Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια παιρναω τον φακελο του igo8 και οταν παω να κανω εγκατασταση το .exe δεν το κανει.πες τε μου πως γινεται
Link to comment
Share on other sites

Καποιος να μου πει που βρισκεται ο φακελος ταπετσαριες για να τον μετονομασω λογω του προβληματος με τον chtditore 1.8.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

η συσκευη μου/my documents/οι ταπετσαριες μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παιρναω τον φακελο του igo8 και οταν παω να κανω εγκατασταση το .exe δεν το κανει.πες τε μου πως γινεται

 

Έχεις κάνει post σε λάθος μέρος,

Για το igo8 συζητάμε εδώ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μια γρήγορη, πείτε μου ακριβώς τη ρύθμιση να καταβάζει ολόκληρα τα e-mail χωρίς να βγάζει το σπαστικό μύνημα ότι θα το κάνει την επόμενη φορά αποστολής παραλαβής !!! Το μόνο σπαστικό που έχω βρεί στο τηλέφωνο είναι αυτό !!!
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Αλληλογραφία/ Περισσότερα/ Μενού/ Εργαλεία/ Επιλογές/ Tap στο λογαριασμό/ Λήψη ρυθμίσεων μεγέθους.

 

edit: Αυτό ισχύει για λογαριασμό μου στο Yahoo.

Edited by elti
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Αλληλογραφία/ Περισσότερα/ Μενού/ Εργαλεία/ Επιλογές/ Tap στο λογαριασμό/ Λήψη ρυθμίσεων μεγέθους.

 

edit: Αυτό ισχύει για λογαριασμό μου στο Yahoo.

 

Νάσαι καλά, ευχαριστώ

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί μου ζητήσατε Ελληνική rom σε WM 6.5.x

Μετά από πολύ κούραση-προσπάθεια-δοκιμές-αγώνα κτλ :lol::p είναι έτοιμη :)

 

Σε 3 εκδόσεις:

 

Omega 2.7.1 Ελληνική

 

Omega 2.7.1 Ελληνική XT με Co0kie's Home Tab 1.8

 

Omega 2.7.1 Ελληνική XT με Max manila Ultimate v3.0

 

Έκδοση Λειτουργικού 5.2.23569 (23569.5.5.0)

Βάση Rom 2.13.531.1

Manila 2.5.20142924.3

Ram 576 MB

200MB Ελεύθερο χώρο αποθήκευσης

 

Έκτος απο τα Ελληνικά τα άλλα όλα είναι ίδια με την Αγγλική έκδοση.

Πληροφορίες:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3210559#post3210559

 

Ελπίζω να την τιμήσετε έστω και μόνο με την δοκιμή .

 

Ευχαριστώ για την βοήθεια που είχα στο beta testing τους:

TonyK - Αντώνη

apozafeir - Αποστόλη

gkionis - Βασίλη

johmic - Γιάννη

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες ειμαι με την Ελληνικη omega extreme 2.7.1 με cookie's home tab του φιλου Γιαννη (Ioathe) και σας την προτεινω ανεπιφυλακτα.

πολυ γρηγορη και σταθερη και ετοιμη Ελληνικη με ολες τις ρυθμισεις ετοιμες απο τον Γιαννη. πιστευω οτι εγινε πολυ καλο beta testing και διορθωθηκαν ολα.

- και Ελληνικα πληκτρολογια κανονικα

- και Ελληνικες πολεις στην ενημερωση καιρου

 

Ο Γιαννης με την βοηθεια αρκετων παιδιων απο εδω μεσα, εχει ενσωματωσει πολλες εφαρμογες μεσα στην ρομ που οι πιο πολλοι τις εγκαθιστουμε στις ρομ μας οποτε γλιτωνουμε πολυ δουλεια στο στησιμο. Εγω γλιτωσα τουλαχιστον τον μισο χρονο που χρειαζομουνα σε προηγουμενα στησιματα και ο λογος ειναι οτι απο θεμα εφαρμογων η ρομ ειναι πληρης.

αναφερω εδω τα πιο σημαντικα για μενα :

Ameba, cleanram, bsb tweaks, chainfire 3d driver, dial-up enabler (οπως το nodata), torch, arkswitch, rotation, εορτολογιο.

 

Εχει αρκετα ακομα αλλα μην τα γραφω ολα και γινω κουραστικος. πιστευω οτι αξιζει να βοηθησουμε τα παιδια εδω (ioathe & b16b) που κανουν τοσο μεγαλη προσπαθεια. Εφοσον οι ρομ τους ειναι τοσο καλες δεν βρισκω λογο να κατατρεχουμε στο xda Και να διαβαζουμε αγγλικα για να βρουμε να βαλουμε καποια ρομ.

Ενα ευχαριστω απο μενα και στους δυο Ελληνες μαγειρες για τις πολυ καλες ρομ που εχουν βγαλει.

Ενα ευχαριστω επισης στον φιλο Γιαννη (Ioathe) γιατι ηταν και δικη μου παροτρυνση να βγαλει Ελληνικη ρομ.

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..μια βοηθεια σας παρακαλω..

Λοιπον χρησιμοποιω bluetooth.Αφου απαντησω μια κληση και πατησω απο το bluetooth τερματισμο μετα το τηλεφωνο παραμενει ξεκλειδωτο κι ετσι πατιουνται κατα λαθος διαφορα πληκτρα,κανει κλησεις,οτι να ναι!

Υπαρχει κατι που μπορω να κανω γι να μενει κλειδωμενο μετα τον τερματισμο της κλησης?

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν τον έχω πληρώσει τίποτα και δεν του έχω υποσχεθεί τίποτα,

από μόνος του ο Αντώνης τα γράφει :lol::lol::lol::p

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια..μια βοηθεια σας παρακαλω..

Λοιπον χρησιμοποιω bluetooth.Αφου απαντησω μια κληση και πατησω απο το bluetooth τερματισμο μετα το τηλεφωνο παραμενει ξεκλειδωτο κι ετσι πατιουνται κατα λαθος διαφορα πληκτρα,κανει κλησεις,οτι να ναι!

Υπαρχει κατι που μπορω να κανω γι να μενει κλειδωμενο μετα τον τερματισμο της κλησης?

Ευχαριστω πολυ!

Απ'οτι διαβασα σε προηγουμενο post σου εχεις το i-clip σωστα ?

Και σε μενα φιλε με οποια ρομ και αν εχω δοκιμασει μου κανει το ιδιο. οποτε με παρουν τηλεφωνο και απαντησω με το bluetooth, μετα που θα τελειωσει η κληση δεν κλειδωνει απο μονο του αλλα μενει ανοιχτο. οποτε αναγκαζομαι να ανοιγω το τσαντακι και να κλεινω απο μονος μου την οθονη γιατι παλια πατιωνταν οτι να'ναι και ειχε παρει τηλεφωνο πολλες φορες απο μονο του. Δυστυχως κι'εγω δεν εχω βρει λυση ακομα.

εγω εχω το i-clip vibrate γι'αυτο και σου απαντω γιατι φενεται οτι μαλλον κατι παιζει με τα i-clip.

Μια λυση (αν και οχι η ιδανικοτερη) ειναι να ρυθμισεις η συσκευη να κλειδωνει αυτοματα απο μονη της μετα απο 5 η 10 δευτερολεπτα. Βεβαια ειναι σπαστικο να κλειδωνει απο μονη της μετα απο 5 δευτερολεπτα οταν εσυ θελεις να την εχεις για ανοιχτη για καποιον λογο.

 

Εγω το ειχα ρωτησει και παλιοτερα εδω. Υπαρχει καποιος που να εχει καποιο Bluetooth handsfree που οταν τον καλουν και απανταει, μετα που θα τελειωσει η κληση να κλειδωνει αυτοματα το τηλεφωνο του ?????

αν καποιος εχει καποιο τετοιο να μας το πει, τουλαχιστον να το αγορασω για να κανω την δουλεια μου :).

 

 

 

Παιδιά δεν τον έχω πληρώσει τίποτα και δεν του έχω υποσχεθεί τίποτα,

από μόνος του ο Αντώνης τα γράφει :lol::lol::lol::p

Γιαννη μην λες ψεμματα. δεν μου εταξες οτι θα κανω φετος διακοπες δωρεαν στη ροδο ? χα χα χα χα

εγω δεν ξερω τιποτα. ετοιμαζω βαλιτσες για ροδο. θα κανω τσαμπα διακοπες φετος. χα χα χα χα.

:lol: :lol: :lol:

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Οταν είχα το Xperia, μου ειχαν στειλει απο τη cosmote ενα mail με ρυθμισεις για internet... Ειναι για ολες τις wm συσκευες οι ρυθμισεις αυτες? Ή πρεπει να μου στειλουν αλλες?

 

Εdit: Ακυρο... Τελικα για mms μου ειχαν στειλει... Ξερετε που μπορω να βρω για internet?

Edited by halo

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ειχα ρωτησει και παλιοτερα εδω. Υπαρχει καποιος που να εχει καποιο Bluetooth handsfree που οταν τον καλουν και απανταει, μετα που θα τελειωσει η κληση να κλειδωνει αυτοματα το τηλεφωνο του ?????

αν καποιος εχει καποιο τετοιο να μας το πει, τουλαχιστον να το αγορασω για να κανω την δουλεια μου :)

 

Αν βρεθεί λύση σε αυτό δεν θα παίζετε η χρήση της συσκευής μετά!!!

 

 

Γιαννη μην λες ψεμματα. δεν μου εταξες οτι θα κανω φετος διακοπες δωρεαν στη ροδο ? χα χα χα χα

εγω δεν ξερω τιποτα. ετοιμαζω βαλιτσες για ροδο. θα κανω τσαμπα διακοπες φετος. χα χα χα χα.

:lol: :lol: :lol:

 

Το ίδιο έταξε και σε σένα Αντώνη!!! :lol::lol::lol:

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη μην λες ψεμματα. δεν μου εταξες οτι θα κανω φετος διακοπες δωρεαν στη ροδο ? χα χα χα χα

εγω δεν ξερω τιποτα. ετοιμαζω βαλιτσες για ροδο. θα κανω τσαμπα διακοπες φετος. χα χα χα χα.

:lol: :lol: :lol:

 

Το ίδιο έταξε και σε σένα Αντώνη!!! :lol::lol::lol:

 

Ευπρόσδεκτοι και καλοδεχούμενοι, σας περιμενω όποτε μπορείτε :):cool:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ευπρόσδεκτοι και καλοδεχούμενοι, σας περιμενω όποτε μπορείτε :):cool:

 

εγω εχω τον κολλητο μου εκει εχω σπιτι,την γλιτωσες!

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι διαβασα σε προηγουμενο post σου εχεις το i-clip σωστα ?

Και σε μενα φιλε με οποια ρομ και αν εχω δοκιμασει μου κανει το ιδιο. οποτε με παρουν τηλεφωνο και απαντησω με το bluetooth, μετα που θα τελειωσει η κληση δεν κλειδωνει απο μονο του αλλα μενει ανοιχτο. οποτε αναγκαζομαι να ανοιγω το τσαντακι και να κλεινω απο μονος μου την οθονη γιατι παλια πατιωνταν οτι να'ναι και ειχε παρει τηλεφωνο πολλες φορες απο μονο του. Δυστυχως κι'εγω δεν εχω βρει λυση ακομα.

εγω εχω το i-clip vibrate γι'αυτο και σου απαντω γιατι φενεται οτι μαλλον κατι παιζει με τα i-clip.

Μια λυση (αν και οχι η ιδανικοτερη) ειναι να ρυθμισεις η συσκευη να κλειδωνει αυτοματα απο μονη της μετα απο 5 η 10 δευτερολεπτα. Βεβαια ειναι σπαστικο να κλειδωνει απο μονη της μετα απο 5 δευτερολεπτα οταν εσυ θελεις να την εχεις για ανοιχτη για καποιον λογο.

 

Εγω το ειχα ρωτησει και παλιοτερα εδω. Υπαρχει καποιος που να εχει καποιο Bluetooth handsfree που οταν τον καλουν και απανταει, μετα που θα τελειωσει η κληση να κλειδωνει αυτοματα το τηλεφωνο του ?????

αν καποιος εχει καποιο τετοιο να μας το πει, τουλαχιστον να το αγορασω για να κανω την δουλεια μου :).

Δεν πρεπει να ειναι θεμα μαρκας του bluetooth. Εγω εχω ενα SE και εχω το ιδιο προβλημα.

Αν θυμαμε καλα το προβλημα παρουσιαστηκε οταν εβαλα το Co0kie's Home Tab v1.8.0 ενω με το 1.7.1 κλειδωνε μετα την κληση.

Επειδη ομως δεν το θυμαμε σιγουρα εχει κανεις το 1.7.1 να μας πει?

Link to comment
Share on other sites

Οποτε καλα θυμαμε. Λειπει η επιλογη για αυτοματο κλειδωμα μετα την κληση.

Ελπιζω στην επομενη εκδοση να ξαναμπει αυτη η επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν δουλεψε το i-clip vibrate με καμια εκδοση του cookie, ουτε με την 1.7. και ειχα ενεργοποιημενο και το κλειδωμα μετα την κληση. γι'αυτο λεω οτι ισως φταιει το i-clip.

Αν σας ειναι ευκολο, σε οποιον λειτουργει το κλειδωμα μετα την κληση με οποιαδηποτε εκδοση του cookie, ας μας αναφερει εδω με ποια εκδοση και ποιο handsfree εχει για να ξερουμε ποιο θα αγορασουμε. τουλαχιστον εμενα με ενδιαφερει πολυ γιατι δεν χρησιμοποιω το bluetooth γι'αυτο τον λογο και ειναι κριμα.

ευχαριστωωωω !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ωχχ...δηλαδη χλωμο το bluetooth..?

Παιδια κατι ακομη αν μπορειτε να με βοηθησετε..

Στο iphone ειχα το teamviewer για απομακρυσμενο ελεγχο του pc.

Υπαρχει κατι για το hd2?

Δοκιμασα logmein αλλα δεν βγαζω ακρη..

Ξερει καποιος κατι να με βοηθησει?

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει πως λειτουργεί το teamviewer στο iphone αλλά προσωπικά είμαι ευχαριστημένος από την ενσωματωμένη εφαρμογή remote desktop του hd2
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν δουλεψε το i-clip vibrate με καμια εκδοση του cookie, ουτε με την 1.7. και ειχα ενεργοποιημενο και το κλειδωμα μετα την κληση. γι'αυτο λεω οτι ισως φταιει το i-clip.

Αν σας ειναι ευκολο, σε οποιον λειτουργει το κλειδωμα μετα την κληση με οποιαδηποτε εκδοση του cookie, ας μας αναφερει εδω με ποια εκδοση και ποιο handsfree εχει για να ξερουμε ποιο θα αγορασουμε. τουλαχιστον εμενα με ενδιαφερει πολυ γιατι δεν χρησιμοποιω το bluetooth γι'αυτο τον λογο και ειναι κριμα.

ευχαριστωωωω !!!!

 

Και σε μένα με το ίδιο ακουστικό δεν κλειδώνει.

Το δεύτερο πρόβλημα επίσης είναι ότι με όποιο radio και αν είμαι, ο συνομιλητής με ακούει στο βάθος στις περισσότερες των περιπτώσεων.

Έχει κανείς αντίστοιχο θέμα;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα με το ίδιο ακουστικό δεν κλειδώνει.

Το δεύτερο πρόβλημα επίσης είναι ότι με όποιο radio και αν είμαι, ο συνομιλητής με ακούει στο βάθος στις περισσότερες των περιπτώσεων.

Έχει κανείς αντίστοιχο θέμα;

καποιες φορες το κανει και σε μενα αυτο με το ιδιο bluetoth.

εχω radio 2.10.50.28_2.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει πως λειτουργεί το teamviewer στο iphone αλλά προσωπικά είμαι ευχαριστημένος από την ενσωματωμένη εφαρμογή remote desktop του hd2

 

Thanks για τη απαντηση.

Απλα η ενσωματωμενη εφαρμογη ειναι για χρηση στο ιδιο δικτυο.

Εγω θα ηθελα να συνδεομαι μεσω 3G,ωστε να μπορω να βλεπω το pc στο γραφειο.

Εχει δοκιμασει κατι επιτυχως καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Αν σας ειναι ευκολο, σε οποιον λειτουργει το κλειδωμα μετα την κληση με οποιαδηποτε εκδοση του cookie, ας μας αναφερει εδω με ποια εκδοση και ποιο handsfree

 

 

cookie 1.7.1.2 , bluetooth sony ericson HBH-PV 715 , ξέρεις , αυτό με την μπαταρία που κρατάει 700 ώρες .

Εντάξει , δεν μου κρατάει στην πράξη τόσο , αλλά το φορτίζω κάθε 15 μέρες !!! .

 

 

Έχω την αρχική rom που φορούσε στις 15/3/10 χωρίς hspl και τα λοιπά .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...