Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες την υπογραφή μου.μπορείς να βάλεις και από την κάρτα android,χωρίς φλασαρισμα.Leo είναι η κωδική ονομασια του hd2
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ καλο tutorial, αλλα θελω να ρωτισω τη κυνδινοι υπαρχουνε με flash και χωρις flash στο να βαλω android!! ευχαριστω και παλι!
HTC HD 2 HyperDroid
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς φλασάρισμα-οποιοδήποτε πείραγμα θα χρειαστεί να έχεις την τελευταία επίσημη wm rom 3.14 για να μπορείς να τρέχεις android από την sd. Με αυτόν τον τρόπο δεν χάνεις την εγγύηση.Με το φλασάρισμα πετάς τελείως τα wm και είσαι εκτός εγγύησης.Αλλά μπορείς να επανέλθεις όποτε θέλεις,φλασάροντας την επίσημη wm rom με την μέθοδο από την κάρτα μνήμης.Για το android στο παρών φόρουμ συζητάμε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3981344#post3981344

Aν έχεις το αμερικάνικο t-mobile hd2 μπορείς άμεσα να τρέξεις android από την sd με οποιαδήποτε επίσημη wm ρομ έχει πάνω το κινητό σου

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Στις τελευταίες σελίδες αυτό συζητιέται , το weathercities μάλλον δεν θα ξαναδουλέψει αν δεν ασχοληθεί κάποιος να αλλάξει τις ρυθμίσεις στην βάση δεδομένων του και αυτό διότι άλλαξαν τα σάιτ ενημέρωσης .

 

 

 

Κάποιο .... φως ; καποιο cab ισως;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το HD2 και το ειχα δοσει να μου βαλουν ανδροιτ γιατι με τα γοθιντος δεν μου πολυαρεσε μου εβαλαν μια ρομ που λεγεται COREDROID αλλα το τηλεφονο δεν μου αρεσει αργει να ανταποκριθει εχει γινει πολυ αργο και το σημα χανεται που κ που θα ηθελα την βοηθεια σας να το ξανακανω με επισημα γουιντος εχω κατεβασει απο την htc την επισημη τελευταια ρομ 3.14 μετα τη κανω?? μπορει να με βοηθειση καπιος???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το HD2 και το ειχα δοσει να μου βαλουν ανδροιτ γιατι με τα γοθιντος δεν μου πολυαρεσε μου εβαλαν μια ρομ που λεγεται COREDROID αλλα το τηλεφονο δεν μου αρεσει αργει να ανταποκριθει εχει γινει πολυ αργο και το σημα χανεται που κ που θα ηθελα την βοηθεια σας να το ξανακανω με επισημα γουιντος εχω κατεβασει απο την htc την επισημη τελευταια ρομ 3.14 μετα τη κανω?? μπορει να με βοηθειση καπιος???

Θα φλασάρεις την επίσημη rom από την κάρτα σύμφωνα με τον οδηγό του Zαχαράκη στο πρώτο post.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

H μπορείς να βάλεις μια από τις τελευταίες android rom που σαφώς ειναι πιο γρήγορες από την coredroid.
Link to comment
Share on other sites

H μπορείς να βάλεις μια από τις τελευταίες android rom που σαφώς ειναι πιο γρήγορες από την coredroid.

 

έχεις να προτεινης κάποια καλή ρομ;;; δε ζητάω πολλά αρκεί να έχει καλή ανταπόκριση η οθόνη και να μην κολλάει τι είναι καλύτερα να τρέχει από την sd η από την κυρίως μνήμη το ανδροιτ ;;; προτιμο να μου πειτε καπια ρομ που να τρεχει απο την sd για αρχη

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κανείς το Evernote σε official winmo ROM;

Επίσης, πώς συγχρονίζουμε με mac; Γίνεται ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κανείς το Evernote σε official winmo ROM;

Επίσης, πώς συγχρονίζουμε με mac; Γίνεται ή όχι;

 

Το είχα εγκαταστήσει εγώ αλλά το βρήκα πολύ χάλια ως εφαρμογή.... γενικά η ιδέα να βρίσκονται οι σημειώσεις στο cloud και όχι τοπικά στη συσκευή δεν μου άρεσε και δεν με βόλεψε.... δεν θα το σύστηνα με τίποτα....

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι υπάρχει και η δυνατότητα να σωθούν τοπικά οι σημειώσεις...

 

Δεν είδα πουθενά κάτι τέτοιο... :( Άσε που με το που ξεκινάει η εφαρμογή σου ζητάει να κάνεις log in...δηλαδή να έχεις κάνει λογαριασμό (δωρεάν) κλπ κλπ κλπ.....

Όπως καταλαβαίνεις μετά από όλα αυτά μόνο καλές εντυπώσεις δεν αφήνει.... :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο τρελο σκαλωμα εχει φαει ...

Σημερα για πρωτη φορα στα χρονικα εκανε restart και κολλησε ενω προσπαθουσε να μπουταρει.

Βγαζω-βαζω μπαταρια και φορτωνει win, μπαινω μενου και μετα απο λιγο παλι τα ιδια.

Βγαζω-βαζω μπαταρια και δεν φορτωνει καν,κολλαει στην αρχικη που λεει htc.

Παταω soft reset αλλα ματαια,κανει restart και κολλαει.

Βγαζω μπαταρια-καρτα μνημης-σιμ,τα ιδια.

Βγαζω μπαταρια,το αφηνω ετσι για λιγο ,ξανανοιγω και φορτωνει μπαινει win και... restart κολλαει.

Το ξανακανω μπαινει win και του κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τα ιδια.

Του κανω hard reset με τον συνδυασμο κουμπιων vol-on/off,μου γραφει οτι εγινε το hard reset παει στην οθονη των win με την μπαρα

και το μηνυμα(δεν θυμαμαι τι λεει)...και κανει 2-3 συνεχομενα restart και κολλαει!!!!

 

Το κινητο εχει χρησιμοποιηθει πολυ λιγο,το ειχε ο αδερφος μου ,δεν ειχε περασει roms ουτε προγραμματα,το πηρα εγω αλλα εμεινε στο συρταρι,πριν 2-3 μερες το ανεσυρα και ειπα να αρχισω να το χρησιμοποιω αλλα μαλλον ειχε αντιθετη αποψη.

 

Συγνωμη αν κουρασα αλλα τα εγραψα αναλυτικα μηπως βρει καποιος εμπειροτερος απο εμενα λυση.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα συνιστούσα να δοκιμάσεις με άλλη μπαταρία. Επίσης σιγουρέψου ότι η μπαταρία πατάει καλά στους ακροδέκτες της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχω δευτερη μπαταρια ουτε την δυνατοτητα δοκιμης απο καποιον φιλο η γνωστο.

Η αγορα καινουριας κοστιζει?

Ολη αυτη την ωρα ειχα βγαλει την μπαταρια,την ξαναεβαλα με προσοχη και δειχνει να παταει και να σφηνωνει,

καλου κακου τοποθετησα το κινητο στο τραπεζι για να μειωσω την πιθανοτητα κραδασμων απο το χερι.

Bootare και μεχρι τωρα δουλευει.

 

Παντως η χρηση που εχει υποστει το κινητο δεν δικαιολογει την ενδεχομενη υπαρξη χαλαροτητας στην μπαταρια...

 

Προβλημα software το αποκλειουμε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS! Στην προσπαθεια μου να καθαρισω τα κουμπια του HD2 με μια οδοντογλυφιδα και να ξεκολλησω το κουμπι της κλησης που ειχε κολλησει καταλαθως εβγαλα ολοκληρο το πληκτρολογιο και μετα δεν εμπαινε με τιποτα μεχρι που το εκοψα κιολας! Γνωριζετε αν μπορω να βρω στο service η στο ιντερνετ καπου πληκτολογιο να βαλω επανω? Γιατι με μια προχειρη ερευνα που εκανα δεν βρηκα κατι πουθενα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS! Στην προσπαθεια μου να καθαρισω τα κουμπια του HD2 με μια οδοντογλυφιδα και να ξεκολλησω το κουμπι της κλησης που ειχε κολλησει καταλαθως εβγαλα ολοκληρο το πληκτρολογιο και μετα δεν εμπαινε με τιποτα μεχρι που το εκοψα κιολας! Γνωριζετε αν μπορω να βρω στο service η στο ιντερνετ καπου πληκτολογιο να βαλω επανω? Γιατι με μια προχειρη ερευνα που εκανα δεν βρηκα κατι πουθενα!

 

Πώς τα κατάφερες έτσι;

 

Αν πας στο σέρβις θα στο φτιάξουν σίγουρα και με το ανάλογο τίμημα.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι,

γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε να χρησιμοποιούμε το marketplace από το κινητό και πως; ευχαριστω

ps. Γιατί άραγε σταμάτησε η εξέλιξη το hd2 και μείναμε στην v.30;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι,

γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε να χρησιμοποιούμε το marketplace από το κινητό και πως; ευχαριστω

ps. Γιατί άραγε σταμάτησε η εξέλιξη το hd2 και μείναμε στην v.30;

 

Ο μάγειρας άλλαξε το hd2 με το samsung s2. Τώρα Γενικότερα τα 6.5.x έχουν σταματήσει εδώ και καιρό.

Έχω την εντύπωση πως και το

marketpalace δεν δουλεύει με τα παλιά wm.

Οι περισσότεροι κάτοχοι του leo έχουν αλλάξει λειτουργικό και πέρασαν σε android ή wp.

Αν δεν έχεις δοκιμάσει κάτι από αυτά θα σου συνιστούσα να το κάνεις και θα δεις γιατί αυτή η συσκευή θεωρείτε ακόμη από πολλούς σαν μια από τις καλύτερες που έχουν φτιαχτεί.

Αν το αποφασίσεις ψάξε στο αντίστοιχο θέμα και ψάξε στην υπογραφή του μέλους bbbb.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Πώς τα κατάφερες έτσι;

 

Αν πας στο σέρβις θα στο φτιάξουν σίγουρα και με το ανάλογο τίμημα.

 

Ε απο τα νευρα μου που βγηκαν κ δεν μπορουσα να τα ξαναβαλω πιο πολυ εγινε αυτο! Οταν λες αναλογο τιμημα? Μηπως συμφερει πιο πολυ να παρω ενα χαλασμενο HD2 μεταχειρισμενο και να τα περασω εγω?? Γιατι το σκεφτηκα κι αυτο

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε! Ακριβως αυτο ψαχνω! Θα ψαχτω λιγο στο service να δω τι θα μου πουν και αν ακουσω καμια εξωφρενικη τιμη θα παραγειλλω κατι τετοιο και θα δω τι θα κανω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Είμαι καινούριος στο forum και γενικά σε forum. Γι' αυτό συγχωρέστε με τα όποια λάθη.

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες που βρήκα στο forum. Έχω το HTC HD2 που πρόσφατα έκανα αναβάθμιση ROM σε 3.14.482.2 ΕΛΛ και είχα το πρόβλημα με την γραφή ελληνικών SMS. Το hotfix διόρθωσε το πρόβλημα αλλά εξακολουθεί να μην εμφανίζονται τα ονόματα των επαφών στα εισέρχόμενα μηνύματα παρά μόνο ο αριθμός τηλεφώνου. Μήπως υπάρχει καμιά απάντηση και λύση;

Και πάλι ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...