Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν λεω οτι εινα προβλημα της rom προς θεου!

Απλα το παρατηρησα και ειπα να ρωτησω μπας και βγαινει!

 

Είναι θέμα του παρόχου (Cosmote) και όχι της εκάστοτε rom, εάν συνδέσεις κάποιο bluetooth ή τα ακουστικά δε θα φαίνεται πια το "ενοχλητικό" 1:D

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να στείλουμε όλες τις επαφές μας μονομιάς μεσω bluetooth??

Δεν υπάρχει κάποια επιλογή "αποστολή όλων" ή "επιλογή όλων" (ούτε στο μενού των επαφών, ούτε στο pocket outlook), και πρέπει να στείλω όλες τις επαφές μου σε ένα sony ericsson...

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποιος τρόπος για να στείλουμε όλες τις επαφές μας μονομιάς μεσω bluetooth??

Δεν υπάρχει κάποια επιλογή "αποστολή όλων" ή "επιλογή όλων" (ούτε στο μενού των επαφών, ούτε στο pocket outlook), και πρέπει να στείλω όλες τις επαφές μου σε ένα sony ericsson...

 

Μην πηγαίνεις μέσω του People αλλά μέσω του Contacts των windows. Εκεί υπάρχει η δυνατότητα για "Επιλογή όλων".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μην πηγαίνεις μέσω του People αλλά μέσω του Contacts των windows. Εκεί υπάρχει η δυνατότητα για "Επιλογή όλων".

 

Πώς πάμε στο Contacts των windows? Έχω φάει τον κόσμο και δεν το βρίσκω...

Edited by Jim84

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πώς πάμε στο Contacts των windows? Έχω φάει τον κόσμο και δεν το βρίσκω...:worry:

 

Έναρξη / Τηλέφωνο / Επαφές

 

(Δεν έχω official rom και μπορεί να διαφοροποιείται από την official η τοποθεσία)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά, βρε Γιάννη! Είχα φάει τον κόσμο να το βρώ! Ενώ πήγαινα κανονικά στα Contacts των windows (φάκελος outlook), δεν έβλεπα το "Επιλογή όλων" επειδή βρίσκεται χαμήλά στο μενού και για να φανεί έπρεπε να σκρολάρεις...

Thanks!

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος για να στείλουμε όλες τις επαφές μας μονομιάς μεσω bluetooth??

Δεν υπάρχει κάποια επιλογή "αποστολή όλων" ή "επιλογή όλων" (ούτε στο μενού των επαφών, ούτε στο pocket outlook), και πρέπει να στείλω όλες τις επαφές μου σε ένα sony ericsson...

 

ξέρει να μου πει κάποιος πως γίνετε το αντίθετο? δηλαδή από sony ericsson να πάνε οι επαφές στο hd2,ολες μαζι.μεσω outlook?bt?ενα φιλαράκι θέλει να το κάνει που πήρε τώρα το hd2

Edited by sisferas_sax

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξέρει να μου πει κάποιος πως γίνετε το αντίθετο? δηλαδή από sony ericsson να πάνε οι επαφές στο hd2,ολες μαζι.μεσω outlook?bt?ενα φιλαράκι θέλει να το κάνει που πήρε τώρα το hd2

 

Δεν υπάρχει η δυνατότητα να σταλούν μέσω bluetooth από το SE σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Βιάστηκα να χαρώ... Ενώ επιλέγονται όλες οι επαφές, όταν πατώ "αποστολή μεσω bluetooth", στέλνει μόνο την πρώτη επαφή...:blink:

Καμιά ιδέα?

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως τις στέλνει όλες μαζί αλλά η άλλη συσκευή σου σε ρωτάει για την κάθε μία ξεχωριστά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θεωρω πως εννοει αυτο που εμφανιζεται σε αρκετους κατοχους γραμμης cosmote.. κι εγω οσο ειχα συνδεση στη vodafone δεν υπηρχε. μολις εβαλα cosmote εμφανιστηκε ο αριθμος 1 εκει που περιγραφει ο φιλος παραπανω. κι ενας αλλος που ηξερα με Leo και cosmote συνδεση, παλι το ειχε. εκει το προσεξα πρωτα, και ηταν με rom energy. δεν νομιζω πως ειναι θεμα της rom... :)

 

Εγω παντως που εχω cosmote συνδεση δεν μου βγαζει 1......

Link to comment
Share on other sites

Nop... Μόνο την πρώτη στη λίστα και σταματάει.

απ το sony ericsson πας

επαφές

επιλογές

άλλες επιλογές

για προχωρημένους

αποστολή όλων

κ στο HD2 κανεις αποδοχή και είσαι ok!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

απ το sony ericsson πας

επαφές

επιλογές

άλλες επιλογές

για προχωρημένους

αποστολή όλων

κ στο HD2 κανεις αποδοχή και είσαι ok!

 

Το αντίστροφο θέλει...

Link to comment
Share on other sites

αυτο κανει μαλλον γι αυτο που ρωτησα εγω

Δεν υπάρχει η δυνατότητα να σταλούν μέσω bluetooth από το SE σου;

δεν ειναι δικο μου το s.e. .θα το δω αυριο το πρωι και θα σας πω.ευχαριστω παντος.

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

αυτο κανει μαλλον γι αυτο που ρωτησα εγω

 

δεν ειναι δικο μου το s.e. .θα το δω αυριο το πρωι και θα σας πω.ευχαριστω παντος.

 

Όχι, δεν κάνει για σένα. Τα SE κάνουν ομαδική bt αποστολή επαφών, όπως περιγράφεται παραπάνω.

Edited by stranger72
Link to comment
Share on other sites

επειδη σε λιγες μερες σκοπευω να βγω εξωτερικο, χρειαζεται κατι να αλλαξω εγω στη συσκευη μου ωστε να δεχομαι κλησεις και sms η αρκει να μου ενεργοποιησει απλα ο παροχος την αντιστοιχη υπηρεσια?

απλα αρκει να ενεργοποιησεις την περιαγωγη ( roaming)

-θα σου προτεινα να βαλεις το skype -ετσι θα γλιτωσεις αρκετα χρηματα

Link to comment
Share on other sites

 

Όντως από την περιγραφή φαίνεται να με καλύπτει, αλλά είναι αρκετά παλιό (2006) και αναφέρεται σε χαρακτηριστικά του outlook contacts που έχουν πλέον προστεθεί (πολλαπλή επιλογή, αποστολή επιλεγμένων). Ψιλοφοβάμαι να το χρησιμοποιήσω μην γίνει κανά μπέρδεμα...

Το έχεις χρησιμοποιήσει σε Hd2 (ή άλλο WM 6.5) ?

 

 

 

απ το sony ericsson πας

επαφές

επιλογές

άλλες επιλογές

για προχωρημένους

αποστολή όλων

κ στο HD2 κανεις αποδοχή και είσαι ok!

 

αυτο κανει μαλλον γι αυτο που ρωτησα εγω

δεν ειναι δικο μου το s.e. .θα το δω αυριο το πρωι και θα σας πω.ευχαριστω παντος.

 

Σωστά. Έτσι γίνεται η μεταφόρά από SE στο HD2, και λειτουργεί θαυμάσια!

Άντε να δούμε πως θα καταφέρουμε το αντίστροφο...

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. εσένα το contacts κάνει πολλαπλή αποστολή ή δεν έχει χρειαστεί να κάνεις?

Γιατί αν και τα WM πλέον τυπικά υποστηριζουν πολλάπλή επιλογή και πολλαπλή αποστολή με bluetooth, στην πράξη σε εμένα δεν γίνεται. Φταίει, λοιπον, το σεταρισμά μου ή είναι γενικό bug?

 

Για το ιστορικό, έχω την official elliniki rom 1.66

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

απλα αρκει να ενεργοποιησεις την περιαγωγη ( roaming)

-θα σου προτεινα να βαλεις το skype -ετσι θα γλιτωσεις αρκετα χρηματα

αυτο το εχω ηδη ενεργοποιησει και με αυτο θα κινηθω κυριως! απλως δεν κατεχουν ολοι το skype, η γιαγια μου πχ, και ηθελα να ενεργοποιησω την περιαγωγη! ευχαριστω!!!

 

Εγω παντως που εχω cosmote συνδεση δεν μου βγαζει 1......

το παραξενο ειναι οτι δε το βγαζει σε ολους τον αριθμο και δεν καταλαβαινω το γιατι. απ το τηλεφωνικο κεντρο εξυπηρετησης της cosmote μου 'παν οτι απλα δηλωνει πως ειναι ενεργοποιημενη 1 γραμμη...:confused:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. εσένα το contacts κάνει πολλαπλή αποστολή ή δεν έχει χρειαστεί να κάνεις?

Γιατί αν και τα WM πλέον τυπικά υποστηριζουν πολλάπλή επιλογή και πολλαπλή αποστολή με bluetooth, στην πράξη σε εμένα δεν γίνεται. Φταίει, λοιπον, το σεταρισμά μου ή είναι γενικό bug?

 

Για το ιστορικό, έχω την official elliniki rom 1.66

Δοκίμασε το εξής

Πήγαινε ρυθμίσεις--->menu--->all settings--->bluetooth στην τρίτη καρτέλλα επέλεξε bt send object--->menu change type--->contacts και μενού select all

Το δοκίμασα σε μαζική αποστολή προς το vf 845 και δούλεψε άψογα

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που εχω cosmote συνδεση δεν μου βγαζει 1......

 

Μέχρι την 1.66 επίσημη ROM μετά την αποσύνδεση ακουστικών ή την απενεργοποίηση του Bluetooth, παρέμενε ενεργή ή συγκεκριμένη θέση της μπάρας και εμφανιζόταν τότε το 1 της Cosmote. Με την 3.14, ο αριθμός 1 εμφανίζεται μόνιμα εφόσον δεν είναι ενεργές οι πιο πάνω λειτουργίες.

Υποθέτω ότι στις cooked ROMs, η αντίστοιχη συμπεριφορά τους θα εξαρτάται από την έκδοση της επίσημης στην οποία βασίζονται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...