Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά είναι η θήκη, αλλά επιμένω ότι μπορεί να φθαρεί το χρώμα των μαλακών πλαστικών στο πίσω μέρος του κινητού. Μακάρι να κάνω λάθος. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά τι γίνεται με τη 2.1 κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μου ζητάει αν θέλω να ενεργοποιήσω το GPS. Έχω βάλει την τελευταία Gold του kalagas. Ρε συ kalagas μπορείς να βοηθήσεις;

 

P.S. Kalagas και γ@μw τις ROMS...

Edited by Firebrand

Συμβουλές δεν δέχομαι από κανένα...

Μ@λ@κ!3ς μπορώ να κάνω και μόνος μου...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Μιας κ ειμαι ασχετος θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει πιθανοτητα στο inernet browsing να φανει καποια στιγμη στο μελλον με καποια αναβαθμιση flash περιεχομενο ή οχι (Εχω βρει μια καλη προσφορα απο ενα ξαδελφο που μου το δινει σε χωμα τιμη κ θελω να ξερω την παραπανω λεπτομερεια)

Link to comment
Share on other sites

Και μια δεύτερη ερώτηση για κάτι που παρατήρησα επίσης στο power up.

 

Μου ενεργοποιεί και το wifi εκτός από το gps. Πως μπορώ να επιλέξω ποια services θα φορτώνονται στο Power up.

 

@kalagas. Έχεις κάνει εσύ καποια ρύθμιση στα αρχεία που tweakαρες για αυτά εδώ.

 

Ευχαριστώ!

Συμβουλές δεν δέχομαι από κανένα...

Μ@λ@κ!3ς μπορώ να κάνω και μόνος μου...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτή αγόρασα τελικά ;-) αλλά από ebay

 

http://www.web-core.gr/seidio/P1000762.JPG

 

http://www.web-core.gr/seidio/P1000764.JPG

 

ποιο ειναι αυτο που εχεισ βαλει για τον καιρο ??

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Αντιμετωπιζω ενα κουλο προβλημα και θα θελα καμια προταση.Στο notification bar,μου εμφανιζονται τα παντα ΠΛΗΝ των μηνυματων των οποιων η ειδοποιηση εμφανιζεται στιγμιαια και μετα χανεται.Ο ηχος ομως κανονικα.Σε περιπτωση δηλαδη που δεν ακουσω τον ηχο,σιγουρα δεν θα τα διαβασω ποτε.Δοκιμασα στις ρυθμισεις μηνυματων να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και εννοειται ειναι τικαρισμενη η επιλογη notifications.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ποια η διαφορα της επαναφορας εργοστιακων ρυθμισεων απο το μενου με το hard reset ??

Ειναι το ιδιο πραγμα. Γιατι, εχεις βρει αλλο τροπο να κανεις hard reset?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

@ panos23

 

Some of the rumored features for Android 2.2 include:

 

* JIT compiler

* Free additional RAM

* OpenGL ES 2.0 enhancements

* Flash 10.1 support

* Fixed problem with “crazy screen” / Resolution of cross multitouch

* Activation of Color Trackball

* Enable FM radio

 

LINK

Edited by takkaros
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με τη 2.1 κάθε φορά που ανοίγω το κινητό μου ζητάει αν θέλω να ενεργοποιήσω το GPS. Έχω βάλει την τελευταία Gold του kalagas. Ρε συ kalagas μπορείς να βοηθήσεις;

 

P.S. Kalagas και γ@μw τις ROMS...

 

Πήγαινε με το root manager στο /system/app και σβήσε μια εφαρμογή που λέγετε simcheckerprodonate ή κάπως έτσι (μετά από το delete πήγαινε ρυθμίσεις-εφαρμογές και βρες την πάλι, πάτα πάνω της και κάνε uninstall)... είναι το sim checker και αυτή η εφαρμογή φταίει που σου βγάζει αυτό το μήνυμα και για το gps και που σου ανοίγει το wifi στο power on...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

@ panos23

 

Some of the rumored features for Android 2.2 include:

 

* JIT compiler

* Free additional RAM

* OpenGL ES 2.0 enhancements

* Flash 10.1 support

* Fixed problem with “crazy screen” / Resolution of cross multitouch

* Activation of Color Trackball

* Enable FM radio

 

LINK

Ναι αλλα θα έρθει για το Milestone?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που λεει ειναι για το νεξους.για αυτο λεει για τρακμπολ και ραδιο.δεν ειναι ακομα γνωστο ποιες συσκευες θα δεχθουν 2.2
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Αυτα που λεει ειναι για το νεξους.για αυτο λεει για τρακμπολ και ραδιο.δεν ειναι ακομα γνωστο ποιες συσκευες θα δεχθουν 2.2

 

Ναι το ξέρω.. Το Μilestone τελικα δεν εχει hardware για ραδιο ?? Απ'οτι ειχα διαβασει καπου στο ΝΕΤ η google θα παρουσιασει την νεα εκδοση "froyo" 2.2 στις 19/05 αν δεν με απατα η μνημη μου.. Οποτε παιζει να μαθουμε συντομα ποιες συσκευες θα χαρουν την καινουρια εκδοση..

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω.. Το Μilestone τελικα δεν εχει hardware για ραδιο ?? Απ'οτι ειχα διαβασει καπου στο ΝΕΤ η google θα παρουσιασει την νεα εκδοση "froyo" 2.2 στις 19/05 αν δεν με απατα η μνημη μου.. Οποτε παιζει να μαθουμε συντομα ποιες συσκευες θα χαρουν την καινουρια εκδοση..

Προσωπικά θεωρώ βέβαιο ότι θα πάρει τη 2.2.

Το θέμα είναι πότε....

 

Αλλά και να μην την πάρει, δεν πρόκειται να αλλάξω τηλέφωνο για αυτό το λόγο και μόνο. ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥΣ. ;);)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ βέβαιο ότι θα πάρει τη 2.2.

Το θέμα είναι πότε....

 

Αλλά και να μην την πάρει, δεν πρόκειται να αλλάξω τηλέφωνο για αυτό το λόγο και μόνο. ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΙΞΩ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟΥΣ. ;);)

 

Κι εγώ μαζί σου φίλε..! ΔΕΝ αλλάζω κινητό με καμιά δύναμη!! ;)

 

BTW.. έχει πάρει κανείς θήκη για το κινητό από www.mobilefun.co.uk? Είμαι μεταξύ της PDair Leather Flip Case και της Bugatti Slim Leather Case.. αλλά με έβαλε σε σκέψεις ένα comment σε ενα forum που έλεγε ότι του έστειλαν την 1η θήκη και ήταν μικρή για το κινητό του..

PS: Οι προστατευτικές θήκες τύπου clip, από ότι έχω καταλάβει, σε καμιά-δυό βδομάδες χαλαρώνουν και μπορεί να πέσει και το κινητό από μέσα..... Γι' αυτό καλύτερα προσοχή όσο αφορά την αγορά τέτοιου είδος θηκών..

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν προγραμματα για ηχογραφηση κλησεων,σημειωματαριο και για να βελτιωθει η ληψη φωτογραφιας;

 

Για αυτόματη ηχογράφηση κλήσεων ψάχνω και εγώ, αλλά δεν έχω βρεί κάτι που να δουλεύει στο milestone. Για απλή ηχογράφηση δεν είναι θέμα, υπάρχουν πολλά.

Για σημειώσεις υπάρχουν διάφορα. Εγώ προτιμώ το color notes.

Για το τρίτο, δεν ξέρω, δεν έχω ασχοληθεί καθόλου.

 

@takkaros

Η θήκη της bougatti μου αρέσει πολύ, αλλά σίγουρα θα κάνει για το κινητό?

Λέει ότι κάνει για v8 - v9 και milestone. Αφού το v9 είναι μισό από το milestone:wacko: (δες και τη φώτο της υπογραφής μου).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

@ddr2

 

Τι να πω.. Μπορεί να είναι λίγο μεγάλη για τα V8-V9 (ΕΛΠΙΖΩ!!). Τέλοσπαντων, ούτως ή άλλως η παραγγελία έχει γίνει.. θα σου πω σε 3-4 μέρες (λογικά)! Πάντως την βρήκα ψάχνοντας για συμβατές θήκες για milestone από τη σελίδα.. Πράγματα αξίας €40 EUR έχω παραγγείλει. Για να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

@ddr2

 

Τι να πω.. Μπορεί να είναι λίγο μεγάλη για τα V8-V9 (ΕΛΠΙΖΩ!!). Τέλοσπαντων, ούτως ή άλλως η παραγγελία έχει γίνει.. θα σου πω σε 3-4 μέρες (λογικά)! Πάντως την βρήκα ψάχνοντας για συμβατές θήκες για milestone από τη σελίδα.. Πράγματα αξίας €40 EUR έχω παραγγείλει. Για να δούμε!

Ναι μωρέ, κάτι τέτοιο θα είναι.:)

Ψήνομαι και εγώ να πάρω μια...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια avi βιντο παιζει το κινητο με καπιο προγραμα απο το μαρκετ?

Υπάρχει το yxflash αλλά γενικά το πρόγραμμα δεν είναι καλό. Εξού και η πολύ χαμηλή βαθμολογία του στο μάρκετ.

 

@ddr2

 

Άμα θες περίμενε να σου πω εντυπώσεις!

 

Έγινε Τάκη, ευχαριστώ.

 

 

@all

Ρε παιδιά, βλέπω ότι η μπαταρία κρατάει αρκετά καλύτερα από την αρχή.

Αν δεν ασχολούμαι με βλακείες, τύπου μάρκετ με τις ώρες, μου βγάζει και 2 μέρες με κλειστό το βράδυ!

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τωρα την gold rom ν5 του kalaga και εχω το εξης προβλημα.Μου βγαζει το εξης μυνημα the application htc-ime mod (process jonasl.ime) has stopped unexpextedly.Please try again.Το κανω φυσικα force close και συνεχιζει να το κανει μεχρι να το απενεργοποιησω απο τα settings.Κανεις καμια ιδεα τι να φταιει?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...