Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η πιο απλα βαζεις το γνησιο GreekIme που εχει κανει modified η motorola για το milestone και σταματας το ψαξιμο.:p

Με alt shift κανει την αλλαγη.

http://rapidshare.com/files/423751325/GreekIME.rar

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τιποτα φιλε μου ειναι η τριτη φορα που το postαρω αλλα ως γνωστον λιγοι κοιτανε προηγουμενες σελιδες. Θα κανω update και τον οδηγο με link του GreekIme για να μη ψαχνει ο κοσμος.

 

Υπάρχει δυνατότιτα να αλλαξουμε τα εικονιδια μπαταρας δυκτιου και wifi γιατι ειναι πολυ σκουρα αυτα της GOT?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότιτα να αλλαξουμε τα εικονιδια μπαταρας δυκτιου και wifi γιατι ειναι πολυ σκουρα αυτα της GOT?

 

Περιμενε λιγες μερες ακομα και ειμαι σιγουρος οτι ο φιλος kalagas ετοιμαζει ηδη ενα theme για την 2.2.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δεν

Βασικα για να μου αλλάξει τη γλώσσα πρεπει να σβησω όλα όσα εχω γράψει μέχρι εκείνο το σημείο και μετά αλλαζει τη γλώσσα.

τσαπανίδης θα το ψάξω καλύτερα.

 

Αν δεν αλλάζει η γλώσσα παρόλο που έχεις το greek ime κλείσε το hardware πληκτρολόγιο!Θα σου εμφανίσει το άλλο!Εκεί μπορείς να κάνεις την αλλαγή στο κουμπί που έχει την ελληνική, την αγγλική κλπ. σημαία...

Link to comment
Share on other sites

Η πιο απλα βαζεις το γνησιο GreekIme που εχει κανει modified η motorola για το milestone και σταματας το ψαξιμο.:p

Με alt shift κανει την αλλαγη.

http://rapidshare.com/files/423751325/GreekIME.rar

Αυτά είναι!!

Ευχαριστώ πολύ:)

 

Πάντως ρε παιδιά, δεν μπορώ να πώ ότι το τηλέφωνο είναι πιο γρήγορο, παό ότι με τη 2.1.

Δεν ξέρω αν εγώ είμαι χαζός, αλλά δεν βλέπω καμία σημαντική διαφορά στην ταχύτητα που να δικαιολογεί τον διπλασιασμό στα benchmark:worry::O

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Περιμενε λιγες μερες ακομα και ειμαι σιγουρος οτι ο φιλος kalagas ετοιμαζει ηδη ενα theme για την 2.2.

Επειδή θέλει πολύ ώρα να αλλάζω εικονίδια σε όλα σχεδόν τα apk μάλλον θα περιμένω καμία Cyanogen για να μην τα αλλάζω σε λίγες μέρες δύο φορές...

Υπομονή να τσεκάρουμε ποια είναι η καλύτερη και από αυτές που θα βγουν και θα themάρω αυτή...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω αισθητή διαφορά.

Υπάρχει διαφορά. Αλλά τόσο πολύ?

Δεν ξέρω, μάλλον θέλει να παίξω περισσότερο μαζί του

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλει πολύ ώρα να αλλάζω εικονίδια σε όλα σχεδόν τα apk μάλλον θα περιμένω καμία Cyanogen για να μην τα αλλάζω σε λίγες μέρες δύο φορές...

Υπομονή να τσεκάρουμε ποια είναι η καλύτερη και από αυτές που θα βγουν και θα themάρω αυτή...

 

αντε να δουμε ποια θα ειναι και η καλυτερη rom, για να την βάλουμε.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει διαφορά. Αλλά τόσο πολύ?

Δεν ξέρω, μάλλον θέλει να παίξω περισσότερο μαζί του

 

Μερα με τη νυχτα κυριολεκτικα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να έχω και ελληνικό άλλα και αγγλικό Τ9? 'έχω το πληκτρολόγιο που έχει από την μάνα του. Και κάθε φορά όταν έχω στο ελληνικό έχει ελληνικό Τ9 και όταν το αλλάζω στα αγγλικά δεν έχει Τ9. Όταν επιλέγω το αγγλικό πληκτρολόγιο από τις ρυθμίσεις έχει Τ9 το αγγλικό.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

σε software βαλε το htc ime για hdpi froyo συσκευες δλδ το v27

 

Κάτι παράξενο έχω την 2,1 ρουταρισμένη κ έχω κάνει overclock στα 800 mhz σταθερά κ vsel 58 , έχω παρατησήσει ότι θερμένεται λιγότερο απο πριν:!:περίεργο δεν είναι?:lol:

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Αν στα σημεία αυτά το πατήσεις με ένα τσιμπιδάκι?

Σαν να έχει ξεκουμπώσει φαίνεται....

Ελαττωματικό... να πας για σέρβις.

 

To πληκτρολόγιο δεν κουμπώνει.. Ειναι κολλημενο περιφερειακα και σε μερικά σημεία στο κέντρο.. Μάλλον η κόλλα δεν την πάλεψε με το overclocking και τη συνεχόμενη πολύωρη χρήση.

 

Είναι απο expansys αγορασμένο το Stone μου, θα υπάρχει πρόβλημαμε την Cellcom αν τους το πάω με την απόδειξη αγοράς;

 

Επίσης επιβεβαιωμένα ζεστένεται πιο πολύ το κινητό με την 2.2.1 απ' οτι π.χ. με την Cronos 1.2.1.. Βαράει 40-43 βαθμούς σύμφωνα με το Sensor List, ενω με την 1.2.1 το πολυ 32-34..

 

Κι ενα ακόμα αρνητικό με την 2.2.1 των GOT. Η μπαταρία τελικά δε κρατάει ούτε για ενα βράδυ.. Δηλαδή έπεσα για ύπνο με τη μπαταρία στο 80-70% και ξύπνησα 9 ωρες μετα και το κινητό είχε κλείσει. Αυτά ολα με κλειστο wifi/BT και data και OC στα 900MHz με vsel 60...

 

Με βλέπω να πηγαίνω πάλι στη Cronos μέχρι να μαγειρευτεί κάποια καινούρια με τον νέο πυρήνα.. Έτσι κι αλλιώς διαφορά σε ταχύτητα δεν έχω καταλαβει πέραν των εξτρα 100-150 πόντων στο Quadrant, με το ιδιο OC.

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά την δευτερη φορά που πέρασα το .sbf της 2.2.1 δουλεύει πολύ καλύτερα η μπαταρία....

Μου κράτησε μια μέρα:

1) Με 1 ώρα περίπου κλήσεις όλες μέσω bluetooth,

2) Με μια περίπου 1 ώρα internet μέσω wifi,

3) Τo 2G ΔΕΝ το τσέκαρα καθόλου,

4) Το bluetooth ήταν συνολικά ανοιχτό γύρω στις 12-14 ώρες...

5) Το GPS ανοιχτό μαζί με τσεκαρασισμένο το "Ενεργοποίηση δεδομένων δικτύου" από τις Ρυθμίσεις, για κανένα 5λεπτο, να τσεκάρω ακρίβεια του GPS και τέλος

6) Ένα Full Nandroid Backup...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά την δευτερη φορά που πέρασα το .sbf της 2.2.1 δουλεύει πολύ καλύτερα η μπαταρία....

Μου κράτησε μια μέρα:

1) Με 1 ώρα περίπου κλήσεις όλες μέσω bluetooth,

2) Με μια περίπου 1 ώρα internet μέσω wifi,

3) Τo 2G ΔΕΝ το τσέκαρα καθόλου,

4) Το bluetooth ήταν συνολικά ανοιχτό γύρω στις 12-14 ώρες...

5) Το GPS ανοιχτό μαζί με τσεκαρασισμένο το "Ενεργοποίηση δεδομένων δικτύου" από τις Ρυθμίσεις, για κανένα 5λεπτο, να τσεκάρω ακρίβεια του GPS και τέλος

6) Ένα Full Nandroid Backup...

 

"Αρχοντά" μου βλέπεις γρηγορα καμία καλυτερη από την GOT? Γιατι αυτα τα σκουρα χρωματα δεν παλευονται με τιποτα.....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχω ρωτήσει ξανά, αλλά πιθανώς δεν το έχει προσέξει κανείς:

-Έχετε καταφέρει να αναπαραγάγετε απρόσκοπτα (χωρίς freeze της οθόνης) video 720p, από .mkv αρχεία? Και αν ναι, με ποιον player?

Έβαλα πάλι προ ολίγου τον Rock Player 1.1.47 και πάλι κάνει κολλήματα όταν πάω να δω το νέο επεισόδιο του Big Bang Theory..

Πίστευα ότι τώρα με την 2.2 και OC @ 1GHz θα τα έπαιζε άνετα... :(

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον η κόλλα δεν την πάλεψε με το overclocking και τη συνεχόμενη πολύωρη χρήση.

 

E?:lol: Αν θεωρεις overclock το 1gh με το 60vsel, και εισαι και σιγουρος και ολας οτι το πληκτρολογιο αποκοληθηκε λογο (και) του overclock τι να πω...Το δικο μου το milestone θα επρεπε να εχει τιναξει το σπιτι μου στον αερα. :p

 

Επίσης επιβεβαιωμένα ζεστένεται πιο πολύ το κινητό με την 2.2.1 απ' οτι π.χ. με την Cronos 1.2.1.. Βαράει 40-43 βαθμούς σύμφωνα με το Sensor List, ενω με την 1.2.1 το πολυ 32-34..

Θες να δεις τωρα στο τηλ μου overclock 1,35gh με 90 vsel και 26 βαθμους απο os monitor?

 

Κι ενα ακόμα αρνητικό με την 2.2.1 των GOT. Η μπαταρία τελικά δε κρατάει ούτε για ενα βράδυ.. Δηλαδή έπεσα για ύπνο με τη μπαταρία στο 80-70% και ξύπνησα 9 ωρες μετα και το κινητό είχε κλείσει. Αυτά ολα με κλειστο wifi/BT και data και OC στα 900MHz με vsel 60...

Γεματες 24 ωρες εδω με 1.35gh overclock 90 vsel και με ικανοποιητικη χρηση.

Εναλακτικα δοκιμασε και με Vplayer, το θεωρω ανωτερο του Rock Player.

 

Παιδιά το έχω ρωτήσει ξανά, αλλά πιθανώς δεν το έχει προσέξει κανείς:

-Έχετε καταφέρει να αναπαραγάγετε απρόσκοπτα (χωρίς freeze της οθόνης) video 720p, από .mkv αρχεία? Και αν ναι, με ποιον player?

Έβαλα πάλι προ ολίγου τον Rock Player 1.1.47 και πάλι κάνει κολλήματα όταν πάω να δω το νέο επεισόδιο του Big Bang Theory..

Πίστευα ότι τώρα με την 2.2 και OC @ 1GHz θα τα έπαιζε άνετα... :(

Μπαμπη το video που ζητας να παιξει απο το κινητο ειναι καφριλα.:p

Πολλα περασμενης γενιας δυπηρηνα pc (athlon x2) (pentium dual core) με συχνοτητες 2gh+ σε καθε πυρηνα δε καταφερνουν να εχουν απροσκοπτη αναπαραγωγη σε 720 (δε συζηταμε σε 1080) και περιμενεις να το κανει αυτο το ερμο το milestone?

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Γεματες 24 ωρες εδω με 1.35gh overclock 90 vsel και με ικανοποιητικη χρηση.

Εναλακτικα δοκιμασε και με Vplayer, το θεωρω ανωτερο του Rock Player.

 

 

Μπαμπη το video που ζητας να παιξει απο το κινητο ειναι καφριλα.:p

Πολλα περασμενης γενιας δυπηρηνα pc (athlon x2) (pentium dual core) με συχνοτητες 2gh+ σε καθε πυρηνα δε καταφερνουν να εχουν απροσκοπτη αναπαραγωγη σε 720 (δε συζηταμε σε 1080) και περιμενεις να το κανει αυτο το ερμο το milestone?

 

Εγώ τρέχω 1GHz με 66vsel, καμία υπερθέρμανση, σταθερότατο, σαν εργοστασιακό. Να'σαι καλά Νίκο για τις ρυθμίσεις. ;)

Θα δοκιμάσω και το VPlayer λοιπόν.

Καφρίλα ε?? :) Τα αρχεία μου video (σειρές, ταινίες) είναι το λιγότερο 720p (οι σειρές). Ταινίες μόνο 1080 πλέον, με το υψηλότερο bitrate, ώστε να απολαμβάνουμε HD.

Οπότε θέλω να πετάω κανένα επεισόδιο BBT, HIMYM στο κινητό, αν θέλω να "σκοτώσω" κανένα 20λεπτο..

Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί να είναι καφρίλα και εξηγούμαι:

Έχουμε στο Milestone A8 Cortex 1GHz, όπως έχει και το iPad, και τα επερχόμενα Archos. Γιατί αυτά παίζουν τα 720p video? Χρησιμοποιούν και την επεξεργαστική ισχύ του συστήματος γραφικών τους άραγε?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, διαβάζοντας τα τελευταία νέα για την leaked ROM, είπα να βγάλω το Milestone μου από τη ναφθαλίνη και να κάνω την αναβάθμιση (ήμουν μέχρι τώρα με τη στοκ Αγγλική 2.0.1). Έκανα και overclocking στο 1Ghz/66vsel. Μου φαίνεται πιο γρήγορο, αλλά χωρίς τρελές διαφορές (δεν ήταν και ποτέ αργό εδώ που τα λέμε). Πάμε στα ερωτήματα τώρα:

1) Root γίνεται σε αυτή τη ROM και τι θα κερδίσω (πάντα στην συγκεκριμένη ROM);

2) Πώς μπορώ να έχω πρόσβαση στις paid apps του market; Εγκατέστησα το market enabler, αλλά μάλλον δε ξέρω πώς να το χρησιμοποιήσω.

3) Γράφετε για ένα σκουρόχρωμο theme της GOT. Εμένα (παρότι έβαλα και το fix της GOT), μου ξεκίνησε με το κλασσικό της Μotorola. Πως βάζω κάποιο άλλο και κατά προτίμηση κάποιο που να αλλάζει την άσπρη πάνω μπάρα της Motorola με κάποια μαύρη (όπως στα HTC), ή άλλη σκουρόχρωμη;

 

Ευχαριστώ πολύ!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

"Αρχοντά" μου βλέπεις γρηγορα καμία καλυτερη από την GOT? Γιατι αυτα τα σκουρα χρωματα δεν παλευονται με τιποτα.....
Υπομονή να βγάλει ο nadlabak την Cyanogen και ετοιμάζω ήδη 2 themes. Ένα όπως η mixed v. 2 και ένα σε grayscale για αυτούς που δεν τους αρέσουν τα πολλά πολλά χρώματα...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή να βγάλει ο nadlabak την Cyanogen και ετοιμάζω ήδη 2 themes. Ένα όπως η mixed v. 2 και ένα σε grayscale για αυτούς που δεν τους αρέσουν τα πολλά πολλά χρώματα...

 

Να σε ρωτησω σε παρακαλω,

η mixed v2 μπορει να μπει στην GOT 221 ή οχι?

Αν ναι το link ειναι αυτο: http://ip208-100-42-21.static.xda-developers.com/showthread.php?t=792912

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια...

Θα γράψω κάτι με κεφαλαία όχι για να φωνάξω αλλά για να το τονίσω...

 

ΣΕ ΚΑΘΕ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΑΝΕΒΆΖΩ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΓΡΆΦΩ ΓΙΑ ΠΟΙΑ ROM ΕΙΝΑΙ... ΜΗ ΒΆΖΕΤΕ ΘΈΜΑΤΑ ΜΟΥ ΠΟΥΔΕΝ ΑΠΕΥΘΎΝΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ROM ΠΟΥ ΈΧΕΤΕ ΣΤΟ ΤΗΛΈΦΩΝΟ ΣΑΣ...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

1) Root γίνεται σε αυτή τη ROM και τι θα κερδίσω (πάντα στην συγκεκριμένη ROM);

2) Πώς μπορώ να έχω πρόσβαση στις paid apps του market; Εγκατέστησα το market enabler, αλλά μάλλον δε ξέρω πώς να το χρησιμοποιήσω.

Ευχαριστώ πολύ!

 

1) Αν θέλεις μόνο το Root, δοκίμασε με το Universal Androot. Φυσικά και γίνεται και μέσω της GOT Recovery.

2) Κλείσε το Market, σβήσε την Cache του, ξαναπέρνα το Market Enabler , άνοιξέ το και πάτα Fake Provider, διάλεξε έναν (πχ Orange) και πάτα Apply, και άνοιξε μετά το Market. Λογικά θα δεις τα Paid Apps.

 

Υπομονή να βγάλει ο nadlabak την Cyanogen και ετοιμάζω ήδη 2 themes. Ένα όπως η mixed v. 2 και ένα σε grayscale για αυτούς που δεν τους αρέσουν τα πολλά πολλά χρώματα...

 

kalagas περιμένω το greyscale, γιαι κι εμένα δεν μου αρέσουν τα πολλά χρωματάκια στο κινητό. ;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...