Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE™


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά! Το πήρα και εγώ το κινητάκι (που λέει ο λόγος δηλαδή, για κινητάρα πρόκειται!).. Το κινητό είναι τρομερό και απλά τα σπάει! Είχα χρησιμοποιήσει στο παρελθόν iPhone 2G και WinMo 6.1 και αυτό μου φαίνεται πολύ πιο πάνω και πιο ωραίο από τα δύο. Για όσους δεν έχουν ασχοληθεί, θα μπορούσα να το περιγράψω σαν ένα OS που σου δίνει το tweakability του WinMo και το user friendly του iPhoneOS.. Σε tweakability ειδικά έχει απεριόριστες δυνατότητες (για όσους θέλουν να ασχοληθούν)!

 

Mοναδικό μέχρι τώρα πρόβλημα η μπαταρία η οποία προσωπικά μου κρατάει μία ημέρα... Ελπίζω να βελτιωθεί με ένα task killer και flight mode το βράδυ (κανένα από τα δύο δεν κάνω μέχρι τώρα..)

 

Γενικότερα, so far είμαι ενθουσιασμένος!! :D

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει δοκιμάσει κανείς το Sygic; Το έβαλα (Γνήσιο) και λειτουργούν όλα στην εντέλεια εκτός από τον ήχο. Δεν έχω καθόλου ήχο. Έχει κανεις άλλος το ίδιο πρόβλημα; Πήρα τηλέφωνο την CI και μου είπαν ότι είναι τεσταρισμένο με το Android 2.1
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το Sygic; Το έβαλα (Γνήσιο) και λειτουργούν όλα στην εντέλεια εκτός από τον ήχο. Δεν έχω καθόλου ήχο. Έχει κανεις άλλος το ίδιο πρόβλημα; Πήρα τηλέφωνο την CI και μου είπαν ότι είναι τεσταρισμένο με το Android 2.1

 

Το δοκίμασες σε πορεία;; Γιατί αν απλά το ανοίξεις είναι όντως μουγκό. Μόλις ορίσεις πορεία πάτα κάτω αριστερά που δείχνει τα βέλη με τις στροφές.

Επίσης κοίτα τις ρυθμίσεις του στον ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες σε πορεία;; Γιατί αν απλά το ανοίξεις είναι όντως μουγκό. Μόλις ορίσεις πορεία πάτα κάτω αριστερά που δείχνει τα βέλη με τις στροφές.

Επίσης κοίτα τις ρυθμίσεις του στον ήχο.

 

Τα είδα όλα. Η ένταση είναι φουλ σε όλες τις ρυθμήσεις. Μάλλον είναι ασυμβατότητα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς το Sygic; Το έβαλα (Γνήσιο) και λειτουργούν όλα στην εντέλεια εκτός από τον ήχο. Δεν έχω καθόλου ήχο. Έχει κανεις άλλος το ίδιο πρόβλημα; Πήρα τηλέφωνο την CI και μου είπαν ότι είναι τεσταρισμένο με το Android 2.1

 

Σε μένα δουλέυει κανονικά ο ήχος πάντως. Μήπως παίζει κάποιο πρόβλημα με την εγκατάσταση ή με άλλη ρύθμιση του ήχου σου δεν ξέρω.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

καλα ρε φιλος, την wind δεν την ηξερες? τωρα την ανακαλυψες οτι ειναι μαπα? Και γιαντα δεν το πηρες το κινητο με συνδεση κοσμοτε απο το eshop.gr ?

 

 

 

Tι δηλαδη μπορουσα να πάρω την επηδοτηση της cosmote απο το e-shop?

Link to comment
Share on other sites

μολις πηρα τηλ στο e-shop και μου είπαν ότι έχει εξαντληθή και τον ρωτησα άν υπηρχε μπορουσα να το παρω με την επηδοτηση της cosmote και μου είπε ότι δεν γίνεται!
Link to comment
Share on other sites

Δυο γνησια αξεσουάρ αποδείχτηκαν εξαιρετικά και βολικά.

Το docking station φορτιζει και συγχρονιζει ( αν θελει ο χρήστης) ενω παραληλα αλλάζει την επιφανεια εργασίας σε μεγαλο ρολοι με παροχή πληροφοριών όπως τον καιρό, συντομευσεις τραγουδιών, news widget κτλ. Προσωπικά το βρήκα πολύ βολικό. Απλώς η φωτογραφία από τα contacts συνεχίζει να βγαινει καθετη!!! Ισως μελλοντικά διορθωθει.

 

Η βάση αυτοκινήτου επίσης μετατρεπει αυτοματα την επιφανεια εργασίας του κινητου σε μεγαλα εικονίδια συντομευσεων κάποιον βασικών λειτουργιών όπως τηλέφωνο , gps κτλ

 

Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω και φωτογραφίες για οποιον ενδιαφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Δυο γνησια αξεσουάρ αποδείχτηκαν εξαιρετικά και βολικά.

Το docking station φορτιζει και συγχρονιζει ( αν θελει ο χρήστης) ενω παραληλα αλλάζει την επιφανεια εργασίας σε μεγαλο ρολοι με παροχή πληροφοριών όπως τον καιρό, συντομευσεις τραγουδιών, news widget κτλ. Προσωπικά το βρήκα πολύ βολικό. Απλώς η φωτογραφία από τα contacts συνεχίζει να βγαινει καθετη!!! Ισως μελλοντικά διορθωθει.

 

Η βάση αυτοκινήτου επίσης μετατρεπει αυτοματα την επιφανεια εργασίας του κινητου σε μεγαλα εικονίδια συντομευσεων κάποιον βασικών λειτουργιών όπως τηλέφωνο , gps κτλ

 

Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω και φωτογραφίες για οποιον ενδιαφέρεται.

 

απο που την αγορασες ??

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Δυο γνησια αξεσουάρ αποδείχτηκαν εξαιρετικά και βολικά.

Το docking station φορτιζει και συγχρονιζει ( αν θελει ο χρήστης) ενω παραληλα αλλάζει την επιφανεια εργασίας σε μεγαλο ρολοι με παροχή πληροφοριών όπως τον καιρό, συντομευσεις τραγουδιών, news widget κτλ. Προσωπικά το βρήκα πολύ βολικό. Απλώς η φωτογραφία από τα contacts συνεχίζει να βγαινει καθετη!!! Ισως μελλοντικά διορθωθει.

 

Η βάση αυτοκινήτου επίσης μετατρεπει αυτοματα την επιφανεια εργασίας του κινητου σε μεγαλα εικονίδια συντομευσεων κάποιον βασικών λειτουργιών όπως τηλέφωνο , gps κτλ

 

Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω και φωτογραφίες για οποιον ενδιαφέρεται.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω με τις εξής λεπτομέρειες.

 

1) Ο φορτιστής του αυτοκινήτου της motorola είναι όλα τα λεφτά με τον μπλέ ηλεκτρίκ φωτισμό.

 

2) βάζεις το tube downloader (ή άλλο σχετικό πρόγραμμα) κατεβάζεις video clips το συνδέεις με καρφί 3,5 απο κινητό στο αμάξι ή στο ηχοσύστημα και αφού το βάλεις στη βάση έχεις ήχο και εικόνα στο αμάξι ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ (ναι το φωνάζω):p:p:p:lol::lol:

 

3) το multimedia station πολύ καλό με ωραίες δυνατότητες.

 

Εδώ το multimedia station:

 

 

 

Εδώ η βάση αυτοκινήτου:

 

http://www.youtube.com/watch?v=jvNXkC2u0_E

 

Με μεταφορικά μου στοίχισαν 107 ευρώ περίπου

 

Motorola Multimedia Station for Milestone: -------------> E-CLICK.GR τιμή: 49,90 ευρώ

 

Βάση αυτοκινήτου: --------------------------------> http://www.expansys.com.gr τιμή: 57,75ευρώ

Edited by miltostammy2
Link to comment
Share on other sites

Μου προκαλεσατε στυση με τα car και multimedia docks **** την οικονομικη μου κριση μεσα!

Στο video του car dock που postαρε ο miltostammy2 δεν φαινεται να εχει φορτιστη συνδεδεμενο. Δεν φορτιζει δηλαδη? Ή θελει extra φορτιστη?

 

Εγω που πηρα το Milestone απο το e-shop, το πηρα με μετατροπη του καρτοκινητου μου σε συνδεση vodafone (μιας και αυτη ειχε την μεγαλυτερη επιδοτηση σε νεα συνδεση) και προχωρησε κανονικα. Βεβαια το καρτοκινητο ηταν ηδη vodafone αν και δε νομιζω να επηρεασε.

 

Gratz @ kalagas και ddr2. Ευχομαι βιο ανθοσπαρτο!

Πιτσιρικαδες gadgetαδες incoming. :lol:

Link to comment
Share on other sites

απο που την αγορασες ??

 

expansys.

 

Ξεχασα όντως να ενημερώσω ότι η βάση συνοδευεται και από τον φορτιστή αυτοκινητου ( τον βαζεις ξεχωριστα αν θελεις να φορτισεις το κινητο). Εχει πολύ ωραια διαφανο τζαμακι με το λογοτυπο Μ, το οποιο φωτίζεται μπλε όταν το βαλεις στη πρίζα του αναπτήρα.

Link to comment
Share on other sites

επιτελους το πηρα το κινητο αν και δεν το επεξεργαστηκα και πολυ γιατι ειχα δουλια αυριο θα παω να παρω και μια ζελατινα για την οθονη γιατι δεν ειχε στην συσκευασια! Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

καλα ρε φιλος, την wind δεν την ηξερες? τωρα την ανακαλυψες οτι ειναι μαπα? Και γιαντα δεν το πηρες το κινητο με συνδεση κοσμοτε απο το eshop.gr ?

 

ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ??????????:confused:

 

γιατί νομίζω πως όχι? Αλλιώς θα το 'χα ήδη στα χέρια μου! :p

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους τους milestones(πιθανόν να γίνω και εγώ ένας απο εσάς σύντομα);)!

Απ' οτι κατάλαβα(διάβασα καμιά 40 σελίδες μεχρι να ζαλιστώ!) το κινήτο είναι αρκετά καλό και δεν υπάρχει λόγος να περιμένω το legend(htc)!

Επειδή κατά καιρούς εχω ακούσει πολλά για διαφορές σε ίδιες συσκευές απο διαφορετικές εταιρείες, αυτό που θέλω να μάθω είναι αν αξίζει να το πάρω απο wind με επιδότηση???

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι επιτέλους βγηκε το 2.1 Android update motorola

Στο site myDroid.gr στην κεντρικη σελίδα θα βρειτε το download link

 

Καλα κατεβασματα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι επιτέλους βγηκε το 2.1 Android update motorola

Στο site myDroid.gr στην κεντρικη σελίδα θα βρειτε το download link

 

Καλα κατεβασματα...

 

Τι διαφορά έχει με το 2.1 που κυκλοφορεί πάνω από μηνα???

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχει με το 2.1 που κυκλοφορεί πάνω από μηνα???

 

ειναι για τα motorola milestone (ευρωπαικο droid) ...μπορει καποιοι να το θελουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

ειναι για τα motorola milestone (ευρωπαικο droid) ...μπορει καποιοι να το θελουν...

 

Μα αυτό λέω και γω. Η ευρωπαϊκή 2.1 έχει βγει εδώ και ένα μήνα και βρίσκεται εδώ. Και ρωτάω μήπως είναι άλλη αυτή που λες...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω και γω. Η ευρωπαϊκή 2.1 έχει βγει εδώ και ένα μήνα και βρίσκεται εδώ. Και ρωτάω μήπως είναι άλλη αυτή που λες...

 

Θα μπορούσε να ήταν ένα update , αλλά τελικά δεν είναι τίποτα.

Αυτό που σου δίνει να κατεβάσεις είναι το πρόγραμμα motorola update. Όταν συνδέω όμως το κινητό, μου λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση.

 

Παρεπιπτώντως, τη 2.2 θα τη δώσει η μοτορόλα κάποια στιγμή?

Θα είναι πολύ σημαντική αναβάθμιση, από ότι διαβάζω, όμως πουθενά δεν λέει για ποιά τηλέφωνα θα είναι διαθέσιμη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να ήταν ένα update , αλλά τελικά δεν είναι τίποτα.

Αυτό που σου δίνει να κατεβάσεις είναι το πρόγραμμα motorola update. Όταν συνδέω όμως το κινητό, μου λέει ότι δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση.

 

Παρεπιπτώντως, τη 2.2 θα τη δώσει η μοτορόλα κάποια στιγμή?

Θα είναι πολύ σημαντική αναβάθμιση, από ότι διαβάζω, όμως πουθενά δεν λέει για ποιά τηλέφωνα θα είναι διαθέσιμη.

 

Αυτο το εψαχνα και εγω!!!

δε βρηκα πουθενα compatibilty standards.

Το μονο που διαβασα καπου αλλα δε θυμαμαι που ειναι πως "χρειαζονται" τα 1000mhz του snapdragon...!

Αν εκανε κανα θαυμα η μοτο και ξεκλειδωνε και το δικο μας οπως το droid δε θα ειχαμε τετοιο θεμα(μετα απο ενα ελαφρυ overclocking)

Πιστευω πως θα βγει καποια στιγμη καποια ανακοινωση

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εψαχνα και εγω!!!

δε βρηκα πουθενα compatibilty standards.

Το μονο που διαβασα καπου αλλα δε θυμαμαι που ειναι πως "χρειαζονται" τα 1000mhz του snapdragon...!

Αν εκανε κανα θαυμα η μοτο και ξεκλειδωνε και το δικο μας οπως το droid δε θα ειχαμε τετοιο θεμα(μετα απο ενα ελαφρυ overclocking)

Πιστευω πως θα βγει καποια στιγμη καποια ανακοινωση

 

Μήπως αυτό που διάβασες είναι ότι "τα κινητά με snapdragon εννοείται ότι θα αναβαθμιστούν, ενώ για τα υπόλοιπα δεν ξέρουμε ακόμα"??

Ρωτάω γιατί αυτό το έχω διαβάσει, ενώ αυτό που λές δεν το είδα πουθενά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εψαχνα και εγω!!!

δε βρηκα πουθενα compatibilty standards.

Το μονο που διαβασα καπου αλλα δε θυμαμαι που ειναι πως "χρειαζονται" τα 1000mhz του snapdragon...!

Αν εκανε κανα θαυμα η μοτο και ξεκλειδωνε και το δικο μας οπως το droid δε θα ειχαμε τετοιο θεμα(μετα απο ενα ελαφρυ overclocking)

Πιστευω πως θα βγει καποια στιγμη καποια ανακοινωση

 

Παιδιά δεν πιστεύω ούτε να ανοίξει τον kernel η motorola ούτε να βγάλει update σε 2.2. Kαι ο απλός λόγος είναι ότι θα έχει βγάλει άλλα μοντέλα τα οποία θα θέλει να πουλήσει.

Οι μόνοι κερδισμένοι θα είναι τα αμερικανάκια, που για να σπαστεί το moultitouch η motorola αναγκάστηκε να ελευθερώσει τον kernel, πράγμα που σημαίνει ότι οι developers θα μπορούν να προσαρμόζουν όποιο update βγαίνει, στο Droid.

Εμείς με το Milestone πιστεύω θα μείνουμε στην 2.1 και θα παίζουμε μόνο με τα εικονίδια και τους ήχους...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Μην εισαι τοσο απολυτος. Η αναβαθμιση ειναι αλλο θεμα και το milestone ειναι πολυ καινουριο ακομα για να μην αναβαθμιστει. Η αναβαθμιση ερχεται σε λιγοτερο απο 2 βδομαδες.

Παιδιά δεν πιστεύω ούτε να ανοίξει τον kernel η motorola ούτε να βγάλει update σε 2.2. Kαι ο απλός λόγος είναι ότι θα έχει βγάλει άλλα μοντέλα τα οποία θα θέλει να πουλήσει.

Οι μόνοι κερδισμένοι θα είναι τα αμερικανάκια, που για να σπαστεί το moultitouch η motorola αναγκάστηκε να ελευθερώσει τον kernel, πράγμα που σημαίνει ότι οι developers θα μπορούν να προσαρμόζουν όποιο update βγαίνει, στο Droid.

Εμείς με το Milestone πιστεύω θα μείνουμε στην 2.1 και θα παίζουμε μόνο με τα εικονίδια και τους ήχους...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το κινητο ειναι κατσε καλα δεν πεζετε απο ταχυτητα και ειδικα στο ιντερνετ bronswer δεν πεζετε πριν λιγο κατεβαζα μια ταινια απο το ιντερνετ μεσο wifi μεσα σε 20 λεπτα :DΡε παιδια μια απορια εχω μονο εσας ειχε διαφανες μεμβρανη στην συσκευασία μέσα? Οσοι το εχετε , το εχετε χωρις ζελατινα γιατι εμενα δεν ειχε μεσα στο κουτι και ακομα το εχω με την ζελατινα που είχε μολις το ειχα ανοιξει.Αν ξέρει καπιοις απο που θα βρω να παρω μια ζελατινα για την οθονη?Παντος σας συνηστω να το παρετε με κλειστα ματια με 460 ευρο δεν περνεις καλυτερο κινητο ! Το μονο κινητο που το κοντραρει ειναι το ιphone αλλα έχει 100 ευρο παραπανω και ασε που θελει απο την μια jailbrake και χιλια δυο χαζα που σου σπανε τα νευρα μιλεστονε με χιλια!Α και κατι ακομα η μπαταρια ητανε στην μεση και με πηγε 2 μέρες , αυτες τι δυο μερες ομως το επαιζα συνεχια και με 2 ωριτσες ανοιχτο το wifi.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...