Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος να έχω το missed call notification με κάποιο άλλο τρόπο πέρα από το LED π.χ. με δόνηση, μύνημα, χτύπο κλπ. που ενεργοποιείται σε τακτά χρονικά διαστήματα γιατί μέχρι τώρα πρέπει να το προσέξω στο toolbar για να το δω?

 

κοίταξε στην πρώτη σελίδα έχει τα πάντα...όλα!:cool:

Link to comment
Share on other sites

gia sas pedia pira kai ego to hd2 kai thelo na valo eliniki rom pos ginete kseri kaneis eharisto

 

Καταρχην καλωσορισες στη παρεα μας. Για τη δικια σου διευκοληνση και ολων μας προσπαθησε να γραφεις ελληνικα γιατι τα greeklish καταργηθηκαν απο το φορουμ.:)

 

Για το θεμα της Ελληνικης ρομ μπορεις να ανατρεξεις στο πρωτο ποστ του thread. Εκει θα βρεις πολλα πραγματα μαζεμενα. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ανάμεσα στο hd2 k sto acer s200 θα μπορούσατε να μου πείτε η μπαταρία τι λέει κ αν κάνει βιντεοκλησεις κ επίσης η μαμά ρομ αγγλική είναι καλή η πάλι πρέπει να δουλέψει μαγειρεμενη όπως συνήθως γίνεται στα htc
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα αν ξέρει κάποιος μέσω της registry

να κάνουμε αλλαγή στους χρόνους που χτυπά το ξυπνητήρι.

το τηλέφωνο έχει σαν minimum τα 5 λεπτά.

θα προτιμούσα να ήταν κάθε 2-3 λεπτά για να ξυπνάω !!!

υπάρχει τρόπος ?

η να αρχίσω να ψάχνω για νέο alarm software ?

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

athanaso77 είχες δίκαιο, ήταν hidden files.

 

 

έβαλα τις 16 συντομευσεις στο home tab αλλα δε συνεργάζεται με το grzegorz10 B4all Tabs 1920, το cab αρχείο για το ίδιο bakground σε όλα τα tabs. Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα αν ξέρει κάποιος μέσω της registry

να κάνουμε αλλαγή στους χρόνους που χτυπά το ξυπνητήρι.

το τηλέφωνο έχει σαν minimum τα 5 λεπτά.

θα προτιμούσα να ήταν κάθε 2-3 λεπτά για να ξυπνάω !!!

υπάρχει τρόπος ?

η να αρχίσω να ψάχνω για νέο alarm software ?

 

Το pTravelAlarm είναι ένα αξιόπιστο και αρκετά παραμετροποιήσιμο πρόγραμμα για τη δουλειά που θέλεις, δεν αξίζει να παιδεύεσαι με αυτό της συσκευής!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

 

Επειδή δεν ξέρω γερμανικά, αν κατάλαβα καλά στην τιμή περιλαμβάνεται θήκη δερμάτινη και σιλικόνης, 3 προστατευτικά οθόνης, καλώδιο σύνδεσης με Η/Υ και φορτιστή αυτοκινήτου;;; Δεν είναι λίγα τα λεφτά για όοολα αυτά;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Thanks athanaso77!!

έφυγα... παίρνω το πλαίσιο τηλ. και όπου μου πουν πως το έχουν πάω να το χτυπήσω :)

Το πήρα!!!! Από εχθές το μεσημέρι είμαι ένας πανευτυχής κάτοχος του HD2 :D:D

Τελικά το πήρα από Vodafone στην Ηλιούπολη γιατί το τηλ.κέντρο του Πλαισίου μου έλεγε πως δεν υπάρχει ετοιμοπαράδοτο πουθενά και πως έπρεπε να το κλείσω τηλεφωνικά... (τι κουφό και αυτό?!)

 

Μέχρι στιγμής είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, έβαλα και το NDrive και έπαιξα σήμερα, μια χαρούλα!!! Απλά έχω μια-δυο απορίες, για το θέμα με τα sms το διάβασα πως το έχετε όλοι οπότε δεν σας ρωτάω, αλλά έχω ένα θεματάκι με το bluetooth. Δεν μπορώ να το κάνω pair με το bt-hfree μου, έχω ένα itech που χρειάζεται κωδικό για να κάνει pair αλλά το HD κάνει pair μόνο του, χωρίς να μου εμφανίζει popup ή κάτι για να δώσω τον κωδικό και με αποτέλεσμα να μην κάνει connect μετά για να μιλήσω από αυτό...

 

Οποιαδήποτε συμβουλή θα μου είναι χρήσιμη!

Thank you guys!

VW Polo PoWeR

http://www.vwclub.gr

 

HTC - HD 2

iPhone 2G 16GB 3.0

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι μιας και σκέφτομαι να μεταβώ απο το HD στο HD2.Έχω πρόγραμμα που μου παρέχει 500ΜΒ δωρεάν πλοήγηση και το χρησιμοποιώ συχνά.Μπορεί να μου πει κάποιος αν το σερφάρισμά του είναι πιο γρήγορο απο το HD?Επίσης όταν θέλω να κάνω ζουμ σε ένα σημείο ώστε να το κλικάρω ύστερα ,μπορώ να το κάνω?
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και κάτι μιας και σκέφτομαι να μεταβώ απο το HD στο HD2.Έχω πρόγραμμα που μου παρέχει 500ΜΒ δωρεάν πλοήγηση και το χρησιμοποιώ συχνά.Μπορεί να μου πει κάποιος αν το σερφάρισμά του είναι πιο γρήγορο απο το HD?Επίσης όταν θέλω να κάνω ζουμ σε ένα σημείο ώστε να το κλικάρω ύστερα ,μπορώ να το κάνω?

 

 

Το σερφαρισμα στο HD2 ειναι σε αλλα επιπεδα απο το HD. Επισης μπορεις να κανει ζουμ με δυο τροπους, ή να κανει διπλο ταπ εκει που θες ή με multitouch δλδ pinch to zoom. Και οι δυο τροποι δουλευουν αψογα τουλαχιστον σε μενα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή δεν ξέρω γερμανικά, αν κατάλαβα καλά στην τιμή περιλαμβάνεται θήκη δερμάτινη και σιλικόνης, 3 προστατευτικά οθόνης, καλώδιο σύνδεσης με Η/Υ και φορτιστή αυτοκινήτου;;; Δεν είναι λίγα τα λεφτά για όοολα αυτά;:worry:

 

Για τα δεδομένα του eBay, είναι φυσιολογικές οι τιμές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Mόλις έκλεισα 2 κομμάτια από εκεί που είχατε δείξει στο ebay! (Επειδή είμαι λίγο κανίβαλος στο να βάλω την ζελατίνα πήρα 2 σετ για να έχω :P

VW Polo PoWeR

http://www.vwclub.gr

 

HTC - HD 2

iPhone 2G 16GB 3.0

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
athanaso77 είχες δίκαιο, ήταν hidden files.

 

 

έβαλα τις 16 συντομευσεις στο home tab αλλα δε συνεργάζεται με το grzegorz10 B4all Tabs 1920, το cab αρχείο για το ίδιο bakground σε όλα τα tabs. Καμιά ιδέα?

Υπάρχει θέμα ασυμβατότητας. Είναι γνωστό πρόβλημα και δεν μπορείς να κάνεις κάτι παρά να περιμένεις για κάποια καινούργια έκδοση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι στην προσπάθεια μου να σετάρω το πρώτο (!) WM τηλέφωνο μου (προερχόμενος από Symbian :ninja: ) θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις που μάλλον είναι τόσο αυτονόητες ώστε να μην μπορώ να τις βρω με απλό search :D

 

1) Πώς μπορώ να κάνω uninstall ένα πρόγραμμα που έχει το hd2 από την official ROM του ( π.χ. : το MSN messenger, το copilot, το mymarket κ.λπ.)

2) Το Netcf 3.5 τελικά το εγκαθιστούμε άφοβα; Θυμάμαι ότι κάποιος γνώστης του πράγματος είχε προειδοποιήσει για δυσλειτουργίες μετά από τυχόν απεγκατάσταση του.

3) Εγκατέστησα το Touch_X_Wireless_Draft_N_ON.cab δίχως να ξέρω καλά-καλά τι κάνει :O Και τώρα; Το ψάχνω με το Resco και μόνο έναν φάκελο του βλέπω και αυτόν άδειο. Όχι ότι με ενοχλεί, απλώς από περιέργεια, κάνει κάτι συγκεκριμένο; Είναι κάπου το .exe του που δεν το βλέπω;

Ευχαριστώ για την υπομονή και ελπίζω στην κατανόηση σας για τις απλοϊκές ερωτήσεις μου :happy:

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι στην προσπάθεια μου να σετάρω το πρώτο (!) WM τηλέφωνο μου (προερχόμενος από Symbian :ninja: ) θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις που μάλλον είναι τόσο αυτονόητες ώστε να μην μπορώ να τις βρω με απλό search :D

 

1) Πώς μπορώ να κάνω uninstall ένα πρόγραμμα που έχει το hd2 από την official ROM του ( π.χ. : το MSN messenger, το copilot, το mymarket κ.λπ.)

2) Το Netcf 3.5 τελικά το εγκαθιστούμε άφοβα; Θυμάμαι ότι κάποιος γνώστης του πράγματος είχε προειδοποιήσει για δυσλειτουργίες μετά από τυχόν απεγκατάσταση του.

3) Εγκατέστησα το Touch_X_Wireless_Draft_N_ON.cab δίχως να ξέρω καλά-καλά τι κάνει :O Και τώρα; Το ψάχνω με το Resco και μόνο έναν φάκελο του βλέπω και αυτόν άδειο. Όχι ότι με ενοχλεί, απλώς από περιέργεια, κάνει κάτι συγκεκριμένο; Είναι κάπου το .exe του που δεν το βλέπω;

Ευχαριστώ για την υπομονή και ελπίζω στην κατανόηση σας για τις απλοϊκές ερωτήσεις μου :happy:

1)Πας ρυθμισεις->Συστημα->Αφαιρεση προγραμματων.Να ξερεις ομως οτι πολλα προγραμματα που ερχονται μαζι με τα windows δεν εχουν επεγκατασταση

2)Εγω το εχω βαλει και δεν εχω κανενα προβλημα

3)Δεν γνωριζω

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

3) Εγκατέστησα το Touch_X_Wireless_Draft_N_ON.cab δίχως να ξέρω καλά-καλά τι κάνει :O Και τώρα; Το ψάχνω με το Resco και μόνο έναν φάκελο του βλέπω και αυτόν άδειο. Όχι ότι με ενοχλεί, απλώς από περιέργεια, κάνει κάτι συγκεκριμένο; Είναι κάπου το .exe του που δεν το βλέπω;

Ευχαριστώ για την υπομονή και ελπίζω στην κατανόηση σας για τις απλοϊκές ερωτήσεις μου :happy:

 

αλλαγη στην registry κανει. δεν υπαρχει πουθενα καποιο .exe:)

 

και συγκεκριμενα Speed Up Web Page Loading Considerably

The following registry tweak will enable almost instantaneous web page loading in the web browser. It apparently enables wireless N mode but seems to work with cellular data too. Go to:

HKLM/Comm/BCMSDDHD1/Parms

11nModeDisable = Change from 1 to 0

 

απο το 1ο ποστ ---> *Leo Hints & Tips* - Things you may not have known <---

Link to comment
Share on other sites

1)Πας ρυθμισεις->Συστημα->Αφαιρεση προγραμματων.Να ξερεις ομως οτι πολλα προγραμματα που ερχονται μαζι με τα windows δεν εχουν επεγκατασταση

2)Εγω το εχω βαλει και δεν εχω κανενα προβλημα

3)Δεν γνωριζω

 

Κατ'αρχήν ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση :)

για το:

1) αν απλά τα βρω στην συσκευή και τα διαγράψω αρκεί ή αφήνουν dll κτλ;;

 

@ Forisp2004 Ευχαριστώ!

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι στην προσπάθεια μου να σετάρω το πρώτο (!) WM τηλέφωνο μου (προερχόμενος από Symbian :ninja: ) θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις που μάλλον είναι τόσο αυτονόητες ώστε να μην μπορώ να τις βρω με απλό search :D

 

1) Πώς μπορώ να κάνω uninstall ένα πρόγραμμα που έχει το hd2 από την official ROM του ( π.χ. : το MSN messenger, το copilot, το mymarket κ.λπ.)

 

Δεν μπορείς να σβήσεις files από τη rom.

Σε κάποια μπορείς να σβήσεις τo double copy file (μετά από κάθε hard reset κάποια αρχεία αντιγράφονται από τη rom στη storage memory)

Μια τέτοια περίπτωση είναι το Copilot που απλά διαγράφεις το folder Copilot από το Program Files

 

2) Το Netcf 3.5 τελικά το εγκαθιστούμε άφοβα; Θυμάμαι ότι κάποιος γνώστης του πράγματος είχε προειδοποιήσει για δυσλειτουργίες μετά από τυχόν απεγκατάσταση του.

 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με το netcf 3.5

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση :)

για το:

1) αν απλά τα βρω στην συσκευή και τα διαγράψω αρκεί ή αφήνουν dll κτλ;;

 

θα σου προτεινα να μην σβησεις τιποτα απο την rom γιατι μπορεις να εχεις ασταθειες σε διαφορες λειτουργιες. μονο οτι προσθετουμε μπορουμε να αφαιρεσουμε με ασφαλεια και οχι παντα.

φτιαξτο στα μετρα σου και περιμενε μεχρι να βγουν cooked roms οπου θα εχεις επιλογες;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Θα ήθελα να προτείνω το speeddial voice call το οποίο θα το βρείτε στην πρώτη σελίδα.

Πράγματι μιας και το κινητό είναι μεγάλο και άβολο όταν οδηγείς ή ταυτόχρονα κάνεις και κάτι άλλο είναι μια εφαρμογή που πραγματικά δουλεύει πολύ καλά και σου λύνει τα χέρια στο τομέα των κλήσεων.

δοκιμάστε το και δεν θα χάσετε.

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

http://htc.hdblog.it/2009/12/11/aggiornamento-rom-ufficiale-htc-hd2-1-48-408-1-italiano-e-1-49-841-1-in-inglese/

 

Δείτε εικόνες από την νέα ανεπίσημη (operator update) αναβάθμιση της ROm σε 1.49.ΧΧΧΧ

πραγματικά ευχάριστα νέα και μακάρι να βγει μια τέτοια αναβάθμιση πιστεύω

ότι θα κάνει ακόμα καλύτερο αυτή τη φοβερή συσκευή !!!!

 

τα link υπάρχουν στο ΗΤCpedia com

 

http://htcpedia.com/forum/showthread.php?t=1474

 

αλλά από μια ματιά που έριξα στα γρήγορα ένας Ιταλός μόνο έκανε το update

και έστειλε και τις παραπάνω φωτογραφίες

οι υπόλοιποι δεν κατάφεραν να αναβαθμιστούν

 

.... άντε αρχίστε τα backup έρχεται καλό πράμα !!!!

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα αυτό και αυτό... Ελπίζω να βγουν καλά.

 

Στο Πλαίσιο και Vodafone πάντως που ρώτησα για θήκη χθες στο MAll με κοιτάζανε σαν εξωγήινο!

Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα να μην σβησεις τιποτα απο την rom γιατι μπορεις να εχεις ασταθειες σε διαφορες λειτουργιες. μονο οτι προσθετουμε μπορουμε να αφαιρεσουμε με ασφαλεια και οχι παντα.

φτιαξτο στα μετρα σου και περιμενε μεχρι να βγουν cooked roms οπου θα εχεις επιλογες;)

 

Και να θέλεις, δε γίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...