Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι γνωστες φλασαρουν παντα απο καρτα.:)

κανουν που και που ενα καλο backup της καρτας στο pc,ενα format σε fat 32 και ενα task29 και ξανανοιωνει το τηλ ;)

 

Φίλε Zaharaki δε διαφωνώ με αυτό που λες. Απλα είδα το συγκεκριμένο tool (το οποίο αυτοματοποιεί όλη τη διαδικασία, συμπεριλαμβανομένου του task29) και θεωρώ ότι είναι μεγάλη βοήθεια για έναν απλό χρήστη.

Όπως λες κι εσύ, οι γνώστες ... ξέρουν. ;)

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Zaharaki δε διαφωνώ με αυτό που λες. Απλα είδα το συγκεκριμένο tool (το οποίο αυτοματοποιεί όλη τη διαδικασία, συμπεριλαμβανομένου του task29) και θεωρώ ότι είναι μεγάλη βοήθεια για έναν απλό χρήστη.

Όπως λες κι εσύ, οι γνώστες ... ξέρουν. ;)

 

ειναι πολυ καλο εργαλειο,αλλα για οσους δεν φλασαρουν απο καρτα φιλε μου :)

 

φυσικα και δεν τιθεται θεμα αμφισβητησης αυτου που αναφερες ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω φλασαρω απο καρτα οχι γιατι ετσι πρεπει να κανω αλλα γιατι ειναι ευκολια.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια εμενε που ειναι τησ τ mobile απο αμερικη θα μπαινει αυτη η rom?

 

Γιατί δεν ρωτάς στο θέμα της συγκεκριμένης rom;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω προβλημα με τον μεταφραστη Google Trabslator .cab ενω ειναι εγκατεστημενος δεν λητουργει, εχω βαλει και το NETCFv35... του εχω κανει και hard raset και ξανα στησιμο αλλα τιποτα ειμαι με 1.66 μανα.Καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Με το Flashaholic απλοποιείται πολύ η όλη διαδικασία...

Παράθεσα link σε προηγούμενο post, αλλά δεν έδωσε κανείς σημασία... :confused:

 

Έβαλα "Flashaholic" στο search του φόρουμ αλλά δε βρίσκω το προηγούμενο μήνυμά σου. Μπορείς να ξαναδώσεις το link;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχω προβλημα με τον μεταφραστη Google Trabslator .cab ενω ειναι εγκατεστημενος δεν λητουργει, εχω βαλει και το NETCFv35... του εχω κανει και hard raset και ξανα στησιμο αλλα τιποτα ειμαι με 1.66 μανα.Καμια βοηθεια?

 

Τζάμπα έκανες hard reset και ούτε το NET CF φταίει. Μάλλον έπαψε να λειτουργεί η μετάφραση, μέσα απ' τη συγκεκριμένη εφαρμογή. Βάλε αυτό:

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-anuvadak-google-translator-for-windows.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει κάτι τέτοιο και δεν βλέπω τη χρησιμότητα κάτι τέτοιου.

 

ΥΓ. Μην γράφεις συνεχόμενα μηνύματα. Το απαγορεύουν οι κανονισμοί του forum. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης".

 

αυτο που λεσ μου το κανει εμενα το προγραμα κεντρο συσκευων windows mobile (windows 7 64bit)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα "Flashaholic" στο search του φόρουμ αλλά δε βρίσκω το προηγούμενο μήνυμά σου. Μπορείς να ξαναδώσεις το link;
Flashaholic Rom Update Utility v1.1

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=722852

 

:)

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος πως τσεκαρουμε πολλους φακελους οταν ειναι περισσοτεροι απο το μεγεθος της οθονης;Χωρις ομως να τους τσεκαρει ολλους;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορει να μου πει καποιος πως τσεκαρουμε πολλους φακελους οταν ειναι περισσοτεροι απο το μεγεθος της οθονης;Χωρις ομως να τους τσεκαρει ολλους;

 

Βάλε το Resco Explorer. Όλοι αυτό χρησιμοποιούμε και κάνεις με τον πλέον εύκολο τρόπο αυτό που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικα κατεφερε καπιος να ηχογραφιση τηλεφωνημα με ολα αυτα τα (μουφα) προγραματα που κυκλοφορουν?εγω τα δοκιμασα ολα κ δε κανει δουλια κανενα παρα μονο αν εχεις το τηλεφωνο σε ανοιχτη ακροαση
Link to comment
Share on other sites

Με το ζήτημα του internet που συζητάτε ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί το τηλέφωνο να συνδεθεί στο διαδίκτυο και να σε χρεώσει αν εγώ δεν έχω ζητήσει από τον πάροχο καθόλου internet.

Εξαρτάται απ' το αν ο πάροχος έχει την πρόσβαση στο διαδίκτυο ενεργοποιημένη ή όχι. Μπορείς να τους πάρεις ένα τηλ. και να τους ζητήσεις να διακόψουν τη δυνατότητα πρόσβασης του λογαριασμού σου στο διαδίκτυο, οπότε και δεν θα χρεώνεσαι.

 

Εναλλακτικά μπορείς να αφήσεις τη δυνατότητα πρόσβασης στο διαδίκτυο ενεργή (για τις περιπτώσεις που θέλεις να έχεις internet) και να εγκαταστήσεις το NoData, που απλά δεν θα αφήνει το κινητό να συνδεθεί (είναι δοκιμασμένο και δουλεύει άψογα).

 

Τέλος, μπορείς να γίνεις συνδρομητής σε κάποιο πακέτο όγκου δεδομένων και να απολαμβάνεις το διαδίκτυο παντού χωρίς να αγχώνεσαι για τις χρεώσεις. Σε συσκευές όπως το HD2 η πρόσβαση στο διαδίκτυο είναι σχεδόν απαραίτητη για να το χαρείς όπως πρέπει.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχω το htc diamond2 και εντελως ξαφνικα αρχισε να κολλαει το μενου.Δεν εχω κανενα εξτρα προγραμμα βαλει.εκανα update απο την επισημη σελιδα της htc ,αλλα παλι τα ιδια.μηπως γνωριζει κανεις τι μπορει να συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

Με το Flashaholic απλοποιείται πολύ η όλη διαδικασία...

Παράθεσα link σε προηγούμενο post, αλλά δεν έδωσε κανείς σημασία... :confused:[/QUO

 

να το κανω με το flashaholic h με το task 29???? εχω μπερδευτει καμια βοηθεια γ το τι πρεπει να κανω ακριβως διαβασα τουσ οδηγους στην αρχη αλλα μπερδευτικα αξιζει το κοπο το φλασαρισμα ρε παιδια η θα το μετανιωσο?

Link to comment
Share on other sites

Με το Flashaholic απλοποιείται πολύ η όλη διαδικασία...

Παράθεσα link σε προηγούμενο post, αλλά δεν έδωσε κανείς σημασία... :confused:[/QUO

 

να το κανω με το flashaholic h με το task 29???? εχω μπερδευτει καμια βοηθεια γ το τι πρεπει να κανω ακριβως διαβασα τουσ οδηγους στην αρχη αλλα μπερδευτικα αξιζει το κοπο το φλασαρισμα ρε παιδια η θα το μετανιωσο?

 

Nα απαντησω μονο στο τελευταιο, καθως δεν εχω ασχοληθει με το flashaholic, εχω μεινει στο task29 (το οποιο δεν ειναι ακριβως flash tool per se, μαλλον wipe out tool FOR flash ειναι).

 

Το φλασαρισμα λοιπον κατα την γνωμη μου αξιζει ναι. Αλλα αξιζει αν ξερεις για ποιον λογο το κανεις και τι κερδιζεις με αυτο. Θελω να πω πως αν καποιος ειναι 100% ευχαριστημενος με το τηλεφωνο του και/ή δεν θελει να πειραματιστει (γιατι κακα τα ψεμματα, περναει απο διαφορες ΡΟΜ μεχρι να βρει αυτην που του ταιριαζει), δεν υπαρχει λογος να φλασαρει.

Σε καθε περιπτωση η διαδικασια φλασαρισματος αυτη καθ'αυτη ειναι πολυ ασφαλης κατα την γνωμη μου και τα οσα εχω διαβασει. Συνηθως προσφερει καλυτερη ταχυτητα και/ή γραφικα απο την μαμισια ΡΟΜ, καθως και νεες εφαρμογες ή/και updates των ηδη υπαρχοντων (με γνωμονα την stock παντα).

 

Μια ερωτηση παρεμπιπτοντως (αν και εχω καιρο να φλασαρω, εχω μεινει σε μια nrg του προηγουμενου μηνα και δεν με βλεπω να αλλαζω), τι διαφορα υπαρχει στο φλασαρισμα απο καρτα και στο φλασαρισμα απο υπολογιστη (εκτος απο το μεσο προφανως :lol:)? Εγω χρησιμοποιω τον δευτερο τροπο χωρις καμια παρενεργεια και με μεγαλη ευκολια, εχω χρησιμοποιησει και την καρτα καποιες φορες αλλα μονο οταν ηθελα να φλασαρω on the go. Απο κει και περα δεν φανταζομαι να υπαρχει καποια ουσιαστικη διαφορα ή κανω λαθος?

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

 

Nα απαντησω μονο στο τελευταιο, καθως δεν εχω ασχοληθει με το flashaholic, εχω μεινει στο task29 (το οποιο δεν ειναι ακριβως flash tool per se, μαλλον wipe out tool FOR flash ειναι).

 

Το φλασαρισμα λοιπον κατα την γνωμη μου αξιζει ναι. Αλλα αξιζει αν ξερεις για ποιον λογο το κανεις και τι κερδιζεις με αυτο. Θελω να πω πως αν καποιος ειναι 100% ευχαριστημενος με το τηλεφωνο του και/ή δεν θελει να πειραματιστει (γιατι κακα τα ψεμματα, περναει απο διαφορες ΡΟΜ μεχρι να βρει αυτην που του ταιριαζει), δεν υπαρχει λογος να φλασαρει.

Σε καθε περιπτωση η διαδικασια φλασαρισματος αυτη καθ'αυτη ειναι πολυ ασφαλης κατα την γνωμη μου και τα οσα εχω διαβασει. Συνηθως προσφερει καλυτερη ταχυτητα και/ή γραφικα απο την μαμισια ΡΟΜ, καθως και νεες εφαρμογες ή/και updates των ηδη υπαρχοντων (με γνωμονα την stock παντα).

 

Μια ερωτηση παρεμπιπτοντως (αν και εχω καιρο να φλασαρω, εχω μεινει σε μια nrg του προηγουμενου μηνα και δεν με βλεπω να αλλαζω), τι διαφορα υπαρχει στο φλασαρισμα απο καρτα και στο φλασαρισμα απο υπολογιστη (εκτος απο το μεσο προφανως :lol:)? Εγω χρησιμοποιω τον δευτερο τροπο χωρις καμια παρενεργεια και με μεγαλη ευκολια, εχω χρησιμοποιησει και την καρτα καποιες φορες αλλα μονο οταν ηθελα να φλασαρω on the go. Απο κει και περα δεν φανταζομαι να υπαρχει καποια ουσιαστικη διαφορα ή κανω λαθος?

 

TO κινητο μου αρεσει οπως ειναι απλα κανει μερικα κοληματα κ επανεκινησεις χωρις λογο κ ελεγα αμα φλασαρω την ωμεγα 4 ρομ μηπως τα ξεπερασει αυτα τα προβληματα οπως επισεις να το φορτιζω κ 2 φορες την μερα που εχει καταντησει κουραστικο!!!

Link to comment
Share on other sites

 

TO κινητο μου αρεσει οπως ειναι απλα κανει μερικα κοληματα κ επανεκινησεις χωρις λογο κ ελεγα αμα φλασαρω την ωμεγα 4 ρομ μηπως τα ξεπερασει αυτα τα προβληματα οπως επισεις να το φορτιζω κ 2 φορες την μερα που εχει καταντησει κουραστικο!!!

 

Aφου κανει επανεκινησεις κλπ δοκιμασε πρωτα hard reset. Επισης φορτιση δυο φορες την ημερα δεν ειναι απαραιτητα παραλογο, εξαρταται την χρηση. Απο κει και περα, βαλε καποια ρομ με καλη διαχειριση ενεργειας, δεν ξερω καποια συγκεκριμενη να σου προτεινω. Σιγουρα οχι NRG παντως, διοτι καλες χρυσες αλλα τραβανε πολυ μπαταρια.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ποιό ROM χρειάζομαι για να αλλάξω τη γλώσσα του λειτουργικού σε Αγγλική σε HTC HD2 της Ελληνικής αγοράς, πού μπορώ να το κατεβάσω και αν υπάρχουν σχετικές οδηγίες.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

 

TO κινητο μου αρεσει οπως ειναι απλα κανει μερικα κοληματα κ επανεκινησεις χωρις λογο κ ελεγα αμα φλασαρω την ωμεγα 4 ρομ μηπως τα ξεπερασει αυτα τα προβληματα οπως επισεις να το φορτιζω κ 2 φορες την μερα που εχει καταντησει κουραστικο!!!

 

Τα προβλήματα που αναφέρεις θα φύγουν με hard reset. Αν θέλεις να αλλάξεις ρομ, τότε συστήνεται ανεπιφύλακτα η Omega 4.0 - εξαιρετική

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Ποιό ROM χρειάζομαι για να αλλάξω τη γλώσσα του λειτουργικού σε Αγγλική σε HTC HD2 της Ελληνικής αγοράς, πού μπορώ να το κατεβάσω και αν υπάρχουν σχετικές οδηγίες.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Υπαρχουν πολλες ρομ... μπορεις να βαλεις την οφφισιαλ της HTC μπορεις και cooked... εξαρτατε το τι θες.

Link to comment
Share on other sites

 

Aφου κανει επανεκινησεις κλπ δοκιμασε πρωτα hard reset. Επισης φορτιση δυο φορες την ημερα δεν ειναι απαραιτητα παραλογο, εξαρταται την χρηση. Απο κει και περα, βαλε καποια ρομ με καλη διαχειριση ενεργειας, δεν ξερω καποια συγκεκριμενη να σου προτεινω. Σιγουρα οχι NRG παντως, διοτι καλες χρυσες αλλα τραβανε πολυ μπαταρια.

 

ΕΧΩ κανει 2 φορες hard reset και τα προγραματα απο την αρχη ενα ενα τα περασα κ σοφτ ρεσετ μετα απο καθε προγραμα τι να πω? ασχολουμε ελαχιστα μαζι του κ ειναι παραλογη αυτη η καταναλωση μπαταριας μπενω κανα μισαωρο στο ιντερνετ ητε με gprs h me wifi καμια 10αρια τηλεφωνα κανω αντε να μιλαω συνολο μια ωρα κ αντε αλλη μια ωρα συνολο να το σκαλισω να μαθω το μενου του κτλ κ αδιαζει εντελως!! αμα βαλω ρομ την ωμεγα 4 θα βαλω την θεωρο πολλυ καλη αν κρινω απο τα σχολια σας!! ;):D

Link to comment
Share on other sites

Εγω σου προτεινω να βαλεις μαζι με οποια ρομθελεις εσυ και το ραδιο που εχω στην υπογραφη μου .Πραγματικα με βγαζει 2 μερες φουλ χρηση...

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν πολλες ρομ... μπορεις να βαλεις την οφφισιαλ της HTC μπορεις και cooked... εξαρτατε το τι θες.

Μπορείς να μου δόσεις εναλλακτικές διευθύνσεις για κατέβασμα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...