Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα μηπως ξερει κανεις να μου πει πως θα γυρισω στην αρχικη μορφη το τηλεφωνο απο το nordic που το εκανα???

Ευχαριστω:rolleyes:

DESIRE S 2.3.3 :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

με το update service γινεται η αναβαθμιση κανονικα σε ολα τα χ10

 

Εισαι σιγουρος ή το υποθετεις...?? :)

 

Πηρα τηλ στην εταιρια κ μου ειπαν οτι αναμενεται απο μερα σε μερα...!!! :lol::lol::lol:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μηπως ξερει κανεις να μου πει πως θα γυρισω στην αρχικη μορφη το τηλεφωνο απο το nordic που το εκανα???

Ευχαριστω:rolleyes:

 

Φανταζομαι πως για να γινει αυτο θα πρεπει ως rooted Nordic , να μπεις στο αρχειο που πειραξες και να βαλεις τους original αριθμους που αντικατεστησες με αυτους του nordic.... Το ζητημα ειναι οτι δεν έχω κρατησει backup με τους αριθμους μου... :worry:

Το πηρα απο το πλαισιο και αν θυμαμαι καλα ηταν ελλαδα -βαλκανια ή κατι τέτοιο.

 

Θα μπορουσε καποιος με ιδιας προελευσης κινητο , rooted (ακομα και 2.1) να κοιταξει στο αρχειο default.prop τη γραμμη : ro.product.name=X10_XXXX-XXXX και να μου πει τα νουμερα?

 

Go in your system folder, press the Mount R/W button in the top right corner.

Long press the default.prop file > Open in Text Editor

 

Thanks in advance.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι πως για να γινει αυτο θα πρεπει ως rooted Nordic , να μπεις στο αρχειο που πειραξες και να βαλεις τους original αριθμους που αντικατεστησες με αυτους του nordic.... Το ζητημα ειναι οτι δεν έχω κρατησει backup με τους αριθμους μου... :worry:

Το πηρα απο το πλαισιο και αν θυμαμαι καλα ηταν ελλαδα -βαλκανια ή κατι τέτοιο.

 

Θα μπορουσε καποιος με ιδιας προελευσης κινητο , rooted (ακομα και 2.1) να κοιταξει στο αρχειο default.prop τη γραμμη : ro.product.name=X10_XXXX-XXXX και να μου πει τα νουμερα?

 

Go in your system folder, press the Mount R/W button in the top right corner.

Long press the default.prop file > Open in Text Editor

 

Thanks in advance.:happy:

 

1238-3757 ειναι ο αριθμος.εχω το ιδιο απο ΠΛΑΙΣΙΟ.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω κάτι , γιατί διαβάζοντας τα προηγούμενα μπερδεύτικα λίγο. Μερικοί έχουν κάνει update σε 2.1 Nordic σε rotted Xperia. Υπάρχουν κάποιοι που έχουν κάνει την αναβάθμιση είτε μέσω SEUS είτε μέσω PC-companion σε un-rooted συσκευές; Και αν ναι, πώς γίνεται αυτό, γιατί εμένα και στα δύο προγράμματα μου λέει οτι δεν υπάρχει αναβάθμιση διαθέσιμη.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι πως για να γινει αυτο θα πρεπει ως rooted Nordic , να μπεις στο αρχειο που πειραξες και να βαλεις τους original αριθμους που αντικατεστησες με αυτους του nordic.... Το ζητημα ειναι οτι δεν έχω κρατησει backup με τους αριθμους μου... :worry:

Το πηρα απο το πλαισιο και αν θυμαμαι καλα ηταν ελλαδα -βαλκανια ή κατι τέτοιο.

 

Θα μπορουσε καποιος με ιδιας προελευσης κινητο , rooted (ακομα και 2.1) να κοιταξει στο αρχειο default.prop τη γραμμη : ro.product.name=X10_XXXX-XXXX και να μου πει τα νουμερα?

 

Go in your system folder, press the Mount R/W button in the top right corner.

Long press the default.prop file > Open in Text Editor

 

Thanks in advance.:happy:

Στο παλιό μου default.prop (το είχα κρατήσει backup) τα νουμεράκια είναι : 1234-7536

Aγορασμένο χωρίς σύνδεση από πλαίσιο.

Edited by aroutis
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο market μου βγαζει οτι το Angry Birds εχει μια ενημερωση αλλα το γραφει με κοκκινα γραμματα και λεει "Ενημερωση (μη αυτοματη). Τι ειναι αυτο?

Επίσης παω να κατεβασω το NDrive απο το market και μου βγαζει στην αρχη αυτην την οθονη που επισυναπτω. Πατησα το κοκκινο 2 φορες και με εβαλε μεσα στο προγραμμα να κατεβασω τη γλωσσα για τις φωνητικες οδηγιες η οποια εχει μεγεθος 32 κατι mb. Φανταζομαι οτι αυτα μπαινουν στην καρτα κατ'ευθείαν ετσι?

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο market μου βγαζει οτι το Angry Birds εχει μια ενημερωση αλλα το γραφει με κοκκινα γραμματα και λεει "Ενημερωση (μη αυτοματη). Τι ειναι αυτο?

Επίσης παω να κατεβασω το NDrive απο το market και μου βγαζει στην αρχη αυτην την οθονη που επισυναπτω. Πατησα το κοκκινο 2 φορες και με εβαλε μεσα στο προγραμμα να κατεβασω τη γλωσσα για τις φωνητικες οδηγιες η οποια εχει μεγεθος 32 κατι mb. Φανταζομαι οτι αυτα μπαινουν στην καρτα κατ'ευθείαν ετσι?

 

 

Όταν κατεβάζεις απο το μάρκετ υπάρχει η επιλογή πανω δεξια αν θελεις να γινεται αυτοματα το update καθε εφαρμογής η να το κανεις εσύ αν το χρειάζεσαι, αν επιλεξεις αυτοματα θα το κανει μονο του χωρις να σε ρωτά.

 

Νάι θα πανε στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

θα ηθελα να μαθω αν γνωριζετε πως μπωρω να ξεκλειδωσω το κινητο μου να δεχετε αλλη καρτα sim, αγορασα το κινητο απο το εξωτερικο και τορα δεν μπορω να το χρησιμοποιησω εδω στην ελλαδα.

 

δλδ ειναι κλειδωμενο σε εταιρια του εξωτερικου

 

ευχαριστω για την βοηθεια παιδια

Link to comment
Share on other sites

 

Για Q1 στόχευε υποτίθεται και πέρυσι τέτοια εποχή με το x10i. Και το είδαμε Απρίλιο-Μάιο. Οπότε εάν και εφόσον ισχύει η ανώνυμη πληροφορία , έχουμε ακόμα χρόνο να μαζέψουμε λεφτά! :cool:

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Μολις "περασα" και το Ndrive. Κλειδωσε σε 2-3 λεπτα. Μια χαρα. Τωρα εχω αφησει το gps ανοιχτο. Μεσα στο forum καπου διαβασα οτι αν το εχεις ανοιχτο ειναι αδρανες και ενεργοποιειται μονο οταν χρειαζεται. Ισχυει αυτο? Λεω γιατι τωρα που εστρωσα τη μπαταρια μου μην εχω κανενα θεμα παλι.

Εκτος αυτου σκεφτομαι να περασω και το Lost Phone που σε περιπτωση που χασεις το τηλεφωνο μπορει να το βρει με το gps. Φυσικα φανταζομαι απαραιτητη προυποθεση για να στο βρει ειναι να εχεις το gps ενεργοποιημενο. Σωστα?

 

Επισης στο app brain μου βγαζει οτι υπαρχει update για το ndrive αλλα εγω το εχω περασει "αλλιως", οπως και καποια άλλα προγραμματα. Αυτα τα update μπορω να τα κανω κανονικα ή να τα αγνοώ?

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται να το έχεις ενεργοποιημένο. Όταν το χάσεις (που δεν το εύχομαι) στέλνεις μήνυμα και ενεργοποιείται τότε από μόνο του.

 

Να μην το ξεχάσω. Δες επίσης και τα Pintail και Where's my droid. (Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android)

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται να το έχεις ενεργοποιημένο. Όταν το χάσεις (που δεν το εύχομαι) στέλνεις μήνυμα και ενεργοποιείται τότε από μόνο του.

 

Μεσα στην εφαρμογη lost phone γραφει "Android doesn't allow apps to enable the GPS. Have it enabled. It doesn't use battery when not in use".

Με αυτη η εφαρμογη μπορεις 1. Να κλειδωσεις το χαμενο τηλεφωνο. 2. Να το εντοπισεις 3. Να ανοιξεις την ενταση για να το βρεις. Επισης στελνει sms με τον αριθμο της καρτας sim που μπηκε στο τηλεφωνο.

Την ενημερωση για το ndrive να την κανω?

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

To android επιτρέπει κάτι τέτοιο. Το αν δεν το κάνει το Lost Phone είναι άλλο θέμα. Δες εδώ
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

To android επιτρέπει κάτι τέτοιο. Το αν δεν το κάνει το Lost Phone είναι άλλο θέμα. Δες εδώ

 

Ισως και να εχεις δικιο. Ομως και στο Where's My Droid αυτο αναφερει...

3. If you want to be able to use the GPS function you must have 'GPS Satellites' option enabled. (You can find this under Settings -> Security & Location -> Enable GPS satellites) The app can not enable it for you due to Google's new update that does not allow apps to change this setting anymore. Sorry nothing I can do.

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Ισως και να εχεις δικιο. Ομως και στο Where's My Droid αυτο αναφερει...

3. If you want to be able to use the GPS function you must have 'GPS Satellites' option enabled. (You can find this under Settings -> Security & Location -> Enable GPS satellites) The app can not enable it for you due to Google's new update that does not allow apps to change this setting anymore. Sorry nothing I can do.

 

Γιατί δεν το δοκιμάζεις για να δεις αν όντως μπορεί να ενεργοποιήσει το gps? ;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ισως και να εχεις δικιο. Ομως και στο Where's My Droid αυτο αναφερει...

3. If you want to be able to use the GPS function you must have 'GPS Satellites' option enabled. (You can find this under Settings -> Security & Location -> Enable GPS satellites) The app can not enable it for you due to Google's new update that does not allow apps to change this setting anymore. Sorry nothing I can do.

Αν πρόκειται για νέο update τότε πάω πάσο.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω ολους εμας του ανυπομωνους που περασαμε Nordic, οταν πλεον το 2.1 ερθει officially σε όλους στην Ελλάδα , θα υστερούμε σε τίποτα σε σχεση με αυτους που θα περασουν official 2.1 greek? (μπαταρια , χαρακτηρες στα sms κτλπ)

Επιπλέον υπάρχει τρόπος να κάνω downgrade στην 1.6 και να επαναφέρω τα σωστα properties της συσκευης ωστε να κάνω upgrade σε 2.1 greek?

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα να ρωτησω επειδη θα βαλω Internet στο κινητο ποιες ρυθμισεις πρεπει να κανω στα δικτυα κινητης τηλεφωνιας που λεει οσον αφορα στην κινηση δεδομενων, τη λειτουργια δικτυου (GSM ή WCDMA) και τα ονοματα σημειου προσβασης? Ειδικα στα ονοματα δε μου βγαζει τιποτα, ειναι κενο και αμα πατησω μου βγαζει "νεο APN" και "επαναφορα στις προεπιλογες". Τις ρυθμισεις της εταιρειας (cosmote) που τις βαζω? :confused::worry:

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα να ρωτησω επειδη θα βαλω Internet στο κινητο ποιες ρυθμισεις πρεπει να κανω στα δικτυα κινητης τηλεφωνιας που λεει οσον αφορα στην κινηση δεδομενων, τη λειτουργια δικτυου (GSM ή WCDMA) και τα ονοματα σημειου προσβασης? Ειδικα στα ονοματα δε μου βγαζει τιποτα, ειναι κενο και αμα πατησω μου βγαζει "νεο APN" και "επαναφορα στις προεπιλογες". Τις ρυθμισεις της εταιρειας (cosmote) που τις βαζω? :confused::worry:

 

Νέο APN. Και μετά τις βάζεις χειροκίνητα και τις αποθηκεύεις.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...