Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτρεψτε μου μια ερωτηση σαν μελλοντικος υποψηφιος κατοχος.

Εχθες κατα την επισκεψη μου στο Πλαισιο δοκιμασα ενα hd2 που ηταν συνδεμενο

με Wifi του καταστηματος. Πολυ γρηγορο το τηλεφωνο αλλα σε οπιαδηποτε σελιδα αναζητησης του google κατω στο τελος εχει στη σειρα και ολες τις επομενες σαν 1,2,3,4,5,6,7,8, επομενη... ακομη και οταν μεγενθυνα για να πατησω και να παω στην 2 για παραδειγμα δεν την ανοιγε με τιποτα,ή την 3 ουτε εκει κλικ για να την ανοιξει. Δεν εχω περιεργα δαχτυλα ουτε υπερφυσικα σε μεγεθος . και γενικα μια δυστροπια να κανεις κλικ και να παρει την εντολη για την επομενη σελιδα αυτου του φορουμ πατωντας επανω στα νουμερα με τις σελιδες.

Το iphone σε αντιστοιχη χρηση πεταει, και βρισκει αμεσως οτι πατας την 2,ή 3 ή οποιοδηποτε αριθμο σελιδας στο φορουμ.

Ειναι γενικο προβλημα ή μπορει να βελτιωθει? πως δουλευουν τα δικα σας?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Επιτρεψτε μου μια ερωτηση σαν μελλοντικος υποψηφιος κατοχος.

Εχθες κατα την επισκεψη μου στο Πλαισιο δοκιμασα ενα hd2 που ηταν συνδεμενο

με Wifi του καταστηματος. Πολυ γρηγορο το τηλεφωνο αλλα σε οπιαδηποτε σελιδα αναζητησης του google κατω στο τελος εχει στη σειρα και ολες τις επομενες σαν 1,2,3,4,5,6,7,8, επομενη... ακομη και οταν μεγενθυνα για να πατησω και να παω στην 2 για παραδειγμα δεν την ανοιγε με τιποτα,ή την 3 ουτε εκει κλικ για να την ανοιξει. Δεν εχω περιεργα δαχτυλα ουτε υπερφυσικα σε μεγεθος . και γενικα μια δυστροπια να κανεις κλικ και να παρει την εντολη για την επομενη σελιδα αυτου του φορουμ πατωντας επανω στα νουμερα με τις σελιδες.

Το iphone σε αντιστοιχη χρηση πεταει, και βρισκει αμεσως οτι πατας την 2,ή 3 ή οποιοδηποτε αριθμο σελιδας στο φορουμ.

Ειναι γενικο προβλημα ή μπορει να βελτιωθει? πως δουλευουν τα δικα σας?

Ευχαριστω.

 

για να ακουσει στον οπερα το τηλ και να δεχτει το πατημα των δαχτυλων,

πρωτα θελει ενα καλο screen alingment

μετα μια ρυθμιση στον οπερα και

(ειλικρινα μιλαω) ΚΑΘΟΛΟΥ πιεση στην οθονη!!!

 

με ενα ελαφρυ αγγιγμα εχεις πολυ περισσοτερες πιθανοτητες απο οτι με κανονικο πατημα του δαχτυλου,να "ακουσει " η οθονη του λεο ;)

 

και φυσικα δεν εχει καμια σχεση με την αισθηση του touch στο iphone!!!

 

το μηλο ειναι μια κατηγορια μονο του σε καποια πραγματα ;)

 

αλλα και το λεο δεν τα παει καθολου ασχημα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ για την απαντηση. Ειναι πραγματικα ενα φανταστικο τηλεφωνο

και ειδικα για οσους ειναι λατρεις της μεγαλης οθονης. Ειναι παρα πολυ καλο σε αισθηση και γρηγορο, και υπερεχει σε πολλους τομεις σε σχεση με το iphone. Απλα μου φανηκε παραξενο.

Ελπιζω να ερθει γρηγορα και απο cosmote...

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους

Μηπως ξερετε πως περναμε νεες πολεις στον καιρο?

Εβαλα το weathercitiesgr.cab και ενω τις βλεπει οταν τις επιλεγω δεν κανει ενημερωση...Γραφει προβλημα στη ληψη δεδομενων...

Στις μετοχες μπορουμε να περασουμε μετοχες απο το ελληνικο χρηματιστηριο?

Ευχαριστω.

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Επιτρεψτε μου μια ερωτηση σαν μελλοντικος υποψηφιος κατοχος.

Εχθες κατα την επισκεψη μου στο Πλαισιο δοκιμασα ενα hd2 που ηταν συνδεμενο

με Wifi του καταστηματος. Πολυ γρηγορο το τηλεφωνο αλλα σε οπιαδηποτε σελιδα αναζητησης του google κατω στο τελος εχει στη σειρα και ολες τις επομενες σαν 1,2,3,4,5,6,7,8, επομενη... ακομη και οταν μεγενθυνα για να πατησω και να παω στην 2 για παραδειγμα δεν την ανοιγε με τιποτα,ή την 3 ουτε εκει κλικ για να την ανοιξει. Δεν εχω περιεργα δαχτυλα ουτε υπερφυσικα σε μεγεθος . και γενικα μια δυστροπια να κανεις κλικ και να παρει την εντολη για την επομενη σελιδα αυτου του φορουμ πατωντας επανω στα νουμερα με τις σελιδες.

Το iphone σε αντιστοιχη χρηση πεταει, και βρισκει αμεσως οτι πατας την 2,ή 3 ή οποιοδηποτε αριθμο σελιδας στο φορουμ.

Ειναι γενικο προβλημα ή μπορει να βελτιωθει? πως δουλευουν τα δικα σας?

Ευχαριστω.

 

Ακολούθησε αυτές τις οδηγίες και θα δεις μεγάλη διαφορά,θα πατάς ακόμα και χωρίς να ζουμάρεις καθόλου :

 

35. Enable Clickable Links in Zoomed Out Opera

This reg edit allows you to tap on a link without the need for zooming in first.

HKLM/Software/Opera/Info/az_overview_threshold

Change value from 64 to 32

Link to comment
Share on other sites

zaharaki δυο ερωτησεις διευκρινηστικες.η ρυθμιση στον opera που αναφερεισ ειναι κσποια απο το προηγουμενο posτ σου που εχει διαφορες ρυθμισεισ?κ δευτερον screen aligment πως καμουμε εδω?με το δακτυλο?καπου εχεισ αναφερει καποιο εργαλειο απο iphone που χρησιμοποιεις...ποιο ειναι?
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τα προβλήματα με την ώρα συνεχίζονται: η ώρα της συσκευής δείχνει λόγου χάρη 20:00 (24ωρη μορφή) και τα μηνύματα που μου έρχονται δείχνουν 6:00. Αυτό συμβαίνει σε όλες τις περιπτώσεις εκτός απο τις αναφορές παράδοσης που έρχονται με την σωστή ώρα της συσκευής. Τι φταέι;; ( Ούτε internet μπαίνω, ούτε συγχρόνισα τη συσκευή με το PC, ούτε το Destinator άνοιξα το οποίο και επιβεβαιωμένα μου αλλάζει τη ώρα).:(:(:(
クリストス.....Χρήστος....
Link to comment
Share on other sites

και τα 4 !ειναι επισημα και απαραιτητα ;)

 

κοιτα και εκει

 

[REF] [sense 2.5 tweaks & mods] [CABS] Last updated 24/12 -09 -00:13

 

εχει πολλα πραγματακια που θα σου αρεσουν σιγουρα :)

 

Δημητρη,γιατι δεν μπορω να τα βαλω?Μου βγαζει μηνυμα στο pc(win 7)για win 32 η καπως ετσι:mad:

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη,γιατι δεν μπορω να τα βαλω?Μου βγαζει μηνυμα στο pc(win 7)για win 32 η καπως ετσι:mad:

 

αντιγραψέ τα στη συσκευή και τρέξτα από εκει

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κοιτα και εκει

 

[REF] [sense 2.5 tweaks & mods] [CABS] Last updated 24/12 -09 -00:13

 

εχει πολλα πραγματακια που θα σου αρεσουν σιγουρα :)

 

Σίγουρα είναι πολύ εξυπηρετικό για τους νέους χρήστες το συγκεκριμένο link (υπάρχει και στο πρώτο post εξάλλου) αλλά για πιο εξειδικευμένους... καλύτερα να πειράζουν την registry από το να γεμίζουν με εγκατεστημένα cabάκια. Δεν μπορώ βέβαια να παραγνωρίσω το γεγονός ότι τα cab είναι uninstallable και επαναφέρουν την registry στην default κατάσταση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τα προβλήματα με την ώρα συνεχίζονται: η ώρα της συσκευής δείχνει λόγου χάρη 20:00 (24ωρη μορφή) και τα μηνύματα που μου έρχονται δείχνουν 6:00. Αυτό συμβαίνει σε όλες τις περιπτώσεις εκτός απο τις αναφορές παράδοσης που έρχονται με την σωστή ώρα της συσκευής. Τι φταέι;; ( Ούτε internet μπαίνω, ούτε συγχρόνισα τη συσκευή με το PC, ούτε το Destinator άνοιξα το οποίο και επιβεβαιωμένα μου αλλάζει τη ώρα).:(:(:(

 

δες λίγο, τι ρολόϊα έχεις.Σε τι region είναι.Αφαιρεσε τα όλα έκτος του my location. Πρόσθεσε 1 με πόλη την Αθήνα και κάντο default.

αλλιώς τυχαία έπεσα σε αυτό http://mobile.microsoft.com/windowsmobile/en-us/updates/dstdownload.mspx δεν ξέρω αν σου κάνει.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και χρονια πολλά και από εμένα,

Αλήθεια υπάρχουν πουθενα θέματα για την κινητάρα μας?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δημητρη,γιατι δεν μπορω να τα βαλω?Μου βγαζει μηνυμα στο pc(win 7)για win 32 η καπως ετσι:mad:

 

Έχουν κατάληξη cab. Αυτά είναι τα εκτελέσιμα αρχεία των windows mobile. Τα ρίχνεις μέσα στη συσκευή όπως είναι και τα τρέχεις εκεί με απλό κλικ στον file explorer της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
καλησπέρα και χρονια πολλά και από εμένα,

Αλήθεια υπάρχουν πουθενα θέματα για την κινητάρα μας?

αν γραψεις στο google themes for htc hd2 θα σου βγαλει αμετρητα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλήθεια υπάρχουν πουθενα θέματα για την κινητάρα μας?

 

Τι θέματα ψάχνεις; Για το HTC Sense; Δεν θα το συνιστούσα εκτός και αν έχεις τη διάθεση να το ψάξεις αρκετά για να βρεις κάτι που δεν παρουσιάζει παρένθετα προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

χθες ο αγιος Βασιλης μου εφερε το δωρο νωριτερα.Ηρθε το HD2!!!

καλο, πολυ καλο θα μπορουσα να πω αν και χρειαζεται μερες για να το μαθει κανεις,οπως και ολα τα smartphone.Γενικα ευκολο αλλα αυτο που με παιδευει απο χθες, ειναι πως θα περασω τις επαφες μου απο το προηγουμεο τηλεφωνο sony ericsson k800 στο καινουργιο HD2.Διαβαζω το φορουμ σας,το φορουμ της HTC το ελληνικο (αν και σημερα που το χρειαζομαι ειναι πεσμενο)κατεβαζω προγραμματα αλλα τιποτα .Ακρη δεν βγαζω.Ειμαι χαζος; αναρωτιεμαι συνεχεια.τοσο δυσκολο;Εστειλα τις επαφες μου απο το sony στο outlook express αλλα μετα δεν ξερω.

μπορει να εχει δοθει απαντηση στο ερωτημα μου καπου αλλου αλλα μπορεσα να διαβασω μονο 60 σελιδες και δεν αντεξα αλλο.

Καμμια βοηθεια;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι πολύ εξυπηρετικό για τους νέους χρήστες το συγκεκριμένο link (υπάρχει και στο πρώτο post εξάλλου) αλλά για πιο εξειδικευμένους... καλύτερα να πειράζουν την registry από το να γεμίζουν με εγκατεστημένα cabάκια. Δεν μπορώ βέβαια να παραγνωρίσω το γεγονός ότι τα cab είναι uninstallable και επαναφέρουν την registry στην default κατάσταση.

 

Τα cabinet files και εγω νομιζω οτι ειναι καλυτερα αμα δεν ξερεις πως να πειραξεις την registry. Ουτως ή αλλως οταν τα περνας ξερεις οτι γεμιζεις το συστημα με tweaks & mods οποτε δεν αλλαζει τπτ..

Δεν μπορω να φανταστω καποιον που περνει τετοια τηλεφωνα και απλα καθεται και τα κοιταει.. (Απο το ευνοητο των win mobile μεχρι android,symbian και mac/iphone OS).. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα τις επαφες μου απο το sony στο outlook express αλλα μετα δεν ξερω

 

καλησπέρα και σε εσένα και χρόνια πολλά, καλως ήρθες στη παρέα μας. Στο Outlook πρεπει να τις περάσεις και όχι στο express

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και σε εσένα και χρόνια πολλά, καλως ήρθες στη παρέα μας. Στο Outlook πρεπει να τις περάσεις και όχι στο express

 

 

Ετσι και μετα να κανεις συγχρονισμο με το Κέντρο συσκευών των Windows Mobile.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν κατάληξη cab. Αυτά είναι τα εκτελέσιμα αρχεία των windows mobile. Τα ρίχνεις μέσα στη συσκευή όπως είναι και τα τρέχεις εκεί με απλό κλικ στον file explorer της συσκευής σου.

 

exe καταληξη εχουν!Γι αυτο μπερδευτηκα.Τα εβαλα οπως μου ειπες στο κιν.και τα ετρεξα απο κει κι ολα οκ!Ευχαριστω παντως:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

πως θα περασω τις επαφες μου απο το προηγουμεο τηλεφωνο sony ericsson k800 στο καινουργιο HD2.

 

Εγώ απο K800 τις έστειλα όλες μαζί μέσω bluetooth... τις πέρασε κανονικότατα. Λίγο στρώσημο ήθελαν μετά απο το Outlook.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Τι θέματα ψάχνεις; Για το HTC Sense; Δεν θα το συνιστούσα εκτός και αν έχεις τη διάθεση να το ψάξεις αρκετά για να βρεις κάτι που δεν παρουσιάζει παρένθετα προβλήματα.

 

ok θα ακολουθήσω την συμβουλή σου και θα περιμένω κατι που θα ξέρουμε οτι ειναι οκ.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη,γιατι δεν μπορω να τα βαλω?Μου βγαζει μηνυμα στο pc(win 7)για win 32 η καπως ετσι

οπως σου ειπαν και τα παιδια,αυτα τα τρεχεις μεσα σπο το τηλ,ασχετα αν εχουν η οχι καταληξη .cab..

οπως επισης θα δεις στην πορεια της ενασχολησης σου,και καποιες εφαρμογες που εχουν καταληξη .exe και ΔΕΝ ειναι εγκαταστασιμες καν,απλα τις εχεις στο τηλ και τις ανοιγεις αμεσα απο εκει και δουλευουν κανονικα:)

 

Σίγουρα είναι πολύ εξυπηρετικό για τους νέους χρήστες το συγκεκριμένο link (υπάρχει και στο πρώτο post εξάλλου) αλλά για πιο εξειδικευμένους... καλύτερα να πειράζουν την registry από το να γεμίζουν με εγκατεστημένα cabάκια. Δεν μπορώ βέβαια να παραγνωρίσω το γεγονός ότι τα cab είναι uninstallable και επαναφέρουν την registry στην default κατάσταση.

 

ναι Γιαννη εχεις δικιο,απλα θεωρω δεδομενο οτι οι κατοχοι τετοιων συσκεων πρεπει να κατεχουν τα βασικα αγγλικα ωστε να μπορουν να παιξουν /ρυθμισουν/χαρουν το τηλεφωνο τους.

ασε που και τα cabs αν δεν ξερουν αγγλικα,και δεν τους πει καποιος τι κανει το καθε ενα,δεν προκειται να ειναι χρησιμα πουθενα...

ασε που γινονται και πιο επικινδυνα....ειναι πολλοι αυτοι που απλα τα τρεχουν και ψαχνουν μετα να δουνε τι μπορει να εκανε αυτο που εγκατεστησαν :wacko::lol:

 

καλησπέρα και χρονια πολλά και από εμένα,

Αλήθεια υπάρχουν πουθενα θέματα για την κινητάρα μας?

 

φιλε μου θα σου προτεινα να ΜΗΝ βαλεις οτι βρεις απο θεματα στο λεο...

δεν ειναι απλα τα πραγματα οπως στα υπολοιπα wm τηλ εδω...

 

αν γραψεις στο google themes for htc hd2 θα σου βγαλει αμετρητα

 

δεν κανουν Γιαννη για το λεο.. ;)

Τα cabinet files και εγω νομιζω οτι ειναι καλυτερα αμα δεν ξερεις πως να πειραξεις την registry. Ουτως ή αλλως οταν τα περνας ξερεις οτι γεμιζεις το συστημα με tweaks & mods οποτε δεν αλλαζει τπτ..

ναι αλλα οπως ειπα και πιο πανω,ειναι πολλοι που απλα κατεβαζουν οτι τους δινουν και τα βαζουν πιο ευκολα στην συσκευη....και αν δεν ξερουν τι κανει το καθενα !!

τα πραγματα ειναι πιο ευκολα ετσι να κανεις ζημια...

ενω μεσω registry,αν δεν διαβασει και κατανοησει καλα τι πρεπει να κανει καποιος...δεν ξεκιναει ευκολα να πειραξει τιμες ;)

 

Δεν μπορω να φανταστω καποιον που περνει τετοια τηλεφωνα και απλα καθεται και τα κοιταει.. (Απο το ευνοητο των win mobile μεχρι android,symbian και mac/iphone OS).. :cool:

 

σκεψου ομως οτι ολοι αυτοι που τα παιρνουν χωρις να μπορουν να τα εκμεταλευτουν σωστα .....

 

οτι σιγουρα κοιμουνται πιο ησυχα και πολυ απο εμας ;):lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
οποτε εγραψα λαλακια:X λογω ταχυτητας(δεν καταλαβα και τι ακριβως ηθελε ο φιλος) δεν την εχω ακομα την συσκευη και.....(υπομονη μεχρι την δευτερα)
Link to comment
Share on other sites

οποτε εγραψα λαλακια:X λογω ταχυτητας(δεν καταλαβα και τι ακριβως ηθελε ο φιλος) δεν την εχω ακομα την συσκευη και.....(υπομονη μεχρι την δευτερα)

 

καλησπερα και χρονια πολλα

λοιπον εγω την εχω απο χτες

τελικα εχει μεγαλη διαφορα απο το HD

σκεφτομουν να την παρω ή οχι και να καθισω με το hd (και το iphone ) αλλα δεν κρατηθηκα

παντως μεχρι τωρα οι πρωτες εντυπωσεις αριστες:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...