Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το outlook φαίνεται στο Start Menu αλλά όχι στοn υποφάκελο Office Mobile.

Άλλαξα και usb θύρα αλλά τίποτα!!!

Καμιά άλλη ιδέα βρε παιδιά;

 

Πριν είχα μια παμπάλαια ROM η οποία όμως συγχρόνιζε μια χαρά. Παίζει ρόλο μήπως που το PC έχει 64bit Windows 7;

 

Δεν μου τικάρει το κουτάκι για να συγχρονίσω email,κλπ γιατί λέει δεν έχει εγκατεστημένο Outlook!!!

 

Δε νομιζω να εχει σχεση το λειτουργικο. Γιατι κι εγω με 7αρια συγχρονιζα λιγο πριν το δωσω.

 

Μια μπακαλιστικη μεθοδος, αλλα δε δοκιμαζεις να βαλεις μες στον υποφακελο Office mobile, το mobile outlook; Μεσω του file explorer.

 

Ισως διαβαζει συγκεκριμενη διαδρομη το wmdc κι αν δε βρισκει κατι εκει που "πρεπει", να μη το διαβαζει γενικως.

 

Εγω για την πλακα μου θα το εκανα παντως εστω για δοκιμη! :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Πώς να το κάνω αυτό Ειρήνη;

 

Μεσω file explorer, θα βρεις το wm outlook στο φακελο που ειναι τωρα. Λογικα στο Start menu. Θα τον κανεις αντιγραφη απο τα properties, νομιζω, κι επειτα, επικολληση στο φακελο που λες. Τον office mobile.

 

Δε θυμαμαι καλα τις διαδρομες και συγγνωμη γι αυτο, γιατι πανω απο 3μηνο πουλησα το hd2 και πανω απο 5μηνο ειχα να το δουλεψω με wm. :O

 

Ηταν 64μπιτα Μαρια.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Πώς να το κάνω αυτό Ειρήνη;

x32 ή x64 ήταν τα Windows σου;

 

δεν παίζει ρόλο η έκδοση των windows του υπολογιστή αλλά η έκδοση του outlook.

Εγά για παράδειγμα είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα μη συγχρονισμού όταν είχα περάσει το Office 2010 στον υπολογιστή. Δεν συγχρόνιζε με τίποτα το τηλ με το outllok 2010 και αναγκάστηκα να περάσω το outlook 2007 στο pc.

 

Έχεις ελέγξει τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου στο active syng;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Ο Νικολας εχει δικιο σε αυτο που λεει. Εγω μιλαω παντα, για windows 7 με office 2007. Και νομιζω το ιδιο ανεφερε πως εχει και η Μαρια.

 

Ητοι ειπα, εαν τιποτα αλλο δεν επιανε, θα εβαζα το mobile outlook σε συγκεκριμενη διαδρομη...

Μπακαλιστικο, αλλα ενιοτε πιανουν απο τυχη κι αυτα...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Έτρεξα το Office diagnostics στο help menu του Outlook στο PC και αμέσως το WDMC μου ξεμπλόκαρε τα κουτάκια για να κάνω συγχρονισμό!!!
Link to comment
Share on other sites

θα κοιταξω με την πρωτη ευκαιρια να το παω σε εξουσιοδοτημενο σερβις να αποφανθει για τον (ασθενη) .ευχαριστω και παλι ρε παιδια!μου βγηκαν τα ματια μια εβδομαδα πανω καταπανω αλλα εχει προβλημα η πλακετα εν ολιγις...να ρερασουν οι γιορτες με το καλο και θα το δωσω σε σερβις...καλη χρονια σε ολους και μακρια απο βλαβες!!!!μπραβο σας παιδια για την υποστηριξει που μου δωσατε !!!με τα λιγα που ειδα το φορουμ ειναι φοβερο!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Πέρασα χθες την official 3.14.405.2 ROM στο κινητό και δεν μπορώ με τίποτα να περάσω το σύνολο των εφαρμογών που θέλω και οι οποίες λειτουργούσαν κανονικά πριν με την παλιά official ROM. Έχω προσπαθήσει πάνω από 15 φορές. Ξεκινάω να τις περνάω στο κινητό κλικάροντας από το κινητό στα cab ένα-ένα και κάνοντας restart όταν μου το ζητάει και σε κάποια άσχετη στιγμή το κινητό δεν μπουτάρει μετά από επανεκκίνηση ή βγαίνει άσπρη οθόνη και κάνω μετά hard reset. Δεν κολλά στην ίδια εφαρμογή αλλά πάντα σε διαφορετική. Κάνω κάτι λάθος;

Οι εφαρμογές που θέλω να περάσω είναι οι:

SPB Backup v.2.1.0

BsB Tweaks 1.6

CHTEditor v.1.8

cleartemp v.1.3.1

c()0kie home tab v 1.8.5

Duttys disable current location

Duttys cyberon voice speed dial

HD2 Mem tweaks

HD2 GreekKeyboard

HTC HD2 CommManager 3G

NoData

SportyPal Pro

Setup EBook Library Manager v0.3

tasksmanila

TCPMP netDRG v2

Touch X add 3G commmanager

Windows media player 12

weathercities GR

TX opera Mobile 10 Flash support

TouchOff W-VGA

 

Ποιες από αυτές να εγκαταστήσω στην συσκευή και ποιες στην κάρτα μνήμης; Μήπως δεν κάνω αυτό σωστά και κολλά το κινητό;

 

Επίσης, κάπου διάβασα ότι η 3.14 ελληνική ROM είχε δημιουργήσει προβλήματα στην αποστολή-λήψη μηνυμάτων η οποία είχε ληθεί όμως. Τι γίνεται με την 3.14 WWE και την αποστολή ελληνικών μηνυμάτων όμως;

Edited by maraki_sse
Link to comment
Share on other sites

To CookiesHomeTab 1.8.5 προκαλεί τέτοια κολήματα, ειδικά αν έχεις ενεργοποιημένη την lockscreen.

Δοκίμασε χωρίς να το περάσεις.

Υπάρχει η 2 έκδοση του CHT, θα την βρεις αν ψάξεις στο xda.

Πάντως όταν περνάμε προγράμματα, καλό είναι να μην γίνεται μαζική εγκατάσταση.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν ειχα βαλει το CHT 2.0 σε energy, απαυτωθηκε ο Διας....

 

Πιο προβληματικο .cab κατ εμενα δεν υπαρχει... Το εδωσα και στην κολλητη μου με htc κι αυτη, και με το που το εγκατεστησε, της zoomαρε τοσο την οθονη που δε μπορουσε να περιηγηθει στα μενου να το επιδιορθωσει. Θεωρω οτι η πλειοψηφια των προβληματων και η πλειονοτητα των conflicts, οφειλεται στο CHT.

 

Προτεινω καθαρη εγκατασταση, και σταδιακη. Ξεκινωντας απο τα στοιχειωδη και βασικα, οπως spb backup ή resco file explorer πχ...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι αυτές τις εφαρμογές μου τις περνά κανονικότατα χωρίς να κολλά...

Συνήθως αρχίζουν οι χαζομάρες με το Opera 10 Mobile Flash Support. Βy the way, εσείς ποιο browser με flash support χρησιμοποιείται;

 

@NIkolaos68: Τι εννοείς να μην γίνεται μαζική εγκατάσταση; Δηλαδή λίγες σήμερα λίγες αύριο;

 

Για το θέμα με τα μηνύματα και την ROM WWE 3.14 κανέις;;;

Link to comment
Share on other sites

Μαζικη εγκατασταση: να το στησεις ολο σε λιγη μονο ωρα.

Το αναποδο ειναι να περνας μια μια εφαρμογη, να της δινεις χρονο να "αποδειξει" οτι δε δημιουργει διενεξη με καποια αλλη ηδη υπαρχουσα.

 

Συνηθως αν βαζουμε πολλες μαζι, και αρχιζουμε τα soft resets, μετα, αν κατι στραβωσει και μας προξενησει ασταθες οικοσυστημα, δε θα ξερουμε τι το προκαλεσε. Γι αυτο προτεινεται καθαρη εγκατασταση και σταδιακη εγκατασταση εφαρμογων..

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

...... Επίσης, κάπου διάβασα ότι η 3.14 ελληνική ROM είχε δημιουργήσει προβλήματα στην αποστολή-λήψη μηνυμάτων η οποία είχε ληθεί όμως. Τι γίνεται με την 3.14 WWE και την αποστολή ελληνικών μηνυμάτων όμως;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3507488#post3507488

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βρήκα τι έκανα... Το HD2 Mem tweaks.cab που προσπαθούσα να εγκαταστήσω είναι μόνο για συσκευές με 576mb ROM!

Οι χαζομάρες πληρώνονται!!!

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείς για rom που με το κατάλληλο radio έχουν ενεργοποιημένα τα 576mb ram.Γιατί και το ευρωπαϊκό hd2 έχει 576mb ram αλλά δεν είναι ενεργοποιημένα με τις official eu roms
Link to comment
Share on other sites

Εεεεεμ ούτε το Αμερικάνικο μοντέλο έχει 576 RAM..... 458,74 έχει με την official ROM.... οπότε... δεν καταλαβαίνω πώς και πότε μπορεί να προκύπτουν αυτά τα 576....:confused:
HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω η συσκευή δεν ανταποκρίνεται καθόλου (τούβλο). Δεν ανάβουν ούτε τα led στη φόρτιση;

Έλεγξε τις επαφές τις μπαταρίας μήπως έχουν στραβώσει. Υπάρχει και η περίπτωση να τα φτυσε η μπαταρία.

 

Νικόλα και dimikord ευχαριστώ πολύ για τη βοήθειά σας,

Όχι ούτε όταν το βάζω στη πρίζα η στο usb του υπολογιστή ανάβει το led της φόρτισης :(

Σχετικά με τις επαφές του κινητού για τη μπαταρία είναι ΟΚ, αυτές τις μπαταρίας δε τις είδα (θα τις κοιτάξω) και θα το δοκιμάσω και με τη μπαταρία από το δικό μου Leon.

Καμιά άλλη ιδέα αν τελικά δε φταίει η μπαταρία?

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια σας και Καλή Χρονιά με υγεία και ευτυχία σε όλο το κόσμο :) :D

HTC HD2 ROM Omega XT v30 Elegancia RADIO 2.15.50.14

HTC Sensation Android: 2.3.5, Sense: 3.5, Insertcoin: 3.4.1, kernel: 2.6.35... Bricked

Link to comment
Share on other sites

Εεεεεμ ούτε το Αμερικάνικο μοντέλο έχει 576 RAM..... 458,74 έχει με την official ROM.... οπότε... δεν καταλαβαίνω πώς και πότε μπορεί να προκύπτουν αυτά τα 576....:confused:

 

Πρακτικα στην επιδοση της συσκευης η μεγαλυτερη rom που φαινεται; Σε τι εξυπηρετει δηλαδη; Γιατι εγω προσωπικα δε βλεπω διαφορα απο το παλιο δικο μου ευρωπαικο με αυτο που χαρισαν στον αδερφο μου το αμερικανικο.

 

Ευτυχισμενο 2012 παιδια! Αυτο μονο να φερει πραγματα! Γιατι το 2011 μονο πηρε, και δη λεφτα και πολλα χαμογελα που εσβησαν...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Η ονομαστική τιμή είναι 576mb

 

Όταν λέμε ονομαστική να υποθέσω ότι εννοείς χωρίς λειτουργικό....? το οποίο οκ είναι εντελώς θεωρητικό μια και ότι και να έχει θα πάρει κάποιο μέρος της μνήμης....οπότε δεν θα είναι ποτέ 576.....

Αν και έχω κάποιες αμφιβολίες..... νομίζω ότι στην used memory, συμπεριλαμβάνεται και το λειτουργικό....... τα διακόσια κάτι δηλαδή που λέει ότι χρησιμοποιούνται είναι applications ΚΑΙ λειτουργικό.....γιατί applications μόνο δεν μπορεί να είναι.....είναι πολλά...πάρα πολλά για applications που τρέχουν.....

Το manila μόνο παίρνει γύρο στα 60-70...μετά τα υπόλοιπα πρέπει να είναι λειτουργικό...

Άρα για να επανέλθω...το total τετρακόσια τόσα που λέει είναι πραγματικό total χωρίς λειτουργικό....νομίζω.....

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοείς για rom που με το κατάλληλο radio έχουν ενεργοποιημένα τα 576mb ram.Γιατί και το ευρωπαϊκό hd2 έχει 576mb ram αλλά δεν είναι ενεργοποιημένα με τις official eu roms

 

Ορθόν!

 

Κάπου είχα βρει αυτή την εφαρμογή και την είχα βάλει στο φάκελο μαζί με τις υπόλοιπες χωρίς να την έχω ξαναεγκαταστήσει.

Μέχρι τώρα δεν έχω βάλει όλες τις εφαρμογές που θα ήθελα (έχω παραλείψει και Cookies home tab και CHTEditor) γιατί δεν αντέχω άλλο σετάρισμα από την αρχή! Πήρα και backup εφόσον όλα ως τώρα βαίνουν ομαλός οπότε να μην χρεάζεται αν πάει κάτι στραβά να ξανασετάρω... Είπαμε οι βλακείες πληρώνονται!!!:O

 

Ευχαριστώ για την εώς τώρα βοήθεια και καλή χρονιά σε όλους!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ορθόν!

 

Κάπου είχα βρει αυτή την εφαρμογή και την είχα βάλει στο φάκελο μαζί με τις υπόλοιπες χωρίς να την έχω ξαναεγκαταστήσει.

Μέχρι τώρα δεν έχω βάλει όλες τις εφαρμογές που θα ήθελα (έχω παραλείψει και Cookies home tab και CHTEditor) γιατί δεν αντέχω άλλο σετάρισμα από την αρχή! Πήρα και backup εφόσον όλα ως τώρα βαίνουν ομαλός οπότε να μην χρεάζεται αν πάει κάτι στραβά να ξανασετάρω... Είπαμε οι βλακείες πληρώνονται!!!:O

 

Ευχαριστώ για την εώς τώρα βοήθεια και καλή χρονιά σε όλους!!! :)

 

Καλημέρα. Καλή Χρονιά.

 

Φαντάζομαι ότι γνωρίζεις την ύπαρξη μαγειρεμένων rom που πάνε σφαίρα και έχουν ενσωματομένα το Cookies Home Tab και άλλα πολλά.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Καλή Χρονιά.

 

Φαντάζομαι ότι γνωρίζεις την ύπαρξη μαγειρεμένων rom που πάνε σφαίρα και έχουν ενσωματομένα το Cookies Home Tab και άλλα πολλά.

 

Καλημέρα και καλή χρονιά!!!

Ναι το γνωρίζω απλά δεν ήθελα να μπω στην διαδικασία να βάλω custom rom έως τώρα.Δεν έχω πολύ χρόνο για να ασχοληθώ με το τηλέφωνο. Αν βάλω custom rom όμως σίγουρα θα προτιμήσω android... Και από αυτά που έκανε τελευταία μάλλον ο καιρός πλησιάζει!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!!!

Ναι το γνωρίζω απλά δεν ήθελα να μπω στην διαδικασία να βάλω custom rom έως τώρα.Δεν έχω πολύ χρόνο για να ασχοληθώ με το τηλέφωνο. Αν βάλω custom rom όμως σίγουρα θα προτιμήσω android... Και από αυτά που έκανε τελευταία μάλλον ο καιρός πλησιάζει!

 

Βασικα κατ εμενα, ασχολεισαι περισσοτερο με το τηλεφωνο, μοιραια, εαν το εχεις με official που ειναι πιο ασταθης, σε σχεση με μια καλη σταθερη custom! :happy:

 

Προσωπικα οσο το ειχα λατρευα την energy! Ουτε εγω ηθελα να αλλαξω την official, μ επεισε ενας φιλος που το ειχε ηδη πριν απο μενα να βαλω energy, κι ειχε πολυ δικιο! Πιο πλουσιο, πιο γρηγορο, πιο σταθερο, πιο ομορφο! :happy:

 

Καλη Χρονια! :D

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...