Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μολις τορα το παραγκιλα ο θεος βοηθος και αναμονη τεσσερης μερες

το πιρα 314 ευρα με αναβαθμιση :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@ mikekap Πολύ καλό αυτό, γιατί το 5800 της γυναίκας μου τρώει κάτι κολλήματα με την κάμερά του όταν του βάζεις κάποιο θέμα. :wacko:

Ωραία, σε ευχαριστώ για την βοήθειά σου και σε αυτό το θέμα!:)

@ kotsianis7 Ναι θέλω να το δώ και από κοντά. Πάντως για την ευαισθησία της οθόνης που λες, αν είναι όπως το renoir θα είναι ο.κ. Αν είναι όπως το 5800 τότε θα με ξενίσει λίγο. Αν είναι όπως το Jet τότε όλα ...τζετ! Σ'ευχαριστώ!

 

Εγω παντως που το ειχα για λιγες μερες το touch του ειναι οπως του 5800..

Link to comment
Share on other sites

χαχα εγω διαβαζω εδω μεσα για αυτο το κινητο απο τοτε που ανακοινωθηκε πριν κανα 4μινο δλδ που δεν ημουν καν μελος εχω ακουσει πολλες αρνιτικες αποψεις απο τοτε ομως δε με σταματησαν απο το να το αγορασω και πραγματικα δε το εχω μετανιωσει λεπτο προσωπικα το θεορω κοριφαιο και οσο για κοληματα και restarts δεν μου εχει κανει ουτε ενα σε εναμιση μινα που το εχω.....:happy:

ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ? Α Κ Υ Ρ Ο!!

 

http://img526.imageshack.us/i/13112009002f.jpg/

Αυτη σημερα το μεσημερι , τρομερα μουντη μερα , με σιγανη βροχη , στα 9mp

 

Λοιπον μια και δεν δημιουργειται αλλος τομεας με εφαρμογες για σατιο ας βαλουμε μια λιστα με τις εγκατεστημενες εφαρμογες μας

1.- handy taskman

2.-facebook (κατεβαστε την νεα εκδοση απο την sony ) http://www.sonyericsson.com/fun

3.- helloosx2 φυσικα

4.- X-plore File Manager v1.35

5.- Car Locker (unsigned)

ΠΟΥ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι στην αναμονη για το satio για να το χτηπησω με καινουρια συνδεση. Αναρωτιεμαι βεβαια για 1-2 πραγματακια.

 

1.Υπαρχει εφαρμογη για symbian (satio) για οργανωση πελατειακής βασης? Οχι κατι πολυ advanced, απλα ονομα επώνυμο τηλεφωνο και απο κατω σημειώσεις, με ενα search function αν ειναι δυνατο?

 

2. Το hello0x2 εχει να κανει με τα certificates αν εχω καταλαβει σωστα, για debranding κοιταω μονο προς Davinci Team?

 

3. Εχει δοκιμασει κανεις τα DS 980 sto satio? Θα μπορω τουλαχιστον να αλλαζω το volume και το κοματι? Γιατι για να μπαινω στον καταλογο οπως κανω μεχρι τωρα ουτε καν το ελπιζω.

Link to comment
Share on other sites

Σε απόλυτο σκοτάδι στα 9 ΜΡ,με touch focus , και (δεν θυμάμαι τώρα βέβαια εάν είχα βάλει) το φλάς σε λειτουργία όχι κόκκινα μάτια (μπορεί και στο αυτόματο)

http://img37.imageshack.us/i/14112009028.jpg/

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σασ!! σκεφτομαι και εγω να παρω το SONY ERICSSON SATIO αλλα ακουσα οτι δεν βορει να δειτα βιντεο που δεν εινε στο YOUTUBE ?

 

Το nokia 5800 εχει μπαταρια LI-ION ενω το SONY ERICSSON SATIO εχει Li-Pol στα 1000 mAh ?? πια οι διαφορα τουσ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο forum!

 

Ρίξε μια ματιά [ame=http://en.wikipedia.org/wiki/Lithium_ion_battery]εδώ[/ame] κι [ame=http://en.wikipedia.org/wiki/Lithium_polymer_cell]εδώ[/ame] και θα καταλάβεις ποια η διαφορά τους.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μια Li-Pol στα 1000 mAh θα μπορει να κρατησει το κινητο

 

μορειτε να μου βρειτε ενα βιντεο του SONY ERICSSON SATIO που να δειχνει τα ηχεια του!! και να πεζει μουσικη

Link to comment
Share on other sites

γεια πλεον ειμαι κ εγω κατοχοσ του απο χθες το βραδυ του εχω βγαλει την πιστη!!!αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι...πως βλεπουμε ποσο της % ειναι η μπαταρια?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εχω το σατιο με βονταφον.το απντειτ δεν εχει μπει ακομα απο την βονταφον και ειμαι πολυ απογοητευμενος.πειτε μου τι κανει το heloosx που το βρισκω?μπορει να με βοηθεισει ετσι ωστε να κανω το τελευταιο απντειτ στο σατιο?δεν με ενδιαφερουν εφαρμογες γιατι ολες ειναι τις πλακας.

 

Kαι 'γω το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και μαλλόν είναι λόγω Vodafone...το update manager δεν βρίσκει την αναβάθμιση.Ξέρει κανείς τι μπορούμε να κάνουμε για να βάλουμε και ΄μεις το update?

Link to comment
Share on other sites

Kαι 'γω το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και μαλλόν είναι λόγω Vodafone...το update manager δεν βρίσκει την αναβάθμιση.Ξέρει κανείς τι μπορούμε να κάνουμε για να βάλουμε και ΄μεις το update?

 

παιδια το update manager δε βρισκει update εαν η συσκευη ειναι vodafone ειχα ενα κ850 2 χρονια και δεν εβρισκε ποτε του update οταν το πηγα στο city plazza στη sony για καποιο προβλημα που ειχα τους ρωτησα αν γινετε να μου εγκαταστησουν το κανονικο λογισμικο και μου ειπαν πως δεν γινεται να το αυτο γιατι δεν ειναι νομιμο και αν το κανω μονος μου θα χασω εγγυηση ο μονος τροπος ειναι να το πατε στην ιδια την vodafone και να ρωτησετε εαν γινεται να σας κανουν αυτοι το update....;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια χαρτες και προγραματα που θα βρουμε

 

ψαξε στο διμοφιλεστρρο ελληνικο torrent δε μπορω να πω κατι αλλο ;)

Link to comment
Share on other sites

http://img696.imageshack.us/i/15122009018.jpg/

Με απολυτο σκοταδι στα 9mpx

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτα ψαχνω ( εφαρμογες χαρτες κλπ .... , αλλα κατα πως φαινεται το σατιο ειναι καινουργιο και θα περιμενουμε ..... ! γενικοτερα ομως ισως να παιζουν οι εφαρμογες που παιζουν σε ΣΥΜΠΙΑΝ......
Link to comment
Share on other sites

τελικα υπαρχει καπιος που να εχει βαλει το carmin και να δουλευει αψογα?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι μπορούμε να κάνουμε για να βάλουμε και ΄μεις το update?

 

Απλά υπομονή,ώσπου να περάσει testing το νέο λογισμικό από την Vodafone. :( Δε θα το αργήσουν πολύ όμως, διότι δε θέλουν και οι ίδιοι να τους γίνονται επιστροφές κινητών με προβλήματα :)

 

edit: μόλις ήλεγξα και δε βγήκε ακόμη για την Vodafone GR.Μόνο για UK,NZ,ZA,DE

γεια πλεον ειμαι κ εγω κατοχοσ του απο χθες το βραδυ του εχω βγαλει την πιστη!!!αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι...πως βλεπουμε ποσο της % ειναι η μπαταρια?:wacko:

 

Ξέχνα τα καλούδια της Α2 πλατφόρμας :p Εδώ είναι Symbian και δυστυχώς όχι ιδιαίτερα παραμετροποιημένο, όπως θα έπρεπε μετά από τόσους μήνες αναμονής :(

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε αν αξιζει σαν τηλεφωνο? δλδ

1) μπαταρια γενικος με αρκετη ομιλια και σμς

2) αν η αφη του ειναι σαν του ιphone

3)αν εχει προβληματα γιατι διαβασα οτι θελει update με την μια.

και 4) αν πιστευεται οτι ενα iphone θα ειναι καλυτερο

 

επειδη θα το εχω στο προσεχες μελλον θα με ενδιεφερε να το κρατησω ή να το ανταλαξω.

θενκ γιου!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Έχω επιδότηση από Cosmote και ενδιαφέρομαι για το Satio. Περισσότερο λόγω της κάμερας.

Η Cosmote το δίνει "καθαρό" ή έχει πειράξει τίποτα στo menu κτλ. όπως κάνει η Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

τελικα υπαρχει καπιος που να εχει βαλει το carmin και να δουλευει αψογα?:confused:

 

εχω βαλει και δουλεψε λιγο που το χρησιμοποιησα να δω. μια μικρη διαδρομη κοντα στο σπιτι. δεν εχω κανει καμμια μεγαλυτερη να δω αν θα κολλησει κλπ

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε αν αξιζει σαν τηλεφωνο? δλδ

1) μπαταρια γενικος με αρκετη ομιλια και σμς

2) αν η αφη του ειναι σαν του ιphone

3)αν εχει προβληματα γιατι διαβασα οτι θελει update με την μια.

και 4) αν πιστευεται οτι ενα iphone θα ειναι καλυτερο

 

επειδη θα το εχω στο προσεχες μελλον θα με ενδιεφερε να το κρατησω ή να το ανταλαξω.

θενκ γιου!

1) μπαταρια γενικος με αρκετη ομιλια και σμς (με την νεα αναβαθμιση με γυρισμενο στο gsm και φυσικα να μην τραβας αβερτα φωτογραφιες (σε προκαλει το ατιμο) και το βραδυ να το βαζει σε flight mode κρατα περιπου 2 μερες

2) αν η αφη του ειναι σαν του ιphone (ΤΡΕΛΟΣ ΕΙΣΑΙ ???? ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΚΑΝ ΤΟ IPHONE ΣΤΗΝ ΑΦΗ )

3)αν εχει προβληματα γιατι διαβασα οτι θελει update με την μια. (Καλο θα ειναι να το κανεις , αλλωστε το κανει σφαιρα )

και 4) αν πιστευεται οτι ενα iphone θα ειναι καλυτερο (αν το θελεις για internet , mail κλπ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟ ΣΑΝ ΤΟ IPHONE)

Αν θελεις ενα καλο τηλεφωνο ( το καλυτερο symbian αυτη την στιγμη με ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΚΑΜΕΡΑ ...... ) ενα παλι ειναι SATIO

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

1) μπαταρια γενικος με αρκετη ομιλια και σμς (με την νεα αναβαθμιση με γυρισμενο στο gsm και φυσικα να μην τραβας αβερτα φωτογραφιες (σε προκαλει το ατιμο) και το βραδυ να το βαζει σε flight mode κρατα περιπου 2 μερες

2) αν η αφη του ειναι σαν του ιphone (ΤΡΕΛΟΣ ΕΙΣΑΙ ???? ΚΑΝΕΝΑ ΔΕΝ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΚΑΝ ΤΟ IPHONE ΣΤΗΝ ΑΦΗ )

3)αν εχει προβληματα γιατι διαβασα οτι θελει update με την μια. (Καλο θα ειναι να το κανεις , αλλωστε το κανει σφαιρα )

και 4) αν πιστευεται οτι ενα iphone θα ειναι καλυτερο (αν το θελεις για internet , mail κλπ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟ ΣΑΝ ΤΟ IPHONE)

Αν θελεις ενα καλο τηλεφωνο ( το καλυτερο symbian αυτη την στιγμη με ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΚΑΜΕΡΑ ...... ) ενα παλι ειναι SATIO

 

συμφωνω σε ολα εχτος απο την μπαταρια που αν κανεις τις ριθμισεις στο gsm κραταει ανετα 3 24ωρα τουλαχιστον το δικο μου και χωρις flight mode το βραδυ το iphone στην αφη πραγματι δε το φτανει κανενα γιατι ειναι με θερμοαισθιτιρες και δεν πιανει κα8ολου με πενακι αλλα και το satio μια χαρα ειναι... οσον αφορα το update εγω και χωρις αυτο δεν ειχα κανενα προβλημα αφου το εβαλα απλα εγινε ακομα ποιο γρηγορο και τελος το satio πιστευω πως ειναι μια ποιο ολοκληρομενη συσκευη απο οτι το iphone γιατι εχει τα παντα και μια 12αρα καμερα...προσωπικα satio με 1000 :happy:

Link to comment
Share on other sites

αποτι καταλαβα απολα που εχουν υποθει εδω μεσα παιδια ολα τα σατιο τις βογγαφον εχουν προβληματα,εχω 2 μερες το τηλ απο τι wind στα χερια μου κ ειναι ολα μια χαρα,εκανα την αναβαθμηση προληπτικα κ ειναι οντος πιο γρηγορο,για το θεμα τις μπαταριας οντος κραταει αρκετα,περισσοτερο απο το C905 που εχω για 2ρο,αλλα δε μαπασχολη κ πολυ γιατι εχω 2 μπαταρια απο το κ810ι που ειναι ακριβος ιδιες με του σατιου,παιζει μεγαλο ρολο κ το ποσο δουλευεις το τηλ,αν εισαι αρκετη ωρα στο gps λογικο ειναι να τελειωσει γρηγοροτερα η μπαταρια,για μενα καλο κ το gps αλλα αν η8ελα να το χρισιμοπιουσα 8α προτιμουσα μια καθαρη συσκευη που ειναι μονο gps,μη το πολυ ψαχνουμε το θεμα το κινητο ειναι κορυφη.το κυριοτερο ειναι για ποιο λογο εχουμε παρει το σατιο,δε μπορουμε να θελουμε να παρουμε μερσεντες με αποδοσεις λαμποργκινης.αλλιος καλυτερα ειναι να παμε να παρουμε να εχουμε μαζι μας ενα lap top,μια κορυφεα ψυφιακη φωτογραφικη μηχανη κ ενα απλο τηλ να κανουμε τι δουλεια μας.

Κ μια ερωτηση γιατι οταν στελνουμε ενα τραγουδι με μπλου τουθ το σατιο το περνει σαν μηνυμα κ πρεπει να κανουμε ολη τι διαδικασια για να το αποθηκευσουμε;;

Link to comment
Share on other sites

μα αυτο ακριβως ειπα και εγω , το satio ειναι το καλυτερο εξυπνο τηλεφωνο με ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ΚΑΜΕΡΑ , αλλα για internet και χρηση σαν υπολογιστης χεριου γενικοτερα το iphone δεν παιζεται , οπως και τα mac βεβαια γενικοτερα , για μενα αν το iphone ειχε την καμερα του satio ,θα ημουν καλυμενος για μια 3 ετια τουλαχιστον

Φυσικα θα ηθελα το satio να εχει λειτουργικο android αλλα μπαινουμε σε αλλα χωραφια τωρα και παει μακρυα η βαλιτσα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...