Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου ειναι πολλοι αυτοι που μπορουν να βοηθησουν κ δεν το κανουν λογω αυτης της καταστασης που επικρατει σε αυτο το thread..

 

και παρολο που για 1η φορα εχουμε ενα tread wm συσκευης που εχουν συγκεντρωθει παραπολλες πληροφοριες στο 1ο ποστ ωστε να ειναι ευκολα αναζητησιμες, και που αυτος ο ανθρωπος που το εχει αναλαβει (athanasso) ΤΟ ΑΝΑΝΕΩΝΕΙ συνεχως κ προσπαθει να κανει τα πραγματα ευκολοτατα για οσους ψαχνουν κατι αλλα δεν ξερουν που να κοιταξουν...ελαχιστοι αφιερωνουν λιγο χρονο να το διαβασουν ...

 

φιλε μου δεν βοηθατε για να σας βοηθησουν...εκει ειναι το προβλημα..

 

φιλικα Δημητρης:)

 

οπως και εσυ ο ιδιος λες "για 1η φορα εχουμε ενα tread wm συσκευης που εχουν συγκεντρωθει παραπολλες πληροφοριες στο 1ο ποστ" μετα από 200 και σελίδες που εχει το tread, που να το δώ....

Πάντα φιλικα και με εκτιμηση σε αυτό που κάνετε....:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

φιλε Στελλιο οτι λεμε τοσο καιρο εδω μεσα το επιβεβαιωνεις κ εσυ τωρα...

 

κανενας δεν διαβαζει τπτ εδω μεσα....

απλα μπαινετε κ ρωτατε...

 

ριξτε μια ματια σε αυτο το 1 ποστ του thread που γραφετε....

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά και από μένα φίλε zaharakis μην φανταζόσαστε ότι όλοι δεν διαβάζουν

το πρώτο ποστ όμως υπάρχουνε και οι μη Αγγλομαθής που είναι ΑΡΚΕΤΗ εδώ μέσα και τι να κάνουμε βρε παιδιά πρεπη να μας σταυρώσετε ? Επειδή γεννηθήκαμε Ελλάδα ? Τα προβλήματα για εμάς είναι μεγαλύτερα άλλα δεν έχω διάθεση τώρα σε αυτή την ηλικία να πάω να μάθω τεσπα το

παράπονο μου είναι γιατί και όλοι εσείς που γνωρίζετε ενώ εχεται παρη το τηλ. Από έξω εκ τον ύστερο βάλατε Ελληνικά και όταν μας απαντάτε εμείς που δεν έχουμε το Αγγλικό δεν μπορούμε να

βρούμε τα ΑΓΓΛΙΚΑ γραφόμενα σας και στο δικό μου μικρο προβληματάκι ενώ έχω παη και έχω

αλλαξη όλες τις ρύθμισής του OPERA όχι απόλυτα όπως είναι δοσμένες αλλά με αυτά που βολεβανε εμένα δεν βρίσκω μόνο μια (cash directory ) μου λεη δεν υπαρχη ?τι να κάνω?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

PS Εγώ θα σας πω ότι ο πιο βασικός λόγος αγοράς τις συσκευής για μένα ήτανε το μέγεθος τις

οθόνης και όπως λέγανε εκεί που ήσουν ήμουνα και εδώ που είμαι θα ερθης :)

ΝΙΚΟΣ

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά και από μένα φίλε zaharakis μην φανταζόσαστε ότι όλοι δεν διαβάζουν

το πρώτο ποστ όμως υπάρχουνε και οι μη Αγγλομαθής που είναι ΑΡΚΕΤΗ εδώ μέσα και τι να κάνουμε βρε παιδιά πρεπη να μας σταυρώσετε ? Επειδή γεννηθήκαμε Ελλάδα ? Τα προβλήματα για εμάς είναι μεγαλύτερα άλλα δεν έχω διάθεση τώρα σε αυτή την ηλικία να πάω να μάθω τεσπα το

παράπονο μου είναι γιατί και όλοι εσείς που γνωρίζετε ενώ εχεται παρη το τηλ. Από έξω εκ τον ύστερο βάλατε Ελληνικά και όταν μας απαντάτε εμείς που δεν έχουμε το Αγγλικό δεν μπορούμε να

βρούμε τα ΑΓΓΛΙΚΑ γραφόμενα σας και στο δικό μου μικρο προβληματάκι ενώ έχω παη και έχω

αλλαξη όλες τις ρύθμισής του OPERA όχι απόλυτα όπως είναι δοσμένες αλλά με αυτά που βολεβανε εμένα δεν βρίσκω μόνο μια (cash directory ) μου λεη δεν υπαρχη ?τι να κάνω?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

PS Εγώ θα σας πω ότι ο πιο βασικός λόγος αγοράς τις συσκευής για μένα ήτανε το μέγεθος τις

οθόνης και όπως λέγανε εκεί που ήσουν ήμουνα και εδώ που είμαι θα ερθης :)

ΝΙΚΟΣ

 

χρονια πολλα και σε εσενα φιλε Νικο.

συγγνωμη,αλλα δεν καταλαβαινω ουτε τα Ελληνικα σου :O

 

διαβασα το μηνυμα σου 2 φορες και εκτος του οτι δεν ξερεις αγγλικα,και δεν εβγαλα ακρη για το τι θελεις να πεις,ζαλιστηκα κιολας :(

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

για να βελτιωσετε καπως την κατασταση κατα το browsing στον οπερα

 

πληκτρολογηστε στην μπαρα διευθυνσεων του οπερα

opera:config

 

και μετα αλλαξτε τις τιμες που θα βρειτε με αυτες που σας δινω:)

στην κατηγορια

user prefs

 

adaptive zoom frames 90-120(εγω το εχω 120)

 

cash directory

\storage card\opera9\profile\cashe\

 

download directory

\storage card\opera9\profile\download\

 

history thumbnail size

512

 

maximum allowed tabs

9

 

temporary download directory

\storage card\opera9\profile\tmpdownload\

 

turbo mode

τσεκαρετε το τετραγωνακι διπλα στην "προεπιλογη"

 

τελος πατηστε αποθηκευση και επιβεβαιωση στο παραθυρο που θα σας εμφανισει και επανεκινηση του τηλ.

 

για να μην μπαινετε στην σκεψη οτι κατι μπορει να μην παει καλα,γραψτε καπου τις οεμ τιμες οποτε θα μπορειτε να τις αλλαξετε αργοτερα αν κατι δεν σας αρεσει.

 

Edit

παιδια ακυρο αυτα που σας δινω, μετα απο restore δεν επαναφερονται ολες οι αλλαγες του οπερα και θα πρεπει να τις περνατε χειροκινητα...

Κατι δεν παει καλα με το backup restore στο λεο και υπαρχει μεγαλη ασταθεια και ασαφεια...

 

χρονια πολλα και σε εσενα φιλε Νικο.

συγγνωμη,αλλα δεν καταλαβαινω ουτε τα Ελληνικα σου :O

 

διαβασα το μηνυμα σου 2 φορες και εκτος του οτι δεν ξερεις αγγλικα,και δεν εβγαλα ακρη για το τι θελεις να πεις,ζαλιστηκα κιολας :(

 

Tι δεν καταλαβες το ενα εχη να κανη με τις ρυθμισεις του opera και το αλλα με τις

Αγγλικες απαντησις του τυπου ΠΧ ((Για screen alignment -->Start Menu> settings> Menu> All settings>System ----> screen)) :X

Αγγλικα που δεν υπαρχουνε στην ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ψαξε βρεστα τωρα και τρεχα γυρεβε απαντηση

ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τα 16 shortcuts for Manila αλλα οταν βαζω σαν ταπετσαρια τον καιρο δεν μ δειχνει απο πισω την εικονα που επιλεγω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...

 

ειμαι νεος στην παρεα , διαβασα αρκετες σελιδες απο το θεμα και ευχαριστω για τις πληροφοριες..

αλλα εχω σχηματισει καποιες αποριες...

λοιπον... 1) αν παρω το κιν απο expansys.com.gr-clove.co.uk(ποσες μερες κανει??) εχω την εγγυηση απο την ace hellas???αυτο διαβασα αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει!!!

2) διαβασα οτι η rom ειναι γτπ μηπως ειναι τελικα υπερτιμιμενο το κινητο???εγω δεν το χρειαζομαι για τρελη χρηση, κανενα prog-youtube-fb και κανενα mail-gps(λεμε τωρα):shifty:!!!

3) ειναι οντως γρυγορο??? η μετα απο λιγο καιρο λογο ρομ θα παει σαν χελωνα???

 

σας επριξα το ξερω αλλα θελω να το παρω αυτην την εβδομαδα και μιας και ειστε τοσα ατομα πιστευω οτι θα μ δωσετε την καλυτερη απαντηση λογο εμπηριας..

 

ακομα που μπορω να το δω ??διαβασα vodafone το εφερε πρωτη , υπαρχει σε ολα τα καταστηματα??στην πολη μ εχω vodafone wind και γερμανο..

 

ευχαριστω εκ των πρωτερον

Μιχαλης:O

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν Kαλη Χρονιά σε όλους!Την Τετάρτη πήρα και εγώ το leo με επιδότηση Voda.

Καταπληκτικό κινητό.Αν και είναι η πρώτη μου φορά σε Win Mobile συσκευή(μετά από πολλά symbian και το iphone 3g) δε δυσκολεύτηκα ακόμα καθώς έψαξα τις πολλές και χρήσιμες πληροφορίες σας στις 200+ σελίδες.έκανα όσα λέτε και λίγο πολύ το έστησα.

Βεβαία είμαι αρχάριος ακόμα και σίγουρα θα σας ενοχλήσω με κάποια απορία μαυ οσο ανακαλύπτω το λειτουργικό.Ευχαριστώ για τις έως τώρα πληροφορίες σας.

Χρονιά πολλά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

παιδια η 1.61 ρομ ειναι διαθεσιμη υπαρχει?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση στη μπάρα συντόμευσης που βρίσκεται στο κάτω μέρος να προσθέσουμε νέες συντομεύσεις. Ακόμη παρατηρώ ότι μερικές φορές ενώ υπάρχει wi-fi και είναι δίπλα δεν το βλέπει ή το βλέπει με πολύ ασθενές σήμα, το έχετε προσέξει και εσείς.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει τροπος να μας δειχνει το destinator οχι κατακορυφα αλλα οριζοντια στην οθονη ???

 

Καπου ειδα πριν κατι για αλλο προγραμμα πλοηγησης αλλα δεν κανει.

 

 

Πανω σε αυτο με βοηθεια απο μελος της navimania βρηκα το Gyrator.

 

Και κατι αλλο ασχετο αλλα να μην ανοιγω αλλο θεμα.

 

- Στην επεξεργασια video με το format factory σε ποια απο τις παρακατω κατηγοριες ανηκει το κινητο μας ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια η 1.61 ρομ ειναι διαθεσιμη υπαρχει?

 

Είναι branded roms. Μην ασχοληθείς. Καλύτερα να περιμένεις τις 2.0X roms.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: οταν διαγραφω mail απο το κινητο μου διαγραφονται και απο τον λογαριασμο του gmail. Τι ρυθμιση χρειαζεται να γινει για να διαγρφονται μονο απο το κινητο αλλα και οχι απο το gmai?

Ρυθμιση απο το τηλεφωνο ή απο το gmail? Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει περίπτωση στη μπάρα συντόμευσης που βρίσκεται στο κάτω μέρος να προσθέσουμε νέες συντομεύσεις.

 

Ποια μπάρα συντόμευσης; Μιλάς για το HTC Sense;

 

λοιπον... 1) αν παρω το κιν απο expansys.com.gr-clove.co.uk(ποσες μερες κανει??) εχω την εγγυηση απο την ace hellas???αυτο διαβασα αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει!!!

2) διαβασα οτι η rom ειναι γτπ μηπως ειναι τελικα υπερτιμιμενο το κινητο???εγω δεν το χρειαζομαι για τρελη χρηση, κανενα prog-youtube-fb και κανενα mail-gps(λεμε τωρα):shifty:!!!

3) ειναι οντως γρυγορο??? η μετα απο λιγο καιρο λογο ρομ θα παει σαν χελωνα???

 

1) Σε 2 με 3 μέρες. Εγγύηση έχεις για θέματα hardware κανονικά από ACE Hellas.

2) Λάθος διάβασες.

3) Είναι. Όχι.

 

Εβαλα τα 16 shortcuts for Manila αλλα οταν βαζω σαν ταπετσαρια τον καιρο δεν μ δειχνει απο πισω την εικονα που επιλεγω.

 

Ενημέρωσα το πρώτο post με updated .cab που δουλεύει σε όλα τα background.

 

Έχει καταφέρει κανείς να κάνει φωνητική κλήση με bluetooth hands free?Αν βάλω κάποιες εφαρμογές που έχουν δωθεί στο πρώτο ποστ για φωνητική κλήση θα κάνουν αυτό που θέλω ή κάνει φωνητική κλήση μόνο απο το κινητό?

 

Το Cyberon Voice Speed Dial δουλεύει και από το bluetooth hands-free.

 

Μπορει να παιξει και αρχεια .avi ?

 

Το Core Player ναι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το Resco explorer οταν παω να στειλω 1 αρχειο με bluetooth σε αλλη συσκευη μου πεταει eror οπως στα παρακατω συνημενα,ξερει κανεις τι παιζει μιας και ποτε δεν ειχα προβλημα παλια σε αλλες συσκευες!

Εχω συσκευη αγορασμενη απο Πλαισιο

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

το έχει ρωτήσει και ένας χρηστης λίγες σελίδες πιο πίσω αλλα δεν πήρε απάντηση:)

υπάρχει teamviewer για wm?

υπάρχει κάτι αντίστοιχο,αξιόπιστο και εύχρηστο όπως το teamviewer???:)

 

p.s.έχω γενέθλια σήμερα γιατί δεν μου βγάζει μπαλονάκια????:P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το έχει ρωτήσει και ένας χρηστης λίγες σελίδες πιο πίσω αλλα δεν πήρε απάντηση:)

υπάρχει teamviewer για wm?

υπάρχει κάτι αντίστοιχο,αξιόπιστο και εύχρηστο όπως το teamviewer???:)

 

p.s.έχω γενέθλια σήμερα γιατί δεν μου βγάζει μπαλονάκια????:P

 

Τι ειναι αυτο με μενα!

2 ερωτησεις εχω δηλαδη(τη 1η σχετικα με δημιουργια νεων φακελων στα sms) και απαντηση απ οτι φαινετε δεν υπαρχει για καμια!!:lol::p

 

Κωστη ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ φιλε μου για τα γενεθλια σου!!:):D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

το έχει ρωτήσει και ένας χρηστης λίγες σελίδες πιο πίσω αλλα δεν πήρε απάντηση:)

υπάρχει teamviewer για wm?

υπάρχει κάτι αντίστοιχο,αξιόπιστο και εύχρηστο όπως το teamviewer???:)

 

p.s.έχω γενέθλια σήμερα γιατί δεν μου βγάζει μπαλονάκια????:P

 

Χρονια Πολλα φιλε Κωστα! Πολυχρονος! :lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ποια μπάρα συντόμευσης; Μιλάς για το HTC Sense;

Τις αναφέρει ως καρτέλες αρχικής οθόνης και είναι κάτω κάτω πάνω από το πλήκτρα τηλεφωνο και μενου.

Δημήτρης Καλαμάτα

HTC HD2 ROM: Omega v22.5-29007 DINIK with CHT 2 Radio: 2.14.50.04

Link to comment
Share on other sites

1) Σε 2 με 3 μέρες. Εγγύηση έχεις για θέματα hardware κανονικά από ACE Hellas.

2) Λάθος διάβασες.

3) Είναι. Όχι.

.

ευχαριστω πολυ μαν!!!!

αυριο θα παω να το δω στην voda αν το εχουν!!!σε περιπτωση π το παρω απο ελλαδα θα εχω support και σε software???

 

ευχαριστω και παλι!!!

 

p.s. η διαφορα στα λεφτα ειναι 30-40 ευρω αρα δεν αξιζει. αγγλια http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=188868

 

ελλαδα http://www.apiastos.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=529

ακουω γνωμες

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ :):)

μπαλονάκια δεν βλέπω διπλα από το όνομα μου όμως χαχαχαχα:lol::p

 

πάντως η μονη λύση στο ερώτημα μου είναι η πολύ παλιά και σίγουρη που λέγεται LogMeIn :O:happy:

 

athanaso είχα επιλέξει εμφάνιση μονο ηλικίας :P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ευχαριστω πολυ μαν!!!!

αυριο θα παω να το δω στην voda αν το εχουν!!!σε περιπτωση π το παρω απο ελλαδα θα εχω support και σε software???

 

Δεν έχει πάρει ακόμα θέση ο επίσημος υποστηρικτής στην χώρα μας ACE Hellas αλλά λογικά ναι.

 

p.s. η διαφορα στα λεφτα ειναι 30-40 ευρω αρα δεν αξιζει. αγγλια http://www.expansys.com.gr/d.aspx?i=188868

 

ελλαδα http://www.apiastos.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=529

ακουω γνωμες

 

Εξαρτάται καθαρά από εσένα και κατά πόσο θέλεις να έχεις επίσημα ελληνικό ή αγγλικό μενού στη συσκευή σου.

 

@_KOSTASKELLAS_:

Χρόνια Πολλά και από εμένα Κώστα. Έχεις σίγουρα σωστά την ημερομηνία γέννησης στον πίνακα ελέγχου σου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πάρει ακόμα θέση ο επίσημος υποστηρικτής στην χώρα μας ACE Hellas αλλά λογικά ναι.

 

 

 

Εξαρτάται καθαρά από εσένα και κατά πόσο θέλεις να έχεις επίσημα ελληνικό ή αγγλικό μενού στη συσκευή σου.

 

δεν με χαλαει το αγγλικο μενου αλλα απο οτι διαβασα μπορει να το αλλαξει σε ελληνικο αν θελεις.εμενα με απασχολει καθαρα το θεμα εγγυησης δλδ να μην εχω προβ για 30 ευρω.

 

ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν με χαλαει το αγγλικο μενου αλλα απο οτι διαβασα μπορει να το αλλαξει σε ελληνικο αν θελεις.εμενα με απασχολει καθαρα το θεμα εγγυησης δλδ να μην εχω προβ για 30 ευρω.

 

Για να αλλάξεις τη γλώσσα του μενού πρέπει να περάσεις άλλη ROM, κάτι που σε καθιστά άμεσα χωρίς εγγύηση μέχρι να επαναφέρεις την αρχική ROM. Άρα επέλεξε πρώτα τι γλώσσα θέλεις στο μενού σου εάν σε ενδιαφέρει τόσο το θέμα της εγγύησης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ μαν. μου φαινεται απο ελλαδα θα το παρω. μηπως ξερεις αν καποια καταστημα το εχουν κ αν ναι ποια(εννοω στην εκθεση για να το δω)??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...