Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Αλλάζει την οθόνη σε Portrait / Landscape.

2. Βελτίωση στο πάτημα της οθόνης αν και είναι αχρείαστο στη συγκεκριμένη συσκευή.

Μήπως είναι ανάποδα τα νούμερα?

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την αγαπημενη παρεα των wm, μετα απο την εποχη του hd επιστρεφω με το leo εχω χασει καμποσα επεισοδια βεβαια οι cooked σε τι επιπεδο βρισκονται τωρα;υπαρχει κατι αξιολογο οπως οι παλιες του kwbr και onko?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το έχω πάρει αυτό αλλα για έναν ανεξήγητο λόγο όταν το συνδέω στον φορτιστή αυτοκινητου ανοίγει αυτόματα το go pilot.μπορεί να ακούγεται παράξενο αλλα δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνειμόλις βγάλω το ρεύμα επανέρχεται στο sence.μόλις το ξαναβάλω ανοίγει πάλι αυτόματα το go pilot και δεν μου επιτρέπει έξοδο παρα μονο όταν βγάλω το βύσμα...:lol: άβυσσος....

εγω ευτυχως δεν εχω τετοιο προβλημα(εχω βαλει ρομ που δεν εχει το pilot)

χαιρετω την αγαπημενη παρεα των wm, μετα απο την εποχη του hd επιστρεφω με το leo εχω χασει καμποσα επεισοδια βεβαια οι cooked σε τι επιπεδο βρισκονται τωρα;υπαρχει κατι αξιολογο οπως οι παλιες του kwbr και onko?

ολοι εδω επιστρεφουν:lol:

ο kwbr συνεχιζει και δω -τελευταια ρομ topix 1.2

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=595318

:wacko::blink: γεια σας μαγκες, ειμαι φρεσκος στην ολη ομαδα σας....δηλαδη πιο φρεσκος δεν γινεται .το παραλαμβανω την τριτη μετα απο αναμονη 1 μηνα..ελλειψη στην vodafone..να ειμαι ειλικρινεις επειδη δουλευω και στην vodafone και ειμαι ολη μερα στα κινητα ο λογος που χτυπαω το hd2 ειναι διοτι μετα απο καιρο ενα κινητο με εντυπωσιασε αν οχι ,,..με ζαλισε...προσ το παρων αυτα που διαβαζω απο εσας μου φαινονται τελειως κινεζικα.(πρωτη φορα windows,ερχομαι απο nokia n85 symbian,...ξερω καμια σχεση...)προς το παρων θελω να μοιραστω την χαρα μου μαζι σας και μετα θα μοιραστω και τις απειρες αποριες μου αν και εχετε ηδη απαντησει πολλα ερωτηματα.να με συγχωρεσετε και προκαταβολικα για ενδεχομενες τελειως χαζες ερωτησεις αλλα...νεα σειρα !!!!:lol:

με το καλο να το παρεις και οπου χρειαστεις εδω ειμαστε (ριξε και κανα διαβασμα τωρα που'σαι χαλαρος ακομα)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
χαιρετω την αγαπημενη παρεα των wm, μετα απο την εποχη του hd επιστρεφω με το leo εχω χασει καμποσα επεισοδια βεβαια οι cooked σε τι επιπεδο βρισκονται τωρα;υπαρχει κατι αξιολογο οπως οι παλιες του kwbr και onko?

 

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχει αρκετή κινητικότητα όσον αφορά το rom cooking στο xda-devs. Ενδιαφέρον έχει να δούμε πως πάνε οι προσπάθειες για enable 576RAM και 1GHz CPU. Έχουν βγει κάποιες ROM αλλά ακόμα είναι νωρίς κατά τη γνώμη μου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδια... Από εχθές είμαι και εγώ κάτοχος του hd2... Με προβληματίζει όμως ότι όλη την ώρα συνδέεται στο ιντερνετ της Vodafone και ας το απενεργοποιώ συνεχώς από τις ρυθμίσεις... Τι μπορώ να κάνω???:cry::cry:

 

To NoData είναι must όπως σου έχει ήδη προτείνει ο Αρχηγός και ειδικά για προγράμματα όπως ο Skyfire που ενεργοποιεί μόνος του τη σύνδεση δεδομένων ακόμα και αν την έχεις θέσει εκτός. Παρόλα αυτά αν εσύ δεν θέλεις ενεργοποιημένο μόνιμα το NoData λόγω πχ MMS θα πρότεινα για το πρόβλημα σου: όταν διαπιστώσεις ότι γίνεται σύνδεση χωρίς τη θέληση σου, να δεις από τον task manager ποιο πρόγραμμα την προκαλεί (Google Maps που έχει μείνει ενεργό ίσως ? ή κάποιο άλλο).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρόλα αυτά αν εσύ δεν θέλεις ενεργοποιημένο μόνιμα το NoData λόγω πχ MMS...

 

Με το NoData μπορείς να αποκλείσεις τη σύνδεση στο internet αλλά να έχεις ενεργοποιημένα παράλληλα τα MMS.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το NoData μπορείς να αποκλείσεις τη σύνδεση στο internet αλλά να έχεις ενεργοποιημένα παράλληλα τα MMS.

 

Δυστυχώς, έχω διαπιστώσει ότι με μόνο τα MMS ενεργοποιημένα, o Skyfire συνδέεται μέσω GPRS.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω athanaso77,hellas200 οντως βλεπω πολλες rom και η συνταγη βεβαια ειναι αν δεν δοκιμασεις δεν ξερεις ποια σου καθεται καλα θα αρχισω απο τα κλασσικα και βλεπουμε

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δυστυχώς, έχω διαπιστώσει ότι με μόνο τα MMS ενεργοποιημένα, o Skyfire συνδέεται μέσω GPRS.

 

O skyfire είναι μυστήριος browser και δεν τον πολυπροτιμώ να είμαι ειλικρινής. Έχε υπόψιν ότι χρησιμοποιεί proxy δικό τους που αναδιαμορφώνει τα δεδομένα και τα στέλνει στο browser. Γι αυτό δουλεύει και τόσο απλά και παντού. Ο proxy ομως χρειάζεται πρόσβαση σε στάνταρ πόρτες και δε μπορείς να έχεις τέτοια πρόσβαση από παντού. Αν πχ. ανοίξω skyfire σε κάποιο (δοκιμασμένο) πανεπιστήμιο μου λέει ότι δεν έχει πρόσβαση στο service του στην τάδε πόρτα και δε δουλεύει.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

O skyfire είναι μυστήριος browser, κάνει redirect τις σελίδες από δικό του proxy και δεν τον πολυπροτιμώ να είμαι ειλικρινής.

 

Οι δικές σου κυρίως επεξηγήσεις με βοήθησαν στην επιλογή τελικά αυτής της συσκευής παρά τα κάποια πολύ αρνητικά που διαβάζαμε στο διαδίκτυο και που τα περισσότερα γρήγορα κατέπεσαν (Πολλοί θα θυμούνται ότι στο XDA υπήρχε ακόμα και thread που αμφισβητούσε με ''στοιχεία'' ότι η οθόνη του HD2 που δεν είχε ακόμα βγεί στην αγορά, ήταν όντως capacitive). Για αυτό θα σε παρακαλέσω αν στην πορεία κρίνεις ότι κάποιος άλλος browser με δυνατότητες flash συμπεριφέρεται καλύτερα, να μας το γνωστοποιήσεις.

Thanks ...

Υ.Γ. Εννοείται ότι παρακολουθώ το συγκεκριμένο thread από τις πρώτες ημέρες του αν και η εγγραφή μου έγινε μετά την αγορά της συσκευής.

Edited by elti
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά αν θέλεις και στο FixOperaFlash.

 

OK, ευχαριστώ

 

EDIT: Βέβαια εγώ είμαι αρκετά ευχαριστημένος από τον Skyfire και τον χρησιμοποιώ όταν θέλω flash, real time tv κλπ. Απλώς, πριν τον χρησιμοποιήσω με wi_fi, ενεργοποιώ το NoData. Έτσι, αν το wi_fi βγει εκτός ο Skyfire δεν θα καταφέρει να συνδεθεί μέσω GPRS.

Edited by elti
Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την αγαπημενη παρεα των wm, μετα απο την εποχη του hd επιστρεφω με το leo εχω χασει καμποσα επεισοδια βεβαια οι cooked σε τι επιπεδο βρισκονται τωρα;υπαρχει κατι αξιολογο οπως οι παλιες του kwbr και onko?

 

Καλως ηρθες και εδω Αλεξη,χαιρομαι που θα ειμαστε παλι παρεα και εδω μετα το hd :D

 

ευχαριστω athanaso77,hellas200 οντως βλεπω πολλες rom και η συνταγη βεβαια ειναι αν δεν δοκιμασεις δεν ξερεις ποια σου καθεται καλα θα αρχισω απο τα κλασσικα και βλεπουμε

 

μην παιδευεσαι εχουν ηδη δοκιμαστει αρκετες ;)

 

βαλε κατευθειαν την topix 1.2 (βασισμενη στο 1.66 (η την 1.1.7 βασισμενη στο 1.61 )του kwbr.

ειναι οτι καλυτερο,ταχυτερο και σταθεροτερο υπαρχει μεχρι στιγμης:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

athanaso77,hellas200 ευχαριστω εχω δει το πρωτο ποστ οτι εχει τα βασικα...εχω ριξει τρελλο διαβασμα αυτες τισ μερες..ουτε πανελληνιες να εδινα αλλα απο την τριτη στην πραξη θα φανουν ολα οταν θα εχω το εργαλειο στα χερια μου:D

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση για το 25 shortcuts for Manila 2.5.1921.1619

το Main cab 1. Jamrecords&Vovichek 25shcut_m1921.cab

Τα παρακάτω δύο cab πρέπει να τα εγκαταστήσουμε.

Add-On

1. Jamrecords AddOn_bg4all.cab

2. Jamrecords AddOn_Calls_bg4all.cab

Το πρόβλημα με τα διπλά εικονίδια επενεμφανίσθηκε.

 

εμενα δεν μου τα εμφάνισε ευτυχώς.topix 1.2 :)

 

εγω ευτυχως δεν εχω τετοιο προβλημα(εχω βαλει ρομ που δεν εχει το pilot)

 

ούτε εμενα πλέον:)

 

 

πάντως από το πρωί που το έβγαλα από την μπρίζα με κανένα μισάωρο κλήσεις και εγκατάσταση καμια 15αρια cab έχει πάει στο 62% πολύ καλά θα έλεγα αν εξαιρέσουμε ότι μέχρι προχτές δεν έβγαζα ούτε μέχρι το μεσημέρι:):p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να περασω το 2.07.51.05 πρεπει να κανω HardSPL?? Γιατι, το 2.06.51.07 το περασα κανονικα, μεσω activesync...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Για να περασω το 2.07.51.05 πρεπει να κανω HardSPL?? Γιατι, το 2.06.51.07 το περασα κανονικα, μεσω activesync...

 

Εννοείς ότι έτρεξες το exe αρχείο από τον υπολογιστή ενώ η συσκευή ήτανε συνδεδεμένη μέσω activesync? To radio αυτό έρχεται με τις τελευταίες επίσημες rom της htc και για αυτό πέρασε χωρίς να χρειαστεί η μέθοδος του HSPL, για οποιαδήποτε άλλο radio το οποίο δεν προορίζεται για τη συσκευή σου θα χρειαστείς να κάνεις HSPL!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτο εννοω...:)

Α καταλαβα... Οποτε δεν ειναι επισημο το radio αυτο ε? Οκ ευχαριστω... ;)

Θα παραμεινω με αυτο της επισημης ,τοτε... Ειμαι ικανοποιημενος μεχρι τωρα... Δεν πιστευω οτι θα εχει μεγαλη διαφορα...:worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

την Topix 1.2 από που την κατεβάζουμε?

Στο .txt που ειναι εδώ έχει μια διεύθυνση την κάνω copy paste στο firefox και λέει address not found.

μπορεί κάποιος που την έχει να την ανεβάσει κάπου?

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση! εχο βαλει την καινουργια 1.66 ρομ..αξιζει να βαλω μια απο τισ μαγειρεμενεσ που λετε?εχει διαφορα?γιατι το τηλεφωνο το βλεπω αριστο με χρι στιγμησ!τελικα παιδια το εργαλειο αξιζει τα τοσα λεφτα?εσεισ που κατεχεται καλα το αθλημα σιγουρα θα ξερετε!γιατι τα 700 ειναι πολλα και λογω αυτου δεν το εχω χαρει οσο πρεπει!

η δουλεια που κανετε ειναι τελεια και και προσφερεται πολλεσ γνωσεισ σε μασ τουσ οχι τοσο σχετικουσ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτο εννοω...:)

Α καταλαβα... Οποτε δεν ειναι επισημο το radio αυτο ε? Οκ ευχαριστω... ;)

Θα παραμεινω με αυτο της επισημης ,τοτε... Ειμαι ικανοποιημενος μεχρι τωρα... Δεν πιστευω οτι θα εχει μεγαλη διαφορα...:worry:

 

εχεις δικιο δεν εχει μεγαλη διαφορα, εχει τεραστια διαφορα:D

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο δεν εχει μεγαλη διαφορα, εχει τεραστια διαφορα:D

Σοβαρα??:blink: Να κανω HardSPL δηλαδη?:shifty:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Α καταλαβα... Οποτε δεν ειναι επισημο το radio αυτο ε? Οκ ευχαριστω... ;)

 

Επίσημο της HTC είναι, απλά δεν έχει γίνει released από την HTC για να το βάλεις όπως λες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη και πάλι

Έχω 2 απορίες και θα ήθελα την βοήθεια σας

1) remote desktop από πού το ενεργοποιούμε και εάν με αυτό το πρόγραμμα μπορώ να μπαίνω στο pc μου από οπουδήποτε σημείο που έχει wifi

2) δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το e-mail μου από hotmail καθώς επίσης να ανοίγουν όλες οι φωτογραφίες από τα e-mail

 

καμια βοήθεια?

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το bsb tweak πως αλλιωσ μπορω να κανω το Destinator να αλλαζει σε landscape???????
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...