Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω με αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2987890#post2987890 γραφω ελληνικα κεφαλαια με 160 χαρακτηρες

αγγλικη ρομ

 

Τη λυση αυτη τη γνωριζω και τη χρησιμοποιω αλλα θελω να ξερω εαν υπαρχει ελληνικο πληκτρολογιο στην ελληνικη ρομ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για λειτουργία φακού ποιό πρόγραμμα χρησιμοποιείτε? Το TorchButtton ή άλλο?
There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν το προγραμμα επαφων Photo Contacts PRO v5.11 δουλευει σωστα στο hd2?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν θεωρώ φιλε μου ότι παραπληροφορώ κανέναν απλά τι γνώμη μου έκφρασα. και ότι σε εμενα απ'ότι διάβασες αντί να λυθούν κάποια προβλήματα αντίθετα δημιουργήθηκαν κι αλλα.δεν επέβαλα σε κανέναν να μην τι βάλει.όσο αναφορά την ''ολίσθηση'' έχει να κάνει με κάτι που λέγεται χιούμορ??

 

Οταν γραφουμε σχολια του τυπου "δεν παλευεται η ελληνικη" κλπ, καλο ειναι να τα γραφουμε αφου δουμε τι και πως με προσοχη.

Τα προβληματα που δημιουργηθηκαν σε εσενα δεν εχουν παρουσιαστει σε κανεναν αλλο απο τους υπολοιπους που την εχουμε βαλει.

Οσο για το χιουμορ, αληθεια τι ακριβως περιμενες να σου δωσει η νεα αναβαθμιση?

Δεν εχει τρομερες αλλαγες, παρα μονο μικροδιορθωσεις και τη δυνατοτητα σε οσους θελουν να εχουν ελληνικα στο κινητο τους.

Απλα ειναι χρησιμο να προσεχουμε τι και πως διατυπωνουμε κατι, γιατι υπαρχουν χρηστες που επηρεαζονται απο τετοια σχολια...

 

Τη λυση αυτη τη γνωριζω και τη χρησιμοποιω αλλα θελω να ξερω εαν υπαρχει ελληνικο πληκτρολογιο στην ελληνικη ρομ.

 

Ναι, οπως ειχα γραψει υπαρχει ελληνικο πληκτρολογιο κι επιλογη στις ρυθμισεις για 160 χαρακτηρες σε ενα γραπτο μηνυμα. Το πληκτρολογιο γραφει και πεζα, αλλα on the fly κανει τη μετατροπη σε κεφαλαια (GSM) :)

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση:

Εγω πχ δεν θελω να βαλω το ελληνικο μενου κτλ..χρειαζεται να κατεβασω κ να εγκαταστησω την ROM που λετε? (επειδη απ οτι ειδα εχει κ καποια fixes σε bugs).

Να σας πω την αληθεια ΤΟ ΜΟΝΟ που θα θελα να εχει ελληνικους χαρακτηρες ειναι οταν γραφω καποιο sms..μονο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση:

Εγω πχ δεν θελω να βαλω το ελληνικο μενου κτλ..χρειαζεται να κατεβασω κ να εγκαταστησω την ROM που λετε? (επειδη απ οτι ειδα εχει κ καποια fixes σε bugs).

Να σας πω την αληθεια ΤΟ ΜΟΝΟ που θα θελα να εχει ελληνικους χαρακτηρες ειναι οταν γραφω καποιο sms..μονο εκει.

 

μπορείς να κατεβάσει τη Αγγλική Rom και να βάλεις μόνο το Ελληνικό πληκτρολόγιο

μόνο τιποτα άλλο.

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Να σας πω την αληθεια ΤΟ ΜΟΝΟ που θα θελα να εχει ελληνικους χαρακτηρες ειναι οταν γραφω καποιο sms..μονο εκει.

 

Αρκεί να κοιτούσες στο πρώτο post.

 

Το TorchButtton ή άλλο?

 

Αυτό δουλεύει μια χαρά και έχει και διάφορα modes.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά την αναβάθμηση απο Αγγλική σε Αγγλική 1,48,405,2

και αφού έβαλα και το φιχ για τις ειδοποιήσεις

ενω το sms έχει ήχο το e-mail με τίποτα έχει μουλαρώσει.

το έχει πάθει και κάποιος άλλος ?

 

με την προηγούμενη Rom είχε ήχο.

Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σχετικά με τους Ελληνικούς χαρακτήρες, δηλαδή δε χρειάζεται πλέον (έχοντας βάλει την 1.48.405.2 ROM) να εγκαταστήσεις έξτρα πληκτρολόγιο (π.χ. fingerkeyboard που έχω τώρα) και έχεις και Ελληνικούς χαρακτήρες?

 

Αν ναι, μήπως πρέπει και αυτό να μπει στο πρώτο post?

 

Στην αγγλική ROM που αναφέρεσαι δεν υπάρχουν τα ελληνικά στο πληκτρολόγιο. Πρέπει να ακολουθήσεις μία από τις λύσεις που προτείνονται στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά συγγνώμη κιόλας…Αν κατάλαβα καλά εάν περάσω την ελληνική rom από htcpedia θα έχω ελληνικά , ελληνικό πληκτρολόγιο και sms με 160 χαρακτήρες…σωστά??? Αν ο συλλογισμός μου είναι σωστός… ποιος ο λόγος να πάρω το HD2 από ACE Hellas και μάλιστα πιο ακριβά?:O
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δουλεύει μια χαρά και έχει και διάφορα modes.

 

Έχει κανείς link για το TorchButtton?

Ευχαριστώ

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Θα είσαι εκτός εγγύησης.

 

A...μονο αυτο. Σε ευχαριστω για την άμεση απάντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως βάλεις Official rom της ίδιας γλώσσας που είναι και η συσκευή δεν χάνεται η εγγυηση, σωστά?

www.innerwish.gr

www.youtube.com/innerwish

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν όμως βάλεις Official rom της ίδιας γλώσσας που είναι και η συσκευή δεν χάνεται η εγγυηση, σωστά?

 

Σωστά. Για να μπει official ROM που προορίζεται για την εκάστοτε συσκευή δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτε άλλο παρά να τρέξεις τη ROM και θα περάσει κατευθείαν στη συσκευή. Χωρίς gold card διαδικασίες κτλ.

 

A...μονο αυτο. Σε ευχαριστω για την άμεση απάντηση σου.

 

Επίσης το πιθανότερο είναι να μην μπορείς να βάλεις το patch που βγάζει μεταγενέστερα η ACE Hellas που δίνει τη δυνατότητα να έχεις και ελληνικό και αγγλικό μενού στη συσκευή. Μικρό το κακό όμως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

There you are....

 

Tελικά Νίκο δεν το χρειάστηκα το cabάκι για τον καιρό.

 

Εβαλα Ελληνική rom.:O

 

Eυχαριστώ και πάλι για την ανταπόκριση.:)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Για να μπει official ROM που προορίζεται για την εκάστοτε συσκευή δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτε άλλο παρά να τρέξεις τη ROM και θα περάσει κατευθείαν στη συσκευή. Χωρίς gold card διαδικασίες κτλ.

 

να πουμε και στον κοσμο οτι εαν στο αγγλικο π.χ απο expansys του περασεις ελληνικη και παθει κατι hardware μπορεις να του ξαναπερασεις την αγγλικη και να εισαι παλι εντος εγγυησης για την ace hellas.διορθωσε με αν κανω λαθος.:O

Link to comment
Share on other sites

Tελικά Νίκο δεν το χρειάστηκα το cabάκι για τον καιρό.

 

Εβαλα Ελληνική rom.:O

 

Eυχαριστώ και πάλι για την ανταπόκριση.:)

 

Τίποτα....εγώ πάλι με παλιά αγγλική rom γυρισμένη σε ελληνικά (408) μια χαρά μου δείχνει τις πόλεις....και μάλιστα κάτι κουφές ονομασίες....μου κάνει εντύπωση πώς και ξέρει να τις δείξει στα ελληνικά....υποπτεύομαι αλλά δεν ξέρω.... πάντως τελικά μάλλον δεν θα τη κανω την αναβάθμιση...θα περιμένω επόμενο upgrade... τώρα είμαι μια χαρά στημένος με το κινητό, δε μου λείπει κάτι...και έχω διορθώσει και τα bugs....

There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να δημιουργήσω ένα φάκελο My ringtones στην κάρτα μνήμης και να λειτουργεί όπως στο device; Δηλαδή να βάλω ένα τραγούδι για ήχο κλήσης από την κάρτα μνήμης;

Apple Iphone 4s

Apple Ipad 2

HTC HD2

Fujitsu Siemens loox n560

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

εχω δυο αποριες αν μπορει καποιος να βοηθησει

 

καποια site στον opera ζητανε adope flash player. υπαρχει καποιο version για windows mobile γιατι δεν βρηκα τπτ

 

επισης θελω να βαλω ringtones βασει groups, υπαρχει καποιος τροπος η πρεπει να τα κανω ενα ενα?

 

υπαρχει καποιος τροπος;

Link to comment
Share on other sites

Γινεται να δημιουργήσω ένα φάκελο My ringtones στην κάρτα μνήμης και να λειτουργεί όπως στο device; Δηλαδή να βάλω ένα τραγούδι για ήχο κλήσης από την κάρτα μνήμης;

 

Δημιούργησε ένα φάκελο My Documents στην κάρτα και βάλε μέσα ότι θες.

Link to comment
Share on other sites

Οταν γραφουμε σχολια του τυπου "δεν παλευεται η ελληνικη" κλπ, καλο ειναι να τα γραφουμε αφου δουμε τι και πως με προσοχη.

Τα προβληματα που δημιουργηθηκαν σε εσενα δεν εχουν παρουσιαστει σε κανεναν αλλο απο τους υπολοιπους που την εχουμε βαλει.

Οσο για το χιουμορ, αληθεια τι ακριβως περιμενες να σου δωσει η νεα αναβαθμιση?

Δεν εχει τρομερες αλλαγες, παρα μονο μικροδιορθωσεις και τη δυνατοτητα σε οσους θελουν να εχουν ελληνικα στο κινητο τους.

Απλα ειναι χρησιμο να προσεχουμε τι και πως διατυπωνουμε κατι, γιατι υπαρχουν χρηστες που επηρεαζονται απο τετοια σχολια...

 

αν έγραψα κάτι που δεν έπρεπε πίστεψε με υπάρχουν άτομα αρμόδια εδώ μέσα που θα μου έκαναν παρατήρηση η διόρθωση.θεωρώ οτι δεν είσαι σε θέση να μου κανεις υποδείξεις

Oπως είπες τα προβλήματα δημιουργήθηκαν σε εμενα και γι αυτό το λόγο τα αναφέρω.μπας και βρω λύση.και αν διαβάσεις καλύτερα θα δεις ότι δεν δημιουργήθηκαν μονο σε εμενα.εξάλλου είναι ένας από τους σκοπούς του θέματος νομίζω.να επιλύονται προβλήματα και να ανταλλάσσονται απόψεις.

Αυτό που περίμενα από την καινούρια rom(ελληνική αγγλική δεν έχει σημασία)είναι να έχουν φτιαχτεί κάποια πράγματα(κάμερα ημερολόγιο..) όχι να χαλάσουν ακόμη περισσότερα...

το ότι ο γραπτoς λόγος διαφέρει του προφορικού είναι λίγο πολύ γνωστό.και εσύ τώρα με αυτά που γράφω μπορεί να νομίζεις ότι επιτιθομαι.αντιθετως.σου δείχνω ακόμα μια φορα τη δυσαρέσκεια μου για την καινούρια ελληνική rom και το ξαναγράφω ότι είναι η προσωπική μου άποψη

επλίζω να μην σε επηρέασα με τα σχόλια μου

φιλικά κώστας

συγνώμη για το off topic

να πουμε και στον κοσμο οτι εαν στο αγγλικο π.χ απο expansys του περασεις ελληνικη και παθει κατι hardware μπορεις να του ξαναπερασεις την αγγλικη και να εισαι παλι εντος εγγυησης για την ace hellas.διορθωσε με αν κανω λαθος.:O

 

πως γίνετε να ξαναπεράσουμε την εργοστασιακή rom ??χρειάζεται κάποιο uspl ή goldcard??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πως γίνετε να ξαναπεράσουμε την εργοστασιακή rom ??χρειάζεται κάποιο uspl ή goldcard??

απλα τρεχεις το exe απο τον υπολογιστη σου σαν απλη αναβαθμιση. δεν θελει καμια διαδικασια τυπου goldcard-uspl κ.τ.λ

Link to comment
Share on other sites

απλα τρεχεις το exe απο τον υπολογιστη σου σαν απλη αναβαθμιση. δεν θελει καμια διαδικασια τυπου goldcard-uspl κ.τ.λ

 

έψαξα στο xda και δεν βρήκα να λέει κάπου ότι χρειάζεται uspl κλπ...προχωράω

ευχαριστώ fori;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...