internet, θα χρησιμοποιήσει το data connection.

Καλό θα είναι να εγκαταστήσουμε ένα πρόγραμμα που να μετράει τον όγκο ανα σύνδεση που τρώμε όπως το spb wireless Monitor και κάποιο για να κλείνουμε τη σύνδεση όταν έχουμε φτάσει στα όρια, όπως το No data (μπορούμε να την κλείσουμε και χειροκίνητα, αλλά δεν βλέπω λόγο να ταλαιπωρούμαστε).

 

Εγώ σαν task manager χρησιμοποιώ τον http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=595430&highlight=WKtask

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλα τα λες,

 

έδωσες αλλα δίνω και εναλλακτική :p

 

ναι αλλα ειναι για αλλη δουλεια :happy:

αυτο που λες εσυ ειναι για real close x button ενω αυτο που δινω εγω δειχνει τις διεργασιες ολες (και του συστηματος που τρεχουν στο παρασκηνιο....

ασε που εχει παρα πολλα ακομη εργαλεια....

 

μου αρεσει που επιμενεις οτι ειναι εναλλακτικη αυτο που εδωσες....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Όχι και η ενδεδειγμένη όμως.

 

η ενδεδειγμένη θα ηταν να εχει και 2η καμερα μπροστα. απο την στιγμη ομως που δεν εχει νομιζω ειναι και η καλυτερη λυση για να εχεις βιντεοκληση.

ρε παιδια μια φορα χρειαστηκα βιντεοκληση στα τοσα χρονια που υπαρχει αυτη η υπηρεσια και ετυχε με το hd2.:mad:

ευτυχως ειχα και το hd1 μαζι μου και με ξελασπωσε...

Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα και το κόλλησα...άμα είσαι αρχάριος και έχεις φαγούρα στα δάκτυλα αυτά παθαίνεις. Για το ιστορικό απλά έκανα ότι διάβασα για ένα zip που κανει το ρολόϊ διάφανο ''Copy content using Total commander to windows" με τη διαφορά ότι εγώ χρησιμοποίησα το resco explorer έκανα copy τα περιεχόμενα του zip στα windows restart και μετα μου έλεγε ότι βαζω συνέχεια λάθος το pin....Πονάει λίγο όσο σκέφτομαι άντε πάλι όλα από την αρχή
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...