Jump to content

Sony Ericsson Satio


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το θέμα του GPS θεωρώ ότι είναι από τα πιο γρήγορα και άμμεσα που έχω δεί.

Κλειδώνει το πολύ σε 10''.

Το NDRIVE γρήγορο και μέχρι στιγμής σωστό.

Το "πρόβλημα" που αναφέρει ο φίλος με το GARMIN,ότι τον δείχνει να κινείται ενώ είναι σταθερός, το κάνει μόνο μέχρι να κλειδώσει σήμα από αρκετούς δορυφόρους.

Το GARMIN είναι εξαιρετικό σε ακρίβεια στίγματος.

Το έχω σε άλλες 4 συσκευές και το δουλεύω και σε μονοπάτια.Πάντα με ακρίβεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το θέμα του GPS θεωρώ ότι είναι από τα πιο γρήγορα και άμμεσα που έχω δεί.

Κλειδώνει το πολύ σε 10''.

Το NDRIVE γρήγορο και μέχρι στιγμής σωστό.

Το "πρόβλημα" που αναφέρει ο φίλος με το GARMIN,ότι τον δείχνει να κινείται ενώ είναι σταθερός, το κάνει μόνο μέχρι να κλειδώσει σήμα από αρκετούς δορυφόρους.

Το GARMIN είναι εξαιρετικό σε ακρίβεια στίγματος.

Το έχω σε άλλες 4 συσκευές και το δουλεύω και σε μονοπάτια.Πάντα με ακρίβεια!!!!

 

Να σε ρωτησω κατι φιλε?

Εγω τι πρεπει να κανω ωστε να δουλεψει σωστα.Να το αφησω ανοιχτη την πλοηγηση μεχρι να βρει πολλους δορυφορους για να κλειδωσει?και μετα θα ειναι οκ?

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι φιλε?

Εγω τι πρεπει να κανω ωστε να δουλεψει σωστα.Να το αφησω ανοιχτη την πλοηγηση μεχρι να βρει πολλους δορυφορους για να κλειδωσει?και μετα θα ειναι οκ?

 

Το garmin μπορει να δουλεψει και με λιγους δορυφορους.

Οταν κινηθεις θα βρει την σωστη θεση σου.Ειναι ομως βαρυ σαν προγραμμα και λιγο ιδιαιτερο στην λειτουργικοτητα του.

Θα σου προτεινα να χρησιμοποιεις το ndrive οσο κυκλοφορεις σε πολεις και κυριους αξονες του οδικου δικτυου.

Απο εκει και μετα, το garmin ειναι μονοδρομος.Αρκει να εχεις μεσα και τον χαρτη της αναβασης.Θα εχεις σχεδον καθε δρομο και μονοπατι της Ελλαδος.

Link to comment
Share on other sites

Το garmin μπορει να δουλεψει και με λιγους δορυφορους.

Οταν κινηθεις θα βρει την σωστη θεση σου.Ειναι ομως βαρυ σαν προγραμμα και λιγο ιδιαιτερο στην λειτουργικοτητα του.

Θα σου προτεινα να χρησιμοποιεις το ndrive οσο κυκλοφορεις σε πολεις και κυριους αξονες του οδικου δικτυου.

Απο εκει και μετα, το garmin ειναι μονοδρομος.Αρκει να εχεις μεσα και τον χαρτη της αναβασης.Θα εχεις σχεδον καθε δρομο και μονοπατι της Ελλαδος.

το ndrive σκιζει!!!το εχς εδω και 3 μηνες και δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πάω να δω. ευχαριστώ φίλε

 

παιδια θα μπορουσατε να με βοηθησετε στο πωσ μπορω να βρω εφαρμογες για το σατιο??οτι εχει σχεση με αυτο..προγραμματα- παιχνιδια-κτλ...ευχαριστω εκ των προταιρων :)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα μπορουσατε να με βοηθησετε στο πωσ μπορω να βρω εφαρμογες για το σατιο??οτι εχει σχεση με αυτο..προγραμματα- παιχνιδια-κτλ...ευχαριστω εκ των προταιρων :)

αν θες διαβασε μερικα posts πιο πισω και θα δεις!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εχω ένα μικρό πρόβλημα.

Πολλές φορές που το κινητό είναι σε τσάντα ή τσέπη και καποιος καλεί, το κινητό ανοίγει-απαντά κυριολεκτικά μόνο του.

Την παραμικρή πίεση που δέχεται η οθόνη την αναγνωρίζει και απαντά.

Ξέρετε τρόπο να μην γίνεται? Οχι τίποτα άλλο, αλλά μπορεί να εκτεθούμε καμιά μέρα.χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

γεια σας μολις πηρα το satio, καλως σας βρηκα, που μπορω να βρω εφαρμογες και γενικα χρησιμα για το κινητο μου. ρωταει και ενασ φιλος παραπανω το ιδιο πραγμα,και του απαντησατε να δει σε προηγουμενα posts αλλα ρε παιδια ειναι πολλα τα posts... μια βοηθεια; Edited by johnnis
Link to comment
Share on other sites

γεια σας μολις πηρα το satio, καλως σας βρηκα, που μπορω να βρω εφαρμογες και γενικα χρησιμα για το κινητο μου. ρωταει και ενασ φιλος παραπανω το ιδιο πραγμα,και του απαντησατε να δει σε προηγουμενα posts αλλα ρε παιδια ειναι πολλα τα posts... μια βοηθεια;

 

Διάβασε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=219853

Και γενικά δεν έχεις παρά να ψάξεις για εφαρμογές symbian S60 5th edition.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=219853

Και γενικά δεν έχεις παρά να ψάξεις για εφαρμογές symbian S60 5th edition.

 

ευχαριστω.. να ρωτησω κατι ακομη, μπορω να περασω το ovi maps στο satio;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.. να ρωτησω κατι ακομη, μπορω να περασω το ovi maps στο satio;:wacko:

 

Για ovi maps δεν ξέρω. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το ndrive.. Αν ψάξεις στο φορουμ θα βρεις πως να εγκαταστήσεις είτε αυτό, είτε κάποιο εκ των sygic ή garmin.

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Για ovi maps δεν ξέρω. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ το ndrive.. Αν ψάξεις στο φορουμ θα βρεις πως να εγκαταστήσεις είτε αυτό, είτε κάποιο εκ των sygic ή garmin.

 

που το βρισκω το endrive,,,,σου εστειλα pm

Edited by johnnis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα και θέλω τη βοήθειά σας, ενώ έχω εγκαταστήσει κανονικά το PCSuite στον Η/Υ μου, δεν ανοίγει το πρόγραμμα...

 

...τι μπορεί να έχω κάνει λάθος?

 

(το έκανα uninstall/reinstall και συνεχίζει να μη δουλεύει..)

LG D802 G2 - AOSP - Android N

ROM: Ressurection Remix 7.1.1

-Δημήτρης-

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.. να ρωτησω κατι ακομη, μπορω να περασω το ovi maps στο satio;:wacko:

για εφαρμογες ειπαμε......se-satio.co.uk γραφεσαι κανεις και 5posts οτι να ειναι και σου ανοιγει downloads

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς οταν κάνεις στο satio hard reset μετα την αναβάθμιση αν σε επαναφέρει και στο αρχικό το firmware ή αν μένει με την αναβάθμιση?:O
Everybody_Lies...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εχω ένα μικρό πρόβλημα.

Πολλές φορές που το κινητό είναι σε τσάντα ή τσέπη και καποιος καλεί, το κινητό ανοίγει-απαντά κυριολεκτικά μόνο του.

Την παραμικρή πίεση που δέχεται η οθόνη την αναγνωρίζει και απαντά.

Ξέρετε τρόπο να μην γίνεται? Οχι τίποτα άλλο, αλλά μπορεί να εκτεθούμε καμιά μέρα.χαχαχα

 

 

Έχω το ίδιο ακρβώς πρόβλημα φίλε...Δν ξέρω αν μπορούμε να κανουμε κάτι,ίσως μια θήκη να έλυνε το πρόβλημα.Αφού έχουν βάλει κουμπιά απάντησης και τερματισμου κλήσης κάτω απο την οθόνη,γτ να τα βγάζει και σε touch μορφή στην οθόνη?????Αυτο είναι το πρόβλημα,πατιέται απο 'κει.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα και θέλω τη βοήθειά σας, ενώ έχω εγκαταστήσει κανονικά το PCSuite στον Η/Υ μου, δεν ανοίγει το πρόγραμμα...

 

...τι μπορεί να έχω κάνει λάθος?

 

(το έκανα uninstall/reinstall και συνεχίζει να μη δουλεύει..)

 

Κατάβασε από το site την εφαρμογή και κάνε εγκατάσταση.

Δες αν αυτή θα δουλέψει.

Κοίτα μήπως το μπλοκάρει το antivirus ή το firewall που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος για να κατεβασω τον skyfire μονο απο το Ovi Store ειναι διαθεσιμο?

οk το βρηκα

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες!ξερει κανεις ποτε θα εχουμε καποια καινουρια αναβαθμιση?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο ακρβώς πρόβλημα φίλε...Δν ξέρω αν μπορούμε να κανουμε κάτι,ίσως μια θήκη να έλυνε το πρόβλημα.Αφού έχουν βάλει κουμπιά απάντησης και τερματισμου κλήσης κάτω απο την οθόνη,γτ να τα βγάζει και σε touch μορφή στην οθόνη?????Αυτο είναι το πρόβλημα,πατιέται απο 'κει.

 

κατεβάστε την εφαρμογή pocketlock. Χρησιμοποιεί τον αισθητήρα που έχει το κινητό και έτσι κάθε φορά που είναι μέσα σε τσέπη κλειδώνει από μόνο του και δεν ξεκλειδώνει!!

 

εχει καταφερει κανεις να βαλει flash wallpaper?

 

την ίδια απορία έχω και εγω......

ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΤΕ ΠΑΝΤΑ

ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΑΝΗΣΥΧΟΥΝ

:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Satio

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...