Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια γεια σας! μολις πηρα μεταχειρισμενο το htc hd2.φοβερο! 2 ερωτησεις σας παρακαλω γιατι δεν ειμναι και πολυ σχετικος αλλα θα ριξω διαβασμα! εχει τη ρομ 2.10.531.7 artemis 7.0 ELL

ειναι καλη? εχει βγει κατι καλυτερο? και δευτερον ενα προγραμα gps που να υποστηριζει αναλυση wvga του τηλεφωνου. ξερω οτι τα εχετε αναφερει ολα αυτα αλλα ειναι 800 σελιδες και χαθηκα!

ευχαριστω πολυ και ελπιζω να μην με βριζετε για την αγνοια μου!

Η ρομ που φόρας είναι πολύ καλή, αλλά έχει και την τελευταία εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=612580 πρόγραμμα πλοηγήσεις εγώ δουλεύω το dest7 και το igo 8.
Link to comment
Share on other sites

εχει τη ρομ 2.10.531.7 artemis 7.0 ELL

ειναι καλη? εχει βγει κατι καλυτερο?

Mολις βγηκε η artemis v17!! ;) Σε σταθεροτητα στα 6.5.5, προσωπικά, ειναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί!!:happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν links με review για τις cooked roms του hd2?μηπως θα ηταν χρησιμο να υπηρχε ενα ειδικο θεμα για αυτο,και να μην ψαχνουμε μεσα σε 780 σελιδες να βρουμε πληροφοριες για κατι τοσο εξειδικευμενο που αφορα την πλειοψηφια των χρηστων της συσκευης?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν links με review για τις cooked roms του hd2?μηπως θα ηταν χρησιμο να υπηρχε ενα ειδικο θεμα για αυτο,και να μην ψαχνουμε μεσα σε 780 σελιδες να βρουμε πληροφοριες για κατι τοσο εξειδικευμενο που αφορα την πλειοψηφια των χρηστων της συσκευης?
Ρίξε μια μάτια εδώ http://htcpedia.com/forum/forumdisplay.php?f=142 και εδώ http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=534 θα βρεις τα πάντα από μαγειρεμένες.
Link to comment
Share on other sites

Η ρομ που φόρας είναι πολύ καλή, αλλά έχει και την τελευταία εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=612580 πρόγραμμα πλοηγήσεις εγώ δουλεύω το dest7 και το igo 8.

 

ευχαριστω πολυ :) πιστευω να μην ζαλισω κοσμο αν εχω και αλλες αποριες!:p

Link to comment
Share on other sites

Παλι μου κολλησε ρε παιδια... Και παλι κατα την διαρκεια.περιηγησης στο ιντερνετ! Αυτο που με τρελαινει ειναι πως δεν μπορω να καταλαβω τι το προκαλει αυτο.

Με βλεπω απο δευτερα να το πηγαινω στο καταστημα που το αγορασα για να το στειλουν στην αντιπροσωπεια γιατι εχω βαρεθει να ασχολουμαι, ελπιζω να μην μου το κρατησουν καιρο γιατι ο φιλος παραπανω ειπε πως ειναι η πεμπτη μερα που το εχουν και δεν εχει λαβει ειδοποιηση.

Για επαναφορα του spl απο οσο γνωριζω θα πρεπει να κανω την ιδια διαδικασια με το hspl, αλλα απο εκει και περα ποιο θα πρεπει να διαλεξω? Και πρεπει να επαναφερω και το stock radio, σωστα?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παλι μου κολλησε ρε παιδια... Και παλι κατα την διαρκεια.περιηγησης στο ιντερνετ! Αυτο που με τρελαινει ειναι πως δεν μπορω να καταλαβω τι το προκαλει αυτο.

Με βλεπω απο δευτερα να το πηγαινω στο καταστημα που το αγορασα για να το στειλουν στην αντιπροσωπεια γιατι εχω βαρεθει να ασχολουμαι, ελπιζω να μην μου το κρατησουν καιρο γιατι ο φιλος παραπανω ειπε πως ειναι η πεμπτη μερα που το εχουν και δεν εχει λαβει ειδοποιηση.

Για επαναφορα του spl απο οσο γνωριζω θα πρεπει να κανω την ιδια διαδικασια με το hspl, αλλα απο εκει και περα ποιο θα πρεπει να διαλεξω? Και πρεπει να επαναφερω και το stock radio, σωστα?

Να βάλεις πρώτα το official radio και μετά να κάνεις αυτή την διαδικασία http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3048165#post3048165
Link to comment
Share on other sites

Παλι μου κολλησε ρε παιδια... Και παλι κατα την διαρκεια.περιηγησης στο ιντερνετ! Αυτο που με τρελαινει ειναι πως δεν μπορω να καταλαβω τι το προκαλει αυτο.

Με βλεπω απο δευτερα να το πηγαινω στο καταστημα που το αγορασα για να το στειλουν στην αντιπροσωπεια γιατι εχω βαρεθει να ασχολουμαι, ελπιζω να μην μου το κρατησουν καιρο γιατι ο φιλος παραπανω ειπε πως ειναι η πεμπτη μερα που το εχουν και δεν εχει λαβει ειδοποιηση.

Για επαναφορα του spl απο οσο γνωριζω θα πρεπει να κανω την ιδια διαδικασια με το hspl, αλλα απο εκει και περα ποιο θα πρεπει να διαλεξω? Και πρεπει να επαναφερω και το stock radio, σωστα?

 

προφανώς σου κολλησε σε καποια σελιδα με flash περιεχομενο! το εχουμε παθει ολοι αυτο μιας και το flash δεν υποστηριζεται εγγενως απο τον opera αλλα τρεχει μεσω καποιων επεμβασεων απο διαφορους developers! αν ειναι αυτο ειναι φυσιολογικο!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

προφανώς σου κολλησε σε καποια σελιδα με flash περιεχομενο! το εχουμε παθει ολοι αυτο μιας και το flash δεν υποστηριζεται εγγενως απο τον opera αλλα τρεχει μεσω καποιων επεμβασεων απο διαφορους developers! αν ειναι αυτο ειναι φυσιολογικο!

 

Οχι, δεν ειχε τετοιο περιεχομενο. Την τελαυταια φορα μαλιστα ηταν στο myphone! Ειμαι πραγματικα σε απογνωση (αν δεις και τα προηγουμενα ποστ μου) με αυτο το θεμα διοτι δεν μπορω να βρω τι το προκαλει... Οπως ειπα σκοπευω να το στειλω για service (μπορει και αυριο), αλλα δε μπορω με τιποτα ομως να το αποδωσω σε προβλημα hardware διοτι τα κολληματα συμβαινουν κυριως (και αυτο ειναι που με μπλοκαρει) στο browsing. Μονο μια φορα το παρατηρησα κατα την διαρκεια ανοιγματος του sprite backup και αλλες δυο με energy rom. Αλλα το 95% ειναι κατα την διαρκεια πλοηγησης (ανεξαρτητως rom, radio και browser).

Δεν εχω κανει κατι κουλο με την συσκευη μου, και την πλειοψηφια των προγραμματων κλπ τα ειχα και στο rhodium οποθ δεν ετιθετο προβλημα.

Αλλα να ειναι θεμα hardware απλα δεν μου καθεται. Εσυ τι αποψη εχεις?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Mολις βγηκε η artemis v17!! ;) Σε σταθεροτητα στα 6.5.5, προσωπικά, ειναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί!!:happy:

 

17? εγω περασα την 16 σημερα νομιζοντας οτι ειναι η πιο προσφατη!την πατησα?

Link to comment
Share on other sites

17? εγω περασα την 16 σημερα νομιζοντας οτι ειναι η πιο προσφατη!την πατησα?

Nαι... :p Βγηκε η 17 σημερα, που διορθωνει ενα προβληματακι με τα sms που υπηρχε στις τελευταιες εκδοσεις...:happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν ειχε τετοιο περιεχομενο. Την τελαυταια φορα μαλιστα ηταν στο myphone! Ειμαι πραγματικα σε απογνωση (αν δεις και τα προηγουμενα ποστ μου) με αυτο το θεμα διοτι δεν μπορω να βρω τι το προκαλει... Οπως ειπα σκοπευω να το στειλω για service (μπορει και αυριο), αλλα δε μπορω με τιποτα ομως να το αποδωσω σε προβλημα hardware διοτι τα κολληματα συμβαινουν κυριως (και αυτο ειναι που με μπλοκαρει) στο browsing. Μονο μια φορα το παρατηρησα κατα την διαρκεια ανοιγματος του sprite backup και αλλες δυο με energy rom. Αλλα το 95% ειναι κατα την διαρκεια πλοηγησης (ανεξαρτητως rom, radio και browser).

Δεν εχω κανει κατι κουλο με την συσκευη μου, και την πλειοψηφια των προγραμματων κλπ τα ειχα και στο rhodium οποθ δεν ετιθετο προβλημα.

Αλλα να ειναι θεμα hardware απλα δεν μου καθεται. Εσυ τι αποψη εχεις?

 

Κοίτα να δεις... κι εμένα έχει κολλήσει ο opera με custom roms αλλά και ορισμένες φορές πάλι με custom roms έχει κολλήσει και σε άσχετες στιγμές! Γι' αυτό επιλέγω να βάζω κάποιες σταθερές ρομ και όχι ότι να 'ναι!

 

Στη θέση σου θα έβαζα την official ρομ και θα την δοκίμαζα μερικές μέρες! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Nαι... :p Βγηκε η 17 σημερα, που διορθωνει ενα προβληματακι με τα sms που υπηρχε στις τελευταιες εκδοσεις...:happy:

 

εγω εχω τη v16 ειναι πολη καλη σταθερη δε χρειαζεται να την αλλαξεις

το προβληματακι με το sms ειναι το εξης οταν ερχεται μυνημα μερικες φορες(οχι παντα)ερχεται και ενα δευτερο κενο απο ανωνυμο αποστολεα αλλα πολυ σπανια το κανει που κατα τη γνωμη μου δεν ειναι αιτια να αλλαξεις ρομ δε σου δημιουργει καποιο κολλημα δηλαδη,και ποιο πολυ αμα την εχεις στησει τη ρομ οπως θες ειναι

βαρεμαρα παλι απο την αρχη για κατι που ειναι ιδιο στην ουσια αυτα.:)

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω τη v16 ειναι πολη καλη σταθερη δε χρειαζεται να την αλλαξεις

το προβληματακι με το sms ειναι το εξης οταν ερχεται μυνημα μερικες φορες(οχι παντα)ερχεται και ενα δευτερο κενο απο ανωνυμο αποστολεα αλλα πολυ σπανια το κανει που κατα τη γνωμη μου δεν ειναι αιτια να αλλαξεις ρομ δε σου δημιουργει καποιο κολλημα δηλαδη,και ποιο πολυ αμα την εχεις στησει τη ρομ οπως θες ειναι

βαρεμαρα παλι απο την αρχη για κατι που ειναι ιδιο στην ουσια αυτα.:)

Εμενα δεν μου το εκανε αυτο... Αντιθετα, οπως ειχαν γραψει και πολλοι χρηστες στους xda, οταν γραφαμε το sms, η θεση των γραμματων ηταν πολυ περιεργη... Δηλαδη, αν ηθελα να γραψω "Γεια σας ειμαι ο Βασιλης", εβγαινε καπως ετσι στην οθονη:" Γεια α σας ειμ μαι ο Βασλης" . Αν το εστελνα, ο παραληπτης το λαμβανε κανονικα το μηνυμα, αλλα το θεμα ηταν οτι εγω δεν μπορουσα να διαβασω τι εγραφα...

Αυτο πλεον εχει λυθει σε αυτη την εκδοση...:)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Κατι πρεπει να παιζει με τον μετρητη λοιπον, διοτι και σε μενα τωρα που το κοιταξα δειχνει γυρω στις 5200 φωτο, αλλα εγω το πηρα φραφισμενο οποτε δεν νομιζω να τιθεται θεμα...

Για τις συντομευσεις που αναφερει ο φιλος παραπανω ας ψαξει στους xda για το c00kie's home tab και τον manager. Κανει αυτο που ειδες και πολλα παραπανω :)

 

Μπορεί να το κοιτάξει και κάποιος άλλος στο κινητό του?

Έτσι είναι σε όλα?

 

...μη τον κατηγορώ άδικα τον άνθρωπο... :P

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις... κι εμένα έχει κολλήσει ο opera με custom roms αλλά και ορισμένες φορές πάλι με custom roms έχει κολλήσει και σε άσχετες στιγμές! Γι' αυτό επιλέγω να βάζω κάποιες σταθερές ρομ και όχι ότι να 'ναι!

 

Στη θέση σου θα έβαζα την official ρομ και θα την δοκίμαζα μερικές μέρες! :)

 

Αυτο ειναι το περιεργο, μου το κανει και με την επισημη. Πριν λιγο εκανα hard reset και θα την αφησω καθαρη για να δω μηπως παιζει conflict με καποιο απο τα προγραμματα που ειχα βαλει.... Δεν το πιστευω βεβαια. Οπως δεν πιστευω το θεμα hardware...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το περιεργο, μου το κανει και με την επισημη. Πριν λιγο εκανα hard reset και θα την αφησω καθαρη για να δω μηπως παιζει conflict με καποιο απο τα προγραμματα που ειχα βαλει.... Δεν το πιστευω βεβαια. Οπως δεν πιστευω το θεμα hardware...

Κοίταξε να περάσεις και το original spl! Μήπως κι αυτό σου κάνει την δουλειά! ;)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

O resco registry δεν ειναι δωρεαν οποτε νομιζω στην official ιστοσελιδα http://www.resco.net/pocketpc/explorer/ εχει 7 μερες δωρεαν trial version..

 

Για την κουτα του κινητου που λεγανε τα παιδια παραπανω και εμενα που ειχα ενα 3gs που μου χαλασε ενω ηταν μεσα στην εγγυηση και μου δωσαν καινουριο...

Μου εδωσαν μονο τη συσκευη και ολα τα αλλα (ακουστικα, φορτιστη κτλ) δεν μου τα αλλαξαν, αφου το τηλεφωνο ειχε το προβλημα... Οπως και την κουτα του, απλα στο αυτοκολητακι που ειχε η κουτα με το ιμει μου κολησαν το καινουριο επανω...

Δεν μου αλλαξαν την κουτα του...

Βγηκε και νεα ρομ απο miri (miri - dinik v17 6.5.x) με πινελιες-εικονιδια απο τον dinik, πραγματικα ομορφη ρομ και 2 μερες τωρα χωρις κολληματα η bugs! οποιος θελει να τη δοκιμασει http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=688342

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

....

Βγηκε και νεα ρομ απο miri (miri - dinik v17 6.5.x) με πινελιες-εικονιδια απο τον dinik, πραγματικα ομορφη ρομ και 2 μερες τωρα χωρις κολληματα η bugs! οποιος θελει να τη δοκιμασει http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=688342

 

Με τρόμαξες... σήμερα διάβαζα ότι θα βγάλει νέα ρομ κάποια στιγμή στο μέλλον όταν κυκλοφορήσουν νέα builts! Αυτή που λες βγήκε στις 25/05 :lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να περάσεις και το original spl! Μήπως κι αυτό σου κάνει την δουλειά! ;)

 

Αυτο δεν το σκεφτηκα! Βασικα δεν εχει αναφερθει αναλογο προβλημα που να αποδιδεται εκει, τι να πω, μπορει να ειμαι εγω ο γκαντεμης.. Θα το κανω με τον τροπο του zaharakis που παρατεθηκε παραπανω και βλεπω.. Σε ευχαριστω φιλε μου :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους. Να κανω μια ερωτηση εχω ενα handsfree nokia BH 215 και δεν μπορω να ακουσω μουσικη απο αυτο ενω οταν το ειχα με ενα νοκια 5800 ολα ηταν οκ. Εχω τα παντα ενεργοποιημενα στις ρυθμισεις του ΒΤ. Καμια ιδεα λοιπον? Ευχαριστω πολυ και συγχαρητηρια για το πολυ καλο κλιμα του forum.
Link to comment
Share on other sites

Με τρόμαξες... σήμερα διάβαζα ότι θα βγάλει νέα ρομ κάποια στιγμή στο μέλλον όταν κυκλοφορήσουν νέα builts! Αυτή που λες βγήκε στις 25/05 :lol:

 

Xα χα οχι ρε Γιωργο :D

Ε νεα ειναι, δεν ειναι και μιας εβδομαδας:p αφου γραφω οτι εδω και 2 μερες χωρις κοληματα και bugs !

Tην φλασαρες και αν ναι πως σου φαινεται?

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ερωτηση (λογικα η τελευταια). Εβαλα το original spl οπως αναφερεται στην πρωτη σελιδα. Τωρα μπορω να περασω την τελευταια επισημη και να ειμαι εντος εγγυησης σε περιπτωση που το στειλω για service αυριο? Θεωρω πως ναι, αλλα δεν βλαπτει να ρωτησω.

Επισης αν ολα πανε καλα και διορθωθει το προβλημα, μετα θα πρεπει να κανω παλι hspl αν θελησω να δοκιμασω παλι την τυχη μου και να περασω customs σωστα?

 

Χαζες ερωτησεις, αλλα εχουν περασει τρεις winmo συσκευες απο τα χερια μου και σε καμια δεν χρειαστηκε να την επαναφερω σε stock κατασταση οποτε σε αυτο το ζητημα ειμαι εντελως noob :O

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Xα χα οχι ρε Γιωργο :D

Ε νεα ειναι, δεν ειναι και μιας εβδομαδας:p αφου γραφω οτι εδω και 2 μερες χωρις κοληματα και bugs !

Tην φλασαρες και αν ναι πως σου φαινεται?

 

Πολύ γρήγορη και σταθερή! Μου αρέσει πολύ!!! Δεν κολλάει σε τίποτα και είναι και πολύ όμορφη! Επίσης μου αρέσει που δεν έχει περασμένα καθόλου προγράμματα μέσα, οπότε βάζω όποια θέλω εγώ και τέλος. Θα την κρατήσω! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...