Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια,εχει χρειαστει να το παει κανεις για service?το αναλαμβανουν,εστω χωρις εγγυηση;αν ναι,εντυπωσεις?

Δεν έχει χρειαστεί, αλλά γιατί να μην έχεις εγγύηση??

Τι πρόβλημα έχεις?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nαι,το maildroid εννοουσα.

Προσωπικα εχω εναν βασικο λογαριασμο yahoo και 2 δευτερευοντες gmail τους οποιους εχω κανει push στο yahoo.Σεταρισα την deafault εφαρμογη mail του κινητου με τον λογαριασμο της yahoo,σε ελαχιστο χρονο και ολα δουλευουν ρολοι.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να μεταφερω τις επαφες μου απο ΝΟΚΙΑ Ε71 στο Milestone??? Ευχαριστω.

 

Ενας μπακαλιστικος τροπος,τον οποιο εφαρμοσα και γω απο την μεταβαση nokia 5800 σε milestone,αντεγραψα ολες τις επαφες απο την μνημη του τηλεφωνου στην καρτα sim και επειτα στο τηλεφωνο μας εκανα import απο την καρτα sim.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να μεταφερω τις επαφες μου απο ΝΟΚΙΑ Ε71 στο Milestone??? Ευχαριστω.

Με bt δεν γίνεται?

 

EDIT:

Ρε παιδιά, μια ερώτηση: Όταν το τηλέφωνο κατεβάζει data, αν κάποιος με πάρει τηλέφωνο, του δείχνει ότι είναι κατειλημμένο.

Είναι αυτό σωστό?

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όταν το τηλέφωνο κατεβάζει data, αν κάποιος με πάρει τηλέφωνο, του δείχνει ότι είναι κατειλημμένο.

Είναι αυτό σωστό?

 

Δεν ξερω να σου πω αν ειναι σωστο ή οχι,παντως σε μενα η κληση ερχεται κανονικα και το αρχειο συνεχιζει και κατεβαινει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω να σου πω αν ειναι σωστο ή οχι,παντως σε μενα η κληση ερχεται κανονικα και το αρχειο συνεχιζει και κατεβαινει.

Πάρε τηλέφωνο κάποιον και την ώρα που η κλήση είναι σε εξέλιξη, πάτα το σπιτάκι να επιστρέψεις σε οθόνη αναμονής. Τα 2 βελάκια δίπλα από το σήμα είναι εκεί ή όχι?

Γιατί σε εμένα δεν είναι εκεί, πράγμα που σημαίνει ότι η κλήση δεδομένων σταματάει λόγω της κλήσης φωνής;) Είναι κάτι ανάλογο με τις γραμμές PSTN.

 

Δεν ξέρω αν συμβαίνει το ίδιο και σε 3G δίκτυο.

Εσύ το έχεις σε 3G?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τωρα καταλαβα πως μιλας για gprs.Νομισα wifi.

Σε 2g και 3g ισχυει αυτο που λες.

Ναι, αυτό λεω. το ίδιο γινόταν και στο hd

Είναι βλακεία αυτό που συμβαίνει. Θα έπρεπε οι κλήσεις φωνής να έχουν προτεραιότητα, όπως συμβαίνει στο Ε71 μου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μόλις το πήρα το κινητό και δεν μπορώ να μπω στο νετ με το wifi τι πρέπει να κάνω?

 

Τελικά έκανα βλακεία έβαζα λάθος κωδικό

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα και άλλη ROM No5 (Gold 3rd Edition).

Είναι η τελευταία αλλαγή στην Gold γιατί πραγματικά δεν έχει μείνει άλλο εικονίδιακι για να αλλάξω....

Πολλή κούραση όμως αλλά έχω αλλάξει τα πάντα (εκτός από τα εικονίδια του Browser, επειδή εγώ χρησιμοποιώ τον Dolphin).

Όσοι έχουν περάσει από όλες τις προηγούμενες Gold θα δουν πάρα πολλές αλλαγές. Όσοι περάσετε κατευθείαν την τελευταία απλά δεν θα καταλάβετε πόση δουλειά θέλει...

Απολαύστε την και αν έχετε καμιά ιδέα ευπρόσδεκτη...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@skouf26:

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δύο ερωτήσεις.

1) Εάν περάσω μια άλλη rom π.χ. την τελευταία gold μπορώ να βάλω ελληνικά;

 

2) Μετά μπορώ να γυρίσω στην μαμα 2.1 με ελληνικά και που υπάρχει;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παίδες.

 

Έχω το Milestone εδώ και μία εβδομάδα (αγορασμένο από Wind σκέτη συσκευή) και το χρησιμοποιώ με Cosmote. Το έκανα root την 2η μέρα (πολύ κατατοπιστικό το how-to btw) και έβαλα και το Rom1 που έχει ανεβάσει ο Kalagas. Μερικές παρατηρήσεις.

 

@Kalagas.

1. Αν και αναφέρεις ότι τα nandroid backup που δίνεις είναι για clean install, εμένα ενώ έκανε reset όλες τις εφαρμογές, δεν μου πείραξε τις επαφές στον κατάλογο του τηλεφώνου (και είναι στο τηλέφωνο και όχι στην sim).

2. Αντιμετώπισα και εγώ το πρόβλημα με το app του πλητκρολογείου που έχει αναφέρει και ένας άλλος φίλος εδω μέσα. Crash και reboot κάθε 2-3 sec. Απενεργοποίσησα κάποιες έξτρα επιλογές (δεν θυμάμαι όμως ποιες ακριβώς:wacko: και έκτοτε έστρωσε πάντως). Το keyboard πάντως έχει το κλασικό γκρι χρώμα και όχι αυτό που φαίνετε στο screenshot. Απλά το αναφέρω μπας και έχεις καμιά ιδέα.

3. Υπάρχει κανένα how-to για το πως φτιάχνει κανείς το δικό του nandroid backup? Δηλαδή πως βάζεις/βγάζεις εφαρμογές κτλ? δεν έχω βρει κάτι. Δεν θέλω έτοιμο κάτι, και ένα site για να διαβάσουμε είναι ευπρόσδεκτο

 

@all

Επειδή έχει γίνει και συζήτηση για browsers, εγώ έβαλα και χρησιμοποιώ τον Skyfire. Έχει flash support (για τα video στις σελίδες), pinch and zoom, επιλογή αν θές να σου φορτώνει τις σελίδες σαν android η desktop, και γενικά κάνει παπάδες. Απείρως καλύτερος από Opera Mini ή τον default που έχει το κινητό. http://www.skyfire.com/ για να τον κατεβάσετε από το κινητό κατευθείαν. Είναι ακόμα σε beta, αλλά δεν έιχα κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα. Είναι και δωρεάν.

Edited by kmour
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να μεταφερω τις επαφες μου απο ΝΟΚΙΑ Ε71 στο Milestone??? Ευχαριστω.

 

ρυθμιζεις το Mail for Exchange που εχει το κινητο σου, συμφωνα με τις οδηγιες της google, κανεις sych τις επαφες σου στο λογαριαμο σου στο gmail, και μολις ανοιξεις το milestone, εκεινο κανει sych με το gmail σου και εισαι αρχοντας.

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και welcome to the club kmour.

 

Οταν λες οτι skyfire εχει flash τι εννοεις?

Παραλληλα εγκατεστησα την εφαρμογη αλλα ειδα πολυ accept eula και καθησα και την διαβασα λιγο και τρομαξα. Με λιγο googleing βρηκα αυτο που αν και dated δε νομιζω οτι πεφτει πολυ εξω με τα οσα διαβασα το eula.

 

Εdit: Απ' οτι διαβασα ειναι proxy based, δηλαδη οτι ζητας κατεβαινει πρωτα σε servers της skyfire οπου μετατρεπετε σε "mobile friendly version" και ερχετε στο κινητο. Not my idea of privacy. Ετσι κιολας μπορει και παιζει τα flash. Κατεβαζει το flash στον server και στο streamαρει σε αλλο format.

Edited by bo8ran8rwpos
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας μία απάντηση μερικές σελίδες πιο πίσω, για την μή χρήση task killer, απνεργοποίησα τον task manager. Εχω την εντύπωση ότι εγινε ποιο γρήγορο:confused:.

Μαλον δίκιο είχαν οι "παίχτες" που γραψανε το κείμενο.

Θα επανελθω με αυτό μερικές μερες αργοτερα.

 

Υπάρχει καμιά ιδέα για συγχρονισμό των notes με pc? Δεν μου αρκει να κάνω Backup στην καρτα μνημης. Αν χασω την συσκευή θα χασω και τις σημειώσεις:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παίδες.

 

Έχω το Milestone εδώ και μία εβδομάδα (αγορασμένο από Wind σκέτη συσκευή) και το χρησιμοποιώ με Cosmote. Το έκανα root την 2η μέρα (πολύ κατατοπιστικό το how-to btw) και έβαλα και το Rom1 που έχει ανεβάσει ο Kalagas. Μερικές παρατηρήσεις.

 

@Kalagas.

1. Αν και αναφέρεις ότι τα nandroid backup που δίνεις είναι για clean install, εμένα ενώ έκανε reset όλες τις εφαρμογές, δεν μου πείραξε τις επαφές στον κατάλογο του τηλεφώνου (και είναι στο τηλέφωνο και όχι στην sim).

2. Αντιμετώπισα και εγώ το πρόβλημα με το app του πλητκρολογείου που έχει αναφέρει και ένας άλλος φίλος εδω μέσα. Crash και reboot κάθε 2-3 sec. Απενεργοποίσησα κάποιες έξτρα επιλογές (δεν θυμάμαι όμως ποιες ακριβώς:wacko: και έκτοτε έστρωσε πάντως). Το keyboard πάντως έχει το κλασικό γκρι χρώμα και όχι αυτό που φαίνετε στο screenshot. Απλά το αναφέρω μπας και έχεις καμιά ιδέα.

3. Υπάρχει κανένα how-to για το πως φτιάχνει κανείς το δικό του nandroid backup? Δηλαδή πως βάζεις/βγάζεις εφαρμογές κτλ? δεν έχω βρει κάτι. Δεν θέλω έτοιμο κάτι, και ένα site για να διαβάσουμε είναι ευπρόσδεκτο

 

@all

Επειδή έχει γίνει και συζήτηση για browsers, εγώ έβαλα και χρησιμοποιώ τον Skyfire. Έχει flash support (για τα video στις σελίδες), pinch and zoom, επιλογή αν θές να σου φορτώνει τις σελίδες σαν android η desktop, και γενικά κάνει παπάδες. Απείρως καλύτερος από Opera Mini ή τον default που έχει το κινητό. http://www.skyfire.com/ για να τον κατεβάσετε από το κινητό κατευθείαν. Είναι ακόμα σε beta, αλλά δεν έιχα κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα. Είναι και δωρεάν.

 

Αυτό με το keyboard HTC IME δεν ξέρω γιατί το κάνει. πρέπει να βάλεις το γνήσιο από το xda developers και μετά να ξαναβαλεις το δικό μου για να δουλέψει σωστά. Ψάξτε στο xda για το HTC IME v.25 και θα τα κάνετε όλα. Όλα αυτα γίνονται στο system/app.

Στο xda developers και στο Alldroid.org θα βρείτε αναλυτικές οδηγίες για τα πάντα.

Θέλει προσοχή και πολύ διάβασμα παιδιά και πρέπει να διαβάζετε ολόκληρα τα HOW TO πριν αρχίσετε να κάνετε οτιδήποτε....

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Κυρίες και κύριοι, ακολουθεί η πιο χαζή ερώτηση που έχει υποβληθεί ποτέ στο φόρουμ::p

Ανοίγοντας το slide, πίσω από την οθόνη, αυτό που έχει είναι ζελατίνα? Να το αφαιρέσω ή όχι?:O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κυρίες και κύριοι, ακολουθεί η πιο χαζή ερώτηση που έχει υποβληθεί ποτέ στο φόρουμ::p

Ανοίγοντας το slide, πίσω από την οθόνη, αυτό που έχει είναι ζελατίνα? Να το αφαιρέσω ή όχι?:O

 

Εγω την εχω αφαιρέσει και δουλευει ακόμα :p:p

Link to comment
Share on other sites

Εγω την εχω αφαιρέσει και δουλευει ακόμα :p:p
Αφαιρείται δηλαδή ε?

Καλά, εγώ θα το αφήσω όπως είναι:lol:

Και μιας και το έφερε η κουβέντα, πολύ καλό slide παιδιά!!

Είμαι πολύ ευτυχισμένος με το κινητό παιδιά!:rotfl::rotfl:

Είχα πολύ καιρό να μείνω τόσο ευχαριστημένος από ένα κινητό.

Και τα μέιλ δουλεύουν μια χαρά τελικά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και το έφερε η κουβέντα, πολύ καλό slide παιδιά!!

 

 

Εμένα στο n97 mini μου αρέσει καλλίτερα. Γούστα είναι αυτά :lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

Τι λες;;

Για πε.....

 

Ξέρω και εγώ?

Δεν έκανα κάτι, απλά δουλεύουν μια χαρά.

 

Σχετικά με τα μηνύματα που ενώ τα έχεις κάνει read , μετά στα ξαναεμφανίζει σαν αδιάβαστα, φταίει το ότι τα μηνύματα, όταν εσύ τα μαρκάρεις σαν διαβασμένα δεν έχουν ακόμη κατέβει στη συσκευή. Επομένως, στην επόμενη επανασύνδεση, τα εμφανίζει ξανά ως αδιάβαστα.

 

ΣΗΜΕΙΩΣΗ:

Στην εφαρμογή email τα μηνύματα κατεβαίνουν ολόκληρα, μαζί με τα συνημμένα, γι αυτό με χρήση gprs μπορεί να αργούν πολύ να κατέβουν ολόκληρα. Την πρώτη φορά είναι ακλύτερα να χρησιμοποιείς wifi.

Αντίθετα, στην εφαρμογή GMAIL τα συνημμένα δεν κατεβαίνουν αυτόματα. Μόνο αν τα επιλέξεις, κατεβαίξουν εκείνη τη στιγμή.

 

Νομίζω ότι για όποια τυχόν άλλα προβλήματα έχεις, φταίει ο pop3 σέρβερ σου και όχι το τηλέφωνο ή η εφαρμογή.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...