Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα μια ερωτηση αν βαλω ποιο καινουργια ρομ απο την 1,66 πχ την 2.10.50.19 ελληνικο μενου θα εχει το κινητο?

 

δε υπαρχει πιο καινουργια εκτος αν θες να βαλεις (μαγειρεμενη) αμα βαλεις ελλινικη ρομ ελλινηκα θα εχεις ενοειτε!!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη αν βαλω μαγειρεμενη δε θα εχει ελληνικο μενου σωστα?????

 

θα εχεις!!!!!!!!! βαλε ελλινικη ρομ!!! βαλε αυτη http://rapidshare.com/files/408768295/Omega_v4.0_ELL_MaxSense.rar.html

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.Όταν έχω τη βιντεοκάμερα το φλας ανάβει κανονικά ανάλογα με τις ρυθμίσεις.Στη φωτογραφική όμως δεν ανάβει ούτε στο auto ούτε στη ρύθμιση του να ανάβει συνέχεια.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.Όταν έχω τη βιντεοκάμερα το φλας ανάβει κανονικά ανάλογα με τις ρυθμίσεις.Στη φωτογραφική όμως δεν ανάβει ούτε στο auto ούτε στη ρύθμιση του να ανάβει συνέχεια.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

 

μηπως εχεις χαμηλη μπαταρια???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δηλαδη αν βαλω μαγειρεμενη δε θα εχει ελληνικο μενου σωστα?????

 

Δες εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

 

παιδια καλησπερα μια ερωτηση αν βαλω ποιο καινουργια ρομ απο την 1,66 πχ την 2.10.50.19 ελληνικο μενου θα εχει το κινητο?

 

Ενημερωτικά... το 2.10.50.19 δεν είναι έκδοση rom αλλά radio.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι , το σκέφτηκα κι εγώ , γιαυτό το δοκίμασα σήμερα μετά από πλήρη φόρτιση!

 

Έχεις official rom στη συσκευή σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θα εχεις!!!!!!!!! βαλε ελλινικη ρομ!!! βαλε αυτη http://rapidshare.com/files/408768295/Omega_v4.0_ELL_MaxSense.rar.html

 

φιλε μου δεν μπορω να κανω εγκατασταση δε ξερω γιατι μου βγαζει σφαλμα

 

τα καταφερα

Edited by haritos14
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν μπορω να κανω εγκατασταση δε ξερω γιατι μου βγαζει σφαλμα

 

Η εγκατασταση οποιασδηποτε ρομ πλην της επισημης προυποθετει πως εχεις κανει hspl στην συσκευη σου. Εσυ εκανες; Αν οχι κοιτα στη πρωτη σελιδα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Η εγκατασταση οποιασδηποτε ρομ πλην της επισημης προυποθετει πως εχεις κανει hspl στην συσκευη σου. Εσυ εκανες; Αν οχι κοιτα στη πρωτη σελιδα.

 

τα εκανα ολα εβαλα την ομεγα αλλα τωρα μου εχει κολησει το τηλ στην ασπρη εικονα τις HTC και δεν κανει τιποτα σωστε με σας παρακαλω

Link to comment
Share on other sites

τα εκανα ολα εβαλα την ομεγα αλλα τωρα μου εχει κολησει το τηλ στην ασπρη εικονα τις HTC και δεν κανει τιποτα σωστε με σας παρακαλω

 

Ξερεις να συνδεεις την συσκευή σου με το pc σε bootloader mode?

 

Αν ναι κανε το και ακολούθησε τις οδηγιες που θα βρεις στο πρωτο ποστ εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

 

Εχεις και αλλες επιλογες αν δεν σου αρεσει η ρομ που σου προτεινανε.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

κανε απεγκατασταση τον opera 10 που εβαλες και βγαλε και το αρχειακι που εβαλες για να παιζει flash.

 

κατεβασε και εγκατεστησε την final εκδοση του opera 10 ετοιμη με flash και παραμετροποιημενη απο εδω :

 

Opera Mobile 10 Flash support.cab

 

Εξ'ορισμου η δυνατότητα για flash είναι απενεργοποιημένη.

Γι'αυτο πρέπει να την ενεργοποιησετε απλα ανοιγωντας τον opera 10 και στις ρυθμισεις (settings) επιλεξτε "για προσωρημενους (advanced settings)" και επιλεξτε να ειναι ανοικτο (enabled) το "επεκτασεις (plug-ins)".

 

για δοκιμασε ξανα με αυτο που σου δινω. παιζει κανονικοτατα flash και ειναι σουπερ !!!!

 

**** το link το πηρα απο το θεμα που υπαρχει ηδη για τον opera mobile 10, το οποιο εχει δημιουργηθει απο τον Γιαννη (Athanaso77).

εδω ειναι το θεμα που μιλαμε για τον opera mobile 10 :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=260545

 

εδω ειναι το post του Γιαννη (Athanaso77) για την συγκεκριμενη εκδοση που δινω παραπανω :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3123348#post3123348

 

πραγματι δουλεψεεε!:D ευχαριστω πολυυυυυ

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τα εκανα ολα εβαλα την ομεγα αλλα τωρα μου εχει κολησει το τηλ στην ασπρη εικονα τις HTC και δεν κανει τιποτα σωστε με σας παρακαλω

 

Ξαναβάλε την official. Πληροφορίες στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη,μην το δενεις κομπο αυτο....την εχω πατησει με τετοια περιγραφη....και μεσω paypall καταφερα μετα απο ενα μηνα να βρω ακρη και να παρω τα λεφτα μου...ο πωλητης εκανε τον αμερικανο,μολις τον εδωσα ομως και στο ebay αλλα και στο paypall,μου απαντησε σε μειλ,αλλα ηταν αργα..;)

 

σιγουρα ειναι σπανιο να βρεθει καποιος σε τετοια περιπτωση,οχι ομως και αδυνατο.

 

Σας ευχαριστώ όλους όσοι ασχοληθήκατε με το θέμα μου. Τελικά το πήγα στην ACE και τα έσκασα κανονικά (230€), ακόμη με πονάει το στομάχι...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σας ευχαριστώ όλους όσοι ασχοληθήκατε με το θέμα μου. Τελικά το πήγα στην ACE και τα έσκασα κανονικά (230€), ακόμη με πονάει το στομάχι...

 

Τι σου άλλαξαν; Έχεις αναλυτικό λογαριασμό του τι κόστισε πόσο; Συνεχίζει κανονικά η ισχύ της εγγύησης της συσκευής, σωστά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

στη ρομ Energy Leo 23673 Sense2.5 Cookie DinikGlass περιλαμβάνεται το musicID??

αν όχι μπορεί να μου δώσει ένα λινκ κάποιος να το κατεβάζω ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στη ρομ Energy Leo 23673 Sense2.5 Cookie DinikGlass περιλαμβάνεται το musicID??

αν όχι μπορεί να μου δώσει ένα λινκ κάποιος να το κατεβάζω ?

 

Κωστη θα σε μαλωσω :D

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=439974

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

έψαξα μόνο στο άλλο μαγαζί...:O

δεν βλέπω όμως cab...

Edited by _KOSTASKELLAS_
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έψαξα μόνο στο άλλο μαγαζί...:O

δεν βλέπω όμως cab...

 

δεν το ειχα δει:O

 

Admin edit: software removed after a complaint from the copyright owner, this software is not freeware or shareware and therefore considered warez, warez is not allowed on the forum.

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο αλλα δεν κανουνε την ιδια δουλεια,το ενα σου κατεβαζει τα στοιχεια και τα εξωφυλλα απο το τραγουδι που ακους και το αλλο σου λεει πιο κομματι και πιο αλμπουμ ακους.Αν βεβαια εννοει το music id το προγραμμα που κανει την ιδια δουλεια με το midomi και το shazam τοτε εχεις δικιο

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...