Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
κΕστειλα τις επαφες μου απο το sony στο outlook express αλλα μετα δεν ξερω.

 

Χρειάζεσαι το Outlook της σουίτας Microsoft Office.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οποτε εγραψα λαλακια:X λογω ταχυτητας(δεν καταλαβα και τι ακριβως ηθελε ο φιλος) δεν την εχω ακομα την συσκευη και.....(υπομονη μεχρι την δευτερα)

 

Γιαννη τα θεματα του λεο ειναι αμεσα συνδεδεμενα με το menu enhancement του τηλ,κατι που το ειχαμε διαπιστωσει,οσοι ειχαμε δοκιμασει τις ρομ του λεο στο hd:)

 

καλησπερα και χρονια πολλα

λοιπον εγω την εχω απο χτες

τελικα εχει μεγαλη διαφορα απο το HD

σκεφτομουν να την παρω ή οχι και να καθισω με το hd (και το iphone ) αλλα δεν κρατηθηκα

παντως μεχρι τωρα οι πρωτες εντυπωσεις αριστες:)

 

απορω πως δεν το ειχες διαπιστωσει νωριτερα :blink:

 

δεν εχει καμια σχεση το λεο με το hd ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλησπερα και χρονια πολλα

λοιπον εγω την εχω απο χτες

τελικα εχει μεγαλη διαφορα απο το HD

σκεφτομουν να την παρω ή οχι και να καθισω με το hd (και το iphone ) αλλα δεν κρατηθηκα

παντως μεχρι τωρα οι πρωτες εντυπωσεις αριστες:)

το εχω δει το hd2 live σε ενα φιλο,μου αφησε θετικη εντυπωση γενικα στις λιγες ωρες που επαιξα μαζι του βεβαια εχω και 2 hd(σημερα εδωσα το 1 σε καποιο παιδι απο εδω μεσα) ειναι ενα κλικ μπροστα απο το hd αλλα οχι σε σημειο να μεινεις με το στομα ανοιχτο(εγω δεν εμεινα) αλλα με καβαλησε ο διαβολος και θα τα σκασω,παντως αντικειμενικα καποιος κατοχος hd μενει ακομα ανετα μαζι του;)

χρονια πολλα σε ολα τα παιδια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο K800 τις έστειλα όλες μαζί μέσω bluetooth... τις πέρασε κανονικότατα. Λίγο στρώσημο ήθελαν μετά απο το Outlook.

 

400 επαφες με bluetooth?με τιποτα δεν το κανω.δεν εχω το Microsoft Outlook εκεί ειναι το προβλημα.εχω το OpenOffice

Link to comment
Share on other sites

σκεψου ομως οτι ολοι αυτοι που τα παιρνουν χωρις να μπορουν να τα εκμεταλευτουν σωστα .....

 

οτι σιγουρα κοιμουνται πιο ησυχα και πολυ απο εμας ;):lol:

 

 

Αν αυτη ειναι η λυση παω να παρω κανα dumbphone με πολλα μεγαπιξελια γιατι πολυ αυπνια εχει πεσει :p

 

NOT..!! :grin:

Link to comment
Share on other sites

απορω πως δεν το ειχες διαπιστωσει νωριτερα :blink:

 

δεν εχει καμια σχεση το λεο με το hd ;)

δεν τοχα δει live (ολη η vodafone με dummy ηταν)

το εχω δει το hd2 live σε ενα φιλο,μου αφησε θετικη εντυπωση γενικα στις λιγες ωρες που επαιξα μαζι του βεβαια εχω και 2 hd(σημερα εδωσα το 1 σε καποιο παιδι απο εδω μεσα) ειναι ενα κλικ μπροστα απο το hd αλλα οχι σε σημειο να μεινεις με το στομα ανοιχτο(εγω δεν εμεινα) αλλα με καβαλησε ο διαβολος και θα τα σκασω,παντως αντικειμενικα καποιος κατοχος hd μενει ακομα ανετα μαζι του;)

χρονια πολλα σε ολα τα παιδια

σ'αυτο συμφωνω και γω ακομη με το hd ειμαι μεχρι να λυθουν τα οποια προβληματα (και να βγει hspl-uspl)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
400 επαφες με bluetooth?με τιποτα δεν το κανω.

 

Μπορείς να τις επιλέξεις όλες μαζί και να τις στείλεις με τη μία.

 

δεν εχω το Microsoft Outlook εκεί ειναι το προβλημα.εχω το OpenOffice

 

Δεν έχεις εναλλακτική. Το Outlook του Office είναι μονόδρομος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

400 επαφες με bluetooth?με τιποτα δεν το κανω.δεν εχω το Microsoft Outlook εκεί ειναι το προβλημα.εχω το OpenOffice

 

Μα όχι μία μία... το K800 έχει επιλογή να τις στείλεις όλες μαζί!!!!! σε 2 λεπτά τελείωσες.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,με την βοηθεια των παιδιων εδω(zaxarakis&athanaso77 ευχαριστω),το Leo πεταει.Βεβαια,εννοειται οτι εφαρμοσα και καποια κολπα απο την 1η σελιδα:D

Παντως,χωρις να θελω να βγω εκτος θεματος,στον τομεα ψυχαγωγια-παιχνιδια κυριως,αλλα και στο browser-υστερει σε σχεση με το iphone 3gs(στα γραφικα φυσικα):!::)Παρ'ολα αυτα, μεχρι στιγμης,με χει εντυπωσιασει σε ολους τους τομεις!Μεχρι που αρχιζω να σκεφτομαι,οτι και να αποχωριστω το iphone,δεν θα με πειραζε και τοσο:!::X

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μα όχι μία μία... το K800 έχει επιλογή να τις στείλεις όλες μαζί!!!!! σε 2 λεπτά τελείωσες.

 

Μετα που σου απαντησα το ειδα.1,5 χρονο το ειχα και δεν το γνωριζα.Με την μια ολες μαζι αλλα απο τις επιλογες των επαφων και οχι απο τις επαφες αμμεσα.Και 1 μερα παιδευομουν.Και τις περασε και αψογα χωρις να θελει διορθωσεις.Ευχαριστω πολυ.Ειχα μπλοκαρει μαλλον απο την αγωνια μου να δουλεψω το HD2.

Link to comment
Share on other sites

με αυτα και με αυτα και επειδη 5 μερες δεν εχω ηρεμησει καθολου και ολο με αυτο ασχολουμαι :p , αποφασισα , δοκιμασα, εβγαλα τα ματια μου και κατεληξα

 

Γεια σου μανιλα

 

Καλος , χρυσος, τελειος αλλα τελικα εκανε διαφορα ανυποπτα .

Και επειδη με τετοιο hardware ειναι κριμα να μην εχεις ενα πανγρηγορο μηχανημα, εβαλα spb shell

 

και δηλωνω μαγεμενος απλα!

σε 3 σελιδες εχω τα παντα

 

Εβγαλα και τα manilla tweaks και νομιζω οτι ειναι πολυ πιο ελαφρυ και γρηγορο.

Μπορει να μην ειναι αλλα ετσι αισθανεται .

 

Αληθεια, πως μπορω να αλλαξω εικονιδια?

Νομιζω αυτο μου εμεινε να κανω

 

ps:πραγματικα το iphone το νιωθω αχρειαστο!

Το μοναδικο του μειονεκτημα ειναι οι εφαρμογες που στο μηλο βριθουν.

 

Τι να κανεις

Αυτη την οθονη εγω δε τη συγκρινω με καμια

:X
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους! 2 πολύ σύντομες ερωτήσεις. Πόσο κοστίζει η αυθεντική μπαταρία για το HD2 και από που μπορώ να την προμηθευθώ και η δεύτερη απορία μου είναι που βρίσκεται το HKLM στην συσκευή μου, γιατί δεν το βρίσκω και έτσι δεν μπορώ να κάνω τις ρυθμίσεις που βλέπω στο πρώτο ποστ και κάποιες από αυτές είναι πολύ χρήσιμες, όπως το Χ να κλείνει τις εφαρμογές και όχι να τις αφήνει στν αναμονή. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να επαναφέρω την παλιά χρήση του χ και κλείσιμο των εφαρμογών?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και το mod για full flash support αλλα δυστυχως εγινε αυτο που περιμενα..

Σε αρκετα sites κανει κατι αιωνες να φορτωσει..

Σιγουρα δεν ειναι ενδεδειγμενο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους! 2 πολύ σύντομες ερωτήσεις. Πόσο κοστίζει η αυθεντική μπαταρία για το HD2 και από που μπορώ να την προμηθευθώ και η δεύτερη απορία μου είναι που βρίσκεται το HKLM στην συσκευή μου, γιατί δεν το βρίσκω και έτσι δεν μπορώ να κάνω τις ρυθμίσεις που βλέπω στο πρώτο ποστ και κάποιες από αυτές είναι πολύ χρήσιμες, όπως το Χ να κλείνει τις εφαρμογές και όχι να τις αφήνει στν αναμονή. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να επαναφέρω την παλιά χρήση του χ και κλείσιμο των εφαρμογών?

 

Καλα,αφου σου απαντησα στο pm σου για το HKLM κλπ.Οπως πιστευω να καταλαβες,ειναι στη registry του κιν.σου(οπως στα pc).Αλλα δεν φενεται αν δεν βαλεις ενα προγραμματακι που να δειχνει τη registry.Πχ.Resco explorer(η πιο προσφατη εκδοση),που εχει και file eplorer-καλυτερο του μαμισιου-και my registry που θα κανει αυτο που θελεις!Για μπαταρια,ψαξε σε κανενα expansys π.χ;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

με αυτα και με αυτα και επειδη 5 μερες δεν εχω ηρεμησει καθολου και ολο με αυτο ασχολουμαι :p , αποφασισα , δοκιμασα, εβγαλα τα ματια μου και κατεληξα

 

Γεια σου μανιλα

 

Καλος , χρυσος, τελειος αλλα τελικα εκανε διαφορα ανυποπτα .

Και επειδη με τετοιο hardware ειναι κριμα να μην εχεις ενα πανγρηγορο μηχανημα, εβαλα spb shell

 

και δηλωνω μαγεμενος απλα!

σε 3 σελιδες εχω τα παντα

 

Εβγαλα και τα manilla tweaks και νομιζω οτι ειναι πολυ πιο ελαφρυ και γρηγορο.

Μπορει να μην ειναι αλλα ετσι αισθανεται .

 

Αληθεια, πως μπορω να αλλαξω εικονιδια?

Νομιζω αυτο μου εμεινε να κανω

 

ps:πραγματικα το iphone το νιωθω αχρειαστο!

Το μοναδικο του μειονεκτημα ειναι οι εφαρμογες που στο μηλο βριθουν.

 

Τι να κανεις

Αυτη την οθονη εγω δε τη συγκρινω με καμια

 

Απο καταναλωση/διαχειριση πως παει γιατι δεν εχουν ακουστει και τα καλυτερα..

Παντως θελω να κρατησω προς το παρων το sense γιατι μου αρεσει το GUI και ειδικα ο καιρος :p

 

Αργοτερα για αλλαγη βλεπουμε..

 

p.s Μας το πες για την οθονη νισαφι πια!! χαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλα,αφου σου απαντησα στο pm σου για το HKLM κλπ.Οπως πιστευω να καταλαβες,ειναι στη registry του κιν.σου(οπως στα pc).Αλλα δεν φενεται αν δεν βαλεις ενα προγραμματακι που να δειχνει τη registry.Πχ.Resco explorer(η πιο προσφατη εκδοση),που εχει και file eplorer-καλυτερο του μαμισιου-και my registry που θα κανει αυτο που θελεις!Για μπαταρια,ψαξε σε κανενα expansys π.χ;)

 

Για τους ενδιαφερόμενους... υπάρχει και free registry editor... http://www.phm.lu/products/PocketPC/RegEdit/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για τους ενδιαφερόμενους... υπάρχει και free registry editor... http://www.phm.lu/products/PocketPC/RegEdit/

 

Κι αυτο σωστο;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να επαναφέρω την παλιά χρήση του χ και κλείσιμο των εφαρμογών?

 

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=246175&d=1258114331

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά. Το κινητό μας φοράει wm6.5 professional σωστά;

Όταν πάω στην έναρξη των windows στο υπομενού system info εκεί γράφει windows mobile 6.1 (WinCE 5.02) HTC HD2 T8585. Είναι φυσιολογικό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Το μονο σπαστικο για μενα ειναι τα sms!

Ακομα και αν το βαζω να μη τα δειχνει threded απ την επιλογη αυτο δε με αφηνει να κανω νεους φακελους και ειναι ολα μανταρα!

 

Μηπως γνωριζω καποιος πως να επαναφερουμε το κλασικο περιββαλον των sms που ειχαν τα WM τουλαχιστον μεχρι τα 6.1 (ισως με κανα πειραγμα της registry)?

Θα του ημουν υποχρεως πραγματικα!!

 

Οσο για το shell 3.5 το ξαναειπα προηγουμενος δοκιμαστε το οσοι θελετε πιο πολυ παραμετροποιηση,ειναι καλυτερο του Sense σε αυτο το τομεα,εγω το εχω και το χρησιμοποιω σα φυσικη συνεχεια του παλιου shell στα κινητα μου και δε μπορω ευκολα χωρις αυτο!

Να και η today screen συν αλλες 2 δεξια και αριστερα συν με 1 συρσιμο του χεριου προς τα πανω η κατω εχω βαλη στην επαγγελματικη να μου εμφανιζοντε οι φωτος απ τις επαφες μου οποτε ειμαι..Jet με 2-3 κλικ!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ωραίο φαίνεται, αλλά εγώ προτιμώ το sence ui. Δηλαδή τουλάχιστον τα 200€ από όσα δώσαμε είναι για το Interface και για μένα η htc έχει κάνει πολύ καλή δουλειά κρύβοντας τις ασχήμιες των wm. Τώρα το spb shell ποτέ δεν το συμπάθησα, μου φαίνεται χοντροκομμένο, αλλά δεν έχω δοκιμάσει το 3. Δεν με έχει τραβήξει, δεν ξέρω γιατί.
Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους.

ΘΑ ηθελα να με βοηθησετε να βρω ενα προγραμμα για την regisrty διοτι αλλιως δεν μπορω να κανω τις ρθμισεις που προτεινετε. Το λινκ ποιο πανω δεν λειτουργει.

Επισης διαβασα ποιο πανω οτι εαν κανω copy paste το destinator app απο την καρτα μνημης στο Start Menu/Programs μετα μπορω να το ορισω στην κεντρικη οθονη. Αυτο ειναι πολυ σωστο το προβλημα μου ειναι οτι απο την κεντρικη οθονη δεν τρεχει το προγραμμα.

 

Τελος θα ηθελα να ρωτησω το εξης. H ROM ειναι η 1.48.482.4. Χρειαζεται να κανω καποιο θπδατε ή ειναι η τελευταια?

Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται να βαλω καποιο αλλο skin για να δουλευει σωστα το mls destinator με το leo?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χρονια πολλα σε ολους.

ΘΑ ηθελα να με βοηθησετε να βρω ενα προγραμμα για την regisrty διοτι αλλιως δεν μπορω να κανω τις ρθμισεις που προτεινετε. Το λινκ ποιο πανω δεν λειτουργει.

Επισης διαβασα ποιο πανω οτι εαν κανω copy paste το destinator app απο την καρτα μνημης στο Start Menu/Programs μετα μπορω να το ορισω στην κεντρικη οθονη. Αυτο ειναι πολυ σωστο το προβλημα μου ειναι οτι απο την κεντρικη οθονη δεν τρεχει το προγραμμα.

 

Τελος θα ηθελα να ρωτησω το εξης. H ROM ειναι η 1.48.482.4. Χρειαζεται να κανω καποιο θπδατε ή ειναι η τελευταια?

 

Κατέβασε τον registry editor από εδώ... http://freewareppc.com/utilities/phmregistryeditor.shtml

Το παραπάνω link είναι προσωρινά κάτω.

 

Σχετικά με το .exe του destinator σωστά κάνεις copy αλλά λάθος κάνεις paste. Πρέπει να κάνεις... paste shortcut.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...