Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.youtube.com/watch?v=CZqpFU7_JKg

εβγαλαν την 2.2?????

 

Ειναι η "froyo" του Dexter...Ολα λειτουργουν εκτος απο το focus της καμερας και τη βιντεοσκοπηση...Κατα τα αλλα ταχυτατη και με το flash 10.1 να λειτουργει αψογα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://modmymobile.com/forums/401-motorola-milestone/530112-new-sbf-flash-only-rootable-recovery.html

 

Εδώ έχει οδηγίες πως να παίξουμε με μόνιμο vulnerable recovery με το τελευταίο update της motorola για τα milestone (αν θυμάστε, το vulnerable recovery δεν ήταν μόνιμο, έπειτα από το OTA update, οπότε δεν μπορούσαμε να τρέξουμε το OpenRecovery ή οποιοδήποτε άλλο update.zip χωρίς να περάσουμε το sbf της vulnerable αμέσως πριν το reboot σε recovery!).

Θα το δοκιμάσω το βράδυ και θα σας πω τα αποτελέσματα :)

Holding The Secrets Of Mind Power Since 1985!!!

Siemens ME45 -> NEC N410i -> Sony-Ericsson v600i -> Nokia N70 -> BlackBerry Bold 9000 -> Motorola Milestone -> Sony Xperia Sole

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να το κανεις αυτο?αφου η ρομ των got το εχει ενσωματομενο εξαρχης.

Κοιτα την ημερομηνια.

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να το κανεις αυτο?αφου η ρομ των got το εχει ενσωματομενο εξαρχης.

Κοιτα την ημερομηνια.

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

 

Γιατί πολύ απλά δεν χρησιμοποιώ GOT :)

Holding The Secrets Of Mind Power Since 1985!!!

Siemens ME45 -> NEC N410i -> Sony-Ericsson v600i -> Nokia N70 -> BlackBerry Bold 9000 -> Motorola Milestone -> Sony Xperia Sole

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να κάνει κανείς αλχημείες και τη ζωή του πιο δύσκολη, η GOT rom είναι η τελευταία Central European έκδοση (2.36) με ενσωματομένο το vulnerable recovery... Καμιά άλλη διαφορά.. ;)
Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Η got μπαινει σε οχι περισσοτερο απο ενα λεπτο και βαζεις σε αλλο ενα λεπτο η λιγοτερο και τη recovery των got,και εχεις ενσωματωμενα τα παντα,module για overclock,το memory hack,nandroid back up,jit compiler απο τη froyo και φορτωνεις οποια ρομ θες χωρις υπολογιστη σε καμια τριανταρια δευτερολεπτα.ολα χωρις υπολογιστη ξαναλεω.

Τα αλλα που λετε ειναι παλια πραγματα.

Αλλα επειδη ο καθενας αντιλαμβανεται αλλιως τα πραγματα,αν θεωρεις αλχημεια την οριτζιναλ ρομ που τα εχει αυτα ενσωματωμενα,και ειναι σε μορφη sbf,και οχι την αλλη διαδικασια εγω παω πασο.οπως τη βλεπει ο καθενας.

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κατάλαβες καλά τι έγραψα... Προφανώς το πιο γρήγορο και έξυπνο ειναι να φλασάρει κανείς την GOT και να τελειώνει, οι 'αλχημείες' ειναι να φλασάρεις τα sbf της Μοτορολα και να ψάχνεις μετά να βρεις πως να βάλεις απο πάνω το vulnerable recovery..

 

Κοινώς λέμε το ίδιο πράγμα...

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από τις δεκάδες εγκαταστάσεις εφαρμογών για έλεγχο wifi και συνχρονισμού δεδομένων παρατήρησα την ασταθή λειτουργία του wifi με διακοπές. πια εφαρμογή το προκάλεσε δεν ξέρω αλλά με την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων που λέτε πιο πάνω επανήλθε και παέι σφαίρα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά...

 

Είχα δεν είχα το ξέκανα το wifi μου. Χθες πήρα την απόφαση να το πειραξω το κινητό σαν root και μπηκα στη διαδικασία του εγχειριδίου "HOW TO".. Έχω την έκδοση 2.1 με το update αγορασμένο από wind. Έπειτα απο την βοήθεια του ddr2 (thanks) πατώντας το up key του πληκτρολογίου μετά απο 3 αποτυχημένες προσπάθειες και 3 εργοστασιακες επανεκκινησεις το RSDLite έγραψε pass και προχώρησα στα δικαιώματα για root και όλα μάλλον οκ.

 

Τα κακά είναι τα εξείς.. Από την μία, μετα την αποτυχημένη πρώτη προσπάθεια το wifi άρχισε συνεχή reboot με αποτέλεσμα να κατεωάζω μια εφαρμογή το 15λεπτο. Γιαυτό και συνέχισα τις προσπάθειες.. Μετα την επιτυχημενη απλά το wifi έκανε ενα reboot το δευτερολεπτο.. στην ουσία μεχρι να συνδεθεί αποσυνδέεται.. :( Τα άλλα επίσης αρνητικά είναι ότι ενώ ακολούθησα πιστα τις οδηγίες (πάνω από μια φορά πάλι) δεν μου δίνει τις επιλογές για Nandroid Backup οπότε και δεν μπορούσα να προχωρήσω. Σήμερα το πρωι ξεκίνησα απο την αρχή την διαδικασία για root μήπως και γίνει σωστά η διαδικασία αλλά τίποτα....! :(

 

Αν μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιο ΤΙP/λύση ?

 

Ευχαριστώ..!

 

PS Το πρόβλημα με το wifi δεν έχει σίγουρα σχέση με το προηγούμενο post.. Για έναν μήνα δεν ειχα πρόβλημα.. Μετα από την επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων πήγαινε πάλι οπως πρώτα..

Link to comment
Share on other sites

Οπως γραψαμε δυο ποστ απο πανω σου,η απολυτως πιο ευκολη διαδικασια ειναι να περασεις τη ρομ των g.o.t. ,η οποια εχει ενσωματωμενη τη vulnerable recovery και τελειωνεις σε μισο λεπτακι.γιατι να μπλεκεις με διαδικασιες να περασεις τη recovery οταν ο αλλος σου λυνει τα χερια και στη δινει στο πιατο?

Αν θελησεις περαιτερω λεπτομερειες μας λες.

Αυτο ειναι ενα θεμα που δε θα επρεπε πια να αναλυεται,ειναι δεδομενα πραγματα.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Οπως γραψαμε δυο ποστ απο πανω σου,η απολυτως πιο ευκολη διαδικασια ειναι να περασεις τη ρομ των g.o.t. ,η οποια εχει ενσωματωμενη τη vulnerable recovery και τελειωνεις σε μισο λεπτακι.γιατι να μπλεκεις με διαδικασιες να περασεις τη recovery οταν ο αλλος σου λυνει τα χερια και στη δινει στο πιατο?

Αν θελησεις περαιτερω λεπτομερειες μας λες.

Αυτο ειναι ενα θεμα που δε θα επρεπε πια να αναλυεται,ειναι δεδομενα πραγματα.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

Φίλε Βαγγέλη με ποιον τρόπο περνάμε την ROM των GOT? Ακολουθώντας κάποιον από τους οδηγούς που περιγράφονται εδώ? Και από που κατεβάζουμε την τελευταία έκδοση.

 

Και μία άλλη ερώτηση. Απ'ότι έχω καταλάβει όλοι το έχετε overclockaρισμένο το Milestone σας, είπα να το δοκιμάσω κι εγώ.. :rolleyes:

-Κατέβασα από το Market την εφαρμογή Milestone Overclock.

- Ανοίγω την εφαρμογή και βλέπω την μπάρα τέρμα αριστερά,

Selected Frequency: 550MHz, 56vsel (Default) και από πάνω ένα κουμπί "Load Module".

Aπλά να σύρω την μπάρα δεξιά και να πατήσω Apply? Θα χρειαστεί να κάνω restart φαντάζομαι. Θα έχει αποθηκευτεί η ταχύτητα? Η τάση (vsel) δεν χρειάζεται να αλλαχτεί για ία αύξηση στα 800MHz, σωστά?

Όταν το ξανανοίξω θα δουλεύει στα 800ΜΗz? (Δεν θέλω να το πάω παραπάνω αρχικά..)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Οπως γραψαμε δυο ποστ απο πανω σου,η απολυτως πιο ευκολη διαδικασια ειναι να περασεις τη ρομ των g.o.t. ,η οποια εχει ενσωματωμενη τη vulnerable recovery και τελειωνεις σε μισο λεπτακι.γιατι να μπλεκεις με διαδικασιες να περασεις τη recovery οταν ο αλλος σου λυνει τα χερια και στη δινει στο πιατο?

Αν θελησεις περαιτερω λεπτομερειες μας λες.

Αυτο ειναι ενα θεμα που δε θα επρεπε πια να αναλυεται,ειναι δεδομενα πραγματα.

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

 

Φίλε Βαγγέλη αφενός έχεις δίκιο.. Έχοντας όμως έναν οδηγό πιο πάνω που δοκιμασμένα λειτουργεί και έχει αναλυτικά βήματα, σαν αρχάριος που δεν ξέρεις και πολλά το επιλέγεις. Έπισης δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει το recovery με το wifi και μου το έχει τινάξει..:X Θεωρείς πως αν περαστεί η ρομ των GOT θα fixαριστούν και τα errors?

 

Όταν σχολάσω από την δουλειά θα τα δοκιμάσω και θα σας πω.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι το μπλογκ των γκοτ . http://groupoften.wordpress.com/

Εκει θα βρεις την τελευται επισημη ρομ που εβγαλε η μοτορολα για το κινητο μας.τη 2.36. Απλα η ομαδα αυτη (g.o.t.) εζει ενσωματωσει μεσα τη recovery η οποια χρειαζεται,για να διαβαζει μετα οποια αλλη recovery θες.

Ξερω οτι τα γραφω λιγο οτι να'ναι,αλλα εχω ενα θεμα με τη μεταδοτικοτητα.

Η ουσια ειναι αυτη:

Πας στο σαιτ των γκοτ.

Κατεβαζεις τη ρομ 2.36 για κεντρικη ευρωπη,και την got recovery 1.04.

H πρωτη ειναι σε μορφη sbf,η δευτερη σε ζιπ.

Περνας τη ρομ στο κινητο σου,μεσω του rsd lite.

Αν δεν ξερεις πως,δες και τα tutorial του kalagas,σε καποια σημεια λεει και για αυτο.δεν ειναι τπτ δυσκολο.

 

Μετα περνεις το ζιπ το ξεζιπαρεις,εχει αν θυμαμαι ενα φακελο update.zip και εναν open recovery.

Συνδεεις το κινητο και πετας αυτους τους φακελους χυμα στην καρτα .

Μετα σβηνεις συσκευη,και μπαινεις recovery (power + x) και πατας apply zip.

Και Voila!

Σου ανοιγει η recovery των goτ η οποια απο εδω και περα κανει παπαδες χωρις υπολογιστη.

Εχει επιλογες για:

Να κανεις ρουτ τη συσκευη (ετσι απλα,με ενα τσακ)

Να κανεις οσο οβερκλοκ τραβαει η ψυχη σου (επισης ετσι απλα,χωρις αλλη εφαρμογη.

Φυσικα nandroid back up.

Το μεμορυ χακ και ενα σωρο πραγματα τελος παντων,θα τα δεις.

Οτι θες,μας λες.

 

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Βαγγέλη αφενός έχεις δίκιο.. Έχοντας όμως έναν οδηγό πιο πάνω που δοκιμασμένα λειτουργεί και έχει αναλυτικά βήματα, σαν αρχάριος που δεν ξέρεις και πολλά το επιλέγεις. Έπισης δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει το recovery με το wifi και μου το έχει τινάξει..:X Θεωρείς πως αν περαστεί η ρομ των GOT θα fixαριστούν και τα errors?

 

Όταν σχολάσω από την δουλειά θα τα δοκιμάσω και θα σας πω.

 

Ευχαριστώ!

 

Επειδη ειπες οτι καποια στιγμη με επαναφορα ισιωσε,θεωρω πως δεν ειναι hardware θεμα,η εν λογω ρομ ειναι εργοστασιακη,μην τη φοβασαι.

Παιζει καμια εφαρμογη να στην κανει,ποιος ξερει...μια δοκιμη θα μας πεισει...

 

 

Sent from my Milestone using Tapatalk

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Και μία άλλη ερώτηση. Απ'ότι έχω καταλάβει όλοι το έχετε overclockaρισμένο το Milestone σας, είπα να το δοκιμάσω κι εγώ.. :rolleyes:

-Κατέβασα από το Market την εφαρμογή Milestone Overclock.

- Ανοίγω την εφαρμογή και βλέπω την μπάρα τέρμα αριστερά,

Selected Frequency: 550MHz, 56vsel (Default) και από πάνω ένα κουμπί "Load Module".

Aπλά να σύρω την μπάρα δεξιά και να πατήσω Apply? Θα χρειαστεί να κάνω restart φαντάζομαι. Θα έχει αποθηκευτεί η ταχύτητα? Η τάση (vsel) δεν χρειάζεται να αλλαχτεί για ία αύξηση στα 800MHz, σωστά?

Όταν το ξανανοίξω θα δουλεύει στα 800ΜΗz? (Δεν θέλω να το πάω παραπάνω αρχικά..)

Αποψη μου μη χρησιμοποιεις το Milestone Overclock για 2 λογους:

1.Εκτος της συχνοτητας λειτουργιας ανεβαζει κατα παρα πολυ τα ρευματα με οτι συνεπαγετε.(αυξηση θερμοκρασιας και αυτονομια μπαταριας.)

2.Σε καθε restart της συσκευης θα πρεπει να φορτωνεις παλι το προγραμμα και να ξαναθετεις παλι τη επιθυμητη συχνοτητα λειτουργειας.

 

Το 99.9% των Milestone παιζουν sto 1gh με το stock ρευμα που παιζει και στα 550.Αρα δε συζηταμε για τα 800 που εχεις θεσει ως στοχο.Κοινως φορτωσε GOT recovery,μεσα στις επιλογες θα βρεις oc απο 600mh εως και 1gh σε βηματα των 100mh.Δηλαδη, 600,700,800,900 και 1gh.Τα πλεονεκτηματα ειναι:Ανεβαινει η συχνοτητα λειτουργειας του τηλεφωνου,κρατωντας το stock ρευμα και το κυριοτερο το OC ειναι MONIMO!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Ειμαι καινούργιος στο Forum και στο Μistone android!Το κινητο ειναι φοβερό!Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάνω Root το κινητό χάνω την Ελληνική Γλώσσα?& πωσ μπορώ να κάνω εγκατάσταση μονο στην κάρτα (Χρησιμοποιω το ΑΣΤΡΟ κάνω εγκατάσταση στη κάρτα αλλα κ πάλι χρησιμοποιείται η ROM του κινητού!Ευχαριστω!
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Με έχετε ανεβάσει πολύ...

Βλέπω ότι παρά πολλοί έχετε αρχίσει τα παιχνίδια με το Milestone και μεταδίδετε και γνώση...

Για αυτό και εγώ ετοιμάζω καινούργια Rom Mixed v.2 με μπλε μπάρες ειδοποιήσεων και παρά πολλές πολλές αλλαγές στο framework... αλλά και σε εφαρμογές... όπως για παράδειγμα το MotoCarDock κλπ...

Θα είναι για αυτούς που έχουν την 2.36... την τελευταία δηλαδή Rom και εννοείτε ότι θα πρέπει να είναι και rooted...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση amdnikos, έλυσες αρκετές απορίες μου. :)

Το αφήνω λοιπόν το Milestone Overclock, και θα ξανασχοληθώ όταν με το καλό το πάρω απόφαση να περάσω την GOT Recovery.. (Ναι, είναι μια απόφαση, μιας και δεν με πολυενδιαφέρει να αλλάζω ROM, οπότε καλύπτομαι από το Universal Androot ώστε να είμαι απλά Root, τουλάχιστον στην φάση που είμαι τώρα..)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Ειμαι καινούργιος στο Forum και στο Μistone android!Το κινητο ειναι φοβερό!Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάνω Root το κινητό χάνω την Ελληνική Γλώσσα?& πωσ μπορώ να κάνω εγκατάσταση μονο στην κάρτα (Χρησιμοποιω το ΑΣΤΡΟ κάνω εγκατάσταση στη κάρτα αλλα κ πάλι χρησιμοποιείται η ROM του κινητού!Ευχαριστω!

 

Kαλησπέρα φίλε, όχι αν κάνεις Root δεν χάνεις την Ελληνική γλώσσα. Απλά αποκτάς δικαιώματα Διαχειριστή στην συσκευή.

Εγκατάσταση στην κάρτα out of the box όταν θα γίνει το Update σε Αndroid 2.2

Κάτι διαβάζω και για Apps2SD αλλά δεν το έχω ψάξει αναλυτικά. Θα σου απαντήσουν τα υπόλοια παιδιά για σίγουρα.

 

Με έχετε ανεβάσει πολύ...

Βλέπω ότι παρά πολλοί έχετε αρχίσει τα παιχνίδια με το Milestone και μεταδίδετε και γνώση...

Για αυτό και εγώ ετοιμάζω καινούργια Rom Mixed v.2 με μπλε μπάρες ειδοποιήσεων και παρά πολλές πολλές αλλαγές στο framework... αλλά και σε εφαρμογές... όπως για παράδειγμα το MotoCarDock κλπ...

Θα είναι για αυτούς που έχουν την 2.36... την τελευταία δηλαδή Rom και εννοείτε ότι θα πρέπει να είναι και rooted...

 

kalagas θα περιμένω να δω την νέα σου δημιουργία, ίσως είναι η αφορμή που ψάχνω να περάσω την GOT Recovery. :happy:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

προσπαθώ να κάνω backup αλλά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ακολουθώ τις οδηγίες του kalaga στο how to... Όταν πατάω για apply sdcard:update.zip ξεκινάει αλλά βγάζει σφάλμα "installation aborted" και δεν γίνεται το backup. Ξέρεις κανείς τι φταίει; Κάνω κάτι λάθος;

 

Edit: Βρήκα στο ίντερνετ αυτό εδώ : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=722801

Έχει καμία σχέση με την rom του dexter;

Edited by tassosmer
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση amdnikos, έλυσες αρκετές απορίες μου. :)

Το αφήνω λοιπόν το Milestone Overclock, και θα ξανασχοληθώ όταν με το καλό το πάρω απόφαση να περάσω την GOT Recovery.. (Ναι, είναι μια απόφαση, μιας και δεν με πολυενδιαφέρει να αλλάζω ROM, οπότε καλύπτομαι από το Universal Androot ώστε να είμαι απλά Root, τουλάχιστον στην φάση που είμαι τώρα..)

 

Μα δε χρειαζετε να flashaρεις κατι για να φορτωσεις την got recovery,πλην του vanuerable recovery.Δηλαδη η GOT recovery τρεχει απο τη καρτα μνημης σου μεσω της κανονικης recovery.Δεν πειραζει τπτ απο την rom που ηδη εχεις η τις οποιες εγκατεστειμενες εφαρμογες σου.Με κλειστα τα ματια ομως σου λεω φορτωσε GOT και κανε oc στο 1gh.Η διαφορα ειναι κυριολεκτικα μερα με τη νυχτα στην αποκριση και την ταχυτητα του κινητου.Η διαδικασια ειναι κατι λιγοτερο απο 5 λεπτα, και αξιζει με τα 1000 να το κανεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

προσπαθώ να κάνω backup αλλά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ακολουθώ τις οδηγίες του kalaga στο how to... Όταν πατάω για apply sdcard:update.zip ξεκινάει αλλά βγάζει σφάλμα "installation aborted" και δεν γίνεται το backup. Ξέρεις κανείς τι φταίει; Κάνω κάτι λάθος;

 

Edit: Βρήκα στο ίντερνετ αυτό εδώ : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=722801

Έχει καμία σχέση με την rom του dexter;

Τι backup προσπαθεις να κανεις?Nandroid backup?

Οσο αφορα τη ρομ καμμια σχεση.Ειναι το cyanogenmod για το google g1.

Η ROM του Dexter για τα τηλ μας εινα αυτη εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=734802

Link to comment
Share on other sites

2.Σε καθε restart της συσκευης θα πρεπει να φορτωνεις παλι το προγραμμα και να ξαναθετεις παλι τη επιθυμητη συχνοτητα λειτουργειας.!

 

Βγηκε Update για το milestone overclock η οποια κανει αυτοματα Load module μετα το reboot Και δεν χρειαζεται να ασχοληθεις περαιτερω.Για τον φιλο που παλευει να κανει root,Θα του προτεινα αυτο που εκανα,το οποιο εχω αναφερει σε προηγουμενες σελιδες,root μεσω androot,απλα ευκολα και γρηγορα και χωρις τα οποια "κολληματα" μπορει καποιος να αντιμετωπισει κατα την διαρκεια της αλλης διαδικασιας.

Link to comment
Share on other sites

Τι backup προσπαθεις να κανεις?Nandroid backup?

Οσο αφορα τη ρομ καμμια σχεση.Ειναι το cyanogenmod για το google g1.

Η ROM του Dexter για τα τηλ μας εινα αυτη εδω:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=734802

 

Ναι nandroid backup! Έχω στην sd το open recovery 1.05 και το update.zip που δίνει στις οδηγίες ο kalagas! Μάλλον με βλέπω για flash και εξαρχής πέρασμα!

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε Update για το milestone overclock η οποια κανει αυτοματα Load module μετα το reboot Και δεν χρειαζεται να ασχοληθεις περαιτερω.Για τον φιλο που παλευει να κανει root,Θα του προτεινα αυτο που εκανα,το οποιο εχω αναφερει σε προηγουμενες σελιδες,root μεσω androot,απλα ευκολα και γρηγορα και χωρις τα οποια "κολληματα" μπορει καποιος να αντιμετωπισει κατα την διαρκεια της αλλης διαδικασιας.

 

Κατέβασα την έκδοση 1.4, απ'ότι είδα είναι η πιο πρόσφατη. Έχει ένα κουμπί-Επιλογή "Load Module". Αυτό το κάνει αυτόματα, ή πρέπει απλά να πατάς κάθε φορά Load Module μεως της εφαρμογής?

Το Universal Androot όντως είναι πανεύκολο και πολύ απλό. κυριολεκτικά 1 Click..!

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...