Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολους..

παιδια ειμαι καινουργιος στο site και σορρυ για την ενοχληση

αλλα θελω να κανω μια ευκολη για εσας (γιατι εγω ειμαι λιγο ασχετος)

ερωτηση..

θελω να αγορασω το XPERIA X10 απο εξωτερικο..ebay δηλ..

αν το παρω θα μπορεσω να του βαλω ελληνικο ΜΕΝU..Εχει

ηδη στο λογισμικο του ελληνικα?

 

αυτα παιδια και οποιος θελει ας απαντησει..

 

σας ευχαριστω πολυ

reach out and touch faith
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους..

παιδια ειμαι καινουργιος στο site και σορρυ για την ενοχληση

αλλα θελω να κανω μια ευκολη για εσας (γιατι εγω ειμαι λιγο ασχετος)

ερωτηση..

θελω να αγορασω το XPERIA X10 απο εξωτερικο..ebay δηλ..

αν το παρω θα μπορεσω να του βαλω ελληνικο ΜΕΝU..Εχει

ηδη στο λογισμικο του ελληνικα?

 

αυτα παιδια και οποιος θελει ας απαντησει..

 

σας ευχαριστω πολυ

 

Το Android γενικώς ως λειτουργικό έχει ενσωματωμένες πάρα πολλές (για να μην πω όλες και φανώ υπερβολικός) τις γλώσσες μέσα! Θα έχεις ελληνικά μενού και τα πάντα. Για να αποφύγεις τυχόν ταλαιπωρία όμως φρόντισε να μην είναι branded (κλειδωμένο) σε κάποιο πάροχο εξωτερικού (Rogers , Orange , T-Mobile κλπ.) , όχι ότι δεν αλλάζει αυτό φυσικά , και να γίνει έτσι έλα εδώ σε μας και θα τα σιάξουμε όλα!

Α, επίσης μια και ανέφερες το ebay πρόσεχε μη σου πασάρουν αντί για x10i το ολόιδιο x10a που είναι συσκευή που κυκλοφορεί μόνο Αμερική! Ζήτα screenshot με το ακριβές μοντέλο της συσκευής για να είσαι σίγουρος.

Δεν υπάρχει διαφορά x10i-x10a ως προς την λειτουργία , αλλά το κακό είναι ότι όλες οι "μαγκιές" και τα hacks που βγαίνουν για την σειρά XPERIA συνήθως θέλουν βελτιώσεις για να λειτουργήσουν στα x10a και πάντα υπάρχει αναμονή γι' αυτές τις συσκευές!

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινα κάτοχος του κινητού (απο Αγγλία) και χωρίς πρόβλημα ήδη έβαλα και την 2.1,αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι το πώς μπορώ να κάνω root τη συσκευή και όταν γίνει πως ορίζεις αν θα γίνει εγκατάσταση μιας εφαρμογής στη συσκευή ή στην κάρτα?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινα κάτοχος του κινητού (απο Αγγλία) και χωρίς πρόβλημα ήδη έβαλα και την 2.1,αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι το πώς μπορώ να κάνω root τη συσκευή και όταν γίνει πως ορίζεις αν θα γίνει εγκατάσταση μιας εφαρμογής στη συσκευή ή στην κάρτα?
Απο android 2.2 οριζεις αν παει στην καρτα η στη μνημη του τηλεφωνου.:(
Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω το XPERIA X10 απο εξωτερικο..ebay δηλ..

 

Ξεχνάς την εγγύηση όμως. Η Sony Ericsson στην Ελλάδα δεν καλύπτει

αγορασμένες από το εξωτερικό συσκευές. Και η δική μου συσκευή είναι

από εξωτερικό (Γαλλία) και όταν χρειάστηκα να το παω σε SE Service

Point έμαθα το δυσάρεστο. Ευτυχώς που μπόρεσα να το "επισκευάσω"

μόνος μου. :happy:

 

Μόλις έγινα κάτοχος του κινητού (απο Αγγλία) και χωρίς πρόβλημα ήδη έβαλα και την 2.1,αυτό που θα ήθελα να μάθω είναι το πώς μπορώ να κάνω root τη συσκευή και όταν γίνει πως ορίζεις αν θα γίνει εγκατάσταση μιας εφαρμογής στη συσκευή ή στην κάρτα?

 

Μεγειά! Κατέβασε από το market το z4root και όταν το ανοίξεις θα πατήσεις το κουμπί

που γράφει Root. Τόσο απλά! Για να κάνεις εγκατάσταση των εφαρμογών υπάρχει

τρόπος ο οποίος περιγράφεται στους XDA Developers. Έχει λίγη φασαρία για να το

κάνεις αλλά αν πετύχει σώθηκες. Εγώ δυστυχώς μια και είχα θεματάκια με τη συσκευή

αν εξαιρέσουμε το root δεν μπήκα καν στον κόπο. Η συγκεκριμένη έκδοση του πυρήνα

δημιουργεί τον περιορισμό κάτι που ευτυχώς διορθώνεται στην 2.2 (αν την πάρουμε

ποτέ επίσημα).

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

- ακριβως -

 

zzzzz δεν μιλήσανε για 2.2 αλλά για update 2.1.x και όχι multitouch ακριβώς αλλά για λειτουργίες dual touch όπως pinch-zoom

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορυ που χαλαω τα ενδεχομενως ευχαριστα νεα αλλα εγω ειμαι παρα παρα πολυ απογοητευμενος με το τηλεφωνο κ το πηρα αποφαση....!!!

Θα το πουλησω κ θα περιμενω να δω ποιο θα αγορασω, διοτι δεν εχω βρει καποιο (android κ μονο) να με καλυπτει. :(:(

 

Συγνωμη κ παλι για το offtopic :O

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Μεγειά! Κατέβασε από το market το z4root και όταν το ανοίξεις θα πατήσεις το κουμπί

που γράφει Root. Τόσο απλά! Για να κάνεις εγκατάσταση των εφαρμογών υπάρχει

τρόπος ο οποίος περιγράφεται στους XDA Developers. Έχει λίγη φασαρία για να το

κάνεις αλλά αν πετύχει σώθηκες. Εγώ δυστυχώς μια και είχα θεματάκια με τη συσκευή

αν εξαιρέσουμε το root δεν μπήκα καν στον κόπο. Η συγκεκριμένη έκδοση του πυρήνα

δημιουργεί τον περιορισμό κάτι που ευτυχώς διορθώνεται στην 2.2 (αν την πάρουμε

ποτέ επίσημα).

 

Ευχαριστώ πέτυχε άψογα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πότε θα βγει και για μας το update?

Έλεος, έφτασε Δεκέμβριος.... Έχω βαρεθεί να βλέπω στην οθόνη ότι το κινητό έχει την τελευταία έκδοση λογισμικού (δλδ την 1.6! :-) )

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται με το applanet?? Υπαρχει καποιο θεμα/προβλημα? Το ανοιγω και μου δειχνει οτι φορτωνει αλλα δεν βγαζει τπτ και αν επιλεξω απο το μενου uncategorised apps μου βγαζει οτι υπαρχει προβλημα και οτι πρεπει να δοκιμασω να το ξανανοιξω.. Το εχω απεγκαταστησει και εγκαταστησει 4-5 φορες και δεν αλλαζει κατι Τ_Τ

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τι γινεται με το applanet?? Υπαρχει καποιο θεμα/προβλημα? Το ανοιγω και μου δειχνει οτι φορτωνει αλλα δεν βγαζει τπτ και αν επιλεξω απο το μενου uncategorised apps μου βγαζει οτι υπαρχει προβλημα και οτι πρεπει να δοκιμασω να το ξανανοιξω.. Το εχω απεγκαταστησει και εγκαταστησει 4-5 φορες και δεν αλλαζει κατι Τ_Τ

 

 

Το ίδιο και σε μένα όποτε θέλει δουλεύει :(

Link to comment
Share on other sites

εγω δν μπορω να το κανω καν εγγατασταση.το κατεβαζει αλλα δν το ανοιγει.

μπορει να βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πότε θα βγει και για μας το update?

Έλεος, έφτασε Δεκέμβριος.... Έχω βαρεθεί να βλέπω στην οθόνη ότι το κινητό έχει την τελευταία έκδοση λογισμικού (δλδ την 1.6! :-) )

Αν εχετε βαρεθει υπαρχουν ευκολοι τροποι για να μη περιμενετε...

 

 

 

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια χαζή ερώτηση που αφορά στο Handcent SMS, στο Android 2.1. πως το ρυθμίζουμε ωστε όταν μας έρχεται SMS να μην λαμβάνουμε 2 ειδοποιήσεις (και από τα μηνύματα και από το HandCent) ;

 

:confused::confused:

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια χαζή ερώτηση που αφορά στο Handcent SMS, στο Android 2.1. πως το ρυθμίζουμε ωστε όταν μας έρχεται SMS να μην λαμβάνουμε 2 ειδοποιήσεις (και από τα μηνύματα και από το HandCent) ;

 

:confused::confused:

 

Θα πας στις ρυθμίσεις της default εφαρμογής μηνυμάτων και θα επιλέξεις να μην έρχονται αναφορές παράδοσης.

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις ρυθμίσεις της default εφαρμογής μηνυμάτων και θα επιλέξεις να μην έρχονται αναφορές παράδοσης.

 

Ευχαριστώ (!)

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

εγω δν μπορω να το κανω καν εγγατασταση.το κατεβαζει αλλα δν το ανοιγει.

μπορει να βοηθησει καποιος?

 

 

Κατεβασέ το στον υπολογιστή σου και όχι απο το τηλέφωνο .

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί συγγενικό μου πρόσωπο το Xperia X10 (δεν έχει κάνει ακόμα αναβάθμιση του λειτουργικού) και το τελευταίο διάστημα της παρουσιάζεται το παρακάτω πρόβλημα

Κατα τη διάρκεια της τηλεφωνικής συνομιλίας (των περισσοτέρων μάλιστα) κόβεται η γραμμή και γίνεται η οθόνη μπλε (λέτε να έχουν γραμμές κώδικα windows τα android?), και σαν να μην έφτανε αυτό η κλήση δεν εμφανίζεται στο μητρώο κλήσεων. Εχει συμβεί σε κανέναν άλλον;

Με την αναβάθμιση του λειτουργικού υπάρχει πιθανότητα να διορθωθεί;

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις ρυθμίσεις της default εφαρμογής μηνυμάτων και θα επιλέξεις να μην έρχονται αναφορές παράδοσης.

 

Έχει κανείς ιδέα ένα ασπρόμαυρο φακελάκι με ειδοποίηση στα αγγλικά ότι έχεις νέο μήνυμα από ποιό πρόγραμμα μπορεί να είναι? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...