Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα, είμαι κι εγώ κάτοχος του Satio εδώ και λίγες μέρες και είμαι υπερευχαριστημένος με την επιλογή μου. Έχω διαβάσει τα περισσότερα threads για να ενημερωθώ και μου φάνηκαν πολύ χρήσιμα. Μια ερώτηση μόνο θέλω να κάνω όσον αφορά τους χάρτες Ovi maps από το site της Nokia, ξέρετε αν μπορούμε να τους εγκαταστήσουμε στο Satio μιας και είναι για λογισμικό Symbian? (sorry αν είναι χαζή η ερώτησή μου αλλά δεν κατέχω πολλά ακόμα για αυτά)

 

δε μπορουσα να σου στειλω μηνυμα προσωπικο σου στελνω εδω!οι φωνες που ειχε μεσα διεγραψε τες κ βαλε αυτες που σου εστειλα ξεζιπαρισμενες ομως!το ****** θα το χρησιμοποιησεις μετα!εχω την εντυπωση πως πρωτα θα πρεπει να συνδεθεις σε καποιο wifi δικτυο για να κανει μεσω web που θα στο ζητησει το προγραμα για να κανει καποιους ελεγχους στους φακελους του πρωτα αλλιως δεν θα ανοιγει!μετα θα ανοιξεις το ****** θα σου πω τι να κανεις!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δε μπορουσα να σου στειλω μηνυμα προσωπικο σου στελνω εδω!οι φωνες που ειχε μεσα διεγραψε τες κ βαλε αυτες που σου εστειλα ξεζιπαρισμενες ομως!το ****** θα το χρησιμοποιησεις μετα!εχω την εντυπωση πως πρωτα θα πρεπει να συνδεθεις σε καποιο wifi δικτυο για να κανει μεσω web που θα στο ζητησει το προγραμα για να κανει καποιους ελεγχους στους φακελους του πρωτα αλλιως δεν θα ανοιγει!μετα θα ανοιξεις το ****** θα σου πω τι να κανεις!

 

δλδ το προγραμμα σου ανοιγει κανονικα?το κλειδι ειναι ευκολο! το προγραματακι το τρεχεις στο pc σου!πατας το κουμπκι generate κ σου δινει εναν κωδικο τον οποιο τον γραφεις στο κινητο σου για να ξεκλειδωσεις τον χαρτη!στο κινητο θα σου εμφανισει δυο ακομα κωδικους που θα τους γραψεις στο προγραμματακι για να σου δωσουν τον τελευταιο κωδικο που θα βαλεις παλι στο κινητο σου κ εισαι ετοιμος!

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δίνεις έμφαση σε λειτουργίες όπως φωτογραφία-βίντεο και γενικά αν ψάχνεις για καλύτερη οργάνωση των αρχείων πολυμέσων θα πρότεινα Satio.

Το i-phone είναι πολύ καλό στο browsing, όμως δεν υποστηρίζει τον flash player, με αποτέλεσμα να μην εμφανίζει τέτοιου είδους στοιχεία στις ιστοσελίδες. Η ύπαρξη flash player στο Satio σε συνδυασμό με τη γραφίδα, με την οποία πετυχαίνεις εξαιρετική ακρίβεια στο πάτημα links πιστεύω πως θα σε ικανοποιήσει πιο πολύ στο browsing. Απ'την άλλη, το i-phone είναι πιο βολικό π.χ. στο zooming σε ιστοσελίδες.

Επίσης, λειτουργίες όπως αναφορές παράδοσης στα sms, ήχοι κλήσης κλπ δεν υπάρχουν στο i-phone(τουλάχιστον όχι χωρίς jailbreaking).

Τέλος, για πέρασμα φωτό, ήχων κλπ. και για διαδικασίες όπως μετονομασία/ διαγραφή στο i-phone χρειάζεσαι οπωσδήποτε υπολογιστή και το iTunes.

 

Γενικά, ζυγίζεις τις ανάγκες σου και επιλέγεις. Το αδιαμφισβήτητο σημείο υπεροχής του i-phone έναντι του Satio είναι η οθόνη, που είναι capacitive ενώ του Satio είναι resistive και για χρήση με το χέρι είναι σκληρή στο πάτημα.

 

Υ.Γ.: Ας μην επεκταθούμε παρ'όλα αυτά στη σύγκριση αυτή. Πήρες μια ιδέα ως εδώ. Για περαιτέρω απορίες, υπάρχουν οι Διαξιφισμοί. :)

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το update του firmware για vodafone branded συσκεύες

Firmware U_1 / Revision R2AK007 .

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε το update του firmware για vodafone branded συσκεύες

Firmware U_1 / Revision R2AK007 .

 

φιλαρακο το δοκιμασα το πρωι κ μου βγαζει παλι πως εχω το τελευταιο λογισμικο

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακο το δοκιμασα το πρωι κ μου βγαζει παλι πως εχω το τελευταιο λογισμικο

 

από davinciteam εννοούσα,αλλά έκανα λάθος..Μόνο αγγλική voda κτλ..ελληνικό όχι ακόμα.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη αναβάθμιση του Satio™ είναι εδώ: "Ανεβάστε" στο YouTube & στο Facebook, τραβήξτε βίντεο πλήρους οθόνης WVGA, απολαύστε τη βελτιωμένη ανάλυση βίντεο (864x480) και συνδεθείτε με τα συστήματα της οικιακής σας διασκέδασης και ψυχαγωγίας με την τεχνολογία DLNA.

 

έχει κάνει κάποιος αυτή την αναβάθμιση? Μπορείτε να τραβήξετε βίντεο WVGA?

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

έχει κάνει κάποιος αυτή την αναβάθμιση? Μπορείτε να τραβήξετε βίντεο WVGA?

 

αν ειναι το satio σου απο την vodafone οχι ακομα,αλλιως ναι..εγω μολις μπηκα κ για κινητα voda τιποτα..ακομα!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Έχει δοκιμάσει κανείς να χρησιμοποιήσει κάποιο εκ των smartmovie ή powermovie ή έστω και τον coreplayer (αν και από ότι διαβάζω ο τελευταίος δεν υπάρχει για symbian) με επιτυχία στο satio; Γιατί εγώ δεν τα κατάφερα. Σε άλλες s60 συσκευές λειτουργούνε κανονικά όπως διαβάζω στο thread για τις εφαρμογές s60 όμως δεν απάντησε κανείς που να έχει satio. Από εσάς το έχει προσέξει κανείς;
Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Satio η IPhone 3GS?

Η προτεινετε κανενα αλλο?

Γιατι εγω σκεφτομαι πιο πολυ για το Satio...

 

καλημέρα φιλε μου ειμαι κάτοχος κ τον δύο να ξέρεις δεν υπάρχει μέτρο σύγκρησεις το satio είναι απλα ενα symbian το iphone είναι κατι ξεχωριστό...εννοείτε να πάρεις το iphone 3gs ....

 

 

υ.γ. αργότερα θα αναρωτιέσαι πως τα έβαλες καν δίπλα δίπλα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. Καλα ολα αυτα αλλα παιχνιδια (δωρεαν) που μπορω να βρω? Εχω κουραστει πραγματικα..εαν γνωριζει καποιος ας απαντησει! Εχω ερθει σε απογνωση αληθεια δεν μπορω αλλο την κοροιδια του κολλητου μου εχει i-phone

 

πως μπορω να εμφανισω το χρονομετρο κλησεων κατα την διαρκεια της κλησης. Υπαρχει αυτη η εφαρμογη; (εαν καποιος γνωριζει κ καποια σελιδα για προγραμματα κ παιχνιδια δωρεαν θα ηταν παραπανω απο επιθυμητο)!!!:cry:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. Καλα ολα αυτα αλλα παιχνιδια (δωρεαν) που μπορω να βρω? Εχω κουραστει πραγματικα..εαν γνωριζει καποιος ας απαντησει! Εχω ερθει σε απογνωση αληθεια δεν μπορω αλλο την κοροιδια του κολλητου μου εχει i-phone

 

πως μπορω να εμφανισω το χρονομετρο κλησεων κατα την διαρκεια της κλησης. Υπαρχει αυτη η εφαρμογη; (εαν καποιος γνωριζει κ καποια σελιδα για προγραμματα κ παιχνιδια δωρεαν θα ηταν παραπανω απο επιθυμητο)!!!:cry:

θα σου προτεινα να εβλεπες λιγο πιο παλια post!!!εχω αναφερει ενα site το http://www.se-satio.co.uk.κανεις εγραφη και μετα απο αυτο κανεισ 3 post οπου να ειναι και υστερα ξεκλειδωνει κατι σαν ''μενου'' με downloads και θα δεισ οτι εχει πολυ πραμα και απο games και απο applications!!!!και μετα απο αυτο τερμα η κοροιδια απο τον φιλο σου!!!! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να εμφανισω το χρονομετρο κλησεων κατα την διαρκεια της κλησης. Υπαρχει αυτη η εφαρμογη;

 

Πηγαινεις μενου - Ρυθμισεις - Τηλεφωνια - Ρυθμισεις κλησης και ενεργοποιεις την επιλογη "Εμφανιση διαρκειας κλησης".

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ετοιμάζομαι να πάρω το satio θα ήθελα να ξέρω τι πρέπει να προσέξω κατά την αγορά του πχ. μπαταρία , πως θα ανακαλύψω ποιά ειναι η καινούρια version τηλεφώνου και ποια η παλιά, αν τελικά αξίζει την αγορά του γιατί διάβασα όλα τα σχόλια σας και είδα οτι οι απόψεις είναι 50/50. Με ενδιαφέρει κατα βάσην να είναι παραμετροποιήσιμο το λειτουργικό symbia και απο οτι ειδα είνα... αλλά και η κάμερα του. Επίσης κάποιοι είδα οτι μπερδεύονται αρκετά με το περιβάλον του λειτουργικού και οτι το vivaz είναι πιο σωστά δομημένο... Κάπου λοιπόν μπερδεύτηκα και δυσκολεύομαι να πάρω τη σωστή απόφαση.

Μετά απο καιρό χρήσης του satio υπάρχει κάποιος να με παροτρύνει πιο πολύ η να με αποτρέψει στην αγορά του???

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ετοιμάζομαι να πάρω το satio θα ήθελα να ξέρω τι πρέπει να προσέξω κατά την αγορά του πχ. μπαταρία , πως θα ανακαλύψω ποιά ειναι η καινούρια version τηλεφώνου και ποια η παλιά, αν τελικά αξίζει την αγορά του γιατί διάβασα όλα τα σχόλια σας και είδα οτι οι απόψεις είναι 50/50. Με ενδιαφέρει κατα βάσην να είναι παραμετροποιήσιμο το λειτουργικό symbia και απο οτι ειδα είνα... αλλά και η κάμερα του. Επίσης κάποιοι είδα οτι μπερδεύονται αρκετά με το περιβάλον του λειτουργικού και οτι το vivaz είναι πιο σωστά δομημένο... Κάπου λοιπόν μπερδεύτηκα και δυσκολεύομαι να πάρω τη σωστή απόφαση.

Μετά απο καιρό χρήσης του satio υπάρχει κάποιος να με παροτρύνει πιο πολύ η να με αποτρέψει στην αγορά του???

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ..

καινουργια version? μηπως εννοεις με καινουργιο λογισμικο? οποιο και να εχει πανω περνας το τελευταιο και εισαι οκ. (αρκει να μην ειναι voda).

δεν εχω δει το βιβαζ αλλα την ιδια μορφη θα εχει το μενου αφου ειναι και αυτο symbian.

καμερα εχει καλυτερη απο του βιβαζ (και λογω 12μπ εχει και ξενον φλασ),το βιντεο του βιβαζ δεν το εχω δει αλλα μαλλον ειναι καλυτερο.

εγω προβλημα δεν εχω παντως με το τηλεφωνο. ειναι καλη επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

καινουργια version? μηπως εννοεις με καινουργιο λογισμικο? οποιο και να εχει πανω περνας το τελευταιο και εισαι οκ. (αρκει να μην ειναι voda).

δεν εχω δει το βιβαζ αλλα την ιδια μορφη θα εχει το μενου αφου ειναι και αυτο symbian.

καμερα εχει καλυτερη απο του βιβαζ (και λογω 12μπ εχει και ξενον φλασ),το βιντεο του βιβαζ δεν το εχω δει αλλα μαλλον ειναι καλυτερο.

εγω προβλημα δεν εχω παντως με το τηλεφωνο. ειναι καλη επιλογη.

 

Καινουρια version εννοώ τη σειρά του τηλεφώνου μην μου δώσουν κάποια παλιά έκδοση πιο προβληματική σε hardware ή σε μπαταρία ας πούμε πρέπει να γράφει el και στα πόσα 1000αρα περιελαμβάνεται συνήθως? γιατι κάτι διάβαζα για παραπάνω.. Επίσης γιατί σε άλλεσ συσκευασίες έχει το τρίποδο και άλλες το tv-out παίζει κάτι εκεί που πρέπει να προσέξω?? Παρόλα αυτά σε ευχαριστώ για τη άμεση απάντηση σου..

Link to comment
Share on other sites

Καινουρια version εννοώ τη σειρά του τηλεφώνου μην μου δώσουν κάποια παλιά έκδοση πιο προβληματική σε hardware ή σε μπαταρία ας πούμε πρέπει να γράφει el και στα πόσα 1000αρα περιελαμβάνεται συνήθως? γιατι κάτι διάβαζα για παραπάνω.. Επίσης γιατί σε άλλεσ συσκευασίες έχει το τρίποδο και άλλες το tv-out παίζει κάτι εκεί που πρέπει να προσέξω?? Παρόλα αυτά σε ευχαριστώ για τη άμεση απάντηση σου..

 

εμενα εχει τριποδο και 1000αρα μπαταρια αγορασμενο τον δεκεμβρη.

δεν ξερω αν μετα εχουν το tv out.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, ετοιμάζομαι να πάρω το satio θα ήθελα να ξέρω τι πρέπει να προσέξω κατά την αγορά του πχ. μπαταρία , πως θα ανακαλύψω ποιά ειναι η καινούρια version τηλεφώνου και ποια η παλιά, αν τελικά αξίζει την αγορά του γιατί διάβασα όλα τα σχόλια σας και είδα οτι οι απόψεις είναι 50/50. Με ενδιαφέρει κατα βάσην να είναι παραμετροποιήσιμο το λειτουργικό symbia και απο οτι ειδα είνα... αλλά και η κάμερα του. Επίσης κάποιοι είδα οτι μπερδεύονται αρκετά με το περιβάλον του λειτουργικού και οτι το vivaz είναι πιο σωστά δομημένο... Κάπου λοιπόν μπερδεύτηκα και δυσκολεύομαι να πάρω τη σωστή απόφαση.

Μετά απο καιρό χρήσης του satio υπάρχει κάποιος να με παροτρύνει πιο πολύ η να με αποτρέψει στην αγορά του???

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ..

 

Μπαταρία 1000αρα - τρίποδο - ακουστικα ειχε το δικο μου, την νεα εκδοση λογισμικου μπορεις να την κατεβασεις και απο το internet μονη σου.

Για το vivaz αν δεν κανω λαθος δεν εχει φλας και το βραδυ ή σε σκωτινο δωματιο δεν θα μπορεις να βγαζεις καλες φωτογραφεις, ομως βγαζει ανωτερο video τη μερα.

Εχω το satio απο τα μεσα νοεμβριου και δεν εχει καποιο κολλημα μεχρι τωρα, απλα δυσκολευτηκα να το μαθω γιατι ειμαι νεος στο symbian μενου.

Η αποψη μου ειναι οτι ειναι λιγο ακριβο τηλεφωνο για απλη χρηση (για τα δικα μου δεδομενα) αλλα εχεις μαζι σου παντα μια καλη φωτογραφικη μηχανη και καλο video, εγω το πηρα με επιδοτησεις και εδωσα 10 ευρω για αυτο και το πηρα.

 

Υ.Γ. Μην περιμενεις οσοι εχουν το satio να μπενουν και να γραφουν

''οοοοοοοο πολη καλο το τηλεφωνο'' - ''ειμαι ευχαριστημενος με το τηλεφωνο''- και διαφορα τετοια γιατι απλα δεν υπαρχει λογος, εδω θα διαβασεις για αποριες, ερωτησεις, προβληματα και υπαρχουν και καποιοι (θα καταλαβεις) οι οποιοι ''περιμενουν στη γωνια'' να γραψουν για ''το προβληματικο satio'' αβανταροντας αλλες συσκευες....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ να είστε καλά και σίγουρα δεν περίμενα κάτι αρκετά καλό να μην έχει ανταγωνισμό.....

Μέχρι την παρασκευή θα το κατέχω ... κάποιος που το αγόρασε απο ηλεκτρονικό site και το πήρε οικονομικά πχ 384 €? Σκέφτομαι να το αγοράσω έτσι έχετε να μου κάνετε συστάσεις γι αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινεις μενου - Ρυθμισεις - Τηλεφωνια - Ρυθμισεις κλησης και ενεργοποιεις την επιλογη "Εμφανιση διαρκειας κλησης".

ευχαριστω παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

Για το vivaz αν δεν κανω λαθος δεν εχει φλας και το βραδυ ή σε σκωτινο δωματιο δεν θα μπορεις να βγαζεις καλες φωτογραφεις, ομως βγαζει ανωτερο video τη μερα.

 

εχει το vivaz led flash και μπορεις να το χρησιμοποιησεις και στα βιντεο και στις φωτο μερα - νυχτα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά αποκτησα και γω επιτέλους το satio

απλα έχω μερικές ερωτήσεις οπότε ελπιζω να καταφέρετε να με βοηθήσετε

Προσπαθω να εγκαταστήσω το helloOx το οποίο και το κατάφερα επιτέλους συμφωνα με τις οδηγίες που βρηκα σε αυτο το post(http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=230114).μετα εγκατεστησα το rompatcher και απλά θα ήθελα να μαθω πως ενεργοποιώ το installserver_FP2.Επίσης θα ήθελα να μάθς αν μπορώ να εγαταστησω το GARMIN για 3rd edition στο κινιτακι μου....

αν όχι αν μπορεί καποιος ας μου στείλεi με pm καποιο link για να μπορέσω να το κατεβάσω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...