Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελληνικα γραφει αγγλικα δεν γραφει απο την οθονη αφης αλλα μονο με το πληκτρολοηγιο εβαλα το greek ime αλλα δεν πρεπει να δουλευει σε αυτη τη froyo

 

Νομιζα οτι εννοουσες γλωσσα συστηματος. Για να εχεις αγγλικα στο πηκτρολογιο πας παλι ρυθμισεις,γλωσσα και πληκτρολογιο, πληκτρολογιο android(ρυθμισεις πληκτρολογιου οθονης) ,γλωσσες εισοδου και στην συνεχεια τικαρεις τα αγγλικα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους. Μετα απο συμβιωση με την GOT 2.36 για 2-3 μηνες (αφου ημουν υπερ-ευχαριστημενος) περασα την cronos froyo για να δω τι παιζει.

Ειμαι στο τελος της 2ης μερας και ακομα δεν εχω βρει καποιο bug.

Τα Ελληνικα τα περασα με το greek_ime και ολα παιζουν κανονικα. Απο μπαταρια δεν μπορω να πω οτι ειμαι happy. Με την GOT εβγαζα ανετα 1 μερα και βαλε.

Τωρα ειμαι στο 10% με πληρη φορτιση απο το πρωι και ειναι 18:40!!!

Θα περασω το set cpu μπας και καταφερω λιγο καλυτερη αυτονομια.

Την περασα με Open Recovery με nandroid restore και ειναι αυτη του Kalagas στην οποια εχει κανει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ δουλεια το παλικαρι. Μπραβο ακομα μια φορα kalagas.

Stay tunned....

ΥΓ: η froyo τα σπαειιιι :-)

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Μετα απο συμβιωση με την GOT 2.36 για 2-3 μηνες (αφου ημουν υπερ-ευχαριστημενος) περασα την cronos froyo για να δω τι παιζει.

Ειμαι στο τελος της 2ης μερας και ακομα δεν εχω βρει καποιο bug.

Τα Ελληνικα τα περασα με το greek_ime και ολα παιζουν κανονικα. Απο μπαταρια δεν μπορω να πω οτι ειμαι happy. Με την GOT εβγαζα ανετα 1 μερα και βαλε.

Τωρα ειμαι στο 10% με πληρη φορτιση απο το πρωι και ειναι 18:40!!!

Θα περασω το set cpu μπας και καταφερω λιγο καλυτερη αυτονομια.

Την περασα με Open Recovery με nandroid restore και ειναι αυτη του Kalagas στην οποια εχει κανει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ δουλεια το παλικαρι. Μπραβο ακομα μια φορα kalagas.

Stay tunned....

ΥΓ: η froyo τα σπαειιιι :-)

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Για να έχεις καλύτερη μπαταρία πρέπει να βάλεις την GOT 2.36 clean .sbf με RSDLite και μετά να κανείς και τα 3 wipe και μετά να περάσεις τη Froyo... Τάδε έφη amdnIkos και σώθηκε πολύ κόσμος... Θα δεις μεγάλη διαφορά στην μπαταρία... αν κανείς install σωστά τη Froyo...

Παραθέτω το post του amdnIkos για όσους δεν το έχουν δει που μου εξηγούσε και μένα γιατί είχα πρόβλημα με την μπαταρία...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3347218#post3347218

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά ποιο είναι το πιο ανώτερο από θέμα ποιότητας αρχείο βίντεο που έχετε ανοίξει με το Milestone? Και με ποιον player?

Θα ήθελα να παίζει 720p .mkv, αλλά ακόμα δεν έχω καταφέρει..

Είναι το μόνο που με απασχολεί πλέον, μιας και όλα μου τα αρχεία video είναι το λιγότερο σε 720p..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ωραια και αφου χαρηκαμε ολοι με τις custom froyo σε μια ωρα εχουμε release επιτελους το official leak!

 

****EDIT****

 

Ειναι up!(ο καμενος μια μπυρα ολη ολη κανονισα και την ακυρωσα) :p

 

http://groupoften.wordpress.com/2010/10/16/g-o-t-2-2-1-released/

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Ωραια και αφου χαρηκαμε ολοι με τις custom froyo σε μια ωρα εχουμε release επιτελους το official leak!

 

****EDIT****

 

Ειναι up!(ο καμενος μια μπυρα ολη ολη κανονισα και την ακυρωσα) :p

 

http://groupoften.wordpress.com/2010/10/16/g-o-t-2-2-1-released/

 

Χαχα.... γμτ ουτε 3 μέρες δεν πρόλαβα να την χάρω την cronos:!::!:

Πάμε φουλ για GOT!!!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ενα θα πω. Τι Cronos τι CM και τι πρασινα αλογα.

Βαρια ερωτευμενος. :lol:

 

Stability μαμα 2.1 αλλα σε froyo εκδοση. Παιζω ηδη στο 1.3gh.:p

 

Θα κατσω να φτιαξω και ενα Ελληνικο οδηγο για να αποφυγουμε το ακατασχετο spam. :p

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη δουλεια! Με το που πηρα το ms η πρωτη μου δουλεια ηταν να κανω format την sd. :p

 

Προφανώς μου κάνεις πλάκα...ένας power user σαν εσένα, νοιάζεται για το Motonav...?? Αφού ακόμα κι εγώ για το γμτ το διόρθωσα γιατί πράγματι έκανα άμεσα format την sd αλλά δεν θυμήθηκα τους χάρτες του navigation...εσύ προφανώς το έστειλες αδιάβαστο on purpose...! :lol:

 

PS: εννοείται βέβαια οτι χρησιμοποιώ Sygic και δεν θα πληρώσω την ενεργοποίηση της Moto σε 20 ημέρες.... :p

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενα θα πω. Τι Cronos τι CM και τι πρασινα αλογα.

Βαρια ερωτευμενος. :lol:

 

Stability μαμα 2.1 αλλα σε froyo εκδοση. Παιζω ηδη στο 1.3gh.:p

 

Θα κατσω να φτιαξω και ενα Ελληνικο οδηγο για να αποφυγουμε το ακατασχετο spam. :p

 

Ναι ΟΚ :) Αλλά θέλουμε και λεπτομέρειες όπως μπαταρία και αν μπορείς να ανεβασεις και κανενα βιντεάκι στο εσύ-σωλήνα να δούμε ποσο/πως πετάει το milestone σου!!! 1.3Ghz!!! OMG!!!:wacko::wacko:

Θέλω details!!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ΟΚ :) Αλλά θέλουμε και λεπτομέρειες όπως μπαταρία και αν μπορείς να ανεβασεις και κανενα βιντεάκι στο εσύ-σωλήνα να δούμε ποσο/πως πετάει το milestone σου!!! 1.3Ghz!!! OMG!!!

Θέλω details!!

 

Το μεγιστο που εχω φτασει(σταθερο παντα) ειναι τα 1.4gh. :p

Εχω bootαρει ομως και με 1.5. :D

Φυσικα καμμια σχεση με σταθεροτητα σε αυτες τις συχνοτητες.

Γραφω τωρα τον οδηγο, μπαταρια ειναι νωρις ακομα να βγαλουμε συμπερασματα αν δε κλεισουμε 2-3 φορτισεις γιατι οπως ειναι λογικο νεο official firmware και θα του αλλαξουμε τα φωτα. Το θεμα με video-παρουσιαση σε youtube το σηζηταμε αφου ολοκληρωθει ο οδηγος.

 

Προφανώς μου κάνεις πλάκα...ένας power user σαν εσένα, νοιάζεται για το Motonav...?? Αφού ακόμα κι εγώ για το γμτ το διόρθωσα γιατί πράγματι έκανα άμεσα format την sd αλλά δεν θυμήθηκα τους χάρτες του navigation...εσύ προφανώς το έστειλες αδιάβαστο on purpose...! :lol:

 

PS: εννοείται βέβαια οτι χρησιμοποιώ Sygic και δεν θα πληρώσω την ενεργοποίηση της Moto σε 20 ημέρες.... :p

 

Ξερω οτι ειναι σαβουρα, μιας και χρησιμοποιει μηχανη java.

Αυτη τη στιγμη εχω ηδη 4 διαφορετικα προγραμματα πλοηγησης.:p

Ηθελα ομως να του ριξω μια ματια μιας και λατρευα το IGO απο εποχες windows mobile και οπως ολοι ξερουμε το motonav εχει τη μηχανη του igo.

Ναι καπως ετσι το εκανα και εγω. :p

Με το που ενεργοποιησα το milestone, format την sd και διαγραφη με titanium backup οτι μου φανηκε bloatware ακα σαβουρα και δεν ηταν vanila android.(Μεχρι και το greekime ειχα διαγραψει ο καφρος και μετα εψαχνα πως διαολο εχει Ελληνικα το πληκτρολογιο :lol: )

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Οκ παραμιλαω, τα λεω σε ενα forum με τον εαυτο μου.

Παιδια, η 2.2 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ουτε 3 ωρες δε παιζω και γιατι να πρωτομιλησω.

Για τη σταθεροτητα που ξεπερναει την μαμα 2.1????

Για τις επιδοσεις σε ολα τα benchmarks????

Για το νεο baseband που σε ποιοτητα κλησης δεν την εχω δει ποτε μα ποτε σε κανενα αλλο τηλεφωνο, ουτε στο milestone με την 2.1???

Που το βιαζω 3 ωρες Κοντα στα 1370mh και εχει καταναλωσει 10% μπαταρια???

Για το gps που κλειδωνει στο κεντρο του σπιτιου(σαλονι) σε μισο δεπτερολεπτο???

Για το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ theme της G.O.T με τρομερες διαφανειες και ανασχεδιασμενα ολα τα widgets, και menu???

Στεγνα η καλυτερη rom που εχω δοκιμασει ποτε μεχρι τωρα......

Θα γελατε με τις custom 2.2 που ειχαμε μεχρι τωρα. Ναι μιλαω για τετοια διαφορα.

Ενα πραγμα θα ρωτησω. Αν ειναι ετσι το πρωτο leak πως διαολο θα ειναι το final release???? Χαλαρα με milestone παντως για ολο το 2010. Ερωτευτηκα το τηλ οπως την πρωτη μερα ξανα.:O

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Οκ παραμιλαω, τα λεω σε ενα forum με τον εαυτο μου.

Παιδια, η 2.2 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ουτε 3 ωρες δε παιζω και γιατι να πρωτομιλησω.

Για τη σταθεροτητα που ξεπερναει την μαμα 2.1????

Για τις επιδοσεις σε ολα τα benchmarks????

Για το νεο baseband που σε ποιοτητα κλησης δεν την εχω δει ποτε μα ποτε σε κανενα αλλο τηλεφωνο, ουτε στο milestone με την 2.1???

Που το βιαζω 3 ωρες Κοντα στα 1370mh και εχει καταναλωσει 10% μπαταρια???

Για το gps που κλειδωνει στο κεντρο του σπιτιου(σαλονι) σε μισο δεπτερολεπτο???

Για το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ theme της G.O.T με τρομερες διαφανειες και ανασχεδιασμενα ολα τα widgets, και menu???

Στεγνα η καλυτερη rom που εχω δοκιμασει ποτε μεχρι τωρα......

Θα γελατε με τις custom 2.2 που ειχαμε μεχρι τωρα. Ναι μιλαω για τετοια διαφορα.

Ενα πραγμα θα ρωτησω. Αν ειναι ετσι το πρωτο leak πως διαολο θα ειναι το final release???? Χαλαρα με milestone παντως για ολο το 2010. Ερωτευτηκα το τηλ οπως την πρωτη μερα ξανα.:O

Σορρυ, αλλα για ποιο πραγμα ακριβως μιλας?

Και σε καθε περιπτωση, για πες τι σκοραρει στο quadrant. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ωραια και αφου χαρηκαμε ολοι με τις custom froyo σε μια ωρα εχουμε release επιτελους το official leak!

 

****EDIT****

 

Ειναι up!(ο καμενος μια μπυρα ολη ολη κανονισα και την ακυρωσα) :p

 

http://groupoften.wordpress.com/2010/10/16/g-o-t-2-2-1-released/

 

WTF is this?

 

Εγινε official (motorola) froyo leak? Ή ειναι bastardized customια?

 

Πες αμα ειναι να ξεκανονισουμε τα ραντεβου μας σημερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερος tester από τον amdnIkos με τις γνώσεις που έχει δεν μπορεί να μας πληροφορήσει...

Βουρ στο πατσά λοιπόν...

 

@amdnikos

Σου υπόσχομαι να σε κάνω να αλλάξεις το theme των GOT αρκετά σύντομα...

Πιστεύω ότι με αυτά που γράφεις στην παρουσίαση της leaked Froyo δε θα αργήσει να μου έρθει η έμπνευση...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε βάλε την μπαταρία...

Κάποιοι στο blog των GOT αναφέρουν κάποιες δυσλειτουργίες με το OpenRecovery τους...

Τη να πω δεν έχω δοκιμάσει ακόμα...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι προφανως την εβγαλα ;p

Εννοω οτι ξαναδοκιμασα και παλι κολαει εκει. Tbh ειχα μεινει στην πολυ παλια μεθοδο χωρις GOT recovery και ειναι η πρωτη φορα που περναω GOT. Να φανταστω οτι πριν περασει got recovery κανει καποιο backup στην sdcard τα του κινητου. Ποσο χωρο θελει? Αν και ειμαι σιγουρος πως εχει 2 gb τουλαχιστον ελευθερα.

 

Τεσπα προς το παρον χαζευω flash. Ηρθε σε τελεια στιγμη, ηδη χαλασα το status στο facebook ενος iphoneακια και αυριο στη δουλεια θα καταστρεψω κοσμο και κοσμακι.

Βεβαια σε stock clocks ψιλοπινει ο flashplayer.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

Θελω την βοηθεια σας ποια rom εχετε βαλει? την RETAIL EUROPE (RTEU)?

εχετε εγκαταστησει και κατι αλλο?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Οκ παραμιλαω, τα λεω σε ενα forum με τον εαυτο μου.

Παιδια, η 2.2 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ουτε 3 ωρες δε παιζω και γιατι να πρωτομιλησω.

Για τη σταθεροτητα που ξεπερναει την μαμα 2.1????

Για τις επιδοσεις σε ολα τα benchmarks????

Για το νεο baseband που σε ποιοτητα κλησης δεν την εχω δει ποτε μα ποτε σε κανενα αλλο τηλεφωνο, ουτε στο milestone με την 2.1???

Που το βιαζω 3 ωρες Κοντα στα 1370mh και εχει καταναλωσει 10% μπαταρια???

Για το gps που κλειδωνει στο κεντρο του σπιτιου(σαλονι) σε μισο δεπτερολεπτο???

Για το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ theme της G.O.T με τρομερες διαφανειες και ανασχεδιασμενα ολα τα widgets, και menu???

Στεγνα η καλυτερη rom που εχω δοκιμασει ποτε μεχρι τωρα......

Θα γελατε με τις custom 2.2 που ειχαμε μεχρι τωρα. Ναι μιλαω για τετοια διαφορα.

Ενα πραγμα θα ρωτησω. Αν ειναι ετσι το πρωτο leak πως διαολο θα ειναι το final release???? Χαλαρα με milestone παντως για ολο το 2010. Ερωτευτηκα το τηλ οπως την πρωτη μερα ξανα.:O

 

το theme της GOT που το βρήσκεις? εχω βαλει την RETAIL EUROPE (RTEU)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Σορρυ, αλλα για ποιο πραγμα ακριβως μιλας?

Και σε καθε περιπτωση, για πες τι σκοραρει στο quadrant. :)

Για το official froyo της motorola που εκανε leak το got group χθες.

Ουτε εγω με καταλαβαινα χθες, ειμουν σε εκσταση.:p

Τιποτα, ψιλα πραμματα, θα ανεβασω screenshot (ισως και σημερα το προσπαθω ακομα) με quadrant που σπαει το φραγμα των 2k.:D

 

WTF is this?

 

Εγινε official (motorola) froyo leak? Ή ειναι bastardized customια?

 

Πες αμα ειναι να ξεκανονισουμε τα ραντεβου μας σημερα.

Ω ναi official leak.

Καλύτερος tester από τον amdnIkos με τις γνώσεις που έχει δεν μπορεί να μας πληροφορήσει...

Βουρ στο πατσά λοιπόν...

 

@amdnikos

Σου υπόσχομαι να σε κάνω να αλλάξεις το theme των GOT αρκετά σύντομα...

Πιστεύω ότι με αυτά που γράφεις στην παρουσίαση της leaked Froyo δε θα αργήσει να μου έρθει η έμπνευση...

Σε ευχαριστω για τα λογια σου. Το πιστευω αυτο για το theme.:!:

καλημερα

Θελω την βοηθεια σας ποια rom εχετε βαλει? την RETAIL EUROPE (RTEU)?

εχετε εγκαταστησει και κατι αλλο?

Οδηγιες βημα βημα. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=285855

το theme της GOT που το βρήσκεις? εχω βαλει την RETAIL EUROPE (RTEU)

 

Ειναι εντος recovery

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση και τον Οδηγό, μόλις πέρασα κι εγώ την 2.2.1 .sbf και την νέα OpenRecovery των GOT στο δικό μου, αλλά κολάει στο "android" και κάνει μόνο του Reboot.. Μάλλον ξέχασα να κάνω τα Wipe Cache/Dalvik, κλπ..

Καλύτερα να το γράψεις και στον Οδηγό, μην την πατήσει και κανείς άλλος..

 

Το Theme των GOT αν κατάλαβα καλά το ενεργοποιούμε μέσα από το OpenRecovery?

Δεν θα πρέπει να το διαλέξουμε μέσα από το Android?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την ενημέρωση και τον Οδηγό, μόλις πέρασα κι εγώ την 2.2.1 .sbf και την νέα OpenRecovery των GOT στο δικό μου, αλλά κολάει στο "android" και κάνει μόνο του Reboot.. Μάλλον ξέχασα να κάνω τα Wipe Cache/Dalvik, κλπ..

Καλύτερα να το γράψεις και στον Οδηγό, μην την πατήσει και κανείς άλλος..

 

Το Theme των GOT αν κατάλαβα καλά το ενεργοποιούμε μέσα από το OpenRecovery?

Δεν θα πρέπει να το διαλέξουμε μέσα από το Android?

 

Απο την ωρα που περασα το 2.2 sbf προσωπικα δεν μου εκανε κιχ. Ουτε reboot, oυτε freeze τιποτα. Παρολα αυτα η ιδια η got αναφερει οτι κατα το πρωτο start up ειναι φυσιολογικοτατο να κανει ενα reboot. Wipes δε χρειαζετε να κανεις μιας και ειναι official sbf.:p

Μετα το πρωτο reboot ολα καλα τελικα?

Link to comment
Share on other sites

Απο την ωρα που περασα το 2.2 sbf προσωπικα δεν μου εκανε κιχ. Ουτε reboot, oυτε freeze τιποτα. Παρολα αυτα η ιδια η got αναφερει οτι κατα το πρωτο start up ειναι φυσιολογικοτατο να κανει ενα reboot. Wipes δε χρειαζετε να κανεις μιας και ειναι official sbf.:p

Μετα το πρωτο reboot ολα καλα τελικα?

 

Δυστυχώς όχι. Έχει κάνει άπειρα reboot, ακόμα και αν καταφέρει να ξεκινήσει, μετά από μερικά δευτερόλεπτα κάνει πάλι.

Θα ξαναπεράσω την .sbf απ' την αρχή..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι. Έχει κάνει άπειρα reboot, ακόμα και αν καταφέρει να ξεκινήσει, μετά από μερικά δευτερόλεπτα κάνει πάλι.

Θα ξαναπεράσω την .sbf απ' την αρχή..

 

Χμμμ πραγματικα περιεργο. Δοκιμασε κατι ακομα. Βγαλε την καρτα μνημης και δοκιμασε να bootαρεις χωρις αυτη.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελειώσει η διαδικασία της νέας ROM, θα το δοκιμάσω και αυτό.

 

Edit: Το τηλεφωνο λειτουργεί άψογα μετά το πέρασμα της ROM. Άρα μάλλον κάτι συμβαίνει με την OpenRecovery, αφού ακόμα δεν έχω κάνει UpdateZip και Fix 2.2.2 Bugs...

Και κάτι που μπορεί να σε βοηθήσει: Με την εγκατάσταση της ROM, μου βγάζει σαν πρώτο Wallpaper μία που είχε η Cronos ROM, από Cynogen..! Τι γίνεται τέλος πάντων?

Edited by babis200sx
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...