Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να ξε-τσεκάρεις τον συγχρονισμό των tasks

 

τι εννοεις :p ? αφου δεν με βαζει στα task αμα δεν δωσω pass.... εκει ειναι το θεμα

Edited by agapacki

Ευχαριστώ. είστε όλοι σούπερ!!! :rolleyes:

ευα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να αλλάξω την ονομασία της sd στο htc hd2 ΄

ΟΚ λύθηκε

Edited by pfg
Λύθηκε

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει ασχοληθεί κανείς με το iGO8 σε HTC HD2 (Leo) και γνωρίζει πως γίνεται να μεγαλώσουν λίγο τα εικονίδια POIs στο μενού "Διαχείριση\POI" γιατί εμφανίζονται ψείρες;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως έχει ασχοληθεί κανείς με το iGO8 σε HTC HD2 (Leo) και γνωρίζει πως γίνεται να μεγαλώσουν λίγο τα εικονίδια POIs στο μενού "Διαχείριση\POI" γιατί εμφανίζονται ψείρες;

Ευχαριστώ

 

Για το iGO υπάρχει ξεχωριστό θέμα, απευθύνσου εκεί... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=314557

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η θύρα USB, έχει πλέον σοβαρό πρόβλημα και το n4 αργεί πολύ να εμφανιστεί στην αγορά. Πριν το service, πως μπορώ από μόνος μου να βρω μια λύση για το πρόβλημα αυτό; Καταλαβαίνω πως το κόστος επισκευής θα είναι ασύμφορο, γιαυτό θα πρέπει να προσπαθήσω γα το διορθώσω μόνος μου.

Το τηλέφωνο φορτίζει μόνο αν κρατήσω το καλώδιο σε μια συγκεκριμένη θέση.

 

Κρίμα, ήταν ένα καλό τηλέφωνο! Μόλις το άνοιξα, το μεταλλικό εξάρτημα microUSB έπεσε κάτω γιατί είχε ξεκολλήσει και απο τις τέσσερις πλευρές. Προσπάθησα να το κολλήσω αλλά τελικά το τηλέφωνο δεν ανοίγει. Μάλλον μάλλον απο τις δυο ταινίες που υπάρχουν στο κάτω μέρος , έχουν χτυπηθεί.

Σήμερα αποχαιρέτησα το πολυαγαπημένο μου T-Mobile.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Είμαι νέο μέλος και θα ήθελα την βοήθεια σας.

Μου έδωσαν ένα HTC HD 2 πριν από λίγο καιρό το όποιο ήταν χτυπημένο στην οθόνη.

Διαβάζοντας στο ΝΕΤ είδα ότι μπορείς να αλλάξεις την οθόνη μόνος σου… (μέγα λάθος)

Τελικά αφού πηρά 2 οθόνες και προσπάθησα δεν κατάφερα τίποτα η οθόνη ανοίγει δείχνει φωτεινότητα αλλά τίποτα παραπέρα..

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζεται κάποιο τεχνίτη που να ασχολείται με τέτοιες επισκευές να γνωρίζει και να έχει λογικές τιμές..

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Με κάτι τέτοιο δεν θα μπορούσες να βολευτείς μέχρι να πάρεις το Ν4?

Φορτιστής Μπαταριών Κινητών

 

Ευχαριστώ πολύ αλλά, το κινητό πλέον έχει ζημιά. Το άφησα σε ένα συρτάρι και δεν θέλω ούτε να το ανοίξω. Δεν του άξιζε τέτοιο τέλος. Προς το παρόν πήρα το δεύτερο που είχα δώσει στην γυναίκα μου, ένα EU .

Υπομονή μέχρι το n4

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο youtube κυκλοφορούν τα video για συναρμολόγηση-αποσυναρμολόγηση της συσκευής και στο ebay υπάρχουν αρκετά ανταλακτικά σε προσιτές τιμές.Μπορείς λοιπόν αν ξέρεις τι ακριβώς χάλασε και αφού πιάνει το χέρι σου (για να το άνοιξες λογικά σημαίνει ότι ξέρεις από τέτοιες "λεπτοδουλειές"),να κάνεις μια προσπάθεια
Link to comment
Share on other sites

Η θύρα USB, έχει πλέον σοβαρό πρόβλημα και το n4 αργεί πολύ να εμφανιστεί στην αγορά. Πριν το service, πως μπορώ από μόνος μου να βρω μια λύση για το πρόβλημα αυτό; Καταλαβαίνω πως το κόστος επισκευής θα είναι ασύμφορο, γιαυτό θα πρέπει να προσπαθήσω γα το διορθώσω μόνος μου.

Το τηλέφωνο φορτίζει μόνο αν κρατήσω το καλώδιο σε μια συγκεκριμένη θέση.

 

Κρίμα, ήταν ένα καλό τηλέφωνο! Μόλις το άνοιξα, το μεταλλικό εξάρτημα microUSB έπεσε κάτω γιατί είχε ξεκολλήσει και απο τις τέσσερις πλευρές. Προσπάθησα να το κολλήσω αλλά τελικά το τηλέφωνο δεν ανοίγει. Μάλλον μάλλον απο τις δυο ταινίες που υπάρχουν στο κάτω μέρος , έχουν χτυπηθεί.

Σήμερα αποχαιρέτησα το πολυαγαπημένο μου T-Mobile.

 

O Πατέρας μου έλεγε "κάθε πράγμα τέλος έχει " (Κρήτη) γιαυτό μην στενοχωριέσαι ,τα βγαλε τα λεφτά του . Πάντως κυκλοφορούν στο Ebay connectors mini USB ,απλά είναι μινιατούρες και θέλουν κόλλημα στην πλακέτα εξαιρετικά προσεκτικά (αν κατάλαβα καλά πιο είναι το πρόβλημα) .

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,πιστευετε οτι αξιζει καποιος(εγω) να αγορασει αυτην την στιγμη αυτο το κινητο?Με ενδιαφερει αρκετα σαν συσκευη....αυτο και το nexus 4....
Link to comment
Share on other sites

O Πατέρας μου έλεγε "κάθε πράγμα τέλος έχει " (Κρήτη) γιαυτό μην στενοχωριέσαι ,τα βγαλε τα λεφτά του . Πάντως κυκλοφορούν στο Ebay connectors mini USB ,απλά είναι μινιατούρες και θέλουν κόλλημα στην πλακέτα εξαιρετικά προσεκτικά (αν κατάλαβα καλά πιο είναι το πρόβλημα) .

 

Υπάρχουν βέβαια και οι high tech λύσεις ... PowerMat

Link to comment
Share on other sites

Ασύρματη φόρτιση ε; Kαλό φαίνεται

Παιδια,πιστευετε οτι αξιζει καποιος(εγω) να αγορασει αυτην την στιγμη αυτο το κινητο?Με ενδιαφερει αρκετα σαν συσκευη....αυτο και το nexus 4....
Αν και εδώ δεν ειναι θέμα σύγκρισης θα γράψω μερικά πράγματα

Δεν υπάρχει καν σύγκριση.Το nexus 4 είναι καλύτερο σε όλα απο ενα hd2 που τρέχει android εκτός

1.Δεν έχει ραδιόφωνο

2.Το hd2 έχει αποσπώμενη μνήμη.32gb αναγνωρίζει σίγουρα και κάποιοι έχουν αναφέρει και δείχνουν και εικόνες ότι αναγνωρίζει και 64αρα κάρτα

3.Αποσπώμενη μπαταρία.Το n4 από όσα γράφουν οι μέχρι τώρα κάτοχοι του έχει σαφώς καλύτερη αυτονομία απο το hd2 αλλά με το hd2 με 3 μπαταρίες :p και ένα εξωτερικό φορτιστή πετυχαίνεις κατά την γνώμη μου,μεγαλύτερη ευελιξία και μεγαλύτερη αυτονομία

Απο εκει και πέρα το n4 τρέχει τέλεια android και θα τρέχει για μια διετία τουλάχιστον τέλεια μόνο android.Το hd2 σε σύγκριση με το n4 "κουτσοτρέχει" android και τρέχει wp7.8 και wm

Ποιο από τα 2 θα έπαιρνα; Το hd2 που δε πρόκειται να πουλήσω και το note 2 :lol: To n4 με τις χαζοελλείψεις του σε αυτά που ανέφερα ήδη δε μου κάνει προσωπικά.Το βλέπω ήδη από το nexus 7. Καλή συσκευή για tablet αλλά ήταν κινητό δε θα μπορούσα να συμβιβαστώ χωρίς κάρτα μνήμης,ραδιόφωνο,μπαταρία

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμίτες, έχω ένα HD2 βαριά άρρωστο με white screen.

Γνωρίζετε αν υπάρχει κανένα service με JTAG, μπας και το επαναφέρουν;

Έχει κανείς εναλλακτική λύση (π.χ. κανένα HD2 με σπασμένη οθόνη, για να "μεταμοσχεύσω" την mainboard);

 

Πάσα βοήθεια πολύτιμη!...

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ για την επισήμανση, τους έχω δει αυτούς και στο YouTube (όπως και κάποιους άλλους από Πολωνία). Παρέλειψα να διευκρινίσω ότι ψάχνω για "λύση" εντός Ελλάδας, ει δυνατόν.

 

Στην τελική, αν απελπιστώ, θα το στείλω Αμέρικα ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Πως μπορω να κανω επαναφορα σε HD2 τα windows?Να το κανω παλι δηλαδη οπως ηταν οταν το πηρα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Πως μπορω να κανω επαναφορα σε HD2 τα windows?Να το κανω παλι δηλαδη οπως ηταν οταν το πηρα?

 

δες στην πρωτη σελιδα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3048165#post3048165

Link to comment
Share on other sites

Δες http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=623283 είτε βάλεις την επίσημη 1.66,είτε την 3.14 το ίδιο είναι ως προς την "επισημότητα"
Link to comment
Share on other sites

bbbb ευχαριστω αλλα ποια ειναι η διαδικασια;

ακυρη η ερωτηση τη γραφει στη αλλη σελιδα.Ιδια διαδικασια δεν ειναι;

Πρεπει να κανω format την καρτα πριν κανω την ολη διαδικασια;

Edited by petran256
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...