Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξίζει .αλλά ακόμη και αν δεν είσαι απόλυτα ικανοποιημένος σε 30 μέρες θα κάνει απλά ένα update και θα είναι όλα Οκ.

Μην με ρωτήσεις ποια είναι καλύτερη, ρίξε μια ματιά στο Android development

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Κάποια καλή εφαρμογή για κλείδωμα του HTC HD2;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος κατάφερε και βρήκε τη λύση εδώ .

Τελικά πάλι παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα!

Υπάρχει μήπως κάποια λύση;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Κάποια καλή εφαρμογή για κλείδωμα του HTC HD2;

 

S2U2 ή βάλε το CookiesHomeTab που προσφέρει πολλές δυνατότητες και έχει και καλή lockscreen.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πάλι παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα!

Υπάρχει μήπως κάποια λύση;

 

Λύση μέχρι στιγμής δεν υπάρχει ,αλλά φοβάμαι πως είναι μικρή πιθανότητα να βρεθεί πλέον . Μερικοί μεταπήδησαμε στα Android από περιέργεια και ενδιαφέρον πριν μεγάλο διάστημα . Όσοι δεν το επέλεξαν θα τους αναγκάσουν οι καταστάσεις ,δυστυχώς .

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

S2U2 ή βάλε το CookiesHomeTab που προσφέρει πολλές δυνατότητες και έχει και καλή lockscreen.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση .

Απλά εγώ εννοώ κάποια εφαρμογή που για να κάνεις unlock την οθόνη να πρέπει να βάζεις κάποιο κωδικό.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Λύση μέχρι στιγμής δεν υπάρχει ,αλλά φοβάμαι πως είναι μικρή πιθανότητα να βρεθεί πλέον . Μερικοί μεταπήδησαμε στα Android από περιέργεια και ενδιαφέρον πριν μεγάλο διάστημα . Όσοι δεν το επέλεξαν θα τους αναγκάσουν οι καταστάσεις ,δυστυχώς .

 

Για την ανανέωση του καιρού δοκιμάστε αυτό: http://forum.xda-developers.com/show...&postcount=729

Σε εμένα δούλεψε.

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση .

Απλά εγώ εννοώ κάποια εφαρμογή που για να κάνεις unlock την οθόνη να πρέπει να βάζεις κάποιο κωδικό.

 

Το S2U2 το δοκίμασες; Έχει πολλές επιλογές και ρυθμίσεις.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Για τον καιρό αυτό δουλεύει σίγουρα!

 

Αντιγραφή από navimania forum: http://www.navimania.gr/showthread.php?t=15820&page=61

 

Με τον registry editor κάνε την παρακάτω αλλαγή :

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila\Weather.ServerURLOverride=http://htc.accuweather.com/widget/htc/forecast-data_v3.asp?ac=TR2cra9U&locCode=%25ls&version=1&device=innovation

και όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλοι. μου εχει παρουσιαστει το εξης προβλημα. εχω την ομεγα 30 χτ και οταν η συσκευη βρισκεται σε αναμονη και βρισκεται πχ στο μουφαν, αν εχει γυρισει πλαγια τοτε γυριζει σε landscape και αν χτυπησει τηλ. τοτε γινεται στην επιφανεια .... μανταρα. δουλευει μονο απο τα πληκτρα σωστα. εχει συμβει και σε καποιον αλλο; ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Τελικά χθες το πούλησα και μάλλον .... ησύχασα. Ελπίζω να μην μου λείψει. Περιμένω το htc sensetion xl μέσα στη βδομάδα. Πάντως μου άρεσε η παρέα του HD2 και που και που θα μπαίνω εδώ για να ...μην χανόμαστε. καλή συνέχεια φίλοι.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Για τον καιρό αυτό δουλεύει σίγουρα!

 

Αντιγραφή από navimania forum: http://www.navimania.gr/showthread.php?t=15820&page=61

 

Με τον registry editor κάνε την παρακάτω αλλαγή :

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\HTC\Manila\Weather.ServerURLOverride=http://htc.accuweather.com/widget/htc/forecast-data_v3.asp?ac=TR2cra9U&locCode=%25ls&version=1&device=innovation

και όλα οκ.

 

λέω και εγώ τι γίνεται τόσο καιρό ρε παιδί μου και δεν ανανεώνει...

δουλεύει μια χαρά με την αλλαγή στη registry :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και από εμένα. Στην πρώτη σελίδα υπάρχει ένα link με την Ελληνική 3.14 ROM, που όμως δεν λειτουργεί (το link). Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος και να μου πει που θα την βρω;
Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και από εμένα. Στην πρώτη σελίδα υπάρχει ένα link με την Ελληνική 3.14 ROM, που όμως δεν λειτουργεί (το link). Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος και να μου πει που θα την βρω;

Δες και εδω http://www.htc.com/europe/help/htc-hd2/#download

Πιθανων η 2η rom να ειναι ελληνικη.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Δες αν υπάρχει εδώ : www.htc.com/gr/help/htc-hd2/

 

Δες και εδω http://www.htc.com/europe/help/htc-hd2/#download

Πιθανων η 2η rom να ειναι ελληνικη.

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει σε κανένα από τα 2 links που μου δώσατε. Θα ψάξω και στο xda developers και βλέπουμε. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά..

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1322639 λεει For HyperDROID ROM you have to add the initrd.gz. τι ειναι το initrd.gz ?που το βρισκουμε και πως το περναμε ?ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Αν και γράφουμε στο λάθος θέμα

Το initrd.gz θα το βρεις στο zip αρχείο της hyperdroid στο φάκελο /boot

Το παίρνεις από εκεί και το περνάς στο φάκελο initrd-Custom στο zip αρχείο του dorimanx kernel

Μετά κατά την εγκατάσταση του κερνελ από το recovery,επιλέγεις install non cm7 kernel και θα σου την εγκαταστήσει με το initrd.gz που θέλεις

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αν και γράφουμε στο λάθος θέμα

Το initrd.gz θα το βρεις στο zip αρχείο της hyperdroid στο φάκελο /boot

Το παίρνεις από εκεί και το περνάς στο φάκελο initrd-Custom στο zip αρχείο του dorimanx kernel

Μετά κατά την εγκατάσταση του κερνελ από το recovery,επιλέγεις install non cm7 kernel και θα σου την εγκαταστήσει με το initrd.gz που θέλεις

Ευχαριστώ . από την βιασύνη μου έγραψα σε λάθος θέμα .παρακαλώ ας μεταφερθεί στο σωστό.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει σε κανένα από τα 2 links που μου δώσατε. Θα ψάξω και στο xda developers και βλέπουμε. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά..

Τσεκάρισε το PM σου.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό το link λειτουργεί, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε bbbb. Μπορεί κάποιος να κάνει τον κόπο και να το βάλει και στην πρώτη σελίδα, αντικαθιστώντας το αντίστοιχο link;

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό το link λειτουργεί, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε bbbb. Μπορεί κάποιος να κάνει τον κόπο και να το βάλει και στην πρώτη σελίδα, αντικαθιστώντας το αντίστοιχο link;

 

Το πρώτο post ενημερώθηκε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω αν, μπορούμε να κάνουμε κάποια ρύθμιση έτσι ώστε όταν βγάζουμε κάποια φωτογραφία αυτή να αποθηκεύεται αυτόματα στη storage Card ;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω αν, μπορούμε να κάνουμε κάποια ρύθμιση έτσι ώστε όταν βγάζουμε κάποια φωτογραφία αυτή να αποθηκεύεται αυτόματα στη storage Card ;

 

Μα....εκεί πάει by default....σε ένα φάκελο που λέγεται DCIM......

EDIT: Λοιπόν από όσο είδα, στις ρυθμίσεις της κάμερας έχει το storage όπου αλλάζεις από τηλέφωνο σε κάρτα και το αντίστροφο....

Έτσι γίνεται.

Edited by staurakis
HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω αυτό αλλά, εγώ όταν βγάζω μια φωτογραφία μου την αποθηκεύει στη μνήμη του τηλεφώνου στο φάκελλο:My Docouments/Οι εικόνες μου .

Αυτό πως μπορώ να το αποφύγω;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...