Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, τις έχω διαβάσει και τις 100 σελίδες (2-3 φορές ορισμένες) και έχω βάλει και ROM και όλα τα καλούδια (είμαι παλιός χρήστης HTC). Και με του kplr τα ίδια μου κάνει..

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ το πρόβλημα (έχω 1.48 WWE) με το SMS messaging, όταν γράφω ελληνικά (ακόμα και με Fingerkeybord !) που αφήνει κενά ή μετακινεί γράμματα...Βρήκε κανείς λύση;;:(

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ το πρόβλημα (έχω 1.48 WWE) με το SMS messaging, όταν γράφω ελληνικά (ακόμα και με Fingerkeybord !) που αφήνει κενά ή μετακινεί γράμματα...Βρήκε κανείς λύση;;:(

 

Μήπως έχεις εγκαταστήσει το BsB Tweaks;;;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις εγκαταστήσει το BsB Tweaks;;;

 

και μενα τα ιδια κνει. και το εχω εγκαταστησει. λες να φταιει αυτο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οχι το κανει και σε μενα που δεν το εχω βαλει

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

οχι το κανει και σε μενα που δεν το εχω βαλει

 

Όχι, δεν έχω εγκαταστήσει το BsB Tweaks...Μάλλον είναι θέμα της rom (όταν είχα την 1.43 δεν το είχα το πρόβλημα αυτό....)

Link to comment
Share on other sites

και μενα τα ιδια κνει. και το εχω εγκαταστησει. λες να φταιει αυτο?

Το έχουν παρατηρήσει όταν είναι ενεργοποιημένο το tweak στα Graphics-> Manila Send Button, που ενεργοποιεί ένα εικονίδιο για την αποστολή μηνύματος

οχι το κανει και σε μενα που δεν το εχω βαλει

 

Όχι, δεν έχω εγκαταστήσει το BsB Tweaks...Μάλλον είναι θέμα της rom (όταν είχα την 1.43 δεν το είχα το πρόβλημα αυτό....)

Άρα μάλλον είναι θέμα rom! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για αυτους που ψαχνονται με το Fpsece δλδ για να παιζουν παιχνιδια psx στο ppc τους.

 

1.Παμε εδω http://www.htcmania.com/showthread.php?t=24322 και κατεβαζουμε την τελευταια εκδοση του emulator.

 

2.Ξεζιπαρισμα και αντιγραφη του φακελου στην καρτα μνημης.

 

3.Παμε μετα εδω http://community.livejournal.com/gamexchange/974.html και κατεβαζουμε το bios αυτο, το οποιο και αντιγραφουμε αφου το ξεζιπαρουμε στο φακελο bios στο φακελο που ξεζιπαραμε πριν.

 

4.παμε options->bios->choose bios-> και επιλεγουμε αυτο που περασαμε.

5.στο country βαζουμε το region της εκαστοτε ρομ

6.cpu mode->recompiler

7.cpu type-> ARM V5

8.Joypad-> on screen maping και κανουμε asign οπου θελουμε πανω στην οθονη τα κουμπια

9.Misc-> GFX Driver -> GAPI

10. Misc-> fps counter τσεκαρισμενο

11. Misc-> Mdec BW οχι τσεκαρισμενο

12. Misc-> Frameskip οχι τσεκαρισμενο (και τσεκαρισμενο ισω δεν επηρεαζει)

13. Μisc-> Display-> Landscape οποιο σας βολευει αλλα οχι portrait γιατι το on screen χειρηστηριο δεν δουλευει.

 

Κατεβαζουμε ρομ απο εδω http://www.emuparadise.org/roms/psx/ προτιμοτερα σε μορφη iso και τις περναμε στο φακελο iso του emulator

 

14.Για να επιλεξουμε παιχνιδι παμε start-> start ISO και επιλεγουμε το iso που θελουμε.

 

Ψαχνω ακομα πως θα τρεχω σε full screen γιατι ακομα τρεχει σε 640 χ 480.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σβήσε το sys.txt που υπάρχει στον φάκελο του iGO, και ξαναδοκίμασε.

 

λοιπόν το έσβησα εντελώς και παίζει (στο μπαλκόνι τουλάχιστον στο δρόμο μια δοκιμή θα μας πείσει.)

τώρα ξέρεις πως θα βάλω skin να το βλέπω σε όλη την οθόνη ?

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Γιατί τώρα πως το δείχνει; :confused:

 

Το iGO είναι πάρα πολύ παραμετροποιήσιμο. Τα πάντα για αυτό υπάρχουν εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

-Εγκατάσταση Cyberon Voice Speed Dial: CyberonVoiceSpeedDial_1_2_b080227_0R3.cab

και για ενεργοποίηση του με το Hold Button: Cyberon speed dial hold button.cab

 

Μήπως μπορεί κάποιος να μου στείλει τo Cyberon speed dial hold button.cab , καθώς το linκ δεν δουλεύει πια; Eυχαριστώ πολύ

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει "πέσει" προσωρινά το xda-developers.com. Σε λίγο που θα επανέλθει θα είναι και το link διαθέσιμο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλως σας βρήκα όλους!

 

Απο χθες είμαι κάτοχος του leo μετά απο επι σειράς ετών παράδοσης στην Nokia.

Προς το παρόν προσπαθώ να αφομοιώσω όλο τον όγκο των πληροφοριών και των δυνατοτήτων του κινητού με αργά αλλα σταθερά βηματα...

 

Αυτο που ήθελα να πω είναι οτι όσο παρατήρησα στη φωτογραφική δεν είχε το προβλημα με το ροζ δαχτυλίδι αλλα αυτό ίσως και να έτυχε. Έχω την αγγλικη εκδοση σημειωτέον απο ενα απο τα site που ήδη έχουν αναφερθεί. Αυτο που είδα στις φωτογραφίες ειναι οτι εκτος οτι το φλας είναι για να καις τον αμφιβλιστροειδή σου τη φωτογραφία εν τέλει μερικες φορες τη βγάζει σκοτεινη αλλα δεν ασχολήθηκα και πολυ.

 

Αυτά για αρχή, περισσοτερα απο αυριο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Καλορίζικη!

 

Αυτο που ήθελα να πω είναι οτι όσο παρατήρησα στη φωτογραφική δεν είχε το προβλημα με το ροζ δαχτυλίδι αλλα αυτό ίσως και να έτυχε.

 

Είσαι σίγουρος; Πρέπει να είναι από τις ελάχιστες συσκευές. Φαίνεται κυρίως την ημέρα πάντως ή ακόμα όταν πας να φωτογραφήσεις την οθόνη του υπολογιστή σου... τα δείχνει ροζ.

 

Μήπως μπορεί κάποιος να μου στείλει τo Cyberon speed dial hold button.cab , καθώς το linκ δεν δουλεύει πια; Eυχαριστώ πολύ

 

Link is back.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διατηρώ μία επιφύλαξη για να μην δημιουργηθούν λάθος εντυπωσεις αλλα εβγαλα περιπου 10 φωτογραφίες και αλλες 5 σε λευκό φόντο οπου δεν παρατήρησα κατι. Τις λευκές μάλιστα τις είδα και στον υπολογιστή.

 

Θα το δοκιμάσω πάλι αύριο να εξακριβώσω το ενδεχόμενο να προερχεται απο Hardware το δαχτυλίδι κατοπιν αυξησης της θερμοκρασίας γιατι με την φωτογραφική όντως δεν ασχολήθηκα πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τώρα πως το δείχνει; :confused:

 

Το iGO είναι πάρα πολύ παραμετροποιήσιμο. Τα πάντα για αυτό υπάρχουν εδώ.

 

Και ομως το δειχνει Γιαννη!

Το ιδιο ακριβως εχω κανει και εγω σε 1 TC 09 που μου εκανε διαφορα κουλα δε μου ανοιγε με κανενα αρχεο sys οτι και να εγραφε και μολις το εσβησα ΤΕΛΕΙΩΣ ολα ok!!!

Αγνωστε οι βουλαι του iGO!!:):lol:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

τελικα εβαλα την ελληνικη ρομ και ολα καλα.και γρηγορο και σταθερο και εχει και σαν fefault επιλογη το lock screen,γιατι καπυ διαβασα οτι στην 1.48 δεν το εχει.

οποιος ξερει ας μου λυσει μερικες απορειες.

Οταν βγαζω μια φοτο δεν μου δινει επιλογη μετα να την στειλω με bluetooth,ξερει κανεις πως γινετε???

Το Papadi hellenikc calendar σε εσας δουλευει γιατι σε εμενα μου βγαζει ερρορ,υπαρχει καποιο αλλο παρομοιο προγραμμα?

Τελος οταν εχω συνδεδεμενο το λεο με τον η/Υ οταν δεχομαι μειλ δεν με ειδοποιει με ηχο ουτε το λεντ αναβει.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελικα εβαλα την ελληνικη ρομ και ολα καλα.και γρηγορο και σταθερο και εχει και σαν fefault επιλογη το lock screen,γιατι καπυ διαβασα οτι στην 1.48 δεν το εχει.

 

Γιατί, και η ελληνική που έβαλες 1.48 δεν είναι;

 

Οταν βγαζω μια φοτο δεν μου δινει επιλογη μετα να την στειλω με bluetooth,ξερει κανεις πως γινετε???

 

Στείλε τη μέσω του Resco Explorer.

 

Το Papadi hellenikc calendar σε εσας δουλευει γιατι σε εμενα μου βγαζει ερρορ,υπαρχει καποιο αλλο παρομοιο προγραμμα?

 

Δουλεύει κανονικά.

 

Τελος οταν εχω συνδεδεμενο το λεο με τον η/Υ οταν δεχομαι μειλ δεν με ειδοποιει με ηχο ουτε το λεντ αναβει.

 

Δες στο πρώτο post.

(- Notifications σε Ελληνικό manilla - Solved (thanks to tsipistri))

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικα εβαλα την ελληνικη ρομ και ολα καλα.και γρηγορο και σταθερο και εχει και σαν fefault επιλογη το lock screen,γιατι καπυ διαβασα οτι στην 1.48 δεν το εχει.

οποιος ξερει ας μου λυσει μερικες απορειες.

Οταν βγαζω μια φοτο δεν μου δινει επιλογη μετα να την στειλω με bluetooth,ξερει κανεις πως γινετε???

Το Papadi hellenikc calendar σε εσας δουλευει γιατι σε εμενα μου βγαζει ερρορ,υπαρχει καποιο αλλο παρομοιο προγραμμα?

Τελος οταν εχω συνδεδεμενο το λεο με τον η/Υ οταν δεχομαι μειλ δεν με ειδοποιει με ηχο ουτε το λεντ αναβει.

 

To calendar μου δουλεύει κανονικά....

 

Το email αν το έχεις διαβάσεις στον Η/Υ δεν θα σε ειδοποιήσει με ήχο ή led στο κινητό, και σωστά κάνει..έξυπνο αυτό.... δοκίμασε το... μη το δεις στον Η/Υ και κάνει send/receive να δεις ότι έτσι είναι.....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μία φορά θα ρωτήσω...

 

Στην Wind παιδιά, μήπως έχουμε καμμία πληροφορία πότε θα έρθει ?... Το περιμένω πώς κ πώς !!!...:!:

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Κατοπιν εκτενέστερης δοκιμής της φωτογραφικης το κινητό αρχισε να κανει το ίδιο ακριβως με τον ροζ κύκλο... Το προβλημα όντως γίνεται εμφανες σε ηλιοφάνεια, (χθες με συννεφια δεν παρατήρησα τίποτα) σε φωτογραφίες χωρίς φλας αλλα κυρίως οταν είδα τα thumbnail στον υπολογιστή μου.

Ανέβασα και την ποιότητα σε super fine τωρα που το σκέφτομαι οπότε μπορει να έπαιξε και αυτό τον ρόλο του στη διαφορα απο χθες.

Εν αναμονή λοιπόν για το fix

 

ΥΓ. Οταν εχω λιγο περισσοτερο χρόνο θα προσπαθήσω να βρω ρυθμίσεις στο Photoshop ωστε να εκμηδενίζει τη διαφορα με όλες τις παραμέτρους, ισως κάποιος απο εδω μπορει να τις μεταφράσει σε καποιο fix γιατι απο προγραμματισμο δεν εχω ασχοληθεί πολυ

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μία φορά θα ρωτήσω...

 

Στην Wind παιδιά, μήπως έχουμε καμμία πληροφορία πότε θα έρθει ?... Το περιμένω πώς κ πώς !!!...:!:

 

Δεν διαβάζετε καλά, φωνάζετε κιόλας.. δες π.χ. εδώ, εδώ και εδώ...

 

Οι δύο από τις οποίες είναι απάντηση σε ΣΕΝΑ! Πώς να μη σε αγνοεί μετά ο άλλος.....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Έχει μετρήσει κανείς πόσο του κρατάει η μπαταρία?

Περνάει τις 2 μέρες?

 

Οταν έρθει το κινητό στην Ελλάδα θα έχει την 1.48 ελληνική ΡΟΜ?

ή κάποια ποιο καινούργια?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν της περνάει δυστυχως. εμένα μου φαινεται ότι τελειώνει πάρα πολύ γρήγορα η μπαταρία. Αντίθέτως το HD μου κρατούσε 3-4 μέρες άνετα, τώρα αυτό μου κρατάει 1 το πολύ 1μιση μέρα. Είναι λίγο εφιαλτικό αυτό, να ψάχνω όλη την ώρα φορτιστή!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...