Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οπως λεει και ο φιλος ο double_k υπομονη.για τις ρυθμισεις wind παρε τηλ στις πληροφοριες τις wind να σε τις στειλουν>
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οπως λεει και ο φιλος ο double_k υπομονη.για τις ρυθμισεις wind παρε τηλ στις πληροφοριες τις wind να σε τις στειλουν>

 

Στην σελίδα 140 στην μεγάλη απάντηση μου σε 3 μέλη και συγκεκριμένα στο μέλος Eosphoros έχω δώσει λινκ που παραθέτει σε προηγούμενη απάντηση μου σε άλλο μέλος και εκεί γράφω αναλυτικά τις ρυθμίσεις internet για την Wind.

 

Eosphoros δοκίμασε και μέσω SEUS.

 

Τι άλλο να κάνω...

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει ενας φιλος το κινητο και εχει βαλει το κλειδωμα με το μοτιβο τα παιδια του παιζοντας με το κινητο εκαναν λαθος 3 φορες με το μοτιβο και το κινητο κλειδωσε.

τι κανουμε τωρα ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει ενας φιλος το κινητο και εχει βαλει το κλειδωμα με το μοτιβο τα παιδια του παιζοντας με το κινητο εκαναν λαθος 3 φορες με το μοτιβο και το κινητο κλειδωσε.

τι κανουμε τωρα ;

 

Το εγχειρίδιο λέει πως μετά από 5 λανθασμένες φορές πρέπει να περιμένεις μισό λπτό και να ξαναπροσπαθήσεις.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι root αλλά χρησιμοποιώ το πληκτρολόγιο της HTC..

Οσοι το έχουν προτείνω site για customιές :)

 

Απλά κάνετε register δωρεάν και μετά έχει online kitchen για το πληκτρολόγιο !!

Το κάνεις ΟΤΙ θες είναι super ;)

 

http://www.gimpsta.com/

 

Happy KeyBoarding :)

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "όταν πρέπει να κλείσω το κινητό"?

Η διαδικασία είναι κλείνουμε το κινητό, βγάζουμε για λίγο την μπαταρία και την ξαναβάζουμε και κρατώντας πατημένο το δεξί πλήκτρο τότε συνδέουμε το κινητό με το usb και ακολουθούμε τις υπόλοιπες οδηγίες από το πρόγραμμα.

Δεν υπάρχει σε κανένα σημείο το "κλείνουμε το κινητό" ενώ το έχουμε συνδεδεμένο.

 

Όταν προτοέβαλες την SIM δεν σου ζήτησε να περάσει τις ρυθμίσεις το ίδιο το κινητό?

Εάν όχι τότε πιθανών η κάρτα σου να είναι παλιά. Μπορείς όμως να τις περάσει και χειροκίνητα ή και από το site της SE.

Εάν έχεις Wind σε κάποιες σελίδες πιο πίσω είχα παραθέσει ρυθμίσεις για χειροκίνητη εισαγωγή ρυθμίσεων για το ίντερνετ.

Edit

Να εδώ!

 

 

@double_k Δεν είχα δει την τροποποίηση στο μήνυμά σου.Τώρα που ξανακοίταγα το θέμα έκανα αυτά που μου είπες.Και έχεις δίκιο!!

Τελικά έκανα το update μέσω του SEUS και μου βγάζει αριθμό έκδοσης R2BA023.Αυτή δεν είναι η τελευταία;

Επίσης και το άλλο με την sim(όντως είναι από τις πολύ παλιές)έβαλα τις ρυθμίσεις και λειτουργεί κανονικά.

 

Χίλια ευχαριστώ!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

@double_k Δεν είχα δει την τροποποίηση στο μήνυμά σου.Τώρα που ξανακοίταγα το θέμα έκανα αυτά που μου είπες.Και έχεις δίκιο!!

Τελικά έκανα το update μέσω του SEUS και μου βγάζει αριθμό έκδοσης R2BA023.Αυτή δεν είναι η τελευταία;

Επίσης και το άλλο με την sim(όντως είναι από τις πολύ παλιές)έβαλα τις ρυθμίσεις και λειτουργεί κανονικά.

 

Χίλια ευχαριστώ!!!:D:D:D

 

Χαίρομαι που βοήθησα! :)

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.

Γιατί δεν παίρνετε από τους XDA την 23 να την περάσετε; Αφού είναι δοκιμασμένη. Ακόμα και στη διαδικασία του root το πρώτο βήμα είναι καθαρό φλασαρίσμα της 23 UK με ελληνικά ενσωματωμενα.

Γιατί τυρανιεστε άδικα;

 

Κι εμένα FR είναι η συσκευή μου.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Εχμ, google earth πως ειχες,αφου ειναι 1.6 η συσκευη και δεν υποστηριζεται απο την εφαρμογη?

 

Look closer...

 

http://www.androidpit.com/en/android/market/apps/app/com.GPS2GoogleEarth/GPS2GoogleEarth :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.

Γιατί δεν παίρνετε από τους XDA την 23 να την περάσετε; Αφού είναι δοκιμασμένη. Ακόμα και στη διαδικασία του root το πρώτο βήμα είναι καθαρό φλασαρίσμα της 23 UK με ελληνικά ενσωματωμενα.

Γιατί τυρανιεστε άδικα;

 

Κι εμένα FR είναι η συσκευή μου.

 

Καλημεραααααα freco

 

η συσκευη σου γραφει μονο fr?

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η συσκευή μου γράφει EL,EN μπορεί κάποιος να μου στείλει το λινκ του SEUS?μήπως ψάχνω σε λάθος σημείο;

 

 

 

http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/updateservice/xperiax10?cc=gr&lc=el

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά ακόμα τζίφος....το θέμα είναι ότι αν έχω Ελληνικά και Αγγλικά θα έπρεπε να μπορώ να κάνω update.....θα τους πάρω αύριο τηλέφωνο να δω τι θα μου πουν
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά ακόμα τζίφος....το θέμα είναι ότι αν έχω Ελληνικά και Αγγλικά θα έπρεπε να μπορώ να κάνω update.....θα τους πάρω αύριο τηλέφωνο να δω τι θα μου πουν

 

 

και σε εναν φιλο μου γραφει el.en και λεει οτι εχει το ποιο προσφατο λογισμικο,θα περιμενουμε και αλλο ακομη μεχρι να βγει και για τα δικα μας:(:(:(:(:(

 

 

παρε τηλ και πες μας αυριο τι σου ειπαν!

Edited by badboy1981
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω πρόβλημα και ζητώ βοήθεια. Μόλις πήρα ένα mac και δεν μπορώ να συγχρονίσω το Χ10 μου. κατέβασα το media sync for mac αλλά όταν συνδέω το τηλ στον mac δεν το "βλέπει" ενώ αυτό φορτίζει. καμία ιδέα????? ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω πρόβλημα και ζητώ βοήθεια. Μόλις πήρα ένα mac και δεν μπορώ να συγχρονίσω το Χ10 μου. κατέβασα το media sync for mac αλλά όταν συνδέω το τηλ στον mac δεν το "βλέπει" ενώ αυτό φορτίζει. καμία ιδέα????? ευχαριστώ προκαταβολικά!!!

 

Να φανταστώ πως κατέβασες την μπάρα του κινητού κάτω και εκεί που λέει το "usd είναι συνδεδεμένο" πάτησες "προσάρτηση", έτσι?

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

και σε εναν φιλο μου γραφει el.en και λεει οτι εχει το ποιο προσφατο λογισμικο,θα περιμενουμε και αλλο ακομη μεχρι να βγει και για τα δικα μας:(:(:(:(:(!

 

Κ εγω δοκιμασα ολους τους τροπους αλλα τζιφος....Εχω λεει την πιο προσφατη εκδοση (14):O:O

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

kalhmeraaaaa freco

 

η συσκευη σου γραφει μονο fr?

 

Ναι. Μόνο FR. Την πήρα σπό VNP.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως λέγεται η εφαρμογή της google που σε βρίσκει παρκάρισμα!!!

 

Αν εννοείς το car locator κάνει το ανάποδο. Σου βρίσκει που έχεις παρκάρει και δεν είναι free.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω άλλο λες φίλος για δες εδώ αυτό λέω http://techcrunch.com/2010/07/09/google-parking-open-spot/ σου λέει που έχει θέσει για παρκάρισμα όχι που πάρκαρες!! ίσος λέγεται google parking open spot ? θα ψάξω τώρα στο μάρκετ μπας και το βρω!

 

βρήκα ένα το parkdroid και έχει ακόμα 2-3. το άλλο τελικά open spot λέγεται αλλά δεν μου το βγάζει στο search!!

Edited by MaIdeN
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την R2BA023 rooted! :dance:

Rooted 023 μία υπάρχει στο XDA και είναι Germany όχι UK ή κάνω λάθος?

 

http://img821.imageshack.us/img821/7153/x10i.png

 

Αυτή πρέπει να δουλεύει άψογα πάντως, τα προβληματάκια που είχε η 020 UK rooted πρέπει να έχουν ξεπεραστεί. Παρατήρησες εσύ κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Rooted 023 μία υπάρχει στο XDA και είναι Germany όχι UK ή κάνω λάθος?

 

http://img821.imageshack.us/img821/7153/x10i.png

 

Αυτή πρέπει να δουλεύει άψογα πάντως, τα προβληματάκια που είχε η 020 UK rooted πρέπει να έχουν ξεπεραστεί. Παρατήρησες εσύ κάτι?[/QUO

 

ποιο ειναι το λινκ για την 023?

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω άλλο λες φίλος για δες εδώ αυτό λέω http://techcrunch.com/2010/07/09/google-parking-open-spot/ σου λέει που έχει θέσει για παρκάρισμα όχι που πάρκαρες!! ίσος λέγεται google parking open spot ? θα ψάξω τώρα στο μάρκετ μπας και το βρω!

 

βρήκα ένα το parkdroid και έχει ακόμα 2-3. το άλλο τελικά open spot λέγεται αλλά δεν μου το βγάζει στο search!!

 

Θα πρέπει να έχει επισημάνει κάποιος άλλος χρήστης με android κινητό και τη συγκεκριμένη εφαρμογή κάποια θέση για να στη δείξει, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο είναι πρακτικό. Ωραία θα ήταν πάντως!!! :rolleyes: :lol:

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...