Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους ήρθε και σε μένα η αναβάθμιση! Αγορασμένη σκέτη συσκευή από πλαίσιο με κάρτα cosmote..Θετικές οι πρώτες εντυπώσεις! Ο συγχρονισμός έγινε αρκετά γρήγορα θα έλεγα! Στην 1.6 δεν είχα κάνει root αλλά το σκεφτόμουν! Τώρα λέω να κάνω, καλύτερα να το κάνω τώρα που δεν εχω περάσει εφαρμογές; Edited by tiraklakis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1236 - 2484 απο wind...

UPDATED :D

 

Niiiiccceeeeeeee :D

 

Μα αυτον τον κωδικο δεν τον εχει στο blog.....!!!

Θα τρελαθω ρε...ΟΛΟΙ αναβαθμιστηκαν εκτος απο μενα??

 

Αληθεια εχει μεινει κανεις? Αν ναι γραψτε σας παρακαλω κ τον κωδικο...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Μα αυτον τον κωδικο δεν τον εχει στο blog.....!!!

Θα τρελαθω ρε...ΟΛΟΙ αναβαθμιστηκαν εκτος απο μενα??

 

Αληθεια εχει μεινει κανεις? Αν ναι γραψτε σας παρακαλω κ τον κωδικο...

 

Κι εμένα μου ήρθε μήνυμα για αναβάθμιση μόλις τώρα (δηλαδή έκανα Έλεγχο για αναβάθμιση από το τηλέφωνο για να έρθει). Στο κουτί του κινητού ο αριθμός S.I. μου είναι 1236-2484, αλλά στο κρυφό μενού και στο default.prop είναι διαφορετικός: 1227-4612. Δεν ξέρω γιατί.

 

Κυριλέ, αναβαθμίζω αυτή τη στιγμή με SEUS :)

Edited by arismastrokostas
Link to comment
Share on other sites

και εγώ μόλις τώρα αναβαθμίζω..

τώρα έβγαλε ένα εικονίδιο με φωτογραφική μηχανή με βελάκι προς την συσκευή...

για να δούμε τι θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Παραιτουμαι απο καθε προσπαθεια!!!!

Αν ειναι να ρθει 'θε να ρθει....!!!

Εκανα απεγκατασταση κ επανεγκατασταση κ τα δυο προγραμματα κ τιποτα....

Αϊ γ@#$%$# κιολας...βαρεθηκα να παλευω!!!

 

Ρε συ, τι θα αλλάξει; Για πες μου. Έχουν λυσσάξει όλοι για το 2.1. Ε, ΚΑΙ; Αυτά είναι για λαϊκή κατανάλωση. Επι του πρακτέου, στην καθημερινότητά σου με το κινητό, τι θα αλλάξει;

Η εμπειρία μου στο συγκεκριμένο χώρο μου λέει το εξής: Χρησιμοποιώντας εφαρμογές του τύπου Greenify, Clean Master ως επίσης και αντί-ιικές στη φορητή συσκευή σου, είναι σα να προσλαμβάνεις έναν παιδόφιλο babysitter να προσέχει τα παιδιά σου...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά συγνώμη αν το έχετε ξανα πει αλλα θέλω να βγάλω απο το κινητό μου το καταραμένο vodafone να βάλω και εγω την 2.1 πως γίνετε αυτό? και κατι ακόμα τι είναι root που το έκανα αλλα δεν ξέρω τι ειναι?:blink:

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Παραιτουμαι απο καθε προσπαθεια!!!!

Αν ειναι να ρθει 'θε να ρθει....!!!

Εκανα απεγκατασταση κ επανεγκατασταση κ τα δυο προγραμματα κ τιποτα....

Αϊ γ@#$%$# κιολας...βαρεθηκα να παλευω!!!

 

Κάτι παίζει με το PC companion ή το SEUS. Κανονικά θα πρέπει να μπορείς να αναβαθμιστείς.

 

Στην 1.6 δεν είχα κάνει root αλλά το σκεφτόμουν! Τώρα λέω να κάνω, καλύτερα να το κάνω τώρα που δεν εχω περάσει εφαρμογές;

 

Ναι. Άλλωστε αρκετές εφαρμογές απαιτούν να είσαι root για να εγκατασταθούν.

 

Ρε συ, τι θα αλλάξει; Για πες μου. Έχουν λυσσάξει όλοι για το 2.1. Ε, ΚΑΙ; Αυτά είναι για λαϊκή κατανάλωση. Επι του πρακτέου, στην καθημερινότητά σου με το κινητό, τι θα αλλάξει;

 

Δάβασε τη δημοσκόπηση του mr_element και θα δεις οτι υπάρχουν βελτιώσεις (είναι για το Χ10 βέβαια αλλά είναι ενδεικτικό). Και μόνο που γίνεται γρηγορότερο και βελτιώνει τη μπαταρία αξίζει.

 

ρε παιδιά συγνώμη αν το έχετε ξανα πει αλλα θέλω να βγάλω απο το κινητό μου το καταραμένο vodafone

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3289083#post3289083

 

τι είναι root που το έκανα αλλα δεν ξέρω τι ειναι?:blink:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3289076#post3289076

 

Υ.Γ: Όπως βλέπεις απαντώ χωρίς να γράψω τίποτα παραθέτοντας μόνο link από το SE X10 / X10 mini / X10 mini pro FAQ. Καλό θα ήταν να το διαβάσεις λοιπόν! ;):ninja:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παίζει με το PC companion ή το SEUS. Κανονικά θα πρέπει να μπορείς να αναβαθμιστείς.

 

κ τι κανω τωρα...???

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

κ τι κανω τωρα...???

 

Έκανες από το κινητό Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το κινητό -> Ενημέρωση λογισμικού -> Ενημέρωση τώρα; Σου έβγαλε μήνυμα για αναβάθμιση; Αν όχι, πιθανότατα δε μπορείς να κάνεις κάτι ακόμα. Αν ναι, στη χειρότερη το πας σε ένα Sony Ericsson service centre. Επίσης, όταν κάνεις απεγκατάσταση το SEUS π.χ. φρόντισε να σβήνεις και το folder του στο Program Files.

 

Πάντως να πω εδώ οτι το κινητό επιτέλους έχει γίνει μοντέρνο και γρήγορο. Και ναι, κατά την ομιλία η φωνή ακούγεται πιο δυνατά και καθαρά, το επιβεβαιώνω κι εγώ! Ακόμα και τα χρώματα μου φαίνονται πιο έντονα και καθαρά, ίσως είναι λόγω του πιο σκούρου theme που έχουν διαλέξει. Οπότε σε συνάρτηση με το επερχόμενο pinch & zoom, τις βελτιώσεις στο interface, στα timescape, mediascape που έχουν στο πρόγραμμα με την αναβάθμιση 2.x δηλώνω ευχαριστημένος έστω κι ένα χρόνο μετά και δε σκοπεύω να αλλάξω σύντομα!

 

Εκτός αν χαλάσει, εκτός αν το χαλάσω, εκτός αν μου το κλέψουν, εκτός αν πάρω τρελή προαγωγή :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ, τι θα αλλάξει; Για πες μου. Έχουν λυσσάξει όλοι για το 2.1. Ε, ΚΑΙ; Αυτά είναι για λαϊκή κατανάλωση. Επι του πρακτέου, στην καθημερινότητά σου με το κινητό, τι θα αλλάξει;

 

Ακομα κ ετσι να ναι (που δεν ειναι...) πως ειναι δυνατον να μην υπαρχει αναβαθμιση αφου κ στο blog υπαρχει ο κωδικος κ σε ολους τους VOD εχει παει....

Ειναι το γ@#$%ο καταλαβες....???

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω την αγανάκτησή σου ωστόσο ας κοιτάξουμε προς το παρόν να λύσουμε το πρόβλημά σου και μετά τους θάβουμε παρέα! ;)

Δοκίμασε τα όσα σου είπε ο arismastrokostas και βλέπουμε.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετώ με την 2.1 μου και εγώ!

Πολύ εντυπωσιακή και γρήγορη!

Κάνω λες και αγόρασα νέα συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Έκανες από το κινητό Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το κινητό -> Ενημέρωση λογισμικού -> Ενημέρωση τώρα; Σου έβγαλε μήνυμα για αναβάθμιση; Αν όχι, πιθανότατα δε μπορείς να κάνεις κάτι ακόμα. Αν ναι, στη χειρότερη το πας σε ένα Sony Ericsson service centre. Επίσης, όταν κάνεις απεγκατάσταση το SEUS π.χ. φρόντισε να σβήνεις και το folder του στο Program Files. :)

 

Εκανα μεσω wifi τωρα κ δεν αλλαξε κατι...!!!

Ομως καταφερα να κανω ενημερωση....στο εικονιδιο του market...!!! :lol::lol::lol:

 

Ομως δεν πηγαν ολα καλα γιατι κολλησε η εγκατασταση του paper toss!!!

Καταραμενο ειναι το κινητο μου, το πηρα αποφαση!!!! :D:D

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

κ τι κανω τωρα...???

 

κι εγω απο vodafone, κι ακοοομααααα περιμεεεενωωωω.

Ουτε στο seus ουτε στο κινητο ουτε πουθενα.

που πηγε η αναβαθμιση οεο;;;

παιζει μηπως ρολο που ενω την πηρα απο vodafone χρησιμοποιω wind;

ασχετο αλλα δεν ξερω αν φταει κι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω απο vodafone, κι ακοοομααααα περιμεεεενωωωω.

Ουτε στο seus ουτε στο κινητο ουτε πουθενα.

που πηγε η αναβαθμιση οεο;;;

παιζει μηπως ρολο που ενω την πηρα απο vodafone χρησιμοποιω wind;

ασχετο αλλα δεν ξερω αν φταει κι αυτο.

 

Ασχετο...

αλλα κ εγω εχω cosmote....:lol::lol::lol::lol:

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

@miketra: Σου είναι τόσο απαραίτητο να αναβαθμιστείς με το υπάρχον firmware που έχεις? Αν όχι μπορώ σε ένα post με 5-6 απλά βηματάκια , και με την προϋπόθεση ότι είσαι rooted , να σε αναβαθμίσω πριν πεις κύμινο! Απλά διάλεξε έναν κωδικό brand από αυτούς που έχουν ήδη αναβαθμιστεί , πες τον μου και άσε τα υπόλοιπα πάνω μου!

Έχω αρχίσει να αγανακτώ κι εγώ μαζί σου με αυτή την καθυστέρηση! :mad:

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

@miketra: Σου είναι τόσο απαραίτητο να αναβαθμιστείς με το υπάρχον firmware που έχεις? Αν όχι μπορώ σε ένα post με 5-6 απλά βηματάκια , και με την προϋπόθεση ότι είσαι rooted , να σε αναβαθμίσω πριν πεις κύμινο! Απλά διάλεξε έναν κωδικό brand από αυτούς που έχουν ήδη αναβαθμιστεί , πες τον μου και άσε τα υπόλοιπα πάνω μου!

Έχω αρχίσει να αγανακτώ κι εγώ μαζί σου με αυτή την καθυστέρηση! :mad:

 

Σ ευχαριστω παρα πολυ για την συμπαρασταση (σε λιγο θα στελνω κ αγωνιστικους χαιρετισμους...:lol: αχ ρε sony που με καταντησες....)!!!

 

Η αληθεια ειναι οτι θελω να το κανω root αμεσως μολις περασω την 2.1!!

Τι θα επηρεασει αυτη η αλλαγη...?? (Η αλλαγη του κωδικου εννοω) εκτος της αναβαθμισης, θα επηρεασει την εγγυηση η κατι τετοιο??

 

Ευχαριστω κ παλι...

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σενάριο να μπει ραδιόφωνο στη 2.1??

 

Οχι!! Με το ζορι moultitouch (κ καλα...)

:)

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει σενάριο να μπει ραδιόφωνο στη 2.1??

 

Υπάρχει ένα σενάριο (επιστημονικής φαντασίας) ότι οι άνθρωποι της Sony δουλεύουν πάνω σε κάποιους πρόχειρους drivers αλλά προς το παρόν πιάνει μόνο βραχέα και Ντόιτσε Βέλε.

 

Πλάκα κάνω. :p

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα σενάριο επιστημονικής φαντασίας ότι οι άνθρωποι της Sony δουλεύουν πάνω σε κάποιους πρόχειρους drivers αλλά προς το παρόν πιάνει μόνο βραχέα και Ντόιτσε Βέλε.

 

Πλάκα κάνω. :p

 

χα χα χα χα χα

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα σενάριο (επιστημονικής φαντασίας) ότι οι άνθρωποι της Sony δουλεύουν πάνω σε κάποιους πρόχειρους drivers αλλά προς το παρόν πιάνει μόνο βραχέα και Ντόιτσε Βέλε.

 

Πλάκα κάνω. :p

 

Σωστόοοοοοος!!!!!!! χαχαχαχαχαχαχαα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...