Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Τέλος έψαξα να βρω πώς γίνεται να μην κατεβάζει υλικό από το διαδίκτυο το τηλέφωνο αυτόματα (όταν βρίσκει τον καιρό ή στις μετοχές κτλ). Δεν βρήκα κάτι, θα μπορούσε κανείς να βοηθήσει. Ευχαριστώ.

 

Stocks (tab) -> Menu -> Settings

Ξετίκαρε το "Download data automatically"

 

Ομοίως και στο tab του καιρού (Weather).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

στον file explorer πως επιλέγουμε πάνω απο ένα αρχείο για να τα κάνουμε cut?

 

ξέρει κανείς κανέναν καλό converter για μονάδες μέτρησης?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στον file explorer πως επιλέγουμε πάνω απο ένα αρχείο για να τα κάνουμε cut?

 

Συστήνω ανεπιφύλακτα να χρησιμοποιήσεις το Resco Explorer έναντι του default της συσκευής. Κάνει φυσικά και πανεύκολα αυτό που ζητάς αλλά και πολλά άλλα.

 

ξέρει κανείς κανέναν καλό converter για μονάδες μέτρησης?

 

Χρησιμοποιώ το HiCalc που εκτός των άλλων, κάνει και αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στον φάκελο windows υπάρχουν όλα τα παιχνίδια (Solitair.exe και Bubblebraker.exe). Φτιάξε shortcut αν θες στον φάκελο /Windows/Start Menu/Programs/Games.

 

 

Καλησπερα.Που ειναι ο φακελος Windows που περιεχει τα συγκεκριμενα παιχνιδια...?

Link to comment
Share on other sites

Χριστουγεννα με φλασαρισματα προβλεπονται. Απο cmonex (xda-developers):

 

"...anyway.. news, for a few days I didn't have time but now SSPL boots (!), but need to test it out properly before release. please don't rush to offer testing help yet. I will let all of you know when that phase is reached"... ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πήρα κι εγώ χτες τον Λέοντα.

Παρόλο που ακομα δεν το έχω πολυχρησιμοποιήσει δηλώνω εντυπωσιασμένος από όσα έχω δει.

Θελω όμως να αγοράσω ένα προστατευτικό οθόνης και μια καλή θήκη, διότι αυτή που βρίσκεται στη συσκευασία δεν μου άρεσε. Δεν θεωρώ βολικό το φάκελλο.

Το τόπικ έχει πολλές σελίδες και δεν έχω το χρόνο να το διαβάσω αυτή τη στιγμή ολοκληρο για να βρω ενδεχόμενες απαντήσεις σε αυτά που ζητώ.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Χριστουγεννα με φλασαρισματα προβλεπονται. Απο cmonex (xda-developers):

 

"...anyway.. news, for a few days I didn't have time but now SSPL boots (!), but need to test it out properly before release. please don't rush to offer testing help yet. I will let all of you know when that phase is reached"... ;)

 

μέχρι να βγούν τα 7 εγώ προσωπικά δεν κάνω καμια αλλαγή.είδα και έπαθα για να το στρώσω πάλι:lol:

εκτος αν δώσουν καμια πιο διορθωμένη αναβάθμιση οποτε εκεί αλλάζει το πράγμα;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θελω όμως να αγοράσω ένα προστατευτικό οθόνης και μια καλή θήκη, διότι αυτή που βρίσκεται στη συσκευασία δεν μου άρεσε. Δεν θεωρώ βολικό το φάκελλο.

 

ebay.co.uk

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

1 Ελληνικο Αγγλικο διορθωμενο

 

http://rapidshare.com/files/308925733/GR-EN_HD2_KEYBOARD.cab

 

2 Ελληνικο Αγγλικο και sms 1600 στη 1η σελιδα των συμβολων

 

http://rapidshare.com/files/309387499/GR-EN_HD2_KEYBOARD_160.cab

ΤΑ XML αρχεια για τη σελιδα των συμβολων ειναι του kplr

 

δοκιμαστε τα

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ SOFT RESET META ΑΠΟ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η ΑΠΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

 

Παιδια καλημερα και καλες γιορτες,

εχω εγκαταστησει το πληκτρολογιο του tsipistri αλλα εχω ενα προβλημα,οποτε γραφω Ελληνικα μετα την δευτερη σειρα που θα γραψω χωρις λογο εμφανιζονται μεγαλα κενα αναμεσα στις λεξεις ή "καβαλαει" το ενα γραμμα το αλλο κ διαφορα αλλα περιεργα φαινομενα.Ξερει μηπως κανεις γιατι συμβαινει αυτο??

Don't argue with idiots...they will bring you down to their level and bit you with experience....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Είναι γνωστό πρόβλημα και είμαστε σε αναζήτηση λύσης.

 

Ένα άτυπο trick που προτείνω είναι να πατάς το enter για να αλλάζεις γραμμή εσύ πριν αλλάξει γραμμή η ίδια η λέξη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πήρα κι εγώ χτες τον Λέοντα.

Παρόλο που ακομα δεν το έχω πολυχρησιμοποιήσει δηλώνω εντυπωσιασμένος από όσα έχω δει.

Θελω όμως να αγοράσω ένα προστατευτικό οθόνης και μια καλή θήκη, διότι αυτή που βρίσκεται στη συσκευασία δεν μου άρεσε. Δεν θεωρώ βολικό το φάκελλο.

Το τόπικ έχει πολλές σελίδες και δεν έχω το χρόνο να το διαβάσω αυτή τη στιγμή ολοκληρο για να βρω ενδεχόμενες απαντήσεις σε αυτά που ζητώ.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

εγω για screen protector εχω βαλει αυτο http://www.extreme-mobile.gr/p.Htc-touch-HD-2-screen-protector-x2-Eidika-diafana-prostateytika-othonis.111626.html

ειμαι πολυ ευχαριστημενος δεν χανει καθολου στο touch και γενικα δεν ειχα καθολου προβλημα. πηγα και το πηρα απο το μαγαζι του παιδιου και ρωτησα και για θηκη και μου ειπε οτι θα φερει μεχρι τα χριστουγεννα.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

μέχρι να βγούν τα 7 εγώ προσωπικά δεν κάνω καμια αλλαγή.είδα και έπαθα για να το στρώσω πάλι:lol:

εκτος αν δώσουν καμια πιο διορθωμένη αναβάθμιση οποτε εκεί αλλάζει το πράγμα;)

 

Τα 7αρια ειναι μακρια ακομα. Προς το παρον, πρεπει να συμμαζεψουμε τα χαλια των 6.5 με μια καλη cooked rom :)

Link to comment
Share on other sites

Στον φάκελο windows υπάρχουν όλα τα παιχνίδια (Solitair.exe και Bubblebraker.exe). Φτιάξε shortcut αν θες στον φάκελο /Windows/Start Menu/Programs/Games.

 

δε τα εχει σε μενα. μπορει να μου τα στειλει καποιος?

 

 

ειναι ευκολο το link για τις original rom γιατι δε μπορω να το βρω στι site.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δε τα εχει σε μενα. μπορει να μου τα στειλει καποιος?

 

Σίγουρα τα έχει. Ψάξτα με το resco explorer και στις ρυθμίσεις ενεργοποίησε το να βλέπεις τα hidden και rom files.

 

ειναι ευκολο το link για τις original rom γιατι δε μπορω να το βρω στι site.

 

http://www.htc.com/europe/supportdownloadlist.aspx?p_id=297&act=sd&cat=all

 

εγω για screen protector εχω βαλει αυτο http://www.extreme-mobile.gr/p.Htc-touch-HD-2-screen-protector-x2-Eidika-diafana-prostateytika-othonis.111626.html

ειμαι πολυ ευχαριστημενος δεν χανει καθολου στο touch και γενικα δεν ειχα καθολου προβλημα. πηγα και το πηρα απο το μαγαζι του παιδιου και ρωτησα και για θηκη και μου ειπε οτι θα φερει μεχρι τα χριστουγεννα.

 

Και με 5 ευρώ παραπάνω... http://cgi.ebay.co.uk/Leder-Silikon-Tasche-KFZ-Ladegeraet-3-Folie-fuer-HTC-HD2_W0QQitemZ140364879900QQcmdZViewItemQQptZHandy_Zubeh%C3%B6r?hash=item20ae66181c

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω το SPB tv με key?

 

Δεν μας επιτρέπεται να διακινούμε παράνομο λογισμικό δημόσια στο forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω το HD2 απο το Πλαισιο αυτην την εβδομαδα. Θα ηθελα να ρωτησω τα εξης:

 

1. Εχει ενσωματωμενο προγραμμα πλοηγησης με ελληνικους χαρτες; Αν ναι, ποιο ειναι αυτο και ειναι πληρες ή θα ειναι trial για λιγες μερες;

 

2. Εχει βαλει κανεις το software patch που μολις βγηκε απο την HTC για τη διορθωση των προβληματων της καμερας; Ειδατε διαφορα; Ειναι καλυτερα να το βαλω πριν περασω αρχεια και προγραμματα στο κινητο για να μη σβηστουν και τα ξαναπερναω ή δε θα επηρεαστουν;

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό πρόβλημα και είμαστε σε αναζήτηση λύσης.

 

Ένα άτυπο trick που προτείνω είναι να πατάς το enter για να αλλάζεις γραμμή εσύ πριν αλλάξει γραμμή η ίδια η λέξη.

 

Το πρόβλημα με τα ελληνικό στο SMS υπάρχει και στην επίσημη ελληνική ROM (1.48). Ελπίζω να βγει κάποιο patch από ACE Hellas ή κάποιος να το λύσει...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα τα έχει. Ψάξτα με το resco explorer και στις ρυθμίσεις ενεργοποίησε το να βλέπεις τα hidden και rom files.

 

 

 

http://www.htc.com/europe/supportdownloadlist.aspx?p_id=297&act=sd&cat=all

 

 

 

Και με 5 ευρώ παραπάνω... http://cgi.ebay.co.uk/Leder-Silikon-Tasche-KFZ-Ladegeraet-3-Folie-fuer-HTC-HD2_W0QQitemZ140364879900QQcmdZViewItemQQptZHandy_Zubeh%C3%B6r?hash=item20ae66181c

 

ναι το ξερω απλα εγω δεν αγοραζω μεσω ιντερνετ και το παληκαρι εχει πολλα πραγματα και για ελλαδα ειναι αρκετα φτηνος

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Εγω περασα το pach για το πρβλημα της φωτογραφικης αλλα το προβλημα δεν διορθωθηκε μηπως ξερετε τιποτα σχετικα με αυτο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εγω περασα το pach για το πρβλημα της φωτογραφικης αλλα το προβλημα δεν διορθωθηκε μηπως ξερετε τιποτα σχετικα με αυτο?

 

Δεν μπορείς να κάνει κάτι άλλο πάνω σε αυτό.

 

Το πρόβλημα με τα ελληνικό στο SMS υπάρχει και στην επίσημη ελληνική ROM (1.48). Ελπίζω να βγει κάποιο patch από ACE Hellas ή κάποιος να το λύσει...:mad:

 

Αργά ή γρήγορα θα λυθεί και αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να έχω το missed call notification με κάποιο άλλο τρόπο πέρα από το LED π.χ. με δόνηση, μύνημα, χτύπο κλπ. που ενεργοποιείται σε τακτά χρονικά διαστήματα γιατί μέχρι τώρα πρέπει να το προσέξω στο toolbar για να το δω?
Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι αυτή η επιλογή για διαφορετικές εκδόσεις rom? Σε ποια έκδοση του Sprite?

 

gia sas pedia pira kai ego to hd2 kai thelo na valo eliniki rom pos ginete kseri kaneis eharisto

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...