Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ποσος απο8ηκευτικος χωρος υπαρχει στην κυρια μνημη χωρισ να εχετε εγκαταστησει κατι???
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες επειδή στη τριτοκοσμική κύπρο αμα εχεις ενεργοποιένο το 3g χάνεις κλήσεις απο που πάς για να το κανεις να δουλεύει με απλό gprs?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

2 Ερωτήσεις που δεν έχω βρει απάντηση και ας διάβασα 141 σελίδες

 

1) Πως μπορώ να απεγκαταστήσω το sipchange γιατί στο άνοιγμα της συσκευής μου βγάζει error ...

2) Εάν εγκαταστήσουμε ένα cab π.χ. για να κάνουμε τις στήλες του Start απο 3 σε 4 και το μετανοιώσουμε πως μπορούμε να το απεγκαταστήσουμε μιας και δεν είναι στην λίστα με τα προγράμματα για αφαίρεση...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδες επειδή στη τριτοκοσμική κύπρο αμα εχεις ενεργοποιένο το 3g χάνεις κλήσεις απο που πάς για να το κανεις να δουλεύει με απλό gprs?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3012544#post3012544

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλα δεν εννοώ αυτο απο καπου πας και διαλέγεις μονο GSM σήμα αυτο θελω να κανω :)

 

Α το βρήκα τελικά ειναι ζωνη και επιλέγεις τύπο δυκτίου :/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.

Κάτοχος πια και εγώ του ελληνικού HD2 έχω με μια πρώτη ματιά δυο απορίες:

 

Γίνεται με κάποιο τρόπο να κλείνει η οθόνη αμέσως όταν απαντιέται μια κλήση για να μην μπορεί να πατηθούν κατα λάθος σημεία της οθόνης;

 

Στα μηνύματα πως γυρνάμε στην παλιά κλασσική εμφάνιση και οχι σαν συνομιλία;

 

Πρώτη εντύπωση απο το HD2 πολύ θετική απο πλευράς hardware και οθόνης και αρνητική τόσο για τα windows, όσο και για την έλλειψη γραφίδας λόγω ιδιοτήτων οθόνης.

Σε γενικές γραμμές ενα i want to be iphone, but i can't.

 

Σας ευχαριστώ

Φιλικά

Γιάννης

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

2) Εάν εγκαταστήσουμε ένα cab π.χ. για να κάνουμε τις στήλες του Start απο 3 σε 4 και το μετανοιώσουμε πως μπορούμε να το απεγκαταστήσουμε μιας και δεν είναι στην λίστα με τα προγράμματα για αφαίρεση...

 

+1

.........................

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστώ αλλα δεν εννοώ αυτο απο καπου πας και διαλέγεις μονο GSM σήμα αυτο θελω να κανω :)

 

Α το βρήκα τελικά ειναι ζωνη και επιλέγεις τύπο δυκτίου :/

 

Μάλλον δεν διάβασες σωστά αυτό που δίνω. Αυτό που βρήκες σωστά το βρήκες αλλά αυτό που δίνω εγώ σου δημιουργεί τη δυνατότητα να εναλλάσεις 3G <-> GSM μέσα από το CommManager.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

2) Εάν εγκαταστήσουμε ένα cab π.χ. για να κάνουμε τις στήλες του Start απο 3 σε 4 και το μετανοιώσουμε πως μπορούμε να το απεγκαταστήσουμε μιας και δεν είναι στην λίστα με τα προγράμματα για αφαίρεση...

Your Company Name Your Application... χωρίς να είμαι πολύ σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους

κατοχος του leo κι εγω απο χθες και νεος στα WM κινητα

θελω να ρωτησω ποιες θεωρειτε πως ειναι οι απαραιτητες εφαρμογες που πρεπει να εγκαταστησω τωρα στην αρχη;

ευχαριστω

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους

κατοχος του leo κι εγω απο χθες και νεος στα WM κινητα

θελω να ρωτησω ποιες θεωρειτε πως ειναι οι απαραιτητες εφαρμογες που πρεπει να εγκαταστησω τωρα στην αρχη;

ευχαριστω

Απαραιτήτως αν δεν έχει πρόγραμμα με data θα βάλεις το nodata, για να μην μπαίνει κάθε τρεις και λίγο στο internet και σε χρεώνει!!!

Επίσης καλό και πολύ εξυπηρετικό είναι το Resco Explorer!

 

Υπάρχουν χιλιάδες προγράμματα για κάθε γούστο! Θα δεις στην πορεία τι σου χρειάζεται! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ειχα λιγο χρονο και πειραματιστηκα με το hd2 τις τελευταιες 2 μερες.

Μπορω να πω πως το potential του ειναι τεραστιο: One screen show, υποδειγματικη ποιοτητα κατασκευης, απλετη μνημη.

Απομενει να βρεθει μια καλη cooked rom (κατα προτιμηση wm 6.5.3) για να εξαλειφθουν κι οι αδυναμιες-προβληματα των check boxes/ radio buttons και παντα μεχρι την ελευση των wm7 :)

Link to comment
Share on other sites

ποιο πληκτρολογιο ειναι πιο φιλικο στα δακτυλα??ολο παταω αλλα γραμματα......
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους

κατοχος του leo κι εγω απο χθες και νεος στα WM κινητα

θελω να ρωτησω ποιες θεωρειτε πως ειναι οι απαραιτητες εφαρμογες που πρεπει να εγκαταστησω τωρα στην αρχη;

ευχαριστω

 

Καλησπέρα. Μερικά προγραμματάκια που εγώ χρησιμοποιώ προσωπικά είναι τα παρακάτω:

Spb mobile shell 3.5 - αντί του ΗΤC sense, προσωπικά μου αρέσει περισσότερο

SPB weather 2.x - πρόγραμμα καιρού πολύ καλύτερο της HTC, με δορυφορικές εικόνες και τρομερή ενημέρωση στοιχείων καιρού

SPB time 3.0 - ξυπνητήρια, χρονόμετρα κλπ από άλλο πλανήτη

PHm Registry editor - για αλλαγές στην registry

S2U2 - για κλείδωμα της συσκευής , πολύ παραμετροποιήσιμο

SlovoED 2005 - Αγγλοελληνικό και Ελληνιαγγλικό λεξικό

core player - media player με περισσότερες δυνατότητες και συμβατότητα με αρχεία σε σχέση με τον ενσωματομένο

Hellenic calendar by papadi - Ελληνικό εορτολόγιο, πολύ καλό

Clean ram - απελευθέρωση RAM, πολύ παραμετροποιήσιμο

Destinator 7 - πρόγραμμα πλοήγησης με καλούς χάρτες Ελλάδος

iGo8 - πρόγραμμα πλοήγησης με εντυπωσιακό interface αλλά αμφιβόλου ποιότητος χάρτες

Finger keyboard - μάλλον το καλύτερο πληκτρολόγιο για οθόνες αφής

Hicalc - calculator, μετατρπέας νομισμάτων και μονάδων μέτρησης με Internet updates.

 

Ελπίζω να πήρες μια μικρή ιδέα. Με τον καιρό και καθώς θα πειραματίζεσαι, είμαι σίγουρος ότι θα κατασταλλάξεις στην δική σου λίστα προγραμμάτων, ανάμεσα στα εκατοντάδες χιλιάδες που κυκλοφορούν. Καλή αρχή με τα windows mobile και..... σιδεροκέφαλος

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιεμαι,οι εφαρμογες για το HD2 εχουν ομορφο interface(οπως στο Sense) η ειναι σαν του WinMo?

 

apostolidisathan,οι εφαρμογες που αναφερεις ειναι δωρεαν,με πληρωμη η δια της πλαγιας οδου? ;)

Link to comment
Share on other sites

.....παντα μεχρι την ελευση των wm7 :)

 

Κατι ξερεις εσυ και δε μας το λες......:ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βγάλε την κάρτα μνήμης και μπες στο μενού και κάνε hard reset από εκεί εάν δεν μπορείς να κάνεις με τον συνδυασμό των πλήκτρων. Ποια ROM φοράει η συσκευή σου;

 

Λοιπόν δεν χρειάστηκε τελικά HARD RESET διότι μετά 20 min ξαφνικά αναγνώρισε τη sim και ξεκίνησε η ρύθμιση του τηλ.:lol:

 

Η ROM είναι η: 1.48.482.2 (71294) ELL

 

Δυστυχώς επιβεβαιώνω και εγώ το πρόβλημα κατα τη καταγραφή κειμένου στα sms καθώς και το πολύ δύσκολο τικάρισμα μερικές φορές, κάποιων tag λόγω έλλειψης stylous.

クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η ROM είναι η: 1.48.482.2 (71294) ELL

 

Γιατί δεν βάζεις την πιο καινούργια;

 

Αναρωτιεμαι,οι εφαρμογες για το HD2 εχουν ομορφο interface(οπως στο Sense) η ειναι σαν του WinMo?

 

Δεν κατάλαβα τι θέλεις ακριβώς τι θέλεις να πεις για να είμαι ειλικρινής. Οι εφαρμογές είναι οι ίδιες παντού.

 

ποιο πληκτρολογιο ειναι πιο φιλικο στα δακτυλα??ολο παταω αλλα γραμματα......

 

Πιο φιλικό από το υπάρχον της HTC δεν πρόκειται να βρεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κάποια ρύθμιση για να γράφεις sms 160 χαρακτήρων στα ελληνικά με πεζά γράμματα και όχι με κεφαλαία; Το δικό μου που τρέχει την ελληνική ρομ, ενώ γράφει κανονικά τη λέξη σε μικρογράμματη γραφή με το που πατάω space μου την μετατρέπει αυτόματα σε κεφαλαιογράμματη.

Έτσι είναι σε όλα τα HD2 ή υπάρχει κάτι που πρέπει να αλλάξω;

Αν δεν είναι θέμα ρύθμισης, υπάρχει κάποιο άλλο πληκτρολογιο που να γράφει κανονικά σε πεζά.

 

Επίσης στο μενού των ρυθμίσεων, επιλέγοντας το υπομενού "Κάρτα SD, μνήμη τηλεφώνου", παρατήρησα ότι ο τίτλος της καρτέλας αντι στα ελληνικά είναι στα ρωσσικά. Ετσι είναι και στο δικό σας; Ξέχασαν να κάνουν τη μετάφραση;

 

Τέλος υπάρχει τρόπος να ρυθμιστεί το GPRS ώστε να μην συνδέεται αυτόματα αλλά να μου ζητά να του το επιτρέψω για να συνδεθεί; Κάπου διάβασα για ένα πρόγραμμα "nodata" που κάνει αυτή τη δουλειά. Είναι δωρεάν ή επι πληρωμή;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν βάζεις την πιο καινούργια;

 

Περιμένω να βγει κάποια ROM με ποιο θεαματικές βελτιώσεις και προς το παρόν περιεργάζομαι τις δυνατότητες της συσκευής και δοκιμάζω προγράμματα μέχρι να τα παίξει και να βάλω τότε μια και καλή την καινούρια ROM.:p

クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

Από αύριο πρωί ξαναγυρνω στη παρέα μετά από εξάμηνη συμβίωση με τα αιφον..να σας πληροφορήσω πως η βονταφον στο προγραμμα 55unlimited έχει τη συσκευή στα 230 ευρώ κ δυο μήνες πάγιο πληρωμενο..για μέχρι τις 24.12 αν δεν κάνω λάθος
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Επίσης στο μενού των ρυθμίσεων, επιλέγοντας το υπομενού "Κάρτα SD, μνήμη τηλεφώνου", παρατήρησα ότι ο τίτλος της καρτέλας αντι στα ελληνικά είναι στα ρωσσικά. Ετσι είναι και στο δικό σας; Ξέχασαν να κάνουν τη μετάφραση;

 

Τέλος υπάρχει τρόπος να ρυθμιστεί το GPRS ώστε να μην συνδέεται αυτόματα αλλά να μου ζητά να του το επιτρέψω για να συνδεθεί; Κάπου διάβασα για ένα πρόγραμμα "nodata" που κάνει αυτή τη δουλειά. Είναι δωρεάν ή επι πληρωμή;

 

1. Ομοιως

2. Δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξα την εξής ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑΡΑ:

Στο "περισσότερες πληροφορίες" όλων των επαφών, στο tab "σημειώσεις" οι ελληνικού χαρακτήρες έχουν αντικατασταθεί με διάφορα σηματάκια.

σημειώνω πως οι επαφές μπήκαν στο κινητό μεσω as.

Στο παλιό μου cruise αλλά και στο omnia2 δεν είχα τέτοιο προβλημα

Μήπως έχει κάποιος καμία λύση?

Link to comment
Share on other sites

καπου ειχα διαβασει οτι υπαρχει μια ακιδα που κανει ευθυγραμμηση οθονης στο iphone..υπαρχει κατι τετοι για το λεοντα?????????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...