Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το παρακάτω, έχει κανείς καμία ιδέα? (Από ότι θυμάμαι, γινόταν και σε άλλες συσκευές της HTC (Artemis, etc))

 

"Έχει παρατηρήσει κανείς ότι οι φωτογραφίες που έχει ήδη μέσα αλλά ΚΑΙ αυτές που βγάζει κανείς είναι διπλές? Όταν πας στο "αλμπουμ" τις έχει 2 φορές!"

 

Μήπως έχεις αλλάξει τη γλώσσα στο manila από αγγλικά ελληνικά?

Δες εδώ

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις αλλάξει τη γλώσσα στο manila από αγγλικά ελληνικά?

Δες εδώ

 

Ναι, την είχα αλλάξει. Διάβασα και το link, ευχαριστώ.

Θυμάσαι από που την αλλάζω πάλι?

 

Επίσης, έχω βάλει το διορθωμένο πληκτρολόγιο GR-EN HD2 KEYBOARD_160, και όταν γράφω μηνύματα SMS κάνει κάτι τρελά.. ενώ γράφεις μια λέξη την αλλάζει και ανακατεύει τα γράμματα, ή την ενώνει με την προηγούμενη. Το έχει παρατηρήσει κανείς? Το κάνει όταν γράψεις 5-6 λέξεις και πάει να αλλάξει γραμμή.

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω και δε μου κάνει τίποτα από αυτά που λες...κάτι δεν έχεις κάνει σωστά.....

 

Ποια ROM εχεις εγκατεστημενη?Εγω εχω την ελληνικη στην οποία ,παρεπιπτόντως, δεν υπαρχει το πρόβλημα με τις διπλές φωτογραφίες στο album

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα η Vodafone δίνει το HTC HD2 με 400ευρώ έκπτωση από τη κανονική τιμή λιανικής, με σύνδεση σε προγράμματα Unlimited με Internet.

 

Δεν είναι κακό.....:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, την είχα αλλάξει. Διάβασα και το link, ευχαριστώ.

Θυμάσαι από που την αλλάζω πάλι?

 

Επίσης, έχω βάλει το διορθωμένο πληκτρολόγιο GR-EN HD2 KEYBOARD_160, και όταν γράφω μηνύματα SMS κάνει κάτι τρελά.. ενώ γράφεις μια λέξη την αλλάζει και ανακατεύει τα γράμματα, ή την ενώνει με την προηγούμενη. Το έχει παρατηρήσει κανείς? Το κάνει όταν γράψεις 5-6 λέξεις και πάει να αλλάξει γραμμή.

 

Στο πρώτο post θα βρεις πολλές χρήσιμες οδηγίες.

Όσο αφορά το πληκτρολόγιο απεγκατεστησέ το, soft reset και αν θες χρησιμοποίησε του kplr, το χρησιμοποιώ από την πρώτη μέρα και είναι δοκιμασμένο και απροβλημάτιστο. Εάν εξακολουθείς να έχεις πρόβλημα τότε το hard reset είναι αναπόφευκτο.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ναι με απλό πάτημα περιστρέφεται η οθόνη αποκλειστικά όταν έχω εισερχόμενη κλήση.Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις χρειάζεται παρατεταμένο πάτημα.

Γενικά δουλευει κανονικά οπότε πιστεύω την έχω κάνει σωστά τη διαδικασία

 

Εχεις δίκιο φίλε μου,τώρα που το δοκίμασα κάνει αυτό που λές δυστυχώς....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο post θα βρεις πολλές χρήσιμες οδηγίες.

Όσο αφορά το πληκτρολόγιο απεγκατεστησέ το, soft reset και αν θες χρησιμοποίησε του kplr, το χρησιμοποιώ από την πρώτη μέρα και είναι δοκιμασμένο και απροβλημάτιστο. Εάν εξακολουθείς να έχεις πρόβλημα τότε το hard reset είναι αναπόφευκτο.

 

Ναι, τις έχω διαβάσει και τις 100 σελίδες (2-3 φορές ορισμένες) και έχω βάλει και ROM και όλα τα καλούδια (είμαι παλιός χρήστης HTC). Και με του kplr τα ίδια μου κάνει..

Assumption is the mother of all f@ck-ups...
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα η Vodafone δίνει το HTC HD2 με 400ευρώ έκπτωση από τη κανονική τιμή λιανικής, με σύνδεση σε προγράμματα Unlimited με Internet.

 

Δεν είναι κακό.....:rolleyes:

 

 

 

Σαν τις προσφορες του γερμανου με τα iphone...

 

18μηνο συμβολαιο στο i75 με «μονο» 99€ :lol: και διναν το 3g to 8gb ουτε καν το 16αρι:lol:

 

δεν ειν καθολου κακο:lol:

 

ps

φιλε μου η ειρωνια μου στο ποστ αυτο δεν ειναι ουτε για αστειο για σενα!!!!

Αναφερομαι καθαρα στις παγιδες «ευκαιριες» που πανε να μας περασουν κατα καιρους οι εταιρειες κινητης τηλ σην ελλαδα!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πιο sony ericsson εχει τετια αναλιση 480 X 800 για παιχνιδια δείτε το βιντεο και πειτε μου ;
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα η Vodafone δίνει το HTC HD2 με 400ευρώ έκπτωση από τη κανονική τιμή λιανικής, με σύνδεση σε προγράμματα Unlimited με Internet.

 

Δεν είναι κακό.....:rolleyes:

Καλησπέρα σε όλους! Φίλε μου catfish είναι σίγουρο; Από που το έμαθες; Έχουν δηλαδή διαθέσιμη τη συσκευή στα καταστήματά τους ή για προ-παραγγελία; Τη δίνουν μόνη της χωρίς δέσμευση συμβολαίου;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση!

Bill
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Φίλε μου catfish είναι σίγουρο; Από που το έμαθες; Έχουν δηλαδή διαθέσιμη τη συσκευή στα καταστήματά τους ή για προ-παραγγελία; Τη δίνουν μόνη της χωρίς δέσμευση συμβολαίου;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση!

 

Αποκλείεται χωρίς δέσμευση συμβολαίου, η cosmote είχε κάνει κάτι παρόμοιο πριν ένα χρόνο περίπου και τα έδινε με δέσμευση συμβολαίου και μειωμένη τιμή, αλλά η μείωση ήταν στην τιμή πώλησης σαν συσκευή και όχι στην τιμή που του παίρνεις με επιδότηση!

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και αφορα νέα σύνδεση σε πρόγραμμα unlimited με 12μηνη παραμονή.

Στο unlimited 35 υπαρχει αν καταλαβα καλά extra 100 euro...

Στο unlimited 55 υπάρχει 220 euro.. και φτάνει μεχρι 400euro unlimited 120/145

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά για την άμεση απάντηση! Οπότε οδηγούμαι αναγκαστικά σε Πλαίσιο αφού είμαι συνδρομητής της wind...

 

Και πάλι ευχαριστώ!!

Bill
Link to comment
Share on other sites

έχοντας την Αγγλική συσκευή, μπορώ να βλέπω την ώρα ως 19:50 και όχι ως 7:50?

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

έχοντας την Αγγλική συσκευή, μπορώ να βλέπω την ώρα ως 19:50 και όχι ως 7:50?

 

Πατας το ρολοι-> δεξι σοφτ κι μενου-> 24hour

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεξι σοφτ ?

 

δεξι soft key! menu!

 

 

Παιδια παιζω με την ελληνικη ρομ σημερα ολοι μερα. Για οσους εχουν ενδοιασμους για την αναβαθμιση εχω να πω ειναι αρκετα καλυτερη σε διαχειρηση μνημης απο την αρχικη 1,43! Βαλτε αφοβα.

Επισης πολυ σημαντικο ειναι οτι γρααφει σμσ 160 χαρακτηρες out of the box και με κουμπι γρηγορης εναλλαγης μεταξυ των δυο γλωσσων!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες έπεσε το κινητό από 1μέτρο και δεν έπαθε απολύτως τίποτα.

Χτυπήθηκε στην γωνία αλλά ούτε γρατσουνιά ούτε άνοιξε το πλαστικο.

Τι να πω... Πολύ καλή η ποιότητα κατασκευής!

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Χθες έπεσε το κινητό από 1μέτρο και δεν έπαθε απολύτως τίποτα.

Χτυπήθηκε στην γωνία αλλά ούτε γρατσουνιά ούτε άνοιξε το πλαστικο.

Τι να πω... Πολύ καλή η ποιότητα κατασκευής!

 

που επεσε αν επιτρεπεται?

Εγω παντως την εκανα τη πα.....ρια μου! πηγα να το βαλω σε ενα ραφι και επειδη ηταν σαγρε ο τοιχος εφυγε λιγο το ruberized πλαστικο. Ελαχιστα ουτε που φαινεται αλλα.......

ξερετε τωρα πως ειναι η ψυχωση!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι αριστο.ολα δουλευουν πολυ καλα και ακομα αναμενεται απο ace hellas......

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι, την είχα αλλάξει. Διάβασα και το link, ευχαριστώ.

Θυμάσαι από που την αλλάζω πάλι?

 

Δες στο πρώτο post.

 

Επισης πολυ σημαντικο ειναι οτι γρααφει σμσ 160 χαρακτηρες out of the box και με κουμπι γρηγορης εναλλαγης μεταξυ των δυο γλωσσων!!

 

Δε νομίζω ότι αυτό από μόνο του είναι αρκετός λόγος για να βάλει κάποιος ελληνικό μενού στη συσκευή. Οι λύσεις που κυκλοφορούν είναι εξίσου καλές και για αγγλικές ROM. Γνώμη μου πάντα. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δες στο πρώτο post.

 

 

 

Δε νομίζω ότι αυτό από μόνο του είναι αρκετός λόγος για να βάλει κάποιος ελληνικό μενού στη συσκευή. Οι λύσεις που κυκλοφορούν είναι εξίσου καλές και για αγγλικές ROM. Γνώμη μου πάντα. :rolleyes:

 

Συμφωνω απολυτα. Απλα εμενα μου αρεσει να μην πολυπαρεμβαινω σε πολλα πραγματα και εαν μπορω να τα εχω out of the box το προτιμω.

 

Υπαρχει και η επιλογη της wwe 1,48 που θα ειναι εξισου καλη!

Παντως η αναβαθμιση σε οποια γλωσσα και αν γινει αξιζει 100%

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

που επεσε αν επιτρεπεται?

Εγω παντως την εκανα τη πα.....ρια μου! πηγα να το βαλω σε ενα ραφι και επειδη ηταν σαγρε ο τοιχος εφυγε λιγο το ruberized πλαστικο. Ελαχιστα ουτε που φαινεται αλλα.......

ξερετε τωρα πως ειναι η ψυχωση!!

 

Έπεσε σε πλακάκι...;)

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...